Na podlagi 34., 35. in 36. člena Zakona o urejanju naselij in drugih posegov v prostor (Ur. list SRS, št. 18/84, 37/85, 29/86 in 43/89 ter Ur. list RS, št. 26/90, 18/93, 47/93, 71/93 in 44/97) ter 16. člena Statuta občine Hoče-Slivnica (MUV, št. 14/99 in št. 4/01 ) je Občinski svet občine Hoče-Slivnica na svoji 2. redni seji, dne 16. decembra 2002, sprejel
 
PROGRAM PRIPRAVE
 
ureditvenega načrta za igrišče za golf v Slivnici in Čreti
 
1. UVOD
Predmet izdelave ureditvenega načrta, določenega s tem programom priprave, je območje, ki je namenjeno igrišču za golf v Slivnici in Čreti.
 
 
Območje predlaganega posega se nahaja v severnem predelu k.o. Slivnica - na meji s k.o. Čreta, to je na južnem in zahodnem obrobju Slivniških ribnikov in v neposredni okolici Slivniškega dvorca ter sega severozahodno od k.o. Slivnica v k.o. Čreta in še manjši del predvidenega območja na severu v k.o. Sp. Hoče. Južno od ribnikov je danes kmetijska površina, na jugozahodnem oz. zahodnem obrobju Slivniških ribnikov je gozd in v okolici Slivniškega dvorca je opuščen park.
 
 
Skupno je območje obravnave veliko ca. 100 ha.
 
 
To območje je po veljavnih prostorskih planskih aktih občine Hoče-Slivnica opredeljeno v glavnem kot gozdno zemljišče (z oznako G in GP2) ter kmetijsko zemljišče v 1. območju, delno pa je tudi (manjši del - v neposredni okolici Slivniškega dvorca) stavbno zemljišče v zelenem pasu Z5 v Slivnici.
 
 
V glavnem je to območje neposeljeno. Na tem območju je predvidena izdelava ustreznega Ureditvenega načrta, kakor je tudi grafično prikazano na kartah MB-32 in MB-33 v grafičnem delu ľDopolnjenega osnutka sprememb in dopolnitev prostorskih sestavin plana občine Hoče-Slivnica v letu 2001' in kakor je tudi prikazano v izdelanih ľStrokovnih podlagah za pridobitev predhodnih mnenj za igrišče za golf v Slivnici in Čreti' v grafičnem delu na karti št. 1 - v ľIzseku iz kartografske dokumentacije k prostorskemu planu občine Hoče-Slivnica' (izdelava ZUM d.o.o. pod št. naloge 288/2002, maj 2002).
 
 
Trenutno še potekajo ľSpremembe in dopolnitve prostorskega plana občine Hoče-Slivnica', ki se nahajajo v zaključni fazi.
 
 
Ta program priprave za ureditveni načrt za igrišče za golf v Slivnici in Čreti se bo izvedel samo v primeru, če bo predvideno območje za golf dokončno usklajeno in potrjeno v omenjenih spremembah in dopolnitvah prostorskega plana občine Hoče-Slivnica.
 
 
Na tem obravnavanem območju se nahaja Slivniški dvorec, ki žal propada, enako kot parkovna ureditev okrog njega. Severno in južno od omenjenega dvorca se nahaja par stanovanjsko-poslovnih in gospodarskih objektov v že omenjenemu zelenemu pasu Z5 v Slivnici. Vzhodno od Slivniškega dvorca se nahaja še urejeno nogometno igrišče v Slivnici, ki je tudi v tem obravnavanem območju za golf.
 
 
Zemljišča obravnavanega območja za golf so v glavnem v državni lasti ľSklada kmetijskih in gozdnih zemljišč' (ca. 50%), v privatni lasti (tudi denacionalizacijski upravičenci) - ca. 50% ter v lasti ľMinistrstva za šolstvo in šport' (Slivniški dvorec).
 
 
Severozahodni del obravnavanega območja je po veljavnem Občinskem odloku (izhajajoč še iz prejšnje skupne mestne občine Maribor) o zavarovanih kulturnih spomenikih zavarovano arheološko območje (AO2) - gradišče in gomilno grobišče v Čreti. Na južnem delu predlaganega območja je zavarovani umetnostni in arhitekturni spomenik Slivniški dvorec s svojo neposredno okolico - s parkom, ki je po statusu obvezno izhodišče državnega prostorskega plana (šifra UA 9 (4780).
 
