New Page 2

Na podlagi 47. člena Zakona o prostorskem načrtovanju (Uradni list RS, št. 33/2007, 70/2008-ZVO 1 B, 108/2009, 80/2010 – ZUPUDPP (106/2010 – popr.), 43/2011-ZKZ-C, 57/2012 ZPNačrt – B, 57/2012 ZUPUDPP – A, 109/2012, 35/2013, 76/2014 – odl. US in 14/2015-ZUUJFO in 61/2017 – ZureP-2), 10. člena Statuta Občine Trbovlje (UVZ, št. 19/2016, 12/2018) in sprejetega Sklepa o začetku postopka priprave sprememb in dopolnitev občinskega prostorskega načrta občine Trbovlje (Uradni vestnik Zasavja, št. 20/2016), je Občinski svet Občine Trbovlje na svoji 24. redni seji, dne 5. 10. 2022 sprejel naslednji

 

ODLOK
o spremembah in dopolnitvah odloka o Občinskem prostorskem načrtu Občine TRBOVLJE ŠT. 3

 

I.  UVODNE DOLOČBE

 

1.člen

Z odlokom o spremembah in dopolnitvah Občinskega prostorskega načrta Občine Trbovlje št. 3 (v nadaljnjem besedilu: SD OPN Trbovlje št. 3) se sprejme Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o Občinskem prostorskem načrtu Občine Trbovlje (v nadaljnjem besedilu: OPN) objavljenem v Uradnem vestniku Zasavja, št. 29/2015, 23/2017, 12/2018, 10/2019.

 

II.  SPREMEMBE IN DOPOLNITVE tekstualnega dela odloka

          

2.člen

1.  V prvem odstavku 2. člena se črta besedilo »- Priloga 3: Seznam enot urejanja prostora« in besedilo »Priloga 4: Seznam enot urejanja prostora, ki ležijo delno ali v celoti na poplavnih območjih«.

2.  Prvi odstavek 55. člena se nadomesti z novim, ki se glasi: »Na območju občine Trbovlje se za potrebe obrambe nahajata območje možne izključne ter omejene in nadzorovane rabe Kum in del območja omejene in nadzorovane rabe Mrzlica.«.

3.  V drugem odstavku 55. člena se beseda »mogoče« nadomesti z besedo »možne«.

4.  V 55. členu se doda nov tretji odstavek, ki se glasi: »(3) Območje omejene in nadzorovane rabe prostora za potrebe obrambe je del območja za potrebe obrambe, ki obsega varnostno območje, na katerem so potrebne omejitve iz varnostnih ali tehničnih razlogov.«.

5.  Na koncu četrtega odstavka 78. člena se doda stavek, ki se glasi: »V primeru, da na parkirišču ni možno zagotoviti predpisanega števila dreves, se lahko tretjina zahtevanih dreves posadi tudi na drugi lokaciji na stavbnih zemljiščih naselja.«. 

6.  V 79. členu se doda nov šesti odstavek, ki se glasi: »(6) V primeru, da investitor ne zadosti minimalnemu številu parkirnih mest, določenem v tabeli iz prvega odstavka tega člena, na parceli objekta je le te možno zagotoviti na drugi lokaciji v razdalji 200 m od objekta. Izjemoma se lahko dimenzionira manjše število parkirnih mest, vendar le iz utemeljenih razlogov. Manjše število parkirnih mest mora biti potrjeno tudi s strani občinske uprave v mnenju o skladnosti s prostorskimi akti, izdanem na podlagi Gradbenega zakona.«.

7.  Na koncu 103.člena se doda novi sedemnajsti odstavek, ki se glasi: »(17) Za urejanje vseh vodnih in priobalnih zemljišča je treba upoštevati tudi določila predpisov s področja varstva voda.«.

8.  Drugi odstavek 111. člena se spremeni tako, da se glasi: »Na ogroženih območjih zaradi erozije, plezljivosti ali plazovitosti območja so dovoljeni vsi posegi, s katerimi se zaščiti teren oziroma posegi, ki služijo stabiliziranju terena. Pred izvedbo posega je treba natančneje raziskati geomehanske lastnosti terena ter določiti potrebne zaščitne ukrepe. Za vsak poseg na ogroženo območje se mora predhodno pridobiti vodno soglasje.«.

9.  V prvem in drugem stavku tretjega odstavka 113. člena se besedilo »poplavnem območju« v  nadomesti z novim, ki se glasi: »poplavnem ali ogroženem območju«.

10. V prvem odstavku 115. člena se beseda »mogoče« nadomesti z besedo »možne«.

11. Za prvim odstavkom 115. člena se doda nov odstavek, ki se glasi: »(2) V območju omejene in nadzorovane rabe za potrebe obrambe - v oddaljenosti do 1 km od območja za potrebe obrambe z antenskimi stebri ali stolpi, je treba za vsako novogradnjo višine nad 18,00 m pridobiti projektne pogoje in soglasje ministrstva pristojnega za obrambo.«. Dosedanja drugi in tretji odstavek se preštevilčita v tretji in četrti odstavek.

12. V 117. členu se spremeni prvi odstavek tako da se glasi: » (1) Stopnje varstva pred hrupom, ki so določene za zmanjševanje onesnaževanja okolja s hrupom za posamezne površine so podane v spodnji tabeli po namenskih rabah.

Namenska raba/Stopnja varstva pred hrupom

I. stopnja

II. stopnja

III. stopnja

IV. stopnja

S – OBMOČJA STANOVANJ

SS (a, e, v, s)

 

 

 

SK (j)

 

 

 

C – OBMOČJA CENTRALNIH DEJAVNOSTI

CU

 

 

 

CDi

 

 

 

CDz

 

 

 

CDk

 

 

 

CDo

 

 

 

IP

 

 

 

IG

 

 

 

IK

 

 

 

B – POSEBNA OBMOČJA

BT

 

 

 

BD

 

 

 

BC

 

 

 

Z – OBMOČJA ZELENIH POVRŠIN

ZS

 

 

 

ZP

 

 

 

ZV

 

 

 

ZD

 

 

 

ZK

 

 

 

P – OBMOČJA IN OMREŽJA PROMETNE INFRASTRUKTURE

 

 

 

T – OBMOČJA KOMUNIKACIJSKE INFRASTRUKTURE

 

 

 

E – OBMOČJA ENERGETSKE INFRASTRUKTURE

 

 

 

O – OBMOČJA OKOLJSKE INFRASTRUKTURE

 

 

 

F – OBMOČJA ZA POTREBE OBRAMBE

 

 

 

A – POVRŠINE RAZPRŠENE POSELITVE

 

 

 

K 1 – NAJBOLJŠA KMETIJSKA ZEMLJIŠČA

 

 

 

K 2 – DRUGA KMETIJSKA ZEMLJIŠČA

 

 

 

G – GOZDNA ZEMLJIŠČA

 

 

 

VC – POVRŠINSKE CELINSKE VODE

 

 

 

VI – VODNA INFRASTRUKTURA

 

 

 

L – OBMOČJA MINERALNIH SUROVIN

 

 

 

N – OBMOČJA ZA POTREBE VARSTVA PRED NARAVNIMI IN DRUGIMI NESREČAMI

 

 

 

f – OBMOČJA ZA POTREBE OBRAMBE ZUNAJ NASELIJ

 

 

 

OO – PREOSTALA OBMOČJA

 

 

 

«.

13. V 117. členu se črtajo 3., 16., 17., 18. in 19. odstavek, ostali odstavki se temu primerno preštevilčijo.

14. V drugem odstavku 124. člena se v razpredelnici podrobne namenske rabe »SS stanovanjske površine« pri vseh členitvah podrobne namenske rabe v vrstici z naslovom »Vrsta objektov, zahtevnih in manj zahtevnih« doda stavek, ki se glasi: »Dovoljena je gradnja stavb za potrebe osnovne in spremljajoče dejavnosti ter infrastrukturnih objektov in naprav ter samostojnih parkirišč, ki so v javnem lokalnem interesu.«.

15. V drugem odstavku 124. člena se v razpredelnici podrobne namenske rabe »SK Površine podeželskega naselja« in »SKj Vaško jedro« v vrstici z naslovom »Vrsta objektov, zahtevnih in manj zahtevnih« doda stavek, ki se glasi: »Dovoljena je gradnja stavb za potrebe osnovne in spremljajoče dejavnosti ter infrastrukturnih objektov in naprav ter samostojnih parkirišč, ki so v javnem lokalnem interesu.«.

16. V drugem odstavku 126. člena se v razpredelnici podrobne namenske rabe »CU Osrednja območja centralnih dejavnosti« v vrstici z naslovom »Vrsta objektov, zahtevnih in manj zahtevnih« se za »1272 obredne stavbe« dodata vrstici z besedilom, ki se glasi: »12730 Kulturna dediščina, ki se ne uporablja za druge namene« in besedilom »1274 Druge stavbe,  ki niso uvrščene drugje, od tega samo stavbe za nastanitev policistov, sil za zaščito, reševanje in pomoč, gasilski domovi, javne sanitarije« ter nadomesti stavek: »Dovoljena je gradnja infrastrukturnih objektov in naprav, ki so v javnem lokalnem interesu.« z novim, ki se glasi: »Dovoljena je gradnja stavb za potrebe osnovne in spremljajoče dejavnosti ter infrastrukturnih objektov in naprav ter samostojnih parkirišč, ki so v javnem lokalnem interesu.«.

