Poročilo
|
o izidu
rednih volitev svetov krajevnih skupnosti Občine Bled |
|
Občinska
volilna komisija Občine Bled je na svoji 4. redni seji 7. 10. 2014 na
podlagi zapisnikov volilnih odborov o ugotovitvi izida glasovanja na
volitvah svetov krajevnih skupnosti, ki so potekale 5. 10. 2014,
ugotovila rezultate glasovanja in izid volitev svetov krajevnih
skupnosti kot sledi: |
|
KRAJEVNA
SKUPNOST BLED |
|
I. |
1.
Na
volitvah 5. 10. 2014 je v Krajevni skupnosti Bled (1. volilna enota)
imelo pravico voliti skupaj 330 v volilne imenike vpisanih volivcev. |
2.
Skupaj je glasovalo 170 volivcev, ki so imeli pravico glasovati, oziroma
51,52 %. |
3.
Za
volitve sveta krajevne skupnosti je bilo oddanih 170 glasovnic, od tega
je bilo veljavnih 165 in neveljavnih 5. |
4.
Posamezna kandidata sta dobila naslednje število glasov: |
zap. št. |
kandidat |
št. glasov |
%
glasov |
1 |
Bojan Križ |
47 |
28,48 |
2 |
Metka Pazlar |
118 |
71,52 |
5.
Občinska volilna komisija Občine Bled ugotavlja, da je bila na volitvah
5. 10. 2014 v Svet Krajevne skupnosti Bled v 1. volilni enoti izvoljena
Metka Pazlar. |
|
II. |
1.
Na
volitvah 5. 10. 2014 je v Krajevni skupnosti Bled (2. volilna enota)
imelo pravico voliti skupaj 1761 v volilne imenike vpisanih volivcev. |
2.
Skupaj je glasovalo 763 volivcev, ki so imeli pravico glasovati, oziroma
43,33 %. |
3.
Za
volitve sveta krajevne skupnosti je bilo oddanih 763 glasovnic, od tega
je bilo veljavnih 612 in neveljavnih 151. |
4.
Posamezni kandidati so dobili naslednje število glasov: |
zap. št. |
kandidat |
št. glasov |
%
glasov |
1 |
Maja Ošlaj |
262 |
42,81 |
2 |
Matej Mišič |
178 |
29,08 |
3 |
Matej Kristan |
243 |
39,71 |
5.
Občinska volilna komisija Občine Bled ugotavlja, da so bili na volitvah
5. 10. 2014 v Svet Krajevne skupnosti Bled v 2. volilni enoti izvoljeni:
|
1.
Maja Ošlaj, |
2.
Matej Kristan, |
3.
Matej Mišič. |
|
III. |
1.
Na
volitvah 5. 10. 2014 je v Krajevni skupnosti Bled (3. volilna enota)
imelo pravico voliti skupaj 1550 v volilne imenike vpisanih volivcev. |
2.
Skupaj je glasovalo 689 volivcev, ki so imeli pravico glasovati, oziroma
44,45 %. |
3.
Za
volitve sveta krajevne skupnosti je bilo oddanih 689 glasovnic, od tega
je bilo veljavnih 595 in neveljavnih 94. |
4.
Posamezni kandidati so dobili naslednje število glasov: |
zap. št. |
kandidat |
št. glasov |
%
glasov |
1 |
Miha Racman |
253 |
42,52 |
2 |
Ignac Potočnik |
283 |
47,56 |
3 |
Aleksandra Jungić |
183 |
30,76 |
5.
Občinska volilna komisija Občine Bled ugotavlja, da so bili na volitvah
5. 10. 2014 v Svet Krajevne skupnosti Bled v 3. volilni enoti izvoljeni:
|
1.
Ignac Potočnik, |
2.
Miha Racman, |
3.
Aleksandra Jungić. |
|
KRAJEVNA
SKUPNOST BOHINJSKA BELA |
|
1.
Na
volitvah 5. 10. 2014 je v Krajevni skupnosti Bohinjska Bela imelo
pravico voliti skupaj 585 v volilne imenike vpisanih volivcev. |
2.