 
Slivniški ribniki predstavljajo naravni spomenik, ki so sicer v neposredni bližini obravnavanega območja (50 m do 150 m vstran), le-ti so na sosednjem območju, ki je izven predlaganega območja za golf in sicer so že zavarovani prav tako z Občinskim odlokom. Ti ribniki so po statusu obvezno izhodišče državnega prostorskega plana (šifra NS 6 (287).
 
 
Igrišče za golf je objekt, namenjen rekreaciji oziroma športu in sodi v kategorijo urbanih dejavnosti. Dejstvo, da je konkretno zemljišče z občinskim prostorskim planom namenjeno za določeno rabo, npr. za golf igrišče, ne pomeni, da gre za stavbno zemljišče v celotnem obsegu območja. Šele prostorski izvedbeni akt lahko določi podrobnejšo namensko rabo na za ta namen predvidenem območju. Ta določa površine, ki ostanejo nepozidane, kjer se dosedanja raba dejansko ne spremeni (predeli med ožjimi območji okrog lukenj, travniki, gozdovi), ter površine, ki se namenijo izgradnji objektov, to so objekti in parkirne površine ter druga trajno spremenjena zemljišča na območju igrišča (igralna polja). Po (morebitni) opustitvi golf igrišča se lahko nepozidana zemljišča ponovno namenijo za kmetijske namene.
 
 
Šele na podlagi prostorskega izvedbenega akta se lahko izda dovoljenje za gradnjo objektov in naprav ali izvedbo drugih posegov v prostor. Če torej za območje, na katerem je določena namenska raba v sprejetem prostorskem planskem aktu kot območje za šport in rekreacijo - golf igrišče, ni sprejetega veljavnega prostorskega izvedbenega akta (najustreznejši tip takega akta je ureditveni načrt), potem tudi ni pravno formalne podlage za izdajo ustreznega upravnega dovoljenja.
 
 
Celoten kompleks igrišča za golf je razdeljen na tri medsebojno povezane funkcionalne enote in sicer:
 
 
- vadbišče z dvorcem in okolico;
 
 
- javno (public) golf igrišče;
 
 
- vrhunsko šampionsko (championship) igrišče.
 
 
V okvir kompleksa vadbišča spada še območje Slivniškega dvorca, ki bo za potrebe golfa obnovljen. Dvorec bo omogočal bivanje, prehrano v restavraciji, klubske prostore za člane golf kluba.
 
 
Okolica dvorca bo prenovljena v parkovno površino oz. bo park prenovljen.
 
 
Posebni namenski prostori bodo razširili ponudbo in omogočili boljšo ekonomsko poslovanje dvorca.
 
 
Spremljevalni objekti bodo dopolnjevali turistično in gostinsko ponudbo grajskega kompleksa kot npr. tenis igrišče, odprt bazen, igrišče za odbojko v pesku, kegljišče …; v južnem delu grajskega kompleksa je predvideno vadbišče za kratko igro ("chipping green") s tremi zelenicami ("putting green"), prostor za počitek, otroško igrišče …
 
 
Ker gre na tem območju za kompleksno ureditev športno-rekreacijskih, turističnih , gostinskih, izobraževalnih (v Slivniškem dvorcu), … dejavnosti, je za takšen poseg v prostor potrebno zagotoviti ustrezni prostorski izvedbeni načrt.
 
 
Zato je glede na vsebinska oz. programska in zakonska izhodišča primerna oblika prostorskega izvedbenega akta ureditveni načrt, ki bo tudi določil vse potrebne faze izvedbe predvidenega poseganja v prostor ter bo tudi natančno določil vse opisane in morebiti še dopolnilne dejavnosti, ki sodijo k osnovni namenjeni športno-rekreacijski dejavnosti.
 
 
Ta program priprave določa organizacijske in vsebinske okvirje za izdelavo, javno verifikacijo in sprejemanje ureditvenega načrta za igrišče za golf s spremljajočimi dejavnostmi v Slivnici in Čreti (v nadaljevanju: UN) ter predstavlja osnovo, da se pripravi in ustrezno sprejme operativna podlaga za poseganje v prostor na način, ki omogoča ustrezno delovanje vseh merodajnih javnih služb in zainteresiranih investitorjev.
 