17. V drugem odstavku 126. člena se v razpredelnici podrobne namenske rabe »CD Druga območja centralnih dejavnosti« v vrstici z naslovom »Vrsta objektov, zahtevnih in manj zahtevnih« nadomesti stavek: »Dovoljena je gradnja infrastrukturnih objektov in naprav, ki so v javnem lokalnem interesu.« z novim, ki se glasi: »Dovoljena je gradnja stavb za potrebe osnovne in spremljajoče dejavnosti ter infrastrukturnih objektov in naprav ter samostojnih parkirišč, ki so v javnem lokalnem interesu.«.

18. V drugem odstavku 127. člena se v razpredelnici namenske rabe »I – območja proizvodnih dejavnosti« v vrstici z naslovom »Vrsta objektov, zahtevnih in manj zahtevnih« nadomesti stavek: »Dovoljena je gradnja infrastrukturnih objektov in naprav, ki so v javnem lokalnem interesu.« z novim, ki se glasi: »Dovoljena je gradnja stavb za potrebe osnovne in spremljajoče dejavnosti ter infrastrukturnih objektov in naprav ter samostojnih parkirišč, ki so v javnem lokalnem interesu.«.

19. V prvem odstavku 131. člena se v razpredelnici namenske rabe »P – območja prometnih površin« v vrstici z naslovom »Vrsta objektov, zahtevnih in manj zahtevnih« doda stavek, ki se glasi: »Dovoljena je gradnja stavb za potrebe osnovne in spremljajoče dejavnosti ter infrastrukturnih objektov in naprav ter samostojnih parkirišč, ki so v javnem lokalnem interesu.«.

20. V prvem odstavku 133. člena se v razpredelnici namenske rabe »E – območja energetske infrastrukture« v vrstici z naslovom »Vrsta objektov, zahtevnih in manj zahtevnih« doda stavek, ki se glasi: »Dovoljena je gradnja stavb za potrebe osnovne dejavnosti in infrastrukturnih objektov ter naprav in samostojnih parkirišč, ki so v javnem lokalnem interesu.«.

21. Prvi odstavek 139. člena se dopolni z novo alinejo, ki se glasi: » - Zemeljska dela in ureditve terena.«.

 

3.člen

1.  V prilogi 2 se v tabeli 1 »Usmeritve za OPPN in posebni prostorski izvedbeni pogoji za posamezne enote urejanja« nadomesti celotna vrstica za enote urejanja prostora tako, da se glasijo: »

Naselje

Enota urejanja

Podrobna namenska raba

PIA

Usmeritve za OPPN oziroma posebni prostorski izvedbeni pogoji (PPIP) za posamezne enote urejanja prostora

ČEČE - DEL

KE-01/76

A

PPIP

Na območju so dovoljene dopolnitve obstoječih domačij s posamičnimi stavbami, tako da se ohranjata tradicionalni vzorec pozidave in arhitektura.

Za posege je treba pridobiti KVP in KVS.

ČEČE - DEL

KE-01/174

A

PPIP

Pri gradnji novih objektov je treba zagotoviti ustrezen odmik objektov od gozdnega roba. Zagotoviti je treba nemoten dostop do gozdov za potrebe gospodarjenja in drugo rabo.

Za posege je treba pridobiti KVP in KVS.

DOBOVEC

DO-01

SK

PPIP

Pozidave naj sledi avtohtonemu poselitvenemu vzorcu, parcelaciji in definiranim robovom naselja. Objekti naj se umestijo skladno z obstoječo pozidavo na območju, v ustreznem razmerju do sosednjih objektov ter upoštevaje reliefne, vegetacijske in krajinske značilnosti območja.

Objektov naj se ne umešča na dele parcele, kjer bi bila potrebna večja zemeljska dela (izkopi) ali gradnja opornih zidov. Reliefne značilnosti zemljišča naj se ohranijo brez večjih nasipavanj ali izkopov. Robove in nasutja, ki nastanejo med gradnjo, naj se sanirajo in prilagodijo prvotnim reliefnim značilnostim terena.

Višinske premostitve na zemljišču naj se izvedejo v obliki položnih zatravljenih zemeljskih brežin ali nižjih, položnih kamnitih suhozidov. Prehodi v okoliški teren naj bodo postopni, brez ustvarjanja ostrih meja. Visokih betonskih škarp ali opornih zidov, ki presegajo višino 1 m, za namen popolne izravnave terena, naj se ne gradi.

Na zemljišču, zlasti na zunanjem robu novo določenega poselitvenega območja, je priporočljiva zasaditev drevja. Za zasaditev naj se prednostno uporabijo avtohtone drevesne listopadna vrste, npr. stare visokodebelne sadne sorte. Cipres, klekov (Thuja sp.) in ostalih iglavcev ter vrst, ki niso prilagojene rastiščnim razmeram, naj se ne sadi. Za striženo živo mejo naj se prednostno uporabijo avtohtone vrste, npr. beli gaber, liguster.

Na območju se preprečuje razrast tujerodnih invazivnih vrst rastlin.

Ohranjata in spodbujata se ekstenzivna raba travišč in ekološko kmetovanje (smotrna in čim manjša uporaba fitofarmacevtskih sredstev in umetnih gnojil, pozna košnja travišč). Ohranja se mozaičnost krajine, posamezna drevesa, grme in mejice.

Javna razsvetljava naj bo omejena, uporaba svetilk naj bo skladna z določili Uredbe o mejnih vrednostih svetlobnega onesnaževanja okolja (Uradni list RS, št. 81/07, 109/07, 62/10, 46/13). Uporabijo naj se svetilke, ki ne oddajajo svetlobe v UV spektru. Priporoča se vgradnjo svetil na samodejni vklop/izklop.

Dela naj potekajo v dnevnem času. Zaradi svetlobnega onesnaževanja nočno osvetljevanje gradbišč in objektov ni dovoljeno.

Območja, degradirana v času izvedbe del, je treba povrniti v prvotno stanje.

Preprečuje se nelegalna gradnja, obstoječa nelegalna gradnja se sanira.

DOBOVEC

KE-12/33

A

PPIP

Na območju so dopustne tudi gradnje in ureditve za potrebe obstoječih turistično gostinske dejavnosti. Za vse stavbe velja, da se oblikovno prilagajajo kvalitetni arhitekturi značilni za to območje. Maksimalna višina objektov je lahko 18.5m. Višina novih objektov ne sme presegati višine že obstoječih objektov.

Ohranjata naj se gozd in gozdni rob. V gozd in gozdni rob se ne posega.

Preprečuje se nelegalna gradnja, obstoječa nelegalna gradnja se sanira.

Na območju se preprečuje razrast tujerodnih invazivnih vrst rastlin.

Ohranjata in spodbujata se ekstenzivna raba travišč in ekološko kmetovanje (smotrna in čim manjša uporaba fitofarmacevtskih sredstev in umetnih gnojil, pozna košnja travišč). Ohranja se mozaičnost krajine, posamezna drevesa, grme in mejice.

GABRSKO

GA-03

IK

PPIP

Na območju so dovoljene ureditve in gradnje za potrebe obstoječe dejavnosti – vrtnarije.

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

GABRSKO

GA-06

IG

PPIP

Na stavbnem zemljišču parcel št. 862/1 in 867/10 k.o. Knezdol so dopustne ureditve in gradnje parkirnih površin za potrebe obstoječe dejavnosti na območju.

Merila in pogoji za zasnovo in oblikovanje objektov:

Zasnova naj se po strukturi prilagaja terenu, oblikovno pa se lahko umeščajo tudi sodobno oblikovani objekti, dopustne so ravne strehe.

Na meji z drugimi stavbnimi namenskimi rabami namenjenimi bivanju, ter vzgoji in izobraževanju, je treba zagotoviti zeleni pas – bariero.

Na območje se ne umešča:

-  obrata, ki lahko povzročijo onesnaženje okolja večjega obsega v skladu z določili predpisa, ki ureja vrste dejavnosti in naprav, ki lahko povzročajo onesnaževanje okolja večjega obsega,

-  obrata večjega ali manjšega tveganja za okolje v skladu s predpisom, ki ureja preprečevanje večjih nesreč in zmanjševanje njihovih posledic,

-  obrata za skladiščenje in /ali predelavo odpadkov ter

-  obrata, ki je glede na naravo dejavnosti nedvoumen vir vonjev.

Pri posegih v območju priobalnih zemljišč je treba upoštevati veljavne predpise s področja upravljanja z vodami, regulacija in zacevljanje vodotokov nista dovoljena. Treba je upoštevati 5 m odmik od zgornjega roba brežine vodotoka.

GABRSKO

GA-08

SSe

PPIP

Treba je zagotoviti ustrezen odmik od gozdnega roba.

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

GABRSKO

GA-11

SK

PPIP

Na zavarovanem območju domačije Gabrsko 9 se ohranja pripadajoče kmetijske površine.

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

GABRSKO

GA-13

IG

PPIP

Na območju so dopustne gradnje in ureditve za potrebe obstoječih dejavnosti ter dostopnih poti, parkirnih in manipulativnih površin.

