New Page 1

 

Na podlagi 23. in v povezavi s 175. členom Zakona o urejanju prostora (ZureP-1, Ur. l., št. 110/2002 in popravek Ur. l., št. 8/2003) ter 10. člena Statuta Občine Ruše (MUV, št. 5/99, 18/00), je Občinski svet Občine Ruše na svoji 14. redni seji, dne 1. julija 2004, sprejel

 

 

ODLOK

 

 

o ureditvenem načrtu za gradnjo večsedežnice s smučiščem Uršankovo I (nadaljevanje smučarske proge Cojzarica)

 

 

I. UVODNA DOLOČILA

 

 

1. člen

 

 

(podlaga za ureditveni načrt)

 

 

S tem odlokom se ob upoštevanju odloka o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnega in srednjeročnega plana Občine Ruše, za območje nove Občine Ruše v letu 2004 (MUV, št. 10/04 in popr. 12/04) sprejme Ureditveni načrt za gradnjo večsedežnice s smučiščem Uršankovo I (nadaljevanje smučarske proge Cojzarica), ki ga je izdelal URBIS d. o. o., Svetozarevska ul. 6 Maribor, pod številko naloge 003-URN/2003.

 

 

2. člen

 

 

(vsebina ureditvenega načrta)

 

 

Ureditveni načrt oz. odlok določa mejo oziroma obseg ureditvenega območja, funkcijo območja, lego, potek, zmogljivost ter velikost objektov in naprav, pogoje za oblikovanje objektov, naprav in ureditev, pogoje za prometno in komunalno urejanje območja, okoljevarstvene ukrepe, dinamiko izvajanja posegov, obveznosti investitorja in izvajalcev, tolerance ter nadzor nad izvajanjem tega odloka.

 

 

3. člen

 

 

(sestava ureditvenega načrta)

 

 

(1) Ureditveni načrt vsebuje tekstualni in grafični del.

 

 

(2) Tekstualni del vsebuje:

 

 

- odlok o ureditvenem načrtu

 

 

- obrazložitev in utemeljitev ureditvenega načrta

 

 

- smernice za načrtovanje ter mnenja pristojnih nosilcev urejanja prostora

 

 

- seznam lastnikov parcel

 

 

- seznam koordinat območja ureditvenega načrta

 

 

(3) Grafični del sestoji iz naslednjih vsebin oz. kart:

 

 

- Pregledna karta območja, merilo 1 : 10 000

 

 

- Izsek iz Odloka o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnega in srednjeročnega plana Občine Ruše, za območje nove Občine Ruše v letu 2004 (MUV, št. 10/04). merilo 1 : 5 000

 

 

- Ureditvena situacija merilo 1: 2 500

 

 

- 3.1 Situacija spodnje postaje žičnice merilo 1 : 500

 

 

- 3.2 Situacija merilne hišice merilo 1 : 500

 

 

- 3.3 Situacija oskrbnega centra merilo 1 : 500

 

 

- 3.4 Situacija zgornje postaje žičnice merilo 1 : 500

 

 

- Karakteristični prečni prerez merilo 1 : 500/500

 

 

- Situacija komunalne in energetske infrastrukture merilo 1 : 5 000

 

 

- Kopija uradnega katastrskega načrta merilo 1 : 5 000

 

 

- Položaj, velikost in namembnost novih gradbenih parcel v odnosu do obstoječih parcel merilo 1 : 2.500

 

 

- Tehnični elementi za zakoličenje objektov in gradbenih parcel merilo 1 : 2.500

 

 

II. OBSEG UREDITVENEGA OBMOČJA

 

 

4. člen

 

 

(ureditveno območje)

 

 

Območje ureditvenega načrta obsega parcele št.: 754/28, 754/34, 754/35, 754/29, 754/5, 754/6, 754/7, 754/8, 341/3, 759/3, 346/3, 343/1, 759/3, 754/4, vse k.o. Smolnik ter parcele št.: 434/7, 434/8, 434/6, 434/5, 434/42, 434/43, 434/44, 434/45, 434/46, 434/35, 434/2, 434/39, 434/41, 434/26, 434/27, 434/37, 434/38, 434/40, 434/28, in 637, vse k.o. Lobnica.