2. OSNOVE ZA PRIPRAVO UN
 
 
2.1. Naročnik in izdelovalec UN
N a r o č n i k UN bo zainteresirani investitor.
 
 
I z d e l o v a l e c UN bo izbran v skladu s predpisi o oddaji javnih naročil.
 
 
K o o r d i n a t o r UN oziroma izvajalec postopka sprejemanja UN je občina Hoče-Slivnica, Pohorska cesta 15, 2311 Hoče.
 
2.2. Zakonske podlage in obseg priprave UN
Pri izdelavi UN bodo upoštevani naslednji predpisi:
 
 
- Zakon o urejanju naselij in drugih posegov v prostor (Ur. list SRS, št. 18/84, 37/85 in 29/86 ter Ur. list RS, št. 26/90, 18/93, 47/93, 71/93 in 44/97)
 
 
- Navodilo o vsebini posebnih strokovnih podlag in o vsebini prostorskih izvedbenih aktov (Ur. list SRS, št. 14/85)
 
 
- Zakon o varstvu okolja (Ur. list RS, št. 32/93 in 1/96) ter na njegovi osnovi sprejeti ustrezni podzakonski predpisi
 
 
- Zakon o varstvu kulturne dediščine (Ur. list RS, št. 7/99)
 
 
- Zakon o ohranjanju narave (Ur. list RS, št. 56/99)
 
 
- Zakon o kmetijskih zemljiščih (Ur. list RS, št. 59/96 in 67/02)
 
 
- Zakon o gozdovih (Ur. list RS, št. 30/93 in 67/02)
 
 
- Zakon o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami (Ur. list RS, št. 64/94)
 
 
- Zakon o javnih cestah (Ur. list RS, št. 29/97)
 
 
- drugi predpisi, ki veljajo za posamezne sestavine okolja ter predmete poslovanja merodajnih gospodarskih javnih služb.
 
 
Priprava UN bo obsegala izdelavo tekstualnega dela, grafičnega dela in odloka z ustrezno obrazložitvijo ter faze osnutka, predloga in končnih elaboratov UN.
 
 
V postopku bodo za pripravo osnutka pridobljeni pogoji ter mnenja organov in organizacij, na akt pa bodo pridobljena tudi ustrezna soglasja.
 
 
Pred osnutkom UN bodo izdelane posebne (natančne) strokovne podlage. Na teh posebnih strokovnih podlagah bodo temeljile odločitve v UN.
 
2.3. Veljavni planski in drugi akti
Pri izdelavi UN se upoštevajo in uporabijo naslednja gradiva:
 
 
- prostorske sestavine Dolgoročnega plana občine Maribor za obdobje 1986 - 2000 za območje občine Hoče-Slivnica (MUV, št. 1/86, 16/87 in popravek 19/87, 7/93 in popravek 8/93, 8/94, 5/96, 6/96, 27/97, 6/98, 11/98 in 26/98)
 
 
- prostorske sestavine Družbenega plana mesta Maribor za obdobje 1986 - 1990 za območje občine Hoče-Slivnica (MUV, št. 12/86, 20/88, 22/88, 3/89, 2/90, 3/90, 16/90, 7/92, 7/93 in popravek 8/93, 8/94, 5/96, 6/96, 27/97, 6/98, 11/98 in 26/98)
 
 
- Odlok o varstvenih pasovih in ukrepih za zavarovanje zalog pitne vode na Vrbanskem platoju, Mariborskem otoku, Limbuški dobravi in Dravskem polju (MUV, št. 19/98 in št. 28/01)
 
 
- Odlok o kategorizaciji občinskih cest in (kolesarskih poti) v občini Hoče-Slivnica (MUV, št. 40/99)
 
 
- Odlok o občinskih cestah v občini Hoče-Slivnica (MUV, št. 40/99)
 
 
- Odlok o prostorskih ureditvenih pogojih naselij Slivnica in Radizel (MUV, št. 29/95 in št. 10/02) - velja za del območja v zelenem pasu Z5 v Slivnici okoli Slivniškega dvorca vse do sprejetja novega predvidenega UN
 
- Strokovne podlage za pridobitev predhodnih mnenj za igrišče za golf v Slivnici in Čreti (izdelava ZUM d.o.o. pod št. naloge 288/2002, maj 2002).
 