Merila in pogoji za zasnovo in oblikovanje objektov:

Zasnova naj se po strukturi prilagaja terenu, oblikovno pa se lahko umeščajo tudi sodobno oblikovani objekti, dopustne so ravne strehe.

Na meji z drugimi stavbnimi namenskimi rabami namenjenim bivanju je treba zagotoviti zeleni pas – bariero.

Pred nadaljnjimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlage, ki bodo podale morebitne potrebne celovite omilitvene ukrepe. Do opredelitve ogroženosti posegi niso dovoljeni.

Na območje se ne umešča:

-  obrata, ki lahko povzročijo onesnaženje okolja večjega obsega v skladu z določili predpisa, ki ureja vrste dejavnosti in naprav, ki lahko povzročajo onesnaževanje okolja večjega obsega,

-  obrata večjega ali manjšega tveganja za okolje v skladu s predpisom, ki ureja preprečevanje večjih nesreč in zmanjševanje njihovih posledic,

-  obrata za skladiščenje in /ali predelavo odpadkov ter

-  obrata, ki je glede na naravo dejavnosti nedvoumen vir vonjev.

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

Območje meji na varovano domačijo Gabrsko – Domačija Gabrsko 10,  EŠD 21860.

GABRSKO

GA-14

SSe

PPIP

Na območju so dovoljeni posegi in gradnje na zemljiščih parcel predhodno porušenega legalno zgrajena individualnega stanovanjskega objekta (nadomestna gradnja), v gabaritih prejšnjega objekta, upoštevajoč tudi mogoče nadzidave in dozidave skladno s podrobnimi določili glede izrabe za podrobnejšo namensko rabo SSe.

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

GABRSKO

GA-16

CU

OPPN

Veljavni OPPN namenjen ureditvam za potrebe heliporta oziroma ploščadi za pristajanje helikopterja ter gasilskemu poligonu in objektom za potrebe gasilcev in civilne zaščite.

OJSTRO

OJ-03

O

PPIP

Na območju so dopustne ureditve in postavitve objektov za potrebe sortiranja odpadkov. Robna območja proti stavbnim zemljiščem ter sanirane površine se v največji meri ozeleni z drevjem.  Dopustna je gradnja sončnih elektrarn oziroma naprav za obnovljive vire energije ter postavitev kotlovnice na lesno biomaso z možnostjo kogeneracijskega postrojenja.

OJSTRO

OJ-05

BC

OPPN

Do sprejetja OPPN so na območju so dopustne ureditve in postavitve objektov za potrebe športa ter športnega strelišča.

Sestavni del Priloge 2 je grafični prikazi urejanja območja.

Za gradnjo novih zahtevnih in manj zahtevnih objektov ter druge ureditve, ki niso opredeljeni v grafičnem prikazu je treba izdelati OPPN.

OSTENK

OS-11

SSe

OPPN

Predviden OPPN za sanacijo obstoječe razpršene gradnje s komunalno ureditvijo.

Gozdno vlako na parceli št. 870/1 k.o. Čeče je treba ohraniti. Novi objekti morajo biti od nje umaknjeni vsaj 2 m.

RETJE NAD TRBOVLJAMI

RE-05

ZS

OPPN

Predvideni OPPN za potrebe športa in rekreacije kot so ureditve novih športnih površin, gradnja tribun, sanitarij, garderob in klubskih prostorov, ter v manjši meri ureditev parkirišča za potrebe tega območja. Do sprejetja OPPN je dopustna postavitev sončne elektrarne, pod pogojem, da ne zmanjšujejo obstoječe dostopnosti in rekreacijske na območja.

ŠKOFJA RIŽA

KE-12/158

A

PPIP

Na  parceli številka 108/9 k.o. Dobovec je dopustna postavitev kmetijskih objektov (hlev za konje, kozolec). Za vse stavbe velja, da se oblikovno prilagajajo kvalitetni arhitekturi značilni za to območje.

Ureditev hleva, skladiščenje živinskih gnojil, gnojnice in gnojevke ter pripadajoča pretakališča morajo biti v neprepustni izvedbi oziroma v obliki zadrževalnega sistema brez odtokov, tlaki morajo biti odporni na vse snovi, ki se lahko v njem nahajajo, biti mora dovolj velik, da lahko zajame celotno količino snovi.

Objekt naj se umesti skladno z obstoječo pozidavo in tipologijo poselitve na območju ter upoštevaje reliefne, vegetacijske in krajinske značilnosti območja.

Objekta naj se ne umešča na dele zemljišča, kjer bi bila potrebna večja zemeljska dela (izkopi) ali gradnja opornih zidov (deli parcele v strmini). Reliefne značilnosti zemljišča naj se ohranijo brez večjih nasipavanj ali izkopov. Robove in nasutja, ki nastanejo med gradnjo, naj se sanirajo in prilagodijo prvotnim reliefnim značilnostim terena.

Višinske premostitve na zemljišču naj se izvedejo v obliki položnih zatravljenih zemeljskih brežin ali nižjih, položnih kamnitih suhozidov. Prehodi v okoliški teren naj bodo postopni, brez ustvarjanja ostrih meja. Visokih betonskih škarp, opornih zidov, ki presegajo višino 1 m, za namen popolne izravnave terena, naj se ne gradi na zemljišču.

Reliefni in vegetacijski rob na zahodnem delu parcele (10819, k. o. Dobovec) naj se ohrani.

Na zemljišču je priporočljiva zasaditev drevja. Za zasaditev naj se prednostno uporabijo avtohtone drevesne listopadna vrste, npr. stare visokodebelne sadne sorte. Cipres, klekov (Thuja sp.) in ostalih iglavcev ter vrst, ki niso prilagojene rastiščnim razmeram, naj se ne sadi. Za striženo živo mejo naj se prednostno uporabijo avtohtone vrste, npr. beli gaber, liguster.

Območja naj se ne ograjuje s kovinsko, mrežno ali drugačno, za območje netipične ograjo.

Javna razsvetljava naj bo omejena, uporaba svetilk naj bo skladna z določili Uredbe o mejnih vrednostih svetlobnega onesnaževanja okolja (Uradni list RS, št. 81/07, 109/07, 62/1 o' 46/13). Uporabijo naj se svetilke, ki ne oddajajo svetlobe v UV spektru. Priporočamo vgradnjo svetil na samodejni vklop/izklop.

Na območju se preprečuje razrast tujerodnih invazivnih vrst rastlin.

Dela naj potekajo v dnevnem času. Zaradi svetlobnega onesnaževanja nočno osvetljevanje gradbišč in objektov ni dovoljeno.

Območja, degradirana v času izvedbe del, je treba povrniti v prvotno stanje.

Preprečuje se nelegalna gradnja, obstoječa nelegalna gradnja se sanira.

Ohranjata in spodbujata se ekstenzivna raba travišč in ekološko kmetovanje (smotrna in čim manjša uporaba fitofarmacevtskih sredstev in umetnih gnojil, pozna košnja travišč). Ohranja se mozaičnost krajine, posamezna drevesa, grme in mejice.

TRBOVLJE

TR-06

IG

OPPN

Predvideni OPPN, namenjen ureditvam za potrebe gospodarske cone.

Na meji z drugimi stavbnimi namenskimi rabami je treba zagotoviti zeleni pas – bariero.

Do sprejetja OPPN je na območju dopustna ureditev parkirnih površin ter dozidava objekta v skladu z grafičnim prikazom, ki je sestavni del Priloge2.

TRBOVLJE

TR-08

CU

OPPN

Predvideni OPPN, namenjen ureditvam za potrebe gospodarske cone.

Na območju ni dopustna sprememba namembnosti obstoječih stavb ter gradnja novih za stanovanjski namen. 

Dopustna je sprememba namembnosti in nadomestna gradnja za potrebe dejavnosti, tudi proizvodne dejavnosti (razen težke industrije), ki nima negativnih vplivov na okolje. Dopustna je rekonstrukcija in dozidava Centra za zaščito in reševanje.

Na meji z drugimi stavbnimi namenskimi rabami je treba zagotoviti zeleni pas – bariero.

TRBOVLJE

TR-100

IG

PPIP

Na območju so dopustne gradnje in ureditve za potrebe gospodarskih dejavnosti ter dostopnih poti, parkirnih in manipulativnih površin.

Merila in pogoji za zasnovo in oblikovanje objektov:

Zasnova naj se po strukturi prilagaja terenu, oblikovno pa se lahko umeščajo tudi sodobno oblikovani objekti, dopustne so ravne strehe. Morebitne nove objekte je treba odmakniti minimalno 4m od roba cest, ki napajajo posamezne dele območja razen kadar iz tehtnih razlogov to ni mogoče ter ob soglasju upravljavca ceste. Posamezna zaključena območja enega gospodarskega subjekta predstavljajo skupno parcelo objektov, na kateri veljajo določila za namensko rabo IG.

Na meji z drugimi stavbnimi namenskimi rabami namenjenim bivanju je treba zagotoviti zeleni pas – bariero.