Skupaj je glasovalo 253 volivcev, ki so imeli pravico glasovati, oziroma
43,25 %. |
3.
Za
volitve sveta krajevne skupnosti je bilo oddanih 253 glasovnic, od tega
je bilo veljavnih 239 in neveljavnih 14. |
4.
Posamezni kandidati so dobili naslednje število glasov: |
zap. št. |
kandidat |
št. glasov |
%
glasov |
1 |
Anton Horvat |
76 |
31,80 |
2 |
Darja Pretnar |
118 |
49,37 |
3 |
Boštjan Razinger |
124 |
51,88 |
4 |
Bojan Brglez |
101 |
42,26 |
5 |
Aneta Varl |
98 |
41,00 |
5.
Občinska volilna komisija Občine Bled ugotavlja, da so bili na volitvah
5. 10. 2014 v Svet Krajevne skupnosti Bohinjska Bela izvoljeni:
|
1.
Boštjan Razinger, |
2.
Darja Pretnar, |
3.
Bojan Brglez, |
4.
Aneta Varl, |
5.
Anton Horvat. |
|
KRAJEVNA
SKUPNOST REČICA |
|
1.
Na
volitvah 5. 10. 2014 je v Krajevni skupnosti Rečica imelo pravico voliti
skupaj 821 v volilne imenike vpisanih volivcev. |
2.
Skupaj je glasovalo 350 volivcev, ki so imeli pravico glasovati, oziroma
42,63 %. |
3.
Za
volitve sveta krajevne skupnosti je bilo oddanih 350 glasovnic, od tega
je bilo veljavnih 325 in neveljavnih 25. |
4.
Posamezni kandidati so dobili naslednje število glasov: |
zap. št. |
kandidat |
št. glasov |
%
glasov |
1 |
Neda Golja |
194 |
59,69 |
2 |
Janez Zupan |
172 |
52,92 |
3 |
Teja Gašperin |
141 |
43,38 |
4 |
Bojan Kovač |
121 |
37,23 |
5 |
Mark Žabkar Marič |
132 |
40,62 |
5.
Občinska volilna komisija Občine Bled ugotavlja, da so bili na volitvah
5. 10. 2014 v Svet Krajevne skupnosti Rečica izvoljeni: |
1.
Neda Golja, |
2.
Janez Zupan, |
3.
Teja Gašperin, |
4.
Mark Žabkar Marič, |
5.
Bojan Kovač. |
|
KRAJEVNA
SKUPNOST RIBNO |
|
I. |
1.
Na
volitvah 5. 10. 2014 je v Krajevni skupnosti Ribno v 1. volilni enoti
imelo pravico voliti skupaj 538 v volilne imenike vpisanih volivcev. |
2.
Skupaj je glasovalo 192 volivcev, ki so imeli pravico glasovati, oziroma
35,69 %. |
3.
Za
volitve sveta krajevne skupnosti je bilo oddanih 192 glasovnic, od tega
je bilo veljavnih 178 in neveljavnih 14. |
4.
Posamezni kandidati so dobili naslednje število glasov: |
zap. št. |
kandidat |
št. glasov |
%
glasov |
1 |
Žiga Šorli |
66 |
37,08 |
2 |
Maja Kouter |
63 |
35,39 |
3 |
Dušan Žnidaršič |
119 |
66,85 |
4 |
Boris Ferjan |
75 |
42,13 |
5.
Občinska volilna komisija Občine Bled ugotavlja, da so bili na volitvah
5. 10. 2014 v Svet Krajevne skupnosti Ribno v 1. volilni enoti
izvoljeni: |
1.
Dušan Žnidaršič, |
2.
Boris Ferjan, |
3.
Žiga Šorli. |
II. |
1.
Na
volitvah 5. 10. 2014 je v Krajevni skupnosti Ribno v 2. volilni enoti
imelo pravico voliti skupaj 200 v volilne imenike vpisanih volivcev. |
2.
Skupaj je glasovalo 91 volivcev, ki so imeli pravico glasovati, oziroma
45,50 %. |
3.