 
- Strokovne podlage za varstvo kulturne dediščine za spremembe in dopolnitve prostorskih sestavin dolgoročnega in srednjeročnega plana občine Hoče-Slivnica (izdelava Zavoda za varstvo naravne in kulturne dediščine - ZVNKD Maribor, december 2001)
 
 
- Naravovarstvene smernice za območje občine Hoče-Slivnica, izdelane v okviru sprememb in dopolnitev prostorskih sestavin dolgoročnega in srednjeročnega plana občine Hoče-Slivnica (izdelava Zavoda za varstvo naravne in kulturne dediščine - ZVNKD Maribor, junij 2001)
 
 
- Odlok o razglasitvi kulturnih in zgodovinskih spomenikov na območju občine Maribor (MUV, št. 5/92)
 
 
- Odlok o razglasitvi naravnih znamenitosti na območju občine Maribor (MUV, št. 17/92).
 
2.4. Strokovne podlage
Za pripravo ureditvenega načrta se izdela topografski oz. topografsko katastrski načrt v ustreznem merilu (1:1000 ali 1:500) oz. v digitalni obliki s posnetkom obstoječega stanja na širšem območju obdelave. Navedeni načrt bo predstavljal osnovo za delo.
 
 
Kot je zapisano na koncu točke 2.2. bodo izdelane posebne strokovne podlage pred pripravo osnutka UN. Obseg teh strokovnih podlag bo znan, ko bodo pridobljeni pogoji od zahtevanih organov in organizacij oziroma od merodajnih soglasodajalcev k obravnavanemu UN.
 
 
V teh strokovnih podlagah se na ustrezni geodetski podlagi in ob upoštevanju geotehničnih lastnosti tal ter pogojev gradnje za igrišče za golf s spremlajočimi predvidenimi objekti pripravi predlog ureditvene zasnove vsega obravnavanega območja z vsemi možnimi fazami in variantami izgradnje tega kompleksa ter s točnim prikazom vseh dopolnilnih predvidenih dejavnosti in objektov.
 
3. PRIPRAVA OSNUTKA UN
 
 
3.1. Gradivo za pridobivanje pogojev za pripravo osnutka UN
Na osnovi posebnih strokovnih podlag bo izdelovalec UN pripravil primerno gradivo za pridobivanje pogojev organov in organizacij, ki morajo pred pričetkom priprave osnutka UN podati pogoje, smernice in mnenja za njegovo pripravo.
 
3.2. Organi in organizacije, ki morajo pred pričetkom izdelave osnutka UN podati pogoje za njegovo pripravo
Pred pričetkom priprave UN morajo v skladu s 35. členom Zakona o urejanju naselij in drugih posegov v prostor pogoje za njegovo pripravo podati naslednji organi in organizacije:
 
 
- Ministrstvo za zdravstvo, Zdravstveni inšpektorat Republike Slovenije, Izpostava Maribor
 
 
- Ministrstvo za obrambo, Inšpektorat Republike Slovenije za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, Izpostava Maribor
 
 
- Ministrstvo za obrambo, Urad za obrambne zadeve, Sektor za civilno obrambo
 
 
- Ministrstvo za promet in zveze, Direkcija RS za ceste
 
 
- Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Maribor
 
 
- Zavod RS za varstvo narave, OE Maribor
 
 
- Ministrstvo za okolje, prostor in energijo, Agencija RS za okolje, Območna pisarna Maribor
 
 
- Elektro Maribor - javno podjetje za distribucijo električne energije d.d.
 
 
- Telekom Slovenije
 
 
- Mariborski vodovod javno podjetje d.d.
 
 
- Komunalno podjetje Nigrad
 
 
- Občina Hoče-Slivnica oz. javne gospodarske službe v delih, kjer so upravljalci javne gospodarske infrastrukture.
 
 
- Po potrebi bodo v odvisnosti od vsebine v postopek vključeni tudi drugi organi in organizacije.
 
 
Če kdo od navedenih organov oz. organizacij v 30 dneh od prejema vloge ne bi podal pogojev, se bo štelo, da nima pogojev oz. da s predloženo dokumentacijo soglaša.
 
