New Page 1

Na podlagi 21. Zakona o lokalni samoupravi /ZLS/ (Uradni list RS, št. 94/07-UPB2, 76/08, 79/09, 51/10, 40/12 – ZUJF, 14/15 – ZUUJFO, 11/18 – ZSPDSLS-1, 30/18, 61/20 – ZIUZEOP-A in 80/20 – ZIUOOPE ), 4. člena Zakona o pogrebni in pokopališki dejavnosti /ZPPDej/ (Uradni list RS, 62/16), 3. člena Zakona o prekrških /ZP-1/ (Uradni list RS, št. 29/11-UPB8, 21/13, 111/13, 74/14 – odl. US, 92/14 – odl. US, 32/16, 15/17 - odl. US) in 16. člena Statuta Občine Cerklje na Gorenjskem (Uradni vestnik Občine Cerklje na Gorenjskem, št. 7/2016) je Občinski svet Občine Cerklje na Gorenjskem, na svoji 18. redni seji, dne 17.11.2021, sprejel

 

ODLOK

O POKOPALIŠKEM REDU V OBČINI CERKLJE NA GORENJSKEM

 

1  Splošne določbe

 

1. člen

(vsebina odloka)

S tem odlokom Občina Cerklje na Gorenjskem (v nadaljevanju: občina) določa:

·  način zagotavljanja 24-urne dežurne službe;

·  način izvajanja pogrebne slovesnosti;

·  storitve pokopališko pogrebnega moštva, ki se lahko zagotavljajo na posameznem pokopališču;

·  osnovni obseg pogreba;

·  način in čas pokopa;

·  način pokopa, če je plačnik občina;

·  možnost pokopa zunaj pokopališča, z določitvijo prostora;

·  ravnanje s pokojnikom do pokopa v krajih, kjer na pokopališčih ni mrliške vežice;

·  pokopališča, ki morajo imeti mrliške vežice;

·  obratovanje mrliških vežic;

·  obseg prve ureditve groba;

·  vzdrževanje reda, čistoče in miru na pokopališču;

·  način oddaje grobov v najem;

·  postavljanje, spreminjanje ali odstranitev spomenikov, obnova spomenikov in grobnic ter vsak drug poseg v prostor na pokopališču;

·  zvrsti grobov;

·  okvirni tehnični normativi za grobove;

·  mirovalna doba za grobove;

·  enotni cenik uporabe pokopališča, pokopaliških objektov in naprav ter druge pokopališke infrastrukture;

·  pogrebna pristojbina, ki jo lahko določi občina za izvedbo pogreba na posameznem pokopališču, in ki jo upravljavcu pokopališča plača izvajalec pogreba;

·  razmerje grobnine za posamezno vrsto groba glede na enojni grob;

·  druga vprašanja pogrebne in pokopališke dejavnosti ter uporabnikov.

 

2. člen

(pokopališka in pogrebna dejavnost)

(1) Pokopališka dejavnost obsega upravljanje in urejanje pokopališč in ju zagotavlja občina.

(2) Pogrebna dejavnost, ki se izvaja na trgu, obsega naslednje storitve:

·  prevoz pokojnika, ki ga ne zagotavlja 24-urna dežurna služba,

·  priprava pokojnika,

·  pripravo in izvedbo pogreba.

(3) Pogrebna dejavnost, ki obsega zagotavljanje 24-urne dežurne službe, je obvezna občinska gospodarska javna služba.

 

3. člen

(upravljavec pokopališč)

Upravljavec pokopališč v občini je občinska uprava občine ali oseba javnega prava, ki jo za upravljavca določi župan s sklepom.

 

4. člen

(pokopališča na območju občine)

Na območju Občine Cerklje na Gorenjskem so naslednja pokopališča:

·  pokopališče Cerklje na Gorenjskem;

·  pokopališče Trat pri Velesovem;

·  pokopališče Šenturška Gora;

·  pokopališče Spodnji Brnik;

·  pokopališče Lahovče.

