New Page 2

Na podlagi  29. člena Zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS, št. 94/2007 – uradno prečiščeno besedilo; ZLS-UPB2 in 76/2008), 61. člena v povezavi s 96. členom Zakona o prostorskem načrtovanju (Uradni list RS, št. 33/2007) in 18. člena Statuta Občine Ljutomer (Uradno glasilo Občine Ljutomer št.11/2009) je Občinski svet Občine Ljutomer na 22. redni seji  30. 9. 2009 sprejel

 

ODLOK

O SPREMEMBAH IN DOPOLNITVAH ODLOKA O UREDITVENEM NAČRTU KOPALIŠČA MORAVCI V SLOVENSKIH GORICAH

 

I.            SPLOŠNE DOLOČBE

1. člen

S tem odlokom se sprejmejo spremembe in dopolnitve odloka o ureditvenem načrtu kopališča Moravci v Slovenskih Goricah (Uradni list RS, št. 10/01, 19/2003, Uradno glasilo Občine Ljutomer, št. 6/2006; v nadaljevanju: odlok). 

Spremembe in dopolnitve je izdelalo podjetje DOMUS PROJEKT d.o.o. pod številko projekta OPPN01/08 - april 2009.

 

Predmet sprememb in dopolnitev je tekstualni in grafični del ureditvenega načrta. Spremembe in dopolnitve se nanašajo na celotno območje ureditvenega načrta.

 

2. člen

V 2. členu osnovnega odloka se spremeni in doda tekstualni in kartografski del ureditvenega načrta.   Tekstualni del obsega:

-              odlok 

-              obrazložitev načrtovanih sprememb in dopolnitev 

-              smernice za načrtovanje in mnenja pristojnih nosilcev urejanja prostora 

-              druge obvezne priloge

 Kartografski del obsega naslednje grafične načrte: 

1.            Prikaz območja sprememb in dopolnitev ureditvenega načrta, merilo 1:1000 

2.            Geodetski načrt, merilo, merilo 1:1200 

3.            Ureditvena   situacija, merilo 1:1000 

4.            Prikaz ureditve glede poteka omrežij in priključevanja objektov na gospodarsko javno        infrastrukturo ter grajeno javno dobro, merilo 1:1000

5.            Prikaz ureditev, potrebnih za obrambo ter varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami,       vključno z varstvom pred požarom, merilo 1:1000 

 

II. OBMOČJE OBDELAVE

 

3. člen

Območje sprememb in dopolnitev ureditvenega načrta obsega naslednja zemljišča, parc. št. 38 in 40/3 k.o. Moravci ter parc. št. 130/1, 130/3 in 131 k.o. Godemarci.

 

III. NAMEMBNOST OBMOČJA OBDELAVE

 

4. člen

V 4. členu osnovnega odloka se črta besedilo »restavracija, prostor za kampiranje, naselje počitniških hišic« in se doda besedilo »hotel z restavracijo, vezni hodnik med hotelom in pokritim bazenom, vhodni objekt v kopališče«. 

 

IV. POGOJI ZA PROSTORSKO OBLIKOVANJE OBMOČJA

 

5. člen

Spremeni in dopolni se 5. člen odloka, tako, da se v prvem odstavku »Dispozicija objektov« spremeni besedilo 3., 4. in 5. alineje in se na novo glasi:

-                     hotel z restavracijo se locira v nadaljevanju SZ fasade pokritega bazena proti JZ  -             vezni hodnik se locira med hotelom in pokritim bazenom 

-                     vhodni objekt v kopališče se locira v JV predelu območja sprememb in dopolnitev    ureditvenega načrta.

V drugem odstavku »Velikost objektov« se spremeni besedilo 4., 5. in 6. alineje, tako da se na novo glasi:

-                     hotel z restavracijo v tlorisni površini 2.400m2, razgibanega tlorisa, možnostjo odstopanja ±  20%

-                     vezni hodnik v tlorisni površini 500 m² z možnostjo odstopanja ± 20%

-                     vhodni objekt v kopališče v tlorisni površini 185 m²  z možnostjo odstopanja ± 20

V tretjem odstavku »Vertikalni gabariti«  objektov, se spremeni besedilo 2. alineje tako, da se na novo glasi:

-          maksimalno višino dosega hotel z restavracijo (do max. K+P+3) ter se doda nova 3. alineja, ki se glasi:  vertikalni gabarit veznega hodnika in vhodnega objekta v kopališče je pritličen. 

V četrtem odstavku »Oblikovanje objektov« se spremeni besedilo 3. alineje tako, da se na novo glasi:

- hotel z restavracijo in pomožni objekti so klasične izvedbe in medsebojno usklajeni v obliki in materialu

Besedilo 4. alineje se črta.