3.3. Izdelava osnutka UN
Na osnovi razpoložljivih podlag in pridobljenih pogojev organov oz. organizacij, navedenih v predhodni točki tega programa, bo izdelovalec UN pripravil osnutek UN.
 
 
Osnutek ureditvenega načrta bo vseboval:
 
 
1. tekstualni del z vsemi potrebnimi utemeljitvami in opredelitvami izhodišč, opisi rešitev predvidenih posegov in ureditev, opisi rešitev infrastrukturnih omrežij, objektov in naprav ter ureditev, opisi drugih relevantnih rešitev s seznamom lastnikov parcel ter z drugimi parcelnimi atributi za parcele, ki se nahajajo znotraj meje obravnavanega območja, etapami izvajanja in pogoji organov oz. organizacij
 
 
2. kartografski del s potrebnimi prikazi opredelitev iz planskih aktov, veljavnih za območje občine, prikazi rešitev po posameznih področjih v ustreznem merilu, po potrebi prikazi detajlov v ustreznem merilu s potrebno geodetsko dokumentacijo
 
 
3. osnutek odloka o ureditvenem načrtu z opisom meje območja po parcelnih mejah, opredelitvijo funkcije območja s pogoji za izrabo in kvaliteto posegov v prostor, pogoji za urbanistično, arhitekturno in krajinsko oblikovanje območja in posegov v prostor na območju obdelave, pogoji glede prometnega, komunalnega in energetskega ter okolje-varstvenega urejanja območja, drugimi pogoji, pomembnimi za izvedbo predvidenih posegov, etapami izvajanja posegov, režimom in začasno namembnostjo zemljišč, ki se ne uporabijo v prvi etapi, tolerancami pri legi, velikosti in funkciji objektov in naprav ter obveznostmi investitorjev in izvajalcev pri izvajanju ureditvenega načrta.
 
4. SPREJEMANJE UN
 
 
4.1. Predlog sklepa o javni razgrnitvi osnutka UN
V skladu z opredeljenimi pristojnostmi bo župan predložil osnutek UN občinskemu svetu občine Hoče-Slivnica in mu predlagal, da ga potrdi ter posreduje v javno razgrnitev in obravnavo.
 
4.2. Javna razgrnitev osnutka UN
V skladu s 37. in 38. členom Zakona o urejanju naselij in drugih posegov v prostor bo objavljen Sklep o javni razgrnitvi osnutka UN.
 
 
Javna razgrnitev bo trajala 30 dni.
 
 
V času javne razgrnitve bo občinska uprava občine Hoče-Slivnica organizirala javne obravnave na sedežu občine.
 
 
Občani bodo o javnih obravnavah obveščeni na primeren način.
 
4.3. Usklajevanje po končani javni razgrnitvi
V času javne razgrnitve in javnih obravnav bo občinska uprava občine Hoče-Slivnica zbirala in evidentirala vse pisne in ustne pripombe in predloge posameznikov, organov in organizacij k osnutku UN.
 
 
Zbrane pripombe in predloge bo izdelovalec UN strokovno obdelal ter do njih pripravil strokovna stališča z opredelitvijo, ali se pripombo upošteva ali ne.
 
 
O utemeljenosti pripomb in predlogov bo odločil občinski svet občine Hoče-Slivnica.
 
 
Občinska uprava bo poskrbela, da bodo vsi, ki so dali pripombe in predloge, pa jih občinski svet občine Hoče-Slivnica ni sprejel, ustrezno seznanjeni z razlogi, zaradi katerih pripombe in predlogi niso bili sprejeti.
 
4.4. Priprava usklajenega predloga UN
Na podlagi stališč občinskega sveta do pripomb in predlogov iz javne razgrnitve in obravnav bo izdelovalec osnutek UN dopolnil v usklajeni predlog UN.
 
 
Predlog ureditvenega načrta bo vseboval enake sestavine kot osnutek s tem, da se bo poleg vsebinskih sprememb zaradi upoštevanja pripomb od osnutka razlikoval še po tem, da bo vključeval tudi soglasja pristojnih organov in organizacij k ureditvenemu načrtu ter tehnične elemente za zakoličenje objektov in naprav, ki jih določa ureditveni načrt.
 
 
Župan bo usklajeni predlog UN poslal v sprejetje občinskemu svetu občine Hoče-Slivnica.
 