Na območje se ne umešča:

-  obrata, ki lahko povzročijo onesnaženje okolja večjega obsega v skladu z določili predpisa, ki ureja vrste dejavnosti in naprav, ki lahko povzročajo onesnaževanje okolja večjega obsega,

-  obrata večjega ali manjšega tveganja za okolje v skladu s predpisom, ki ureja preprečevanje večjih nesreč in zmanjševanje njihovih posledic,

-  obrata za skladiščenje in /ali predelavo odpadkov ter

-  obrata, ki je glede na naravo dejavnosti nedvoumen vir vonjev.

Za območje veljajo določila:

-  FZP – faktor zelenih površin min 10%,

-  FZ – faktor pozidanosti 0,8,

-  maksimalna višina stavb 16 metrov.

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

Sestavni del Priloge 2 je grafični prikazi urejanja območja.

Za gradnjo novih zahtevnih in manj zahtevnih objektov, ki niso opredeljeni v PPIP je treba izdelati OPPN.

TRBOVLJE

TR-107

SS

PPIP

Pogoji in rešitve za gradnje ter urejanje na območju so:

Arhitekturna zasnova

Arhitektura naselja in stanovanjskih objektov je sodobna z gradnjo enakih objektov v isti tipologiji, kjer prevladuje pravokotnost zasnove objekta in prekritje osnovnega volumna z dvokapno streho plitkejšega naklona. Naklon je 16°. Strehe so enotne, z gladko pločevinasto kritino v temno sivi barvi. Fasade objektov so svetle oziroma so poenotene v beli barvi s temnejšimi poudarki.

Stavno pohištvo je v temno sivi barvi.

Nadstrešnice za dva osebna avtomobila so sestavni del objekta, grajene istočasno kot hiše, v kombinaciji sivih oblog. Lahko so grajene naknadno kot jeklena konstrukcija, a se mora arhitekturni izraz zliti z arhitekturo osnovnega enostanovanjskega objekta.

Gospodarska javna infrastruktura

Pred izgradnjo nove soseske je treba urediti prometno infrastrukturo, v kateri bo potekala nova komunalna infrastruktura. Napajalna povezovalna cesta se priključi na območju Gvida. Tu je treba urediti novi cestni priključek, v kolikor pa bi se izkazala potreba po ureditvi novega krožišča, je treba urediti tudi novo krožno križišče.

Za novo naselje se predvideva izgradnja srednjenapetostnega kablovoda (SN), transformatorsko postajo in nizkonapetostni kablovod (NN).

Lokacija transformatorske postaje je v severovzhodnem delu območja, kjer je predviden dostop v stanovanjsko sosesko.

Stanovanjska soseska bo opremljena z javno razsvetljavo, z enotnimi cestnimi svetilkami.

Celotno naselje bo opremljeno z ločenim kanalizacijskim sistemom. Na novo predvideno fekalno in meteorno kanalizacijo se priključujejo posamezni enostanovanjski objekti. Nov vod fekalne in meteorne kanalizacije poteka po novi povezovalni cesti do priklopa na cesti v severovzhodnem delu območja. Priklop se izvede na IOC Nasipi, ko bo le-ta zgrajen.

Za oskrbo s sanitarno in požarno vodo je treba zgraditi novo vodovodno omrežje.

Območje se priključi na toplovodno omrežje oziroma za uporabo drugih sistemov daljinskega ogrevanja. Individualna kurišča niso dopustna.

Prometna ureditev

V sklopu zunanje ureditve celotne soseske je urejena nova prometna povezava, dvosmerna cesta s povezovalnim hodnikom/pločnikom za pešce. Pešpoti potekajo ob povezovalni cesti. Pot za pešce predstavlja krožno pot preko območja s prostorsko zanko.

Pred vstopom na območje je predvidena skupna parkirna površina: za potrebe obiskovalcev soseske in za dnevne obiskovalce rekreacijskega območja Kipe (minimalno 18 PM).

Ob vsaki stanovanjski hiši sta predvideni dve pokriti parkirni mesti za osebna vozila prebivalcev, z možnostjo nepokritega parkiranja dveh dodatnih vozil za obiskovalce.

Zelene površine

V novi stanovanjski soseski je predvideno poenoteno oblikovanje ograj in živih mej. Ob obeh sosednjih (daljših) parcelnih mejah med objekti se namesto kovinskih ograj predlaga zasaditev žive meje.

Zasaditve se uredi tako, da ima vsaka parcela eno svojo živo mejo. Na parcelni meji na strani ceste in nasproti (na krajših parcelnih mejah) se predlaga kovinsko ograjo z možnostjo drsnih vrat na cestni strani. S tem bo soseska dobila bolj zelen videz. V kolikor se postavljajo ograje, so lahko visoke maksimalno 1.80 m, kovinske mrežne v temno sivi barvi.

Urbana oprema

Urbana oprema nove soseske predstavlja ureditev skupnih zunanjih površin na vhodu: eko otok za ločene odpadke z nadstrešnico, klopi, obvestilne table in javno razsvetljavo, ki bo poenotena.

Zasnove tipov enostanovanjskih hiš

Zasnova tipov enostanovanjski hiš je v grobem razdeljena na dva osnovna tipa: tip A in tip B, ki se razlikujeta med seboj v dimenziji in tlorisnih razmerjih. Znotraj vsakega od tipov je predvidena modifikacija oz. podtip z dodatno bivalno sobo v nadstropju in zaprto garažo v pritličju.

Tip A

Je podolgovatega tlorisa v razmerju 1:2 oziroma skupaj z nadstreškom za dve vozili 1:3. Nadstrešek je namreč sestavni del arhitekturne podobe objekta in se vedno nadaljuje iz osnovnega gabarita.

Tlorisne dimenzije objekta so 13.50 x 6.70 m, z nadstreškom in balkonom 19.10 x 8.45 m. Vertikalni gabarit hiše je P + 1.

V pritličju so bivalni prostori, v nadstropju spalni (spalnica in 2 otroški sobi, 2 kopalnici).

V nadstropju je ob daljši stranici predviden horizontalni balkon v širini 1.75 m.

Tip A+

Je povečan tip A, v pritličju je dodana zaprta garaža za dva avtomobila, v nadstropju dodatna soba.

Garaža za dve vozili je notranjih dimenzij 5.50 x 5.50 m, na južni stranici zaprta z zidom, na vzhodni strani pa z garažnimi vrati v isti barvi kot preostalo stavbno pohištvo (temno siva). Tlorisne dimenzije objekta so 13.50 x 6.70 m, z garažo 19.10 x 8.45 m.

V nadstropju se tip A+ razširi v dodatno bivalno sobo, gabarit nadstropja je tako 16.30 x 6.70 m, skupaj z zeleno streho in balkonom pa 19.10 x 8.45m. Po celotni dolžini objekta je predviden horizontalni balkon v širini 1.75 m.

Vertikalni gabarit hiše je prav tako P + 1.

V pritličju so bivalni prostori, v nadstropju spalni (spalnica in 3 otroške sobe, 2 kopalnici in kabinet).

Tip B

Je kvadratnega tlorisa v razmerju 1:1,3 oziroma skupaj z nadstreškom za dve vozili 1:2.

Nadstrešek za dve vozili je postavljen ob objektu v različnih tlorisnih situacijah in se vedno nadaljuje iz osnovnega gabarita, je sestavni del arhitekturne podobe objekta. Ni prostostoječ, nadstrešek je dimenzij 5.70 x 8.30 m.

Tlorisne dimenzije objekta so 10.85 x 8.30 m, z nadstreškom 16.45 x 8.30 m.

Vertikalni gabarit hiše je P + 1.

V pritličju so bivalni prostori, v nadstropju spalni (spalnica in 2 otroški sobi, kopalnica in utility).

Hiša nima predvidenih balkonov, opcijsko se lahko predvidi umaknjeno balkonsko pokrito ložo.

Tip B+

Je povečan tip B, v pritličju je dodana zaprta garaža za dva avtomobila, v nadstropju dodatna soba.

Garaža za dve vozili je notranjih dimenzij 5.50 x 5.50 m, na južni stranici zaprta z zidom, na vzhodni strani pa z garažnimi vrati v isti barvi kot preostalo stavbno pohištvo (temno siva). Tlorisne dimenzije objekta so 10.85 x 8.30 m, z garažo 16.45 x 8.30 m.

V nadstropju se tip B+ razširi v dodatno bivalno sobo, gabarit nadstropja je tako 14.05 x 8.30 m, skupaj z zeleno streho pa 16.45 x 8.30 m.

Vertikalni gabarit hiše je prav tako P + 1.

V pritličju so bivalni prostori, v nadstropju spalni (spalnica in 3 otroške sobe, 2 kopalnici in kabinet).

Prostorska umestitev hiš

Hiše se odpirajo proti jugu ali zahodu s pogledi v naravo z ozelenjenimi hribi. Program hiš je po nivojih razdeljen na dva dela – bivalni del v pritličju in v spalni del v nadstropju. Glavni vhodi v hiše so večinoma predvideni iz vzhodne ali severne strani, od koder je predviden tudi uvoz na parcele z glavne povezovalne ceste. Hiše so umeščene na robove parcele, tako da lahko na preostalem delu parcele nastane dovolj prostora za teraso in vrt z zelenico.