 

Doda se novi 5a. člen, ki se glasi:

 

5a. člen

 »Kulturna dediščina«

Obravnavano območje OPPN leži izven enot registrirane kulturne dediščine. Obravnavano območje predstavlja odprte kmetijske in gozdne površine, kjer je pred posegi v prostor priporočljivo zagotoviti  izvedbo predhodnih arheoloških raziskav, s katerimi se oceni arheološki potencial zemljišča. Raziskave se lahko na podlagi 80. člena ZVKD-1 opravijo v skladu z delovnim načrtom Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije. V primeru, da predhodne arheološke raziskave ne bodo opravljene pred pričetkom zemeljskih del, je zaradi varstva arheoloških ostalin potrebno ZVKDS OE Maribor omogočiti dostop do zemljišča, kjer se bodo izvajala zemeljska dela, in opravljanje strokovnega nadzora nad posegi. V tem primeru pričetek del investitor pisno sporoči ZVKDS OE Maribor vsaj 10 dni pred pričetkom zemeljskih del. Ob vseh posegih v zemeljske plasti je obvezujoč splošni arheološki varstveni režim, ki najditelja/lastnikazemljišča/investitorja/odgovornega vodjo del ob odkritju dediščine zavezuje, da najdbo zavaruje nepoškodovano na mestu odkritja in o najdbi takoj obvesti pristojno enoto Zavoda za varstvo kulturne ediščine Slovenije, ki situacijo dokumentira in določi nadaljnje ukrepe v skladu z določili arheološke stroke.

 

Doda se novi 5b. člen, ki se glasi:

5b. člen

»Požarna varnost«

Pri pripravi projektne dokumentacije PGD je obvezna izdelava študije požarne varnosti in pridobiti požarno soglasje k projektnim rešitvam od Uprave RS za zaščito in reševanje.

 

6. člen

V 6. členu odloka, se črta besedilo »K vsaki predvideni gradnji investitor pridobi lokacijsko informacijo. Dopustna odstopanja od zakoličbenih pogojev so možna znotraj prikazane gradbene parcele k posameznemu objektu ali skupini objektov (počitniške hišice)«.

 

V. KOMUNALNA UREDITEV  

 

7. člen

Dopolni se 7. člen odloka tako, da se v prvem odstavku Prometna ureditev dodata alineji, ki se glasita:

-  uvoz v podzemne garaže hotela se uredi preko uvozne rampe na zahodni strani  - dogradi se dovozna cesta po dolini na vzhodni strani območja obdelave  V 3. odstavku »Vodovod«, se besedilo spremeni, tako da se glasi:

Hotel z restavracijo bo priključen na javno vodovodno omrežje, katerega gradnja bo potekala vzporedno z izgradnjo predvidenega objekta.

 

VI. VPLIVI NA OKOLJE

 

8. člen

 Na koncu 8.člena odloka se doda besedilo:

Za obravnavano območje se izdela načrt zasaditve v sklopu ureditvenega načrta, ki bo predvideval nadomestno zasaditev odstranjenih drevnin. Ureditveni načrt z načrtom zasaditve naj bo del projektne dokumentacije za pridobitev gradbenega dovoljenja. Omejijo se aktivnosti na gradbišču, na manj hrupna dela v času glavne gnezditvene sezone (od marca do julija). Prvo ocenjevanje hrupa je potrebno izvesti najkasneje 15 mesecev po ureditvi območja v skladu s Pravilnikom o prvem ocenjevanju in obratovalnem monitoringu za vire hrupa ter o pogojih za njegovo izvajanje. Potrebno je spremljanje porabe električne energije ter se v skladu z njo odločiti o izvedbi  obratovalnega monitoringa svetlobnega onesnaževanja. V neposredni bližini stanovanjskih objektov ne smejo biti presežene mejne vrednosti za  osvetljenost (Uredbo o mejnih vrednostih svetlobnega onesnaževanja okolja) Upoštevajo se ukrepi za zmanjšanje svetlobnega onesnaževanja (Uredbe o mejnih vrednostih svetlobnega onesnaževanja okolja (Uradni list RS, št. 81/07, 109/07)

 

VII. KONČNE DOLOČBE

 

9. člen

Ta odlok  začne  veljati naslednji dan po  objavi  v  Uradnem  glasilu  Občine Ljutomer.

 

Številka: 350/2009-433-2245

Datum:  30. 9. 2009

 

                                                                                          Občinski svet Občine Ljutomer

                                                                                                     Franc JURŠA, l.r. 

                                                                                                           ŽUPAN