 

 

III. FUNKCIJA OBMOČJA S POGOJI ZA IZRABO OBMOČJA IN OBLIKOVANJE POSEGOV V PROSTOR

 

 

5. člen

 

 

(funkcija območja)

 

 

Ureditveno območje iz prejšnjega člena obsega:

 

 

- območje obstoječega smučišča;

 

 

- območje predvidenega podaljšanja smučišča;

 

 

- spremljajoče objekte in ureditve ter navezave infrastrukturnih objektov in naprav.

 

 

6. člen

 

 

(območje obstoječega smučišča)

 

 

Obstoječe objekte in naprave je možno rekonstruirati in posodobiti. Obstoječo vlečnico se lahko ukine, rekonstruira ali zamenja z novo vlečnico ali sedežnico. Obstoječe smučišče se kot posledica gradnje nove večsedežnice razširi v zahodnem delu, kot je razvidno iz grafičnega dela ureditvenega načrta.

 

 

7. člen

 

 

(območje podaljšanja smučišča)

 

 

Območje predvidenega podaljšanja smučišča se nadaljuje od spodnje postaje vlečnic na smučišču Cojzarica (na nadmorski višini približno 1115 m) proti severu do nadmorske višine približno 920 m. Dolžina območja je približno 1.000 m, širina celotnega območja je v večjem delu 110 m do največ 160 m. Znotraj tega območja je predvidena ureditev smučišča, postavitev sedežnice, ureditev brežin in sanacija novonastalih gozdnih robov.

 

 

8. člen

 

 

(sedežnica)

 

 

Nova večsedežnica s kapaciteto do 3000 ljudi/uro je dolžine pribl. 1700 m in poteka izpod Žigartovega vrha na nadmorski višini cca. 1285 m vzdolž obstoječega in predvidenega smučišča. Konstrukcija je sestavljena iz spodnje in zgornje postaje ter nosilnih stebrov. Število in lokacija stebrov ter mikrolokacija zgornje in spodnje postaje sedežnice bodo natančno določeni v tehnični dokumentaciji.

 

 

9. člen

 

 

(novi objekti)

 

 

Lega in gabariti objektov so razvidni iz grafičnih prilog.

 

 

Izvedba zgornje in spodnje postaje sedežnice je tipska, oblikovanje je podrejeno funkciji in tehnologiji žičniške naprave.

 

 

Zgornja postaja sedežnice je v obliki pokrite konstrukcije, ki pokriva pogonsko kolo in izstopno postajo za smučarje in pešce.

 

 

Spodnja postaja sedežnice je pokrita konstrukcija _ napenjalna postaja z vstopno postajo za smučarje in pešce. V povezavi s postajo je predviden objekt, namenjen skladišču in servisu. V pritličju je skladišče za sedeže, v kleti pa garaža za teptalne stroje in ostalo mehanizacijo ter prečrpališče za potrebe dodatnega zasneževanja. Objekt je enostavno oblikovan. Dostop do kleti je s severne strani.

 

 

Oskrbni center pod zgornjo postajo obstoječe vlečnice obsega teraso, notranje gostinske prostore, prenočišča za osebje, skladišča in sanitarije.

 

 

Objekt je pritličen s kletnimi prostori, z dvokapnico in kritino v rdečih ali rjavih odtenkih, oprema notranjih prostorov, fasade in gradbena konstrukcija je predvidena v naravnih materialih. Prevladuje les. Gabariti so razvidni iz grafičnih prilog. Terasa je prav tako v lesu in namenjena gostinskim dejavnostim ter počitku.