 

5. člen

(izrazi)

Izrazi uporabljeni v tem odloku imajo enak pomen kot je določeno v zakonu, ki ureja pogrebno in pokopališko dejavnost in v podzakonskih predpisih, ki so izdani na njegovi podlagi.

 

6. člen

(uporaba predpisov)

Za vprašanja v zvezi z opravljanjem pogrebne in pokopališke dejavnosti , ki niso posebej urejena s tem odlokom se uporabljajo republiški in občinski predpisi s področja izvajanja pogrebne in pokopališke dejavnosti.

 

2  24-urna dežurna služba

 

7. člen

(24-urna dežurna služba)

(1) 24-urna dežurna služba obsega vsak prevoz od kraja smrti do hladilnih prostorov izvajalca javne službe ali zdravstvenega zavoda zaradi obdukcije pokojnika, odvzema organov oziroma drugih postopkov na pokojniku in nato do hladilnih prostorov izvajalca javne službe.

(2) 24-urna dežurna služba se na območju občine izvaja kot koncesionirana dejavnost.

 

3  Pogrebna slovesnost

 

8. člen

(način izvajanja pogrebne slovesnosti)

(1) Pogrebna slovesnost obsega dejanja slovesa pred pokopom pokojnika oziroma pred upepelitvijo.

(2) Čas in način pogrebne slovesnosti in pokopa uskladita upravljavec pokopališča in naročnik pogreba oziroma izbrani izvajalec pogrebne dejavnosti.

(3) Pogrebna slovesnost se izvede v skladu z pokojnikovo voljo in na način, določen s tem odlokom.

(4) Če pokojnik ni izrazil svoje volje o načinu pokopa in pogrebni slovesnosti, odloča o tem naročnik pogreba.

(5) Slovesnost v zvezi z raztrosom pepela se določi s tem pokopališkim redom.

(6) Pri pogrebni slovesnosti lahko sodelujejo tudi predstavniki verskih skupnosti in društev.

(7) Izjemoma lahko pogrebno slovesnost organizirajo tudi državni organi v skladu s protokolarnimi predpisi, ki morajo biti usklajeni z zakonom, ki ureja pogrebno in pokopališko dejavnost.

(8) Pri uporabi zastave, grba ali himne Republike Slovenije ali slovenske narodne zastave na pogrebni slovesnosti se mora upoštevati in spoštovati zakon, ki ureja grb, zastavo in himno Republike Slovenije ter slovensko narodno zastavo.

(9) Pri pogrebni slovesnosti lahko sodeluje tudi častna enota z vojaškim ali lovskim strelnim orožjem, ki izstreli častno salvo v slovo pokojniku. Za varnost je odgovoren poveljnik oziroma vodja enote oziroma starešina – vodja skupine.

 

4  Storitve grobarjev in pokopališko pogrebnega moštva

 

9. člen

(storitve grobarjev in pokopališko pogrebno moštvo)

(1) Storitev grobarjev obsegajo izkop in zasutje grobne jame, prvo ureditev groba, ki zajema odvoz odvečne zemlje in posušenega cvetja na odlagališče, ter prekop posmrtnih ostankov.

(2) Storitev grobarjev in storitve pokopališko pogrebnega moštva zagotavlja vsak posamezen izvajalec pogrebne dejavnosti.

(3) Storitve grobarjev in storitve pokopališko pogrebnega moštva izvajalec pogrebne storitve zaračuna naročniku storitev po veljavnem ceniku.

 

5  Pogreb

 

10. člen

(osnovni obseg pogreba)

(1) Osnovni obseg pogreba obsega prijavo pokopa, pripravo pokojnika, minimalno pogrebno slovesnost in pokop, vključno s pogrebno opremo.

(2) Oprema za osnovni pogreb mora biti dostopna v prostorih izvajalca tako, da je naročniku pogreba na vpogled.

 

5.1  Prijava pokopa

 

11. člen

(prijava pokopa)

(1) Pokop prijavi upravljavcu pokopališča iz 3. člena tega odloka naročnik pogreba oziroma izvajalec pogrebne dejavnosti, ki ga je izbral naročnik pogreba ali občina.

