New Page 2

Na podlagi 34.a člena Zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 76/08, 79/09 in 51/10, 40/12 – ZUJF in 14/15 – ZUUJFO) ter 18. člena Statuta Občine Ljutomer (Uradno glasilo Občine Ljutomer, št. 11/2009, 7/2011 in 2/2013) je Občinski svet Občine Ljutomer,  na 7. redni  seji 2. 3. 2016 sprejel

 

PRAVILNIK

O PLAČAH, SEJNINAH IN DRUGIH PREJEMKIH OBČINSKIH FUNKCIONARJEV, ČLANOV DELOVNIH TELES OBČINSKEGA SVETA, ČLANOV SVETOV OŽJIH DELOV OBČINE TER ČLANOV DRUGIH ORGANOV OBČINE LJUTOMER

 

I. SPLOŠNE DOLOČBE

 

1. člen

(splošna določba)

 

S tem pravilnikom se določajo osnove in merila za plače, sejnine in druge prejemke funkcionarjev Občine Ljutomer (v nadaljevanju: občina), članov delovnih teles občinskega sveta, članov svetov ožjih delov občine, članov drugih organov občine ter delovnih in projektnih skupin, ki jih imenujeta občinski svet in župan.

2. člen

(funkcionarji)

 

(1) Za opravljanje funkcije imajo funkcionarji pravico do plače, če funkcijo opravljajo poklicno oziroma plačila za oprav­ljanje funkcije, če funkcijo opravljajo nepoklicno.

(2) Občinski funkcionarji so: župan, podžupan in člani občinskega sveta.

(3) Občinski funkcionarji opravljajo svojo funkcijo nepoklicno.

(4) Župan se lahko odloči, da bo funkcijo opravljal poklicno.

(5) V soglasju z županom se lahko tudi podžupan odloči, da bo svojo funkcijo opravljal poklicno.

(6) Plačilo za opravljanje funkcije člana občinskega sveta je sejnina za udeležbo na seji občinskega sveta oziroma seji delovnega telesa občinskega sveta.

(7) Članom delovnih teles občinskega sveta, ki niso člani občinskega sveta, članom svetov ožjih delov občine, članom drugih organov občine ter članom delovnih in projektnih skupin za njihovo delo pripada plačilo za opravljeno delo, ki ga določa ta pravilnik.

 

3. člen

(župan)

 

(1) Župan Občine Ljutomer je v skladu z zakonom, ki ureja plače v javnem sektorju, uvrščen v 51. plačni razred.

(2) Županu pripada dodatek za delovno dobo.

(3) Če župan opravlja funkcijo nepoklicno, znaša plačilo 50 % plače, ki bi jo dobil, če bi funkcijo opravljal poklicno.

(4) Sklep o sklenitvi delovnega razmerja za čas mandata ter o plači   župana,  izda in podpiše predsednik Komisije za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja. Enako velja za nepoklicnega župana.

 

4. člen

(podžupan)

 

(1) Podžupan, je v skladu z zakonom, ki ureja plače v javnem sektorju, uvrščen v plačne razrede v razponu od 36 do 43.

(2) Plačni razred podžupana določi s sklepom župan glede na pooblastila in obseg dela podžupana.

(3) Če podžupan opravlja funkcijo nepoklicno, znaša plačilo največ 50 % plače, ki bi jo dobil, če bi funkcijo opravljal poklicno. Pri plačilu za nepoklicno opravljanje funkcije se ne upošteva dodatek za delovno dobo.

(4) Podžupanu kot članu občinskega sveta ali članu delovnega telesa ne pripada sejnina, ki pripada drugim članom občinskega sveta oziroma članom delovnih teles.

(5) Pri predčasnem prenehanju mandata župana lahko podžupanu določi plačni razred občinski svet.

 

II. VIŠINA IN NAČIN DOLOČANJA PLAČILA

 

5. člen

(osnova za obračun)

 

Osnova za obračunavanje plačila za opravljanje funkcije oziroma plačila za opravljeno delo članov občinskega sveta, članov delovnih teles občinskega sveta, ki niso člani občinskega sveta, članov svetov ožjih delov občine, članov drugih organov občine, imenovanih s sklepom občinskega sveta ter delovnih in projektnih skupin, ki jih imenuje župan, je plača župana, določena v prvem odstavku 3. člena tega pravilnika (v nadaljevanju: plača župana).