Uporaba materialov

V čim večji meri so uporabljeni naravni materiali: les, omet, in steklo. Osnovni motiv hiše je čisti volumen s plitko streho, s tem da je volumen deljen na dva dela: na spodnjega in zgornjega, ki deluje kot nekakšno »pokrivalo« nad pritličjem. Odprto fasado v pritličju in nadstropju predstavljajo izrezi, zastekljene odprtine, ki so izvedene v fiksni zasteklitvi z vstavljenimi vrati v lesenem. Senčenje je predvideno z zunanjimi žaluzijami na motorni pogon.

Fasada je ometana s svetlejšim ometom – v beli barvi, v kombinaciji s sivo barvo, ki se jo načeloma uporablja v pritličju oz. med pasovi oken na severni fasadi in pri nadstreških. Stavbno pohištvo je v sivi barvi.

Streha je plitka dvokapnica naklona 16°, s skritim žlebom, brez napušča in z notranjimi vertikalnimi odtoki. Kritina je temno sive barve, pločevinasta, brez izrazitega profila.

Zunanja ureditev ob objektih

Parcele so v principu ravne oziroma v minimalnem naklonu, saj bi se območje ob ureditvi prometne in komunalne infrastrukture v čim večji meri izravnalo. V primeru višinskih razlik, predvsem na severni strani območja, pa so predvidene ozelenjene terasaste brežine, le izjemoma oporni zidovi do višine 1.50 m, ki pa so ozelenjeni.

Zasaditev

Novo urejene parcele so ozelenjene s travo in nizkim grmičevjem ter z novimi sadnimi drevesi, predvsem na vzhodni strani in južni strani. Nova drevesa bi bila predvsem sadna drevesa, kot spomin na nekdanje sadovnjake. Dodatno je na uvozu ob vzhodni strani predvidena zasaditev dišavnic in cvetočih grmovnic. Pred hišo na južni strani, je zunanji prostor razdeljen v dva dela: terasni del, ki je delno pokrit s pergolo in tlakovan z lesom ter ozelenjen del s trato in posameznimi drevesi, ki se pogled nadaljuje v zeleno krajino.

Tlakovanje

Dvorišče pred hišo je tlakovano s kamnitimi ali betonskimi ploščami, na terasi in na balkonih je predvidena lesena talna obloga.

Prometna ureditev

Dostop na parcelo je z dostopne povezovalne ceste. Ob dostopnem dvorišču je predvidena umestitev nadstrešnice za dve vozili in parkirni prostor za dve dodatni vozili.

Ograje

Parcele niso ograjene s klasično ograjo, temveč z živo mejo, ki preprečuje mimoidočim poglede na parcelo. Ograje se predvidi na krajših stranicah parcelnih mej, na daljših stranicah parcelnih mej pa se namesto ograj predvidi živo mejo. V kolikor se postavljajo ograje, so lahko visoke največ 1.80 m, kovinske mrežne v temno sivi barvi.

Drugi pogoji

Zagotoviti je treba tako zasnovo območja, predvsem na stiku z enoto TR-108, da bo na območju mogoče zagotavljati III. stopnjo varstva pred hrupom v skladu s študijo. Predviden je ureditev protihrupne bariere, ki se jo ozeleni.

Zaradi zagotavljanja ustreznih bivalnih pogojev je dopustno zmanjševati predvideno število objektov.

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

Sestavni del Priloge 2 je grafični prikaz urejanja območja.

TRBOVLJE

TR-108

IG

OPPN

Na območju je predviden OPPN za nov proizvodnji objekt za postavitev obrata steklarne Hrastnik ali morebitnega drugega podjetja z vsemi ureditvami.

Na meji z drugimi stavbnimi namenskimi rabami je treba zagotoviti zeleni pas oziroma protihrupno bariero.

TRBOVLJE

TR-110

IG

PPIP

Na območju so dovoljene ureditve in gradnje za potrebe dejavnosti gospodarskih javnih služb (komunalnih podjetij), ter za potrebe drugih obrtnih in proizvodnjah dejavnosti.

Na meji z drugimi stavbnimi namenskimi rabami je treba zagotoviti zeleni pas – bariero.

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

Sestavni del Priloge 2 je grafični prikaz urejanja območja.

TRBOVLJE

TR-120

SSa

PPIP

Na območju so dovoljene ureditve in gradnje stanovanjskih objektov skladno z namensko rabo SSa ter za potrebe obstoječih dejavnosti.

Gradnja objektov se načrtuje izven poplavnih območij. Pred nadaljnjimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlage, ki bodo podale morebitne potrebne celovite omilitvene ukrepe. Do opredelitve ogroženosti posegi niso dovoljeni.

TRBOVLJE

TR-130

PO

OPPN

Do sprejetja OPPN, namenjenega ureditvam za potrebe mirujočega prometa, so dopustne ureditve na nivoju parterja za izboljšanje parkiranja.

Novi posegi, ki so lahko v skladu z usmeritvami izvedeni pred sprejetjem OPPN, naj se umeščajo izven območjih srednje in velike poplavne nevarnosti.

Pred pripravo OPPN oziroma hkrati z njegovo pripravo, je treba izdelati hidrološko – hidravlično študijo, iz katere bodo razvidni razredi poplavne nevarnosti za stanje po izvedenem OPPN in predvideni omilitveni ukrepi za zmanjšanje poplavne nevarnosti v primeru, da so potrebni. Izvedbo celovitih ukrepov za zmanjšanje poplavne ogroženosti je treba končati pred začetkom gradnje novih objektov in ostalih posegov v prostor.

Za vse posege v objekt stavbne dediščine Trbovlje - Železniška postaja, EŠD 15630 oz. v njegovo bližino je treba predhodno pridobiti kulturnovarstvene pogoje in kulturnovarstveno soglasje.

TRBOVLJE

TR-147

BC

OPPN

Do sprejetja OPPN so na območju so dopustne gradnje in ureditve

dostopne ceste, parkirišča, fitnesa na prostem, motorik parka, večnamenskega prireditvenega prostora, bar, pešpoti.

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

Sestavni del Priloge 2 je grafični prikazi urejanja območja.

Na območju je dopustna postavitev in ureditev čebelnjakov oziroma prikaza čebelarstva.

Za gradnjo novih zahtevnih in manj zahtevnih objektov, ki niso opredeljeni v PPIP je treba izdelati OPPN.

TRBOVLJE

TR-149

SSe

PPIP

Na območju so dopustne gradnje in ureditve stanovanjskih, stanovanjsko poslovnih objektov, objektov avtopralnice in prodaje vozil, ter nezahtevnih in enostavnih objektov.

Na območju veljajo določila za namensko rabo SSa.

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

Sestavni del Priloge 2 je grafični prikazi urejanja območja.

TRBOVLJE

TR-172

BC

PPIP

Sestavni del Priloge 2 so grafični prikazi urejanja območja v merilu 1:2000:

Karta 1- a: Regulacijski načrt in b: Usmeritvena karta s prikazom možnega urejanja območja.

Območje se ureja s splošnimi, podrobnimi in posebnimi PIP za namensko rabo BC.

Na območju so dopustne tudi gradnje in ureditve za dejavnost poligona za trening vožnje avtomobilov in motorjev.

Merila in pogoji za zasnovo in oblikovanje objektov:

Zasnova naj se po strukturi prilagaja terenu , oblikovno pa se lahko umeščajo tudi sodobno oblikovani objekti, dopustne so ravne strehe.

Komunalno opremljanje: za gradnjo nove gospodarske javne infrastrukture lokalnega pomena se izdela program opremljanja. Dostop do območja se uredi iz območja TR-142 oziroma iz območja TR-58.

Regulacijske črte: v skladu z regulacijskim načrtom.

Izdelati je treba elaborat varstva pred hrupom. Preko modelnih izračunov je treba določiti stopnjo obremenjenosti s hrupom stanovanjskih objektov v enoti TR-69 zaradi izvajanja dejavnosti ter določiti in izvesti ukrepe za njihovo varstvo pred hrupom. Pri pripravi elaborata je treba upoštevati kumulativni hrup centra varne vožnje (TR-172) in motokrosa (TR-173).

TRBOVLJE

TR-29

CU

PPIP

Na parcelah, št. 374/13, 378/2, 378/5, 378/7, 379/6, 379/10, 379/11, k. o. Trbovlje, je dopustna gradnja:

-  stanovanjsko-poslovnega objekta s kletnima pretežno garažnima etažama, pritličjem, namenjenim poslovnim dejavnostim, z maksimalno štirimi etažami, pretežno namenjenim stanovanjem ali varovanim stanovanjem, ter s terasno etažo (sateliti).

-  Maksimalni FZ: 0,75 ter maksimalni FI: 4

-  Minimalni odmiki skrajnih delov kleti objekta od sosednjih zemljišč znašajo od parc., št. 1783/16, k. o. Trbovlje, 1,20 m; od parc., št. 374/12 k. o. Trbovlje 2,70 m; odmiki od parc., št. 374/14, 379/3, 1777/4 in 378/6, k. o. Trbovlje, niso potrebni.

Na parcelah številka 310/9, 310/10, 311/1, 311/5, 311/6, 311/7, 1817/6, vse k.o. Trbovlje, je dopustna gradnja:

-  večstanovanjskega poslovnega objekt,

-  etažnost: K + P + 4N +T (terasna etaža)

-  višinski gabariti: kota pritličja 1 m nad koto urejenega terena ob vhodu v objekt

Dovoljeni so tudi vsi posegi skladno z drugimi določili izvedbenega dela, ki se nanaša na namensko rabo CU.