(2) K prijavi pokopa mora naročnik pogreba oziroma izvajalec pogrebne dejavnosti priložiti listino, ki jo izda pooblaščeni zdravnik oziroma zdravstvena organizacija, ali matičar matičnega registra, kjer je bila smrt prijavljena.

(3) Če naročnika pogreba ni, prijavi pokop občina, kjer je imel pokojnik zadnje stalno prebivališče. Kadar ni mogoče ugotoviti kraja zadnjega stalnega prebivališča, pokop prijavi občina, kjer je imel pokojnik zadnje začasno prebivališče. Če ni mogoče ugotoviti niti zadnjega začasnega prebivališča, prijavi pokop občina, v kateri je oseba umrla oziroma je bila najdena.

 

5.2  Priprava pokojnika

 

12. člen

(priprava pokojnika)

Priprava pokojnika obsega vsa potrebna dela pred upepelitvijo ali pokopom, ki jih izvede izvajalec pogrebne dejavnosti, v skladu z zakonom, ki ureja pogrebno in pokopališko dejavnost.

 

5.3  Minimalna pogrebna slovesnost

 

13. člen

(minimalna pogrebna slovesnost)

Minimalna pogrebna slovesnost, ki jo izvede pogrebno pokopališko moštvo obsega prevoz ali prenos pokojnika iz mrliške vežice oziroma upepeljevalnice do mesta pokopa.

 

14. člen

(potek pogrebne slovesnosti)

(1) Pogrebna slovesnost se prične z dvigom krste ali žare z mrliškega odra v mrliški vežici oziroma drugega mesta začetka pogrebne slovesnosti v skladu s tem odlokom. Slovesnost je končana po minuti molka ter poklonitvi zastav.

(2) Del slovesnosti se lahko opravi tudi ob grobu.

(3) V cerkvenem sprevodu se udeleženci sprevoda praviloma razporedijo na naslednji način: zastava, križ, prapori, predstavniki društev, cvetje in venci, pevci, odlikovanja, duhovnik, krsta ali žara, svojci in ostali udeleženci pogreba.

V civilnem in državnem sprevodu se udeleženci sprevoda praviloma razporedijo na naslednji način: zastava, prapori, predstavniki društev, cvetje in venci, pevci, odlikovanja, krsta ali žara, svojci in ostali udeleženci pogreba.

Udeleženci sprevoda se lahko razporedijo tudi na drugačen način, če je to v skladu s krajevnim običajem.

(4) Udeleženci pogrebne slovesnosti se razvrstijo ob grobu tako, da so neposredno ob njem svojci pokojnika, zastavonoše in praporščaki ter nosači odlikovanj in priznanj, nato pa drugi udeleženci. V primeru verskega pokopa se neposredno ob grobu razvrstijo tudi predstavniki verske skupnosti in opravijo verski obred.

(5) Če pri pogrebni slovesnosti sodeluje častna enota s strelnim orožjem, mora biti zagotovljena popolna varnost udeležencev pogreba, ki jo zagotovi vodja enote. Častna salva se izstreli pred zaključkom pogrebne slovesnosti.

(6) Če se pri pogrebu pokojnika zvoni, zvonjenje traja med pogrebno slovesnostjo do deset minut oziroma s prekinitvami do petnajst minut, v primeru verskega pogreba pa v skladu s predpisi verske skupnosti.

 

5.4  Pokop

 

15. člen

(pokop)

(1) Pokop obsega dejanja, ki omogočajo položitev posmrtnih ostankov oziroma upepeljenih ostankov pokojnika v grobni prostor ali raztros pepela, v skladu z voljo pokojnika in na način, določen s tem odlokom.

(2) Pokop se opravi na pokopališču, zunaj pokopališča pa je dovoljen le kot posebni pokop stanovskih predstavnikov v grobnice verskih skupnosti.

(3) Posebni pokop stanovskega predstavnika v grobnice verskih skupnosti na območju občine se lahko opravi po predhodnem soglasju, ki ga izda občinska uprava občine.