Za
volitve sveta krajevne skupnosti je bilo oddanih 91 glasovnic, od tega
je bilo veljavnih 62 in neveljavnih 29. |
4.
Kandidat je dobil naslednje število glasov: |
zap. št. |
kandidat |
št. glasov |
%
glasov |
1 |
Zlatko Bernard |
62 |
100,00 |
5.
Občinska volilna komisija Občine Bled ugotavlja, da je bil na volitvah
5. 10. 2014 v Svet Krajevne skupnosti Ribno v 2. volilni enoti izvoljen
Zlatko Bernard. |
|
III. |
1.
Na
volitvah 5. 10. 2014 je v Krajevni skupnosti Ribno v 3. volilni enoti
imelo pravico voliti skupaj 145 v volilne imenike vpisanih volivcev. |
2.
Skupaj je glasovalo 57 volivcev, ki so imeli pravico glasovati, oziroma
39,31 %. |
3.
Za
volitve sveta krajevne skupnosti je bilo oddanih 57 glasovnic, od tega
je bilo veljavnih 46 in neveljavnih 11. |
4.
Kandidatka je dobila naslednje število glasov: |
zap. št. |
kandidat |
št. glasov |
%
glasov |
1 |
Blanka Valant |
46 |
100,00 |
5.
Občinska volilna komisija Občine Bled ugotavlja, da je bila na volitvah
5. 10. 2014 v Svet Krajevne skupnosti Ribno v 3. volilni enoti izvoljena
Blanka Valant. |
|
IV. |
1.
Na
volitvah 5. 10. 2014 je v Krajevni skupnosti Ribno v 4. volilni enoti
imelo pravico voliti skupaj 182 v volilne imenike vpisanih volivcev. |
2.
Skupaj je glasovalo 78 volivcev, ki so imeli pravico glasovati, oziroma
42,86 %. |
3.
Za
volitve sveta krajevne skupnosti je bilo oddanih 78 glasovnic, od tega
je bilo veljavnih 78 in neveljavnih 0. |
4.
Kandidatka je dobila naslednje število glasov: |
zap. št. |
kandidat |
št. glasov |
%
glasov |
1 |
Mihaela Pesrl |
78 |
100,00 |
5.
Občinska volilna komisija Občine Bled ugotavlja, da je bila na volitvah
5. 10. 2014 v Svet Krajevne skupnosti Ribno v 4. volilni enoti izvoljena
Mihaela Pesrl. |
|
KRAJEVNA
SKUPNOST ZASIP |
|
1.
Na
volitvah 5. 10. 2014 je v Krajevni skupnosti Zasip imelo pravico voliti
skupaj 884 v volilne imenike vpisanih volivcev. |
2.
Skupaj je glasovalo 486 volivcev, ki so imeli pravico glasovati, oziroma
54,98 %. |
3.
Za
volitve sveta krajevne skupnosti je bilo oddanih 486 glasovnic, od tega
je bilo veljavnih 472 in neveljavnih 14. |
4.
Posamezni kandidati so dobili naslednje število glasov: |
zap. št. |
kandidat |
št. glasov |
%
glasov |
1 |
Karel Sračnjek |
218 |
46,19 |
2 |
Ciril Kraigher |
343 |
72,67 |
3 |
Anja Šmit |
262 |
55,51 |
4 |
Tatjana Peterman |
261 |
55,30 |
5 |
Peter Zupan |
261 |
55,30 |
5.
Občinska volilna komisija Občine Bled ugotavlja, da so bili na volitvah
5. 10. 2014 v Svet Krajevne skupnosti Zasip izvoljeni: |
1.
Ciril Kraigher, |
2.
Anja Šmit, |
3.
Peter Zupan, |
4.
Tatjana Peterman, |
5.
Karel Sračnjek. |
|
Številka:
041-8/2014-22 |
Datum: 7.
oktober 2014 |
|
Pripravil: |
Matjaž
Berčon, tajnik |
|
|
Predsednica |
|
Danja Rus, univ. dipl. prav. |
|