TRBOVLJE

TR-47

BC

OPPN

Predviden OPPN za gradnjo objektov ter ureditve za potrebe športa s spremljajočimi dejavnostmi.

Do sprejetja OPPN se na tem območju dovoli postavitev nadstrešnic oziroma pergol, velikosti maksimalno 200 m2 za potrebe obstoječih dejavnosti na območju, pod pogojem, da niso v nasprotju z načrtovanimi ureditvami oziroma javnim interesom.

TRBOVLJE

TR-58

BC, VI

PPIP

Območje je namenjeno ureditvam športa in rekreacije, otroškim igriščem ter sprehajalnim in kolesarskim potem.

Predvidene ureditve območja se morajo izvajati tako, da se obstoječo naravno vegetacijo gozda in gozdnega roba ohrani.

TRBOVLJE

TR-59

IG

PPIP

Na območju so dopustne ureditve in postavitve objektov za potrebe obstoječe gospodarske dejavnosti zbiranja, predelave in sortiranja surovin, ter za potrebe drugih gospodarskih dejavnosti.

Na meji z drugimi stavbnimi namenskimi rabami je treba zagotoviti zeleni pas – bariero.

Pred nadaljnjimi posegi v prostor na območju opredeljenega razreda poplavne nevarnosti je treba izvesti omilitvene ukrepe za zmanjšanje poplavne nevarnosti in ogroženosti.

Na območje se ne umešča:

-  obrata, ki lahko povzročijo onesnaženje okolja večjega obsega v skladu z določili predpisa, ki ureja vrste dejavnosti in naprav, ki lahko povzročajo onesnaževanje okolja večjega obsega,

-  obrata večjega ali manjšega tveganja za okolje v skladu s predpisom, ki ureja preprečevanje večjih nesreč in zmanjševanje njihovih posledic,

-  obrata za skladiščenje in /ali predelavo odpadkov ter

-  obrata, ki je glede na naravo dejavnosti nedvoumen vir vonjev.

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

Sestavni del Priloge 2 je grafični prikazi urejanja območja.

TRBOVLJE

TR-77

CU

OPPN

Predviden OPPN za potrebe obstoječih dejavnosti v prostoru. Do izdelave OPPN so dopustne dozidava obstoječe trgovine na severni, zahodni in južni strani trgovine ob zagotavljanju določil za namensko rabo CU.

TRBOVLJE

TR-90

IG

PPIP

Sestavni del Priloge 2 je grafični prikazi urejanja območja:

Na območju so dopustne gradnje in ureditve obrtnih in trgovskih dejavnosti brez stanovanj.

Objekti se višinsko in oblikovno prilagajajo obstoječim kvalitetno oblikovanim objektom v neposredni bližini, lahko so oblikovani todi moderno. Dovoljeno so tudi ravne strehe. Objekti ob javnih cestah se gradijo tako, da ohranjajo gradbeno linijo ulice, oziroma tam kjer te gradbene linije ni, jo vzpostavljajo.

Na meji z drugimi stavbnimi namenskimi rabami namenjenim bivanju je treba zagotoviti zeleni pas – bariero.

Pred nadaljnjimi posegi v prostor na območju opredeljenega razreda poplavne nevarnosti je treba izvesti omilitvene ukrepe za zmanjšanje poplavne nevarnosti in ogroženosti, ki so določeni v študiji Karte razredov poplavne in z njimi povezane erozijske nevarnosti za potrebe priprave OPN Občine Trbovlje.

Za gradnjo novih zahtevnih in manj zahtevnih objektov, ki niso opredeljeni v PPIP je treba izdelati OPPN.

TRBOVLJE

TR-92

E

OPPN

Predvideni OPPN, namenjen ureditvam za potrebe energetike.

V objektu je možno urediti hišniško stanovanje.

Na meji z drugimi stavbnimi namenskimi rabami je treba zagotoviti zeleni pas – bariero.

TRBOVLJE

TR-93

CDi

OPPN

Za območje je predvidena izdelava OPPN za potrebe varstva, vzgoje in izobraževanja otrok.

Proti enoti TR-92 je treba zagotoviti bariero (zeleni pas).

TRBOVLJE

TR-96

BC

OPPN

Do sprejetja OPPN so na območju dopustne gradnje in ureditve dostopne ceste, peš poti, platoja za različne športne dejavnosti (pomožno nogometno igrišče, teniška igrišča, urbana oprema) ter parkovne ureditve in vodne ureditve tudi za zmanjševanja poplavne nevarnosti.

Stavbe ter parkirne površine se umesti ob lokalno cesto Ribnik na severozahodu območja.

Dostopi, poti ter vodne ureditve se oblikuje sonaravno z naravnimi materiali (kamen, les, pesek ...).

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

Projekt ureditve mora biti usklajen z usmeritvami s področja varstva poplav ter se pridobi pozitivno mnenje občine.

Na območju se ne dovoljuje dejavnosti, ki bi zaradi povečanega hrupa motile osnovno rekreacijsko funkcijo enote urejanja prostora.

Sestavni del Priloge 2 je grafični prikazi urejanja območja.

Za gradnjo novih zahtevnih in manj zahtevnih objektov ter druge ureditve, ki niso opredeljeni v grafičnem prikazu je treba izdelati OPPN.

TRBOVLJE

TR-97

CD

PPIP

Dopustna gradnja objektov opredeljenih za podrobno namensko rabo CD ter gradnja stanovanjskih blokov 1122 v skladu s klasifikacijo, ob upoštevanju kulturnovarstvenih pogojev zaradi kulturne dediščine Drajeršohta (jašek Gvido). Dovoljena je tudi obnova in rekonstrukcija obstoječih objektov na območju.

Za območje TR-97 se za novogradnje dovoljuje:

Maksimalna dopustna izraba:

gabariti: K+P+3 (K + P + 2 + T), pri čemer naj bo morebitna kletna etaža popolnoma vkopana, vrhnja etaža pa tlorisno manjša in pomaknjena od fasadnih robov proti notranjosti.

minimalno zelenih površin: 0,2

FZ (faktor zazidanosti): 0,5

Razmerja gabaritov: objekti so lahko zasnovani v obliki črk I, L ali po potrebi tudi drugačnih oblik.

Dovoljuje se gradnja dveh stanovanjskih blokov, skladno z grafičnim delom PPIP umeščena ob glavno cesto severno in severozahodno od jaška Gvido. Med objektoma naj bo čim večji razmik, ki bo omogočal čim bolj širok vedutni pogled na Jašek Gvido.

Oblikovanje objektov naj bo sodobno, fasade naj bodo kompozicijsko skladno členjene, v kombinaciji sodobnih in naravnih materialov. Uporabljene naj bodo umirjene, ne svetleče, nevtralne barve.

V objektu je lahko več kot 6 stanovanjskih enot.

V pritličju je možna umestitev spremljajočih dejavnosti, ki ne povzročajo hrupa in nima negativnih vplivov na bivanje.

Gradnja in drugi posegi v širšem območju predmetne enote dediščine morajo biti prilagojeni prostorskim možnostim na način, da je prostorski kontekst, pojavnost in pogledi na območje jaška Gvido čim manj okrnjen.

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

Sestavni del Priloge 2 je grafični prikaz urejanja območja.

TRBOVLJE

TR-98

IG

PPIP

Na območju so dopustne gradnje in ureditve za potrebe gospodarskih dejavnosti ter dostopnih poti, parkirnih in manipulativnih površin.

Merila in pogoji za zasnovo in oblikovanje objektov:

Zasnova naj se po strukturi prilagaja terenu, oblikovno pa se lahko umeščajo tudi sodobno oblikovani objekti, dopustne so ravne strehe. Morebitne nove objekte je treba odmakniti minimalno 4m od roba cest, ki napajajo posamezne dele območja razen kadar iz tehtnih razlogov to ni mogoče ter ob soglasju upravljavca ceste. Posamezna zaključena območja enega gospodarskega subjekta predstavljajo skupno parcelo objektov, na kateri veljajo določila za namensko rabo IG.

Na meji z drugimi stavbnimi namenskimi rabami namenjenim bivanju je treba zagotoviti zeleni pas – bariero.

Na območje se ne umešča:

-  obrata, ki lahko povzročijo onesnaženje okolja večjega obsega v skladu z določili predpisa, ki ureja vrste dejavnosti in naprav, ki lahko povzročajo onesnaževanje okolja večjega obsega,

-  obrata večjega ali manjšega tveganja za okolje v skladu s predpisom, ki ureja preprečevanje večjih nesreč in zmanjševanje njihovih posledic,

-  obrata za skladiščenje in /ali predelavo odpadkov ter

-  obrata, ki je glede na naravo dejavnosti nedvoumen vir vonjev.

Sestavni del Priloge 2 je grafični prikazi urejanja območja.

TRBOVLJE

TR-99

IG

PPIP

Na območju so dopustne gradnje in ureditve za potrebe gospodarskih dejavnosti ter dostopnih poti, parkirnih in manipulativnih površin.