 

6  Način in čas pokopa

 

16. člen

(način pokopa)

(1) Na območju občine so dovoljene naslednje vrste pokopov:

·  pokop v krsto, kjer se pokojnika položi v krsto in pokoplje v grob;

·  pokop z žaro, kjer se upepeljeni ostanki pokojnika shranijo v žaro in pokopljejo v grob;

·  raztros pepela, ki se opravi na posebej določenem prostoru na pokopališču ali zunaj njega.

(2) Drugačno ravnanje s pepelom, kot je določeno v drugi in tretji alineji prejšnjega odstavka, ni dovoljeno.

(3) O načinu pokopa se dogovorita upravljavec pokopališča in naročnik pogreba oziroma izbrani izvajalec pogrebne dejavnosti.

 

17. člen

(čas pokopa)

(1) Pokop na pokopališčih v občini se lahko opravi vsak dan praviloma med 10.00 in 18.00 uro. 

(2) Čas pokopa uskladita upravljavec pokopališča in naročnik pogreba oziroma izbrani izvajalec pogrebne dejavnosti.

 

7  Način pokopa, če je plačnik občina

 

18. člen

(način pokopa, če je plačnik občina)

Če je plačnik pokopa občina, se opravi kateri koli način pokopa v skladu s 15. in 16. členom tega odloka in po dogovoru s svojci.

 

8  Pokop zunaj pokopališča

 

19. člen

(pokop zunaj pokopališča)

(1) V občini je dovoljen posebni pokop stanovskih predstavnikov v grobnice verskih skupnosti.

(2) Pokop iz prvega odstavka lahko opravi le izvajalec pogrebne dejavnosti v skladu s tem odlokom.

(3) Posebni pokop stanovskih predstavnikov v grobnice verskih skupnosti se lahko opravi na podlagi izdanega soglasja občinske uprave, ki odloči v sedmih (7) dneh.

 

9  Mrliške vežice

 

20. člen

(mrliške vežice)

(1) Na pokopališču v občini so mrliške vežice, katerih uporaba je obvezna.

(2) Mrliške vežice iz prejšnjega odstavka obratujejo vsak dan med 9.00 uro zjutraj in 23.00 uro zvečer oziroma po dogovoru z izvajalcem pogreba.

 

10  Prva ureditev groba

 

21. člen

(prva ureditev groba)

(1) Prvo ureditev groba določa zakon, ki ureja pogrebno in pokopališko dejavnost.

(2) Prva ureditev groba obsega odvoz odvečne zemlje in posušenega cvetja na odlagališče, ter prekop posmrtnih ostankov.

(3) Prva ureditev groba obsega tudi postavitev obeležja z imenom in priimkom ter letnico rojstva in smrti pokojnika, razen v primeru raztrosa pepela pokojnika in anonimnega pokopa, če to zahteva naročnik pogreba.

Če najemnik groba kasneje to obeležje nadomesti, za primerno odstranitev prvega poskrbi najemnik sam ali oseba, ki ji to naroči oziroma jo za to storitev pooblasti.

(4) Prvo ureditev groba opravi grobar po ceniku izvajalca pogrebne storitve

 

11  Vzdrževanje reda, čistoče in miru na pokopališču

 

22. člen

(vzdrževanje reda, čistoče in miru na pokopališču)

Upravljavec pokopališča vzdržuje red, čistočo in miru na pokopališču tako, da:

·  skrbi za urejenost in vzdržuje pokopališče in pokopališke objekte;

·  oddaja prostore in grobove v najem in vodi register sklenjenih pogodb;

·  določa mesto, datum in uro pokopa, glede na predhodni dogovor z naročnikom pogreba oziroma izbranim izvajalcem pogrebne dejavnosti;

·  vodi evidenco o grobovih in pokopih;

·  organizira in nadzira dela na pokopališču;

·  skrbi za red in čistočo na pokopališču in v njegovi neposredni okolici;

·  skrbi za urejenost in vzdrževanje mrliške vežice in njenega funkcionalnega prostora.

