P O R O Č I L O |
o izidu lokalnih
volitev za svetnike v občinski svet |
Občine Ruše |
Občinska volilna
komisija je na svoji 3. seji dne 10. oktobra 2010, na podlagi zapisnikov
o delu volilnih odborov pri ugotavljanju izida glasovanja za volitve
svetnikov v občinski svet ugotovila: |
I. |
Na volitvah dne
10.10.2010 je bilo vpisanih v volilni imenik 6.388 volivcev, s potrdili
ni glasoval nihče, od tega je glasovalo 3.634 volivcev, oziroma 56,89%. |
II. |
Posamezne liste
kandidatov so dobile naslednje število glasov: |
Zap. št. |
Ime liste |
Št. glasov |
% glasov |
1 |
SNS - SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA |
166 |
4.67 |
2 |
Robič in prijatelji - Gibanje za trajnostni ekološko tehnološki
razvoj |
89 |
2.50 |
3 |
LDS - LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE |
499 |
14.02 |
4 |
SDS - SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA |
354 |
9.95 |
5 |
SMS - STRANKA MLADIH - ZELENI EVROPE |
166 |
4.67 |
6 |
DESUS - DESUS - DEMOKRATIČNA
STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE |
293 |
8.23 |
7 |
NSI - NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKA
LJUDSKA STRANKA |
65 |
1.83 |
8 |
Neodvisna lista za varnost in pomoč v občini Ruše |
315 |
8.85 |
9 |
ZA - Združena akcija |
548 |
15.40 |
10 |
ZELENI SLOVENIJE |
38 |
1.07 |
11 |
SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA |
93 |
2.61 |
12 |
Neodvisna lista za razvoj Ruš Lira |
486 |
13.66 |
13 |
SD - SOCIALNI DEMOKRATI
|
446 |
12.54 |
III. |
Posamezne liste
kandidatov so dobile naslednje število mandatov: |
Št mand. |
Št. |
Ime liste |
0
|
2 |
Robič in prijatelji - Gibanje za trajnostni ekološko tehnološki
razvoj |
3
|
3
|
LDS - LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE |
2 |
4
|
SDS - SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA |
1
|
5
|
SMS - STRANKA MLADIH - ZELENI EVROPE |
1
|
6 |
DESUS - DESUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
|
0
|
7
|
NSI - NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKA LJUDSKA STRANKA |
2 |
8
|
Neodvisna lista za varnost in pomoč v občini Ruše |
3 |
9 |
ZA - Združena akcija |
0 |
10 |
ZELENI SLOVENIJE |
0 |
11 |
SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA |
3 |
12 |
Neodvisna lista za razvoj Ruš Lira |
2 |
13 |
SD - SOCIALNI DEMOKRATI |
18 |
|
SKUPAJ |
|
IV. |
Občinski svetniki
izvoljeni na volitvah v Občinski svet Občine Ruše dne 10.10.2010 so: |
13. |
FRANC STERNAD |
SDS |
25.08.1959 |
Sončna ulica 27b, Bistrica ob Dravi |
14. |
MIHAEL HLEB OSET |
NLVP |
04.01.1975 |
Cesta v Log 8, 2345 Bistrica ob Dravi |
15. |
ANITA MALLY |
NLVP |
14.03.1978 |
Gasilska ulica 4, 2342 Ruše |
16. |
MARJANA KOTNIK POROPAT |
DESUS |
27.01.1944 |
Knifičeva ulica 19a, 2432 Ruše |
17. |
DRAGO BOLČINA |
SNS |
24.06.1962 |
Trpinova ulica 20, 2342 Ruše |
18. |
IGOR JURIŠIČ |
SMS |
22.03.1971 |
Ul. pohorskega bataljona 1, 2342 Ruše |
|
Številka: 041 3/2010 |
Datum: 13. oktober
2010 |
Predsednica |
občinske volilne
komisije Ruše |
Ljubica Kočnik – Jug,
univ. dipl. prav., s. r. |
Namestnik predsednice |
Miran Ačko, s. r. |
Člani OVK: |
Gregor Rezman, s. r. |
Petra Stojnšek, s. r. |
Bojan Kronaveter, s.
r. |
Alojz Vrečko, s. r. |