 

1. Občinski svet in delovna telesa

 

6. člen

(občinski svet)

 

(1) Letni znesek plačil za opravljanje funkcije članov občinskega sveta, vključno s plačili za opravljanje funkcije za seje delovnih teles občinskega sveta, ki se izplača posameznemu članu občinskega sveta, ne sme presegati 7,5 % plače župana na letni ravni.

(2) Članu občinskega sveta se določi plačilo za opravljanje funkcije za posamezni mesec glede na delo, ki ga je opravil, in sicer za:

–             udeležbo na redni seji občinskega sveta – 5,82 % plače župana,

–             vodenje redne seje občinskega sveta (po pooblastilu župana ali zaradi nadomeščanja po zakonu) – 2,79 % plače župana,

–             udeležba na izredni seji občinskega sveta – 3,46 % plače župana,

–             udeležba na nadaljevanju redne seje občinskega sveta, kolikor traja do dveh ur – 2,79 % plače župana,

–             udeležba na nadaljevanju redne seje občinskega sveta, kolikor traja nad dve uri – 4,83 % plače župana,

–             predsedovanje seji delovnega telesa občinskega sveta – 2,08 % plače župana,

–             udeležbo na seji delovnega telesa, katerega član je – 1,55 % plače župana.

(3) Če je član občinskega sveta bil na seji prisoten manj kot polovico časa seje, ni upravičen do plačila za opravljanje funkcije.

 (4) Pravna podlaga za izplačilo sejnine za člane občinskega sveta je sklep o potrditvi mandata in imenovanju v delovno telo.  Mesečno izplačilo se opravi na podlagi evidence o opravljenem delu članov občinskega sveta, ki jo v občinski upravi vodi javni uslužbenec, zadolžen za organizacijsko tehnične naloge za občinski svet in delovna telesa.

(5) Za svečane in dopisne seje občinskega sveta  se plačilo za opravljanje funkcije ne izplačuje.

 

7. člen

(delovna telesa)

 

(1) Članom delovnih teles občinskega sveta, ki niso člani občinskega sveta, se za opravljanje dela v komisiji ali odboru občinskega sveta določi plačilo v obliki sejnine, ki znaša 1,55  %  plače župana.

2) Pravna podlaga za izplačilo sejnine je sklep o  imenovanju v delovno telo.

 

2. Nadzorni odbor

 

8. člen

(nadzorni odbor)

 

(1) Predsednik in člani nadzornega odbora občine imajo pravico do plačila v obliki sejnin in kot plačilo za izvedbo nadzora po programu ali sklepu nadzornega odbora. Letni znesek plačila za opravljanje funkcije člana nadzornega odbora, vključno s plačili za izvedbo nadzora po programu ali sklepu nadzornega odbora, ki se izplača posameznemu članu nadzornega odbora, ne sme presegati 7,5 % plače župana na letni ravni.

(2) Plačilo se oblikuje glede na opravljeno delo, in sicer:

–             predsedniku kot sejnina za sklic, udeležbo in vodenje seje nadzornega odbora – 3,84 % plače župana,

–             članom kot sejnina za udeležbo na seji nadzornega odbora, če je član prisoten več kot polovico časa trajanja seje – 2,08  % plače župana,

–             Za udeležbo in poročanje predsednika ali od njega pooblaščenega člana nadzornega odbora na seji občinskega sveta, ko se obravnavajo poročila nadzornega odbora ali zaključni račun občine – 3,84 % plače župana,

–             kot plačilo za izvedbo enega nadzora po programu dela ali sklepu nadzornega odbora po dokončnosti poročila – 3,72 %  plače župana.

(3) Plačilo predsednika in članov nadzornega odbora se izplačujejo za čas trajanja mandata na podlagi sklepa o imenovanju, v skladu z evidenco opravljenega dela, ki jo v občinski upravi vodi javni uslužbenec, zadolžen za organizacijsko tehnične naloge za občinski svet in delovna telesa.

 

3. Delovne komisije

 

9. člen

(člani komisij, odborov ter drugih strokovnih ter posvetovalnih teles)

 

(1)       Določbe tega pravilnika, ki se nanašajo na predsednika in člane komisij in odborov občinskega sveta, se smiselno uporabljajo tudi za izplačilo sejnin imenovanim v  štab za civilno zaščito, svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu ter članom komisij  in drugih delovnih teles, ki jih imenuje občinski svet ter delovnih, strokovnih, projektnih in posvetovalnih teles, ki jih imenujeta občinski svet ali župan.

(2) Zaposlenim občinske uprave, ki so imenovani v strokovna in posvetovalna telesa, se sejnine ne izplačujejo.