4.5. Organi in organizacije, ki morajo podati soglasja k predlogu UN
Na usklajeni predlog UN bo izdelovalec UN pridobil soglasja naslednjih pristojnih organov in organizacij:
 
 
- Ministrstvo za zdravstvo, Zdravstveni inšpektorat Republike Slovenije, Izpostava Maribor
 
 
- Ministrstvo za obrambo, Inšpektorat Republike Slovenije za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, Izpostava Maribor
 
 
- Ministrstvo za obrambo, Urad za obrambne zadeve, Sektor za civilno obrambo
 
 
- Ministrstvo za promet in zveze, Direkcija RS za ceste
 
 
- Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Maribor
 
 
- Zavod RS za varstvo narave, OE Maribor
 
 
- Ministrstvo za okolje, prostor in energijo, Agencija RS za okolje, Območna pisarna Maribor
 
 
- Elektro Maribor - javno podjetje za distribucijo električne energije d.d.
 
 
- Telekom Slovenije
 
 
- Mariborski vodovod javno podjetje d.d.
 
 
- Komunalno podjetje Nigrad
 
 
- Občina Hoče-Slivnica oz. javne gospodarske službe v delih, kjer so upravljalci javne gospodarske infrastrukture.
 
 
V primeru, da kdo od navedenih organov oz. organizacij o izdaji soglasja oz. mnenja ne bi odločil v 30 dneh po prejemu zahteve, se bo štelo, da s predlogom UN soglaša.
 
4.6. Sprejetje odloka o UN
Župan bo usklajeni predlog UN s pridobljenimi soglasji organov in organizacij poslal v sprejetje občinskemu svetu občine Hoče-Slivnica.
 
 
Ta ga bo sprejel z odlokom ter ga objavil v Medobčinskem uradnem vestniku Štajerske in Koroške regije.
 
5. ROKI ZA PRIPRAVO UN
UN bo pripravljen predvidoma v naslednjih rokih:
 
 
- izbor izvajalca: po sprejetju novega prostorskega plana občine Hoče-Slivnica v prvi polovici l. 2003
 
 
- strokovne podlage: v 2 mesecih po sklenitvi pogodbe
 
 
- obravnava posebnih strokovnih podlag v občini: v roku 14 dni po dokončanju le teh
 
 
- gradivo za pridobivanje pogojev za pripravo osnutka UN: vzporedno z izdelavo posebnih strokovnih podlag
 
 
- pridobivanje pogojev za pripravo osnutka UN: vzporedno z izdelavo posebnih strokovnih podlag
 
 
- osnutek UN: v 2 mesecih po izdelanih posebnih strokovnih podlagah
 
 
- obravnava in določitev osnutka UN na občinskem svetu: v roku 1 meseca po pripravljenemu osnutku UN
 
 
- javna razgrnitev in obravnave osnutka UN: 30 dni
 
 
- strokovna stališča do pripomb in predlogov iz javne razgrnitve in obravnav: v roku 1 meseca po končani javni razgrnitvi ter javnih obravnavah
 
 
- občinski svet bo o utemeljenosti pripomb in predlogov iz javne razgrnitve in obravnav odločil na prvi seji, ki bo sledila po pripravljenih strokovnih stališčih do omenjenih pripomb in predlogov
 
 
- na podlagi stališč do pripomb in predlogov iz javne razgrnitve in obravnav bo osnutek UN dopolnjen v usklajeni predlog UN v treh tednih po sprejemu stališč do pripomb iz javne razgrnitve in obravnav na občinskem svetu
 
 
- organi in organizacije bodo o izdaji soglasja odločili v 30 dneh po prejemu usklajenega predloga UN
 
 
- občinski svet občine Hoče-Slivnica bo sprejel odlok o UN po pridobitvi soglasij - predvidoma približno 1 leto po izboru izvajalca UN.
 
6. FINANCIRANJE PRIPRAVE UN
Sredstva za pripravo UN mora v celoti zagotoviti zainteresirani investitor.
 
7. VELJAVNOST PROGRAMA PRIPRAVE UN
Ta program se objavi v Medobčinskem uradnem vestniku Štajerske in Koroške regije in prične veljati z dnem objave.
 
 
Župan Občine Hoče-Slivnica
Anton Obreht, prof., s. r.
 
 
Številka: 03200/00017/2002-07
Datum: 16. december 2002