Merila in pogoji za zasnovo in oblikovanje objektov:

Zasnova naj se po strukturi prilagaja terenu, oblikovno pa se lahko umeščajo tudi sodobno oblikovani objekti, dopustne so ravne strehe. Morebitne nove objekte je treba odmakniti minimalno 4m od roba cest, ki napajajo posamezne dele območja razen kadar iz tehtnih razlogov to ni mogoče ter ob soglasju upravljavca ceste. Posamezna zaključena območja enega gospodarskega subjekta predstavljajo skupno parcelo objektov, na kateri veljajo določila za namensko rabo IG.

Na meji z drugimi stavbnimi namenskimi rabami namenjenim bivanju je treba zagotoviti zeleni pas – bariero.

Na območje se ne umešča:

-  obrata, ki lahko povzročijo onesnaženje okolja večjega obsega v skladu z določili predpisa, ki ureja vrste dejavnosti in naprav, ki lahko povzročajo onesnaževanje okolja večjega obsega,

-  obrata večjega ali manjšega tveganja za okolje v skladu s predpisom, ki ureja preprečevanje večjih nesreč in zmanjševanje njihovih posledic,

-  obrata za skladiščenje in /ali predelavo odpadkov ter

-  obrata, ki je glede na naravo dejavnosti nedvoumen vir vonjev.

Na obstoječih stanovanjskih objektih so do sprejetja OPPN dopustna nujna vzdrževalna dela.

Sestavni del Priloge 2 je grafični prikazi urejanja območja.

«.

2.  V prilogi 2 se v tabeli 1 »Usmeritve za OPPN in posebni prostorski izvedbeni pogoji za posamezne enote urejanja« črtata vrstica, ki se glasi: »

Naselje

Enota urejanja

Podrobna namenska raba

PIA

Usmeritve za OPPN oziroma posebni prostorski izvedbeni pogoji (PPIP) za posamezne enote urejanja prostora

GABRSKO

GA-18

SSe

OPPN

Predvideni OPPN, namenjen individualni stanovanjski gradnji.

«.

3.  V prilogi 2 se v tabeli 1 »Usmeritve za OPPN in posebni prostorski izvedbeni pogoji za posamezne enote urejanja« doda vrstice, ki se glasijo: »

Naselje

Enota urejanja

Podrobna namenska raba

PIA

Usmeritve za OPPN oziroma posebni prostorski izvedbeni pogoji (PPIP) za posamezne enote urejanja prostora

GABRSKO

GA-02

PO

PPIP

Na območju so dopustne gradnje in ureditve za potrebe centralnega pokopališča.

Sestavni del Priloge 2 je grafični prikazi urejanja območja.

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

GABRSKO

GA-20

CU

PPIP

Na območju so dopustne gradnje in ureditve v skladu z namensko rabo CU, praviloma za potrebe dejavnosti ter potreb parkiranja tudi sosednjih območij. Parkirne površine za potrebe tega območja je mogoče zagotavljati tudi na sosednjih območjih.

Objekti se višinsko in oblikovno prilagajajo obstoječim kvalitetno oblikovanim objektom v neposredni bližini, lahko so oblikovani todi moderno. Dovoljeno so tudi ravne strehe. Objekti ob javnih cestah se gradijo tako, da ohranjajo gradbeno linijo ulice, oziroma tam kjer te gradbene linije ni jo vzpostavljajo.

Stavbe se umeščajo na zahodni rob enote. Na območje južno od kulturnega spomenika Gabrsko - Hram pri hiši Gabrsko 6, EŠD 7840, ki se nahaja v enoti GA-12, naj se stavbe ne umeščajo. S prostorsko zasnovo območja je treba zagotoviti, da se ohranja značilna pojavnost kulturnega spomenika.

Novogradnje naj imajo pravilne, pravokotne tlorise, nizke, členjene gabarite in nesvetleče barve fasad peščenih oz. umazano belih barvnih tonov, možni so tudi poudarki temnih barv. Parkirišča se lahko načrtujejo v asfaltni izvedbi ali v travnatih ploščah oz. s tlakovci, ki omogočajo rast trave, in v čim večji meri zasadijo z avtohtonimi listopadnimi drevesi.

Za posege je treba pridobiti KVP in KVS.

Na območjih srednje in velike poplavne nevarnosti gradnja objektov razen parkirišč ni dopustna. V primeru poseganja na območja preostale poplavne nevarnosti je treba z načrtovanjem novih prostorskih ureditev na območju poplav in z njimi povezane erozije zagotoviti, da se z načrtovanjem nove namenske rabe ne povečajo obstoječe stopnje ogroženosti na območju in izven njega. V ta namen je treba skupaj z načrtovanjem gradnje novih objektov načrtovati celovite ukrepe za zmanjšanje poplavne ogroženosti, njihovo izvedbo pa končati pred začetkom gradnje novih objektov.

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

Sestavni del Priloge 2 je grafični prikazi urejanja območja.

GABRSKO

GA-21

ZS

PPIP

Na območju so dopustne gradnje in ureditve za potrebe vzpostavitve parkovnega vrta s paviljoni, ribniki in mostički ter gradnje in ureditve v skladu z namensko rabo ZS.

RETJE NAD TRBOVLJAMI

RE-04

IK

PPIP

Na območju je dopustna tudi postavitev sončne elektrarne z potrebno infrastrukturo.

RETJE NAD TRBOVLJAMI

RE-06

E

PPIP

Na območju odlagališča je dopustna postavitev sončne elektrarne z potrebno infrastrukturo ter dokončanje vseh ukrepov za sanacijo in zaprtje odlagališča.

TRBOVLJE

TR-102

PO

PPIP

Na območju so dopustne ureditve in gradnje objektov energetske infrastrukture (RTP), bencinskega servisa in gospodarske javne infrastrukture.

Na območje se lahko umeščajo tudi sodobno oblikovani objekti, dopustne so ravne strehe.

Pred nadaljnjimi posegi v prostor na območju opredeljenega razreda poplavne nevarnosti je treba izvesti omilitvene ukrepe za zmanjšanje poplavne nevarnosti in ogroženosti, ki so določeni v študiji Karte razredov poplavne in z njimi povezane erozijske nevarnosti za potrebe priprave OPN Občine Trbovlje.

Pred nadaljnjimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlage, ki bodo podale morebitne potrebne celovite omilitvene ukrepe. Do opredelitve ogroženosti posegi niso dovoljeni.

TRBOVLJE

TR-136

BD

PPIP

Na območju so dopustne gradnje in ureditve obrtnih in trgovskih dejavnosti brez stanovanj.

Objekti se višinsko in oblikovno prilagajajo obstoječim kvalitetno oblikovanim objektom v neposredni bližini, lahko so oblikovani todi moderno. Dovoljeno so tudi ravne strehe. Objekti ob javnih cestah se gradijo tako, da ohranjajo gradbeno linijo ulice, oziroma tam kjer te gradbene linije ni, jo vzpostavljajo.

Na meji z drugimi stavbnimi namenskimi rabami namenjenim bivanju je treba zagotoviti zeleni pas – bariero.

Pred nadaljnjimi posegi v prostor na območju opredeljenega razreda poplavne nevarnosti je treba izvesti omilitvene ukrepe za zmanjšanje poplavne nevarnosti in ogroženosti, ki so določeni v študiji Karte razredov poplavne in z njimi povezane erozijske nevarnosti za potrebe priprave OPN Občine Trbovlje, oziroma hidrološko hidravlično študijo za EUP.

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

Sestavni del Priloge 2 je grafični prikazi urejanja območja.

TRBOVLJE

TR-173

BC

OPPN

Predviden OPPN za gradnje in ureditve motokros proge s pripadajočimi objekti ter ureditev pripadajočih površin za njihovo rabo, klubskih prostorov in manjšega gostinskega lokala ter ureditev parkirišča za potrebe tega območja.

Zasnova in ureditve območja naj sledi Slovenskimi in mednarodnimi standardi, smernicam in tehničnim zahtevam za načrtovanje motokros prog ter se po strukturi prilagaja terenu. Objekti so lahko sodobno oblikovani, dopustne so ravne strehe. Celotna proga mora biti varovana z ustreznimi varnostnimi ograjami, ki varujejo gledalce, tekmovalce oziroma druge uporabnike proge. 

Izdelati je treba elaborat varstva pred hrupom. Preko modelnih izračunov je treba določiti stopnjo obremenjenosti s hrupom stanovanjskih objektov v enoti TR-69 zaradi izvajanja dejavnosti ter določiti in izvesti ukrepe za njihovo varstvo pred hrupom. Pri pripravi elaborata je treba upoštevati kumulativni hrup centra varne vožnje (TR-172) in motokrosa (TR-173).

Območje leži na erozijsko zahtevnih zaščitnih ukrepih, pred načrtovanimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlago, iz katere bodo izhajali potrebni zaščitni ukrepi. Pred tem posegi niso dovoljeni.

TRBOVLJE

TR-174

CD

PPIP

Na območju so dopustne gradnje in ureditve za potrebe obstoječih dejavnosti ter vzgoje, športa in izobraževanja ter stanovanj. Parkirne površine za potrebe tega območja je mogoče zagotavljati tudi na sosednjih območjih.

Objekti se višinsko in oblikovno prilagajajo obstoječim kvalitetno oblikovanim objektom v neposredni bližini. Objekti ob javnih cestah in ulicah se gradijo tako, da ohranjajo gradbeno linijo ulice, oziroma tam kjer te gradbene linije ni, jo vzpostavljajo.