 

 

Merilna hišica je predvidena v bližini obstoječe spodnje postaje žičnice. V objektu je predviden prostor za časomerilce, za strojnika in skladišče. Objekt ima štirikapno streho rdečih ali rjavih odtenkov, etažnosti pritličje in nadstropje, gradbeni material je naraven, prevladuje les.

 

 

Na območju ureditvenega načrta so dopustne tudi postavitve začasnih objektov za potrebe gostinstva in storitev v času smučarske sezone in prireditev, ki morajo biti skladne s programom prireditve. Skladnost s programom prireditve ugotavlja občinska uprava Občine Ruše.

 

 

IV. POGOJI ZA UREJANJE KOMUNALNE, ENERGETSKE IN OSTALE INFRASTRUKTURE

 

 

10. člen

 

 

(komunalni vodi)

 

 

Za delovanje objektov in naprav na območju ureditvenega načrta je potrebna navezava na vodovodno, elektro in telekomunikacijsko (TK) omrežje. Mikrolokacija infrastrukturnih objektov se določi v tehnični dokumentaciji.

 

 

Pri izdelavi tehnične dokumentacije je potrebno upoštevati predpisane minimalne horizontalne in vertikalne odmike, zahteve upravljavcev, vsa zakonska določila predpisov o sanitarnem, higienskem in požarnem varstvu.

 

 

11. člen

 

 

(vodovod)

 

 

Za zagotovitev pitne vode v oskrbnem centru je predvidena navezava na sistem Mariborskega vodovoda, ob predhodni izvedbi dovoda.

 

 

12. člen

 

 

(dodatno zasneževanje)

 

 

Za potrebe dodatnega obstoječega in predvidenega podaljšanja smučišča se izvede zajetje za vodo (črpališče) iz potoka Lobničica. Voda se po cevovodu spelje do prečrpališča v sklopu spodnje postaje sedežnice. Od tod se voda po sistemu cevovodov prečrpava v obstoječe akumulacijsko jezero Kekec, od koder se po sistemu cevovodov in nanje priključenih snežnih topov koristi za dodatno zasneževanje. Trasa vodovodnega cevovoda A150 poteka po robu smučišča. Na vsakih 50 m je predviden podzemni jašek za hidrant in elektrant za priklop vode in električne energije.

 

 

Sistem zajetja s cevovodi se lahko po potrebi uporabi tudi za druge potrebe (namakanje, požarna zaščita, proizvodnja električne energije,…).

 

 

V skladu z določili Zakona o vodah (Uradni list RS, št. 67/02) si mora investitor za črpanje vode za potrebe sistema dodatnega zasneževanja pridobiti dovoljenje za rabo vode. Za dodatno zasneževanje smučišča Cojzarica in podaljška Uršankovo I se lahko uporablja izključno voda, brez kakršnihkoli dodatkov.

 

 

13. člen

 

 

(kanalizacija)

 

 

Za odvajanje fekalnih voda iz predvidenih objektov se izgradijo neprepustne greznice, katerih izvedba mora biti v skladu z veljavnimi predpisi in Odlokom o varstvu zalog pitne vode črpališč Vodnjak I in II v Rušah (MUV, št. 10/93).

 

 

Meteorne vode se izpeljejo v sistem jarkov.

 

 

Odvajanje meteornih voda s smučišč mora biti urejeno tako, da smučiščih in na območjih izven smučišča ne bo erozijskih pojavov in ostalih škodljivih vplivov.

 

 

14. člen

 

 

(elektro omrežje in omrežje razsvetljave)

 

 

Za potrebe objektov in naprav se zgradi nadomestna transformatorska postaja Cojzarica moči 1000 kW, kablovod VN po trasi sedežnice do spodnje postaje, kjer je predvidena nova transformatorska postaja moči 1000 kW ter ustrezni nizkonapetostni vodi.