4. Člani svetov krajevnih skupnosti

 

10. člen

(sveti krajevnih skupnosti)

 

Predsednik in člani sveta krajevne skupnosti imajo za delo v svetu krajevne skupnosti pravico do plačila v obliki sejnine oz. plačila za predstavljanje in zastopanje, v maksimalni višini 5 % plače župana letno in sicer:

-              Predsedniku pripada sejnina za  sejo sveta krajevne skupnosti – 1,25 % plače župana

-              Članu pripada sejnina za sejo sveta krajevne skupnosti – 0,78 % plače župana

-              Predsedniku za predstavljanje in zastopanje KS:

-                             1,49 % plače župana  v posamezni krajevni skupnosti do 1000 prebivalcev

-                             1,57 % plače župana  v posamezni krajevni skupnosti od 1001 do 2000 prebivalcev

-                             1,92 % plače župana    v krajevni skupnosti nad 2000 prebivalcev.

 

 

5. Volilni organi

 

11. člen

 

(nadomestilo za delo v volilnem organu)

Volilni organi imajo za opravljanje dela v zvezi z izvedbo lokalnih volitev in referendumov pravico do nadomestila v skladu z zakonom. Nadomestilo se izplača na podlagi odločbe o imenovanju.

 

III. POVRAČILA, NADOMESTILA IN DRUGI PREJEMKI

 

12. člen

 (povračila stroškov)

 

Občinski funkcionarji, člani delovnih teles občinskega sveta,  člani drugih organov Občine Ljutomer ter predsednik in člani sveta KS, imajo pravico do povračila stroškov prevoza na službeni poti, ki nastanejo pri opravljanju funkcije ali v zvezi z njo, pravico do dnevnice za službeno potovanje in pravico do povračila stroškov prenočevanja, ki nastanejo na službeni poti. Stroški se povrnejo v skladu s predpisi, ki veljajo za zaposlene v javni upravi.

 

Nalog za službeno potovanje izda župan. Kolikor gre za službeno potovanje župana, izda nalog podžupan ali direktor  občinske uprave.

Občinski funkcionarji in člani drugih organov  imajo pravico do povračila stroškov prevoza v zvezi z udeležbo na seji občinskega sveta in sejah delovnih teles ter drugih organov, in sicer v višini 8 % cene 95 oktanskega bencina za prevoženi kilometer, v skladu z veljavno zakonodajo, ki ureja prevoz na delo za  javne uslužbence.

 

IV. NAČIN IZPLAČEVANJA

 

13. člen

(način izračuna plačila za opravljanje funkcije)

 

(1)       Pravna podlaga za izplačila v skladu s tem pravilnikom, je sklep o imenovanju.

(2)       Mesečno izplačilo se opravi na podlagi evidence o opravljenem delu oz. udeležbah na sejah, ki jo vodi uslužbenec občinske uprave, ki opravlja strokovna in administrativna dela za občinski svet, obračun pa opravi uslužbenec občinske uprave, ki obračunava plače.

 

14. člen

(zagotavljanje sredstev)

 

(1) Sredstva za izplačevanje plač, sejnin, plačil in drugih prejemkov, ki jih imajo funkcionarji ter člani drugih skupin, se zagotovijo iz sredstev proračuna.

(2) Sredstva za sejnine predsednika sveta in člane sveta krajevnih skupnosti se zagotovijo v proračunu Občine Ljutomer.

15. člen

(datum izplačila)

 

(1) Plača župana, ki opravlja funkcijo poklicno, se izplačuje mesečno za nazaj 5. dne v mesecu.

(2) Plačila za opravljanje funkcije (podžupan, člani občinskega sveta), sejnine, plačila in drugi prejemki se izplačujejo mesečno za pretekli mesec, najkasneje do 20. dne v mesecu.

(3) Prejemki, določeni v 12. členu tega pravilnika, se izplačajo hkrati s plačami, sejninami in drugimi prejemki.

 

V. PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE

 

16. člen

(prenehanje veljavnosti)

 

Z uveljavitvijo tega pravilnika preneha veljati Pravilnik o plačah funkcionarjev Občine in nagradah članov delovnih teles občinskega sveta ter članov drugih občinskih organov ter o povračilih stroškov (Uradno glasilo Občine Ljutomer št. 3/2007 in 10/2009).

 

17. člen

(začetek veljavnosti)

 

Ta pravilnik začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem glasilu Občine Ljutomer.

 

 

Številka: 007-14/2016

Datum:   2. 3. 2016

Županja Občine Ljutomer:

mag. Olga Karba, l.r.