Pred nadaljnjimi posegi v prostor na območju opredeljenega razreda poplavne nevarnosti je treba izvesti omilitvene ukrepe za zmanjšanje poplavne nevarnosti in ogroženosti, ki so določeni v študiji Karte razredov poplavne in z njimi povezane erozijske nevarnosti za potrebe priprave OPN Občine Trbovlje.

Pred nadaljnjimi posegi v prostor je treba izdelati strokovne podlage, ki bodo podale potrebne celovite omilitvene ukrepe. Do izvedbe celovitih omilitvenih ukrepov posegi niso dovoljeni.

Sestavni del Priloge 2 je grafični prikazi urejanja območja.

Za posege je treba pridobiti KVP in KVS.

TRBOVLJE

TR-175

K2, G

PPIP

Na območju so dopustne gradnje oziroma ureditve za potrebe zaščite pred hrupom, ter ostale ureditve v skladu z namensko rabo.

TRBOVLJE

TR-176

K

PPIP

Na območju celotne enote urejanja se najkasneje v petnajstih letih po sprejemu vzpostavi nadomestno kmetijsko zemljišče.

TRBOVLJE

TR-177

K

PPIP

Na območju celotne enote urejanja se najkasneje v petnajstih letih po sprejemu vzpostavi nadomestno kmetijsko zemljišče.

TRBOVLJE

TR-26

CDi

PPIP

Na parcelah oziroma delih parcel številka *712, 282/10, 294/2, 294/3, 310/11, 310/12, 310/13, 310/2, 310/7 vse k.o. Trbovlje so za potrebe gradenj in ureditev za objekta Osnovne šole Trbovlje dopustijo:

- 28 parkirnih mest + 1 PM za invalid,

- faktor zelenih površin FZP 0,15,

- za nadzidave obstoječih objektov ni potrebna izdelava variantnih rešitev oz. izvedba javnega, urbanistično-arhitekturnega natečaja,

- faktor zazidanosti parcele objekta FZ 0,46.

Na območju so dopustne gradnje in ureditve v skladu z ostalimi določili OPN Občine Trbovlje.

TRBOVLJE

TR-51

SSe

PPIP

Na območju so dopustne gradnje in ureditve v skladu z namensko rabo SSe ter na parcelah legalno zgrajenih večstanovanjskih objektov tudi gradnje in ureditve v skladu z namensko rabo SSv.

Pred nadaljnjimi posegi v prostor na območju opredeljenega razreda poplavne nevarnosti je treba izvesti omilitvene ukrepe za zmanjšanje poplavne nevarnosti in ogroženosti, ki so določeni v študiji Karte razredov poplavne in z njimi povezane erozijske nevarnosti za potrebe priprave OPN Občine Trbovlje.

TRBOVLJE

TR-62

SSv

PPIP

Na območju so dopustne gradnje in ureditve v skladu z namensko rabo SSv ter tudi gradnje in ureditve v skladu z namensko rabo SSe. Pred gradnjo novih stavb na tem območju je treba določiti parcelo objekta (gradbena parcela stavbe) vsem obstoječim objektom znotraj te enote urejanja prostora.

TRBOVLJE

TR-67

SSv

PPIP

Na območju so dopustne gradnje in ureditve v skladu z namensko rabo SSv ter tudi gradnje in ureditve v skladu z namensko rabo SSe. Pred gradnjo novih stavb na tem območju je treba določiti parcelo objekta (gradbena parcela stavbe) vsem obstoječim objektom znotraj te enote urejanja prostora.

Za območje TR-67 se za novogradnje dovoljuje:

Maksimalna dopustna izraba:

višina: 18 m

gabariti: G + P + 4

minimalno zelenih površin: 10 m2/stanovanje, oziroma FZP 0,4

FZ (faktor zazidanosti): 0,4

Razmerja gabaritov: objekti so lahko zasnovani v obliki črk I, L, U, ali po potrebi tudi drugačnih oblik, ne glede na razlike v višini terena.

Stanovanjske enote ne smejo biti manjše od 45 m2, v objektu pa je lahko več kot 6 stanovanjskih enot.

Parkirna mesta so zagotovljena v podzemni garaži, ki ima vhod in izhod na zahodni in vzhodni strani območja.

V pritličju je možna umestitev spremljajočih dejavnosti, ki ne povzročajo hrupa.

TRBOVLJE

TR-70

ZV

PPIP

Na območju je dopustna postavitev in ureditev čebelnjakov oziroma prikaza čebelarstva ter ureditev vrtičkov (vrtičkarske parcele), ki jih je dovoljeno združevati v večje vrtičke.

Posamezne vrtičke je dovoljeno ograjevati z zasaditvijo žive meje ali ustrezno oblikovano leseno oziroma pleteno žično ograjo. Ograje iz umetnih mas niso dopustne.

Na območju vrtička je dopustna postavitev lesene oziroma montažne lope za spravilo orodja enotno oblikovane na celotnem območju. Na območju vrtičkov niso dovoljeni zidani objekti.

Dostopi in poti med vrtički ter območju prikaza čebelarstva se oblikuje sonaravno z naravnimi materiali (les, pesek ...).

Na projekt ureditve se pridobi pozitivno mnenje občine.

TRBOVLJE

TR-94

ZV

PPIP

Na območju je dopustna ureditev vrtičkov (vrtičkarske parcele), ki jih je dovoljeno združevati v večje vrtičke. Za potrebe območja je ob cesti dopustna ureditev parkirnih mest.

Posamezne vrtičke je dovoljeno ograjevati z zasaditvijo žive meje ali ustrezno oblikovano leseno oziroma pleteno žično ograjo. Ograje iz umetnih mas niso dopustne. Na območju vrtička je dopustna postavitev lesene oziroma montažne lope za spravilo orodja enotno oblikovane na celotnem območju. Na območju vrtičkov niso dovoljeni zidani objekti.

Dostopi in poti se oblikuje sonaravno z naravnimi materiali (les, pesek ...).

Na parcelah št. 1397/710, 1397/716, 1381/13 in 1381/14 k. o. Trbovlje je dopustno postaviti objekte, za opravljanje dejavnosti vzgoje in prodaje sadik ter zelenjave, objekti morajo biti pritlični in enotno oblikovani ter so:

-  Lesen objekt maksimalni velikosti 25 m2 namenjen shranjevanju orodja in sušenju semen, zelišč,

-  Lesen odprt objekt v obliki kozolca za letno gojenje sadik ter sprejem strank maksimalni velikosti 40 m2,

-  Objekt maksimalni velikosti 40 m2 namenjen prodaji sadik, hranjenje pridelkov in sanitarijam ter garderobi.

-  Prestavljivi rastlinjaki tunelske oblike maksimalne velikosti 30 m2.

Na projekt ureditve se pridobi pozitivno mnenje občine.

Dopustne so tudi ureditve javne komunalne infrastrukture z prometnimi ureditvami ter ureditve poti.

ŽUPA

ŽU-08

K2

PPIP

Na teh zemljiščih je treba izvesti krčitev gozda in vzpostaviti kmetijsko dejansko rabo v roku 15 let po sprejemu tega akta.

ŽUPA

ŽU-09

K2

PPIP

Na teh zemljiščih je treba izvesti krčitev gozda in vzpostaviti kmetijsko dejansko rabo v roku 15 let po sprejemu tega akta.

«.

4.člen

V prvem odstavka 143. člena se črta besedilo, ki se glasi: »- Odlok o ureditvenem načrtu za območji urejanja S 9/4 – del in IZ 9/3 – ŠPORTNA HALA (UVZ, št. 19/96); «. 

 

III.  SPREMEMBE IN DOPOLNITVE GRAFIČNEGA dela odloka

 

5.člen

S SD OPN Trbovlje št. 3 se zaradi prestavitve namenske rabe na novi zemljiško katastrski prikaz spremenijo karte v grafičnem delu OPN. Spremenijo se karte »Prikaz območij enot urejanja prostora, osnovne oziroma podrobnejše namenske rabe prostora in prostorskih izvedbenih pogojev« in »Prikaz območij enot urejanja prostora in prikaz gospodarske javne infrastrukture«. Na kartah številka 2, 3, 4, 11, 12, 13, 21, 22, 23 in 24 se spremeni tudi območje posameznih enot ali podenot urejanja prostora, namenska raba ali način urejanja. Zaradi sprememb namenske rabe se spreminjata tudi karti »2.1.4.1. Usmeritve za razvoj poselitve« in »2.1.4.3. Usmeritve za določitev namenske rabe zemljišč in prostorskih izvedbenih pogojev« strateškega dela OPN.

 

IV.  PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE

 

6.člen

Spremembe in dopolnitve Občinskega prostorskega načrta Občine Trbovlje so v času uradnih ur na vpogled javnosti na sedežu občine in na spletnih straneh občine.

 

7.člen

Ta odlok začne veljati osmi dan po objavi v Uradnem vestniku Zasavja.

 

Številka: 430-21/2017-141

Datum: 5. 10. 2022

 

 

Podžupanja Občine Trbovlje

Maja Krajnik

po pooblastilu št. 032-2/18-14 z dne 18. 8. 2020