 

 

Vzporedno z cevovodom za zasneževanje smučišča bo v predpisanih minimalnih medsebojnih odmikih potekal tudi nizkonapetostni kablovod in razsvetljava. Na vsakih 50 m je predviden podzemni jašek za hidrant in elektrant za priklop vode in električne energije.

 

 

Razsvetljava se izvede na lesenih drogovih primernega videza.

 

 

Razsvetljava smučišč naj se načrtuje tako, da se uporabljajo svetila s tako konstrukcijo, ki omogoča osvetljevanje talne površine in ne neba in širše okolice in da se uporabljajo žarnice, ki imajo čim nižji delež UV svetlobe. Razsvetljava objektov sedežnice naj se načrtuje tako, da je mogoče določeno število svetil, ki niso tehnološko potrebna, v drugem delu noči izklopiti.

 

 

15. člen

 

 

(telekomunikacijsko omrežje)

 

 

TK kabel bo potekal vzporedno s cevovodom za zasneževanje smučišča in nizkonapetostnim kablovodom v predpisanih minimalnih medsebojnih odmikih.

 

 

16. člen

 

 

(odstranjevanje odpadkov)

 

 

Pri vseh objektih se zagotovijo ustrezne tipske posode in prostor za zbiranje komunalnih odpadkov. Odvoz odpadkov se zagotovi v skladu z določili Odloka o ravnanju s komunalnimi odpadki na območju Občine Ruše (MUV, št. 1/96).

 

 

V. POGOJI ZA UREJANJE ZELENIH POVRŠIN

 

 

17. člen

 

 

(gozdni prostor)

 

 

Z gradnjo prizadeti gozdni prostor mora biti ustrezno saniran, v smislu ekološke in funkcionalne skladnosti (pogozditev z ustreznimi vrstami, utrjevanje brežin). Vse površine, ki bodo med gradnjo poškodovane, se morajo takoj po končani gradnji (prva sadilna sezona) sanirati tako, da se vzpostavi čim bolj naravno stanje.

 

 

Poškodbe, ki bodo nastajale med gradnjo oz. drugimi posegi, na drevju, ki ni predvideno za posek, se morajo takoj sanirati z ustreznimi sanacijskimi ukrepi. V primeru večjih poškodb o vrsti sanacijskih ukrepov odloči pristojna inšpekcijska služba.

 

 

Novo nastali gozdni robovi se morajo sanirati. Gozdni robovi se zasadijo z vrstami s široko ekološko amplitudo. Način sanacije se opredeli s projektno dokumentacijo, h kateri je potrebno pridobiti soglasje Zavoda za gozdove Slovenije in Zavoda RS za varstvo narave. Način osnovanja, nege in varstva gozdnih robov določi Zavod za gozdove, izvedbo pa zagotovi upravljavec smučišč.

 

 

Krčitev gozda za traso smučišča se izvede tako, da se ne krči dreves v območju gozdnih robov. Znotraj območja trase v širini 110 m na območju načrtovanega smučišča, v širini 160 m na območju obstoječega smučišča ter v širini med 160 in 190 m ob izteku načrtovanega smučišča, mora biti na vsaki strani minimalno 15-20 m širok gozdni rob.

 

 

Pred pričetkom gradnje evidentira drevje za krčitev pooblaščeni delavec Zavoda za gozdove Slovenije, Krajevne enote Ruše, ki mora biti predhodno obveščen o začetku gradbenih del.

 

 

18. člen

 

 

(sanacija brežin)

 

 

Brežine smučišča je potrebno sanirati tako, da se ne bodo rušile oz. da ne bo več erozije. Brežine ob smučiščih in ob povezovalnih poteh se zatravijo, ob gozdu pa pogozdijo oz. obnovijo gozdni robovi.

 

 

Nagib k smučišču mora biti čim bolj položen.