 

23. člen

(prepovedi)

(1) Na pokopališčih v občini  je prepovedano:

·  nedostojno vedenje, kot je vpitje, glasno smejanje, razgrajanje in hoja po grobovih oziroma prostorih za grobove;

·  odlaganje odpadkov izven za to določenega prostora;

·  odlaganje odpadkov, ki niso nastali na pokopališču v pokopališke posode za odpadke;

·  onesnaženje ali poškodovanje pokopaliških objektov in naprav, nagrobnikov, grobov ali nasadov;

·  vodenje živali na pokopališki prostor in objekte na območju pokopališča;

·  odtujevanje predmetov s tujih grobov, pokopaliških prostorov in z objektov na območju pokopališča;

·  opravljati prevozov, kamnoseških, vrtnarskih, kovinostrugarskih in drugih del v času napovedane pogrebne svečanosti;

·  trganje zelenja in cvetja na tujih grobovih in nasadih;

·  vožnja s kolesom ali motornim vozilom ter shranjevanje le-teh na pokopališču;

·  brez soglasja upravljavca opravljati prevoze, kamnoseška, vrtnarska, kovinostrugarska in druga dela;

·  nameščanje reklamnih sporočil, razen uradnih obvestil upravljavca pokopališča.

(2) Odpadke, druge odpadke in odpadne sveče je treba odlagati v za to namenjene zabojnike, ki so nameščeni na primernem mestu pokopališča. Gradbene odpadke nastale ob postavitvi, vzdrževanju in zamenjavi grobne opreme, je treba takoj odpeljati z območja pokopališča.

(3) Z globo 200 eurov se kaznuje posameznik, če stori prekršek iz prvega odstavka tega člena.

(4) Z globo 1.500 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba ali samostojni podjetnik, če stori prekršek iz prvega odstavka tega člena.

(5) Z globo 500 eurov se kaznuje odgovorna oseba pravne osebe ali samostojnega podjetnika posameznika, če stori prekršek iz prvega odstavka tega člena.

 

12  Način oddaje grobov v najem

 

24. člen

(oddaja grobov v najem)

(1) Grob oddaja v najem upravljavec pokopališča na podlagi najemne pogodbe v skladu s tem odlokom.

(2) Najemnik groba je lahko samo ena pravna ali fizična oseba.

(3) Če naročnik pogreba ob prijavi pogreba nima v najemu groba, mu ga dodeli v najem upravljavec pokopališča, s katerim mora naročnik pogreba pred naročilom pogreba skleniti najemno pogodbo, razen pri raztrosu pepela ali pokopu zunaj pokopališča.

(4) Ob pisnem soglasju naročnika pogreba lahko namesto njega najemno pogodbo z upravljavcem pokopališča sklene druga pravna ali fizična oseba. Če nobena druga oseba ob pisnem soglasju z upravljavcem pokopališča ne sklene najemne pogodbe, jo mora skleniti naročnik pogreba v skladu s prejšnjim odstavkom.

 

25. člen

(pogodba o najemu groba)

Pogodba o najemu groba mora določati zlasti:

·  osebe najemnega razmerja;

·  čas najema;

·  vrsto, zaporedno številko in velikost groba;

·  osnove za obračun višine letne najemnine in način plačevanja;

·  obveznost najemojemalca glede urejanja grobov, oziroma prostora za grob;

·  ukrepe v primeru neizpolnjevanja obveznosti najemojemalca iz te pogodbe.

 

13  Posegi v prostor na pokopališču

 

26. člen

(posegi v prostor na pokopališču)

(1) Postavljanje, spreminjanje ali odstranitev spomenikov, obnova spomenikov in grobnic ter vsak drug poseg v prostor na pokopališču je dovoljen ob predhodnem soglasju upravljavca pokopališča.

(2) Upravljavec pokopališča daje soglasja za postavitev, popravilo, odstranitev spomenikov in drugih nagrobnih obeležij na območju pokopališča v skladu z zakonom in tem odlokom.

(3) Upravljavec pokopališča izda soglasje v treh dneh od prejema popolne vloge, razen v primerih, ko so objekti kulturna dediščina ali kulturni spomenik. O zavrnitvi soglasja odloči občinska uprava v 15 dneh. Odločitev občