New Page 2

Na osnovi 16. člena Statuta Občine Kanal ob Soči (Uradne objave PN, št. 30/99) je Občinski svet Občine Kanal ob Soči na 14. seji dne 4. 4. 2000 sprejel naslednji

ODLOK

o proračunu Občine Kanal ob Soči za leto 2000

1. člen

S proračunom Občine Kanal ob Soči za leto 2000 se zagotavljajo sredstva za financiranje javne porabe v Občini Kanal ob Soči.

2. člen

Proračun Občine Kanal ob Soči za leto 2000 se določa v naslednjih zneskih:

A) Bilanca prihodkov in odhodkov

I.

Skupaj prihodki

736.394.512 SIT

II.

Skupaj odhodki

774.867.504 SIT

III.

Proračunski primanjkljaj

- 38.472.992 SIT

B) Račun finančnih terjatev in naložb

 

IV.

Prejeta vračila danih posojil

4.100.000 SIT

V.

Dana posojila

5.000.000 SIT

VI.

Prejeta minus dana posojila

- 900.000 SIT

VII.

Skupaj primanjkljaj (I.+ IV.) – (II.+ V)

- 39.372.992 SIT

C) Račun financiranja proračuna

 

VIII.

Zadolževanje proračuna

11.700.000 SIT

IX.

Odplačilo dolga

0 SIT

X.

Neto zadolževanje (VIII.- IX.)

11.700.000 SIT

XI.

Zmanjšanje sredstev na računih (III.+ VI. + X.)

- 27.672.992 SIT

 

Stanje sredstev na računih preteklega leta

27.672.992 SIT

 

Ostanek sredstev na računih

0 SIT

Sestavni del odloka o proračunu je tudi tabela bilance prihodkov in odhodkov, računa finančnih terjatev in naložb in računa financiranja ter analitični del proračuna.

3. člen

Od vseh prihodkov proračuna se izloči 0,5% prihodkov v rezerve proračuna Občine Kanal ob Soči. Sredstva rezerve se uporabljajo za kritje odhodkov, nastalih kot posledica naravnih nesreč, za zagotovitev sredstev v proračunu ob neenakomernih prelivih in za kritje proračunskega primanjkljaja. O uporabi sredstev odloči župan občine, razen za primer, ko bi sanacija ali strošek obrambe pred posamezno naravno nesrečo presegel 50% razpoložljivih finančnih sredstev. V teh primerih o porabi finančnih sredstev rezerv odloča Občinski svet Občine Kanal ob Soči.

V primerih, ko o uporabi sredstev rezerv odloča župan, je župan dolžan o svoji odločitvi poročati Občinskemu svetu.

4. člen

Uporabniki sredstev občinskega proračuna (v nadaljevanju: uporabniki) so dolžni uporabljati sredstva občinskega proračuna le v namene, ki so opredeljeni v bilanci prihodkov in odhodkov ter v posebnih preglednih tabelah, ki so sestavni del občinskega proračuna.

5. člen

Kot sredstva za delo se uporabnikom zagotavljajo:

-        sredstva za plače,

-        sredstva za prispevek delodajalca,

-        sredstva za druge osebne prejemke,

-        sredstva za materialne stroške,

-        sredstva opreme in amortizacije,

-        sredstva za druge odhodke.

6. člen

Sredstva za delo se uporabniku med letom dodeljujejo praviloma enakomerno kot mesečna dotacija, vendar v odvisnosti od zapadlosti obveznosti, ter ob upoštevanju likvidnostnega položaja proračuna kot celote.

7. člen

Če se med letom spremeni delovno področje, obseg in narava nalog uporabnika, se temu primerno spremeni tudi obseg finančnih sredstev za delo. Če spremembe ne dosegajo 30% sredstev, ki so v proračunu zagotovljena za izvajanje navedenih nalog, odloča o spremembi sredstev župan s prerazporeditvijo sredstev znotraj posamezne postavke proračuna, oziroma z dodelitvijo dodatnih finančnih sredstev iz tekoče rezerve proračuna. Če spremembe presegajo 30% sredstev, ki so v proračunu zagotovljena za izvajanje navedenih nalog, je za uveljavitev teh sprememb župan dolžan občinskemu svetu predlagati sklep.

8. člen

Proračunska rezerva je namenjena za financiranje nalog, za katera v proračunu niso zagotovljena finančna sredstva ali niso zagotovljena v zadostni višini. O njeni porabi odloča župan Občine Kanal ob Soči. Ob morebitni porabi je župan dolžan poročati Občinskemu svetu.

9. člen

Uporabniki morajo izvrševati naloge v mejah sredstev, ki so jim v proračunu odobrena. Uporabniki na račun proračuna Občine kanal ob Soči ne smejo prevzemati obveznosti, ki bi presegle v proračunu za te namene predvidena finančna sredstva.

Izvajalci gospodarskih javnih služb se za izvajanje zaupanih jim nalog ne morejo zadolževati brez sklepa Občinskega sveta Občine Kanal ob Soči.

O poroštvu za izpolnitev obveznosti iz prejšnjega odstavka tega člena odloča Občinski svet Občine Kanal ob Soči.

10. člen

O morebitni zadolžitvi proračuna Občine Kanal ob Soči za leto 2000 odloča Občinski svet Občine Kanal ob Soči. Župan Občine Kanal ob Soči je pooblaščen za dogovarjanje in sprejemanje kreditnih pogojev kreditiranja in za podpis pogodbe. O sklenitvi kreditne pogodbe in dogovorjenih kreditnih pogojev je župan dolžan poročati Občinskemu svetu na njegovi prvi naslednji seji.

11. člen

Vsi proračunski porabniki so na zahtevo Občinskega sveta Občine Kanal ob Soči za naloge, ki jih izvajajo, dolžni predložiti predračune in obračune stroškov izvajanja nalog.

12. člen

Župan Občine Kanal ob Soči je pooblaščen, da med letom v skladu z določili zakonov usklajuje obseg finančnih sredstev, potrebnih za osebne dohodke in druge osebne prejemke vseh porabnikov proračuna, ter za kratkoročno plasiranje tekočih likvidnostnih sredstev proračuna pri bankah in drugih finančnih ustanovah zaradi ohranitve njihove realne vrednosti in zagotovitve tekoče likvidnosti proračuna. V primeru, da bi uskladitev obsega finančnih sredstev za osebne dohodke in druge osebne prejemke ogrozila izvajanje drugih nalog, predvidenih v proračunu občine, je župan Občinskemu svetu dolžan predlagati rebalans proračuna.

13. člen

Naloge proračuna Občine Kanal ob Soči se oddajajo  po določilih Zakona o javnih naročilih.

14. člen

Ta odlok začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnih objavah časopisa Primorske novice.

Številka: 403-02/00-1

Datum: 14. 4. 2000

Župan

ZORAN MADON, 1.r.