 

 

19. člen

 

 

(zatravitve)

 

 

Celotna površina novega smučišča in vse poškodovane površine na obstoječem smučišču se zatravijo z ustrezno travno mešanico, ki mora vsebovati tudi zelišča.

 

 

20. člen

 

 

(ostali pogoji)

 

 

Razdalja med žičnimi vrvmi sedežnice in odraslim drevjem v gozdnem sestoju mora znašati vsaj 25 m.

 

 

Na območju ureditvenega načrta je potrebno redno izvajati naslednja vzdrževalna dela: manjše zemeljske izravnave, košnja trave, odstranjevanje kamenja, vzdrževanje meteornih odvodnikov, vzdrževanje gozdnih robov.

 

 

Paša živine na smučiščih v letnem času se lahko izvaja le v takšnem obsegu, da ne povzroči prekomernega zbijanja tal, siromašenja biološke pestrosti vegetacije na smučiščih, zmanjšanja sposobnosti zadrževanja vode v tleh in erozije. Površine za pašo živine morajo biti ustrezno ograjene. Uredijo se lahko do roba travišča in ne smejo vključevati gozdnega roba. Sočasna ograditev smučišč, ki preprečuje prostoživečim živalim dostop na smučišče, je možna na največ 30% površine.

 

 

VI. POGOJI ZA VAROVANJE OKOLJA

 

 

21. člen

 

 

Pred začetkom izvajanja posegaje potrebno skladno z 51. in 197. členom Zakona o varstvu okolja (Uradni list RS, št. 41/04) v povezavi z Uredbo o vrstah posegov v okolje, za katere je obvezna presoja vplivov na okolje (Uradni list RS, št. 66/96, 12/00 in 83/02) izvesti presojo vplivov na okolje in pridobiti okoljevarstveno soglasje Ministrstva za okolje, prostor in energijo. V okoljevarstvenem soglasju bodo opredeljeni tudi pogoji, ki jih mora upoštevati nosilec načrtovanega posega, da bi preprečil, zmanjšal ali odstranil škodljive vplive na okolje.

 

 

22. člen

 

 

(varovanje voda)

 

 

Zaradi lege v vplivnem vodovarstvenem pasu je potrebno vse objekte in ureditve načrtovati po določilih Odloka o varstvu zalog pitne vode črpališč Vodnjak I in II v Rušah (MUV, št. 10/93). v zvezi s tem je na smučiščih prepovedana uporaba kakršnih koli kemičnih sredstev, ki bi lahko ogrožala kvaliteto pitne vode.

 

 

Vse aktivnosti v času gradnje in obratovanja smučišča je potrebno načrtovati tako, da ne prihaja do onesnaženja vode.

 

 

Zajem vode za potrebe zasneževanja mora ohranjati ekološko sprejemljiv pretok v strugi Lobničice.

 

 

Brežine in smučišče morajo biti izvedene tako, da ne prihaja do erozijskih procesov. Brežine morajo biti primerno urejene, utrjene in ozelenjene. Zagotovljeno mora biti zadrževanje odtoka voda in preprečevanje vodne erozije.

 

 

23. člen

 

 

(varstvo zraka)

 

 

Predvideni objekti se lahko ogrevajo na lahko kurilno olje ali utekočinjen naftni plin oz. druga goriva, ki ne predstavljajo dodatne obremenitve zraka.

 

 

Cisterne se vgradijo v objektih ali so vkopane, skladno s Pravilnikom o tem, kako morajo biti grajene skladiščne naprave za nevarne in škodljive snovi (Uradni list SRS, št. 3/79), Pravilnikom o utekočinjenem naftnem plinu (Uradni list RS, št. 22/91) in določili Odloka o varstvu zalog pitne vode črpališč Vodnjak I in II v Rušah (MUV, št. 10/93).

 

 

24. člen

 

 

(varstvo pred hrupom)

 

 

Obravnavano območje se po določilih Uredbe o hrupu v naravnem in življenjskem okolju (Uradni list RS, št. 66/96) uvršča v II. območje varstva pred hrupom.

 

 

Z ustrezno protihrupno ureditvijo prečrpališča in strojnice večsedežnice ter ustrezno medsebojno oddaljenostjo topov umetnega zasneževanja je potrebno zagotoviti, da bo obremenitev okolja s hrupom znotraj dopustnih vrednosti za II. območje.

 

 

25. člen

 

 

Pri načrtovanju posegov v prostor se upoštevajo usmeritve, izhodišča in pogoji za varstvo naravnih vrednot ter ohranjanje biotske raznovrstnosti navedeni v »Naravovarstvenih smernicah za pripravo Ureditvenega načrta gradnje smučarske štirisedežnice in podaljšanje smučišča Cojzarica na Pohorju« (Zavod Republike Slovenije za varstvo narave, 17. 12. 2002, št. JM/409), ki so priloga temu odloku in se hranijo v občinski upravi občine Ruše oz. določila Zakona o ohranjanju narave (Uradni list RS, št. 22/03), Uredbe o habitatnih tipih (Uradni list RS, št. 112/03), Uredbe o zavarovanih prosto živečih živalskih vrstah (Uradni list RS, št. 46/04), Uredbe o prosto živečih rastlinskih vrstah (Uradni list RS, 46/04), Uredbe o ekološko pomembnih območjih (Uradni list RS, št. 48/04) in Uredbe o posebnih varstvenih območjih (Uradni list RS, št. 49/04).

 

 

VII. OBVEZNOSTI INVESTITORJA IN IZVAJALCEV

 

 

26. člen

 

 

(splošne obveznosti)

 

 

Investitor je dolžan za vse posege na območju ureditvenega načrta zagotoviti ustrezno tehnično dokumentacijo. Pred pričetkom in med gradnjo je dolžan:

 

 

reševati uporabo oz. odkup zemljišč v sodelovanju z vsemi prizadetimi;

 

 

s primerno organizirano gradnjo zmanjšati negativne vplive na okolje na sprejemljivo raven;

 

 

gradbišče omejiti na širino trase posega in zagotoviti zavarovanje gradbišča tako, da sta zagotovljeni varnost in raba bližnjih objektov oz. zemljišč;

 

 

v skladu z veljavnimi predpisi v najkrajšem možnem času odpraviti negativne posledice, ki bi nastale zaradi gradnje in obratovanja objektov, naprav in smučišča.

 

 

med gradnjo in izvajanjem vseh ostalih posegov ter v času pred ozelenitvijo površin, je investitor oz. izvajalec dolžan površine zaščititi z ustreznim pokrivalom tako, da ne bo prihajalo do erozije prsti.

 

 

Investitor oz. upravljavec smučišča je zaradi povečanega odtoka meteornih vod kot posledice zmanjšanja gozdnih površin, dolžan urediti odtoke tako, da meteorna voda ne bo ogrožala nižje ležečih objektov in površin ter v vsakem trenutku sanirati negativne posledice, ki nastajajo na smučiščih in nižje ležečih objektih ter površinah, tudi če te niso v njegovi lasti.

 

 

27. člen

 

 

(dostopi)

 

 

Investitor je dolžan ustrezno vzpostaviti prevoznost na vseh z gradnjo in obratovanjem prekinjenih gozdnih cestah.

 

 

Cesta Apnica-Cojzerica (t.i. Ravninska cesta) ni kategorizirana javna cesta po Zakonu o javnih cestah. Ima status gozdne ceste, zato Občina Ruše na cesti ne izvaja zimske službe. Po cesti čez predvideno smučišče bo, po predhodni uskladitvi z Zavodom za gozdove in z lastniki gozdov, potrebno zagotoviti dostop po posebnem režimu (praviloma med 17.00 in 8.00 uro). Z režimom uporabe bo potrebno seznaniti pogostejše uporabnike ceste, inšpekcijske službe in policijsko upravo.

 

 

VIII. ETAPNOST IZVEDBE IN TOLERANCE

 

 

28. člen

 

 

(etapnost izvedbe)

 

 

Ureditveni načrt se lahko izvaja fazno po posameznih funkcionalnih sklopih.

 

 

29. člen

 

 

(dovoljena odstopanja)

 

 

Ureditveni načrt določa okvirne tlorisne in višinske gabarite objektov. Velikost in mikrolokacija spodnje in zgornje postaje ter število, dimenzije in mikrolokacija stebrov večsedežnice, dimenzije oskrbnega centra ter mikrolokacija infrastrukturnih vodov, se natančneje opredelijo v projektni dokumentaciji.

 

 

Mikrolokacije oz. natančne trase novih objektov, vodovodov in kablovodov je potrebno uskladiti z Zavodom za gozdove Slovenije. Mikrolokacije vodnih črpališč in zadrževalnikov je potrebno prilagoditi geomorfološkim, geološkim, hidrološkim in naravovarstvenim razmeram na območju ter jih predhodno uskladiti z Zavodom za gozdove Slovenije.

 

 

Pri izvajanju ureditvenega načrta so dopustna odstopanja, v kolikor se v nadaljnjem podrobnejšem proučevanju geoloških, hidroloških, geomehanskih in drugih razmer poiščejo tehnično, naravovarstveno, okoljevarstveno, funkcionalno ali oblikovalsko ustreznejše rešitve, ki pa ne smejo biti v nasprotju z javnimi interesi.

 

 

Dovoljena odstopanja so:

 

 

- spremembe gabaritov oskrbnega centra do ±2 m;

 

 

- velikost in mikrolokacija spodnje in zgornje postaje sedežnice na podlagi izbrane vrste opreme;

 

 

- število, dimenzije in mikrolokacija stebrov sedežnice;

 

 

- mikrolokacija infrastrukturnih vodov.

 

 

Pri oblikovanju terena so odstopanja dovoljena v smeri zmanjšanja naklonov brežin, pri čemer pa je potrebno zagotoviti ustrezno zasaditev, ki bo ohranila načela krajinskega oblikovanja iz tega načrta.

 

 

IX. PREPOVEDI

 

 

30. člen

 

 

V območju ureditvenega načrta je prepovedano parkiranje in vožnja vozil na motorni pogon in z motornimi sanmi po smučišču, po koridorju večsedežnice in vlečnic, sedežnic ter gozdnih vlakah, razen za:

 

 

- reševalne akcije;

 

 

- opravila, vezana na gospodarjenje z gozdovi;

 

 

- oskrbo hotelov, oskrbnih centrov in stanovanjskih objektov ter

 

 

- redna investicijska in vzdrževalna dela upravljavca smučišč.

 

 

Na območju ureditvenega načrta je prepovedano tudi kurjenje.

 

 

X. KONČNE DOLOČBE

 

 

31. člen

 

 

Ureditveni načrt je stalno na vpogled v prostorih Občinske uprave Občine Ruše.

 

 

32. člen

 

 

Nadzor nad izvajanjem tega odloka opravlja Ministrstvo za okolje in prostor, Inšpektorat RS za okolje in prostor, Izpostava Maribor.

 

 

33. člen

 

 

S pravno veljavnostjo tega odloka preneha na območju ureditvenega načrta veljavnost Odloka o prostorskih ureditvenih pogojih za podeželje na območju Občine Ruše (MUV, št. 18/00).

 

 

34. člen

 

 

Ta odlok začne veljati osmi dan po objavi v Medobčinskem uradnem vestniku Štajerske in Koroške regije.

 

 

Župan Občine Ruše

 

 

Vili Rezman, prof., s. r.

 

 

Številka: 015-03-002/2002

 

 

Datum: 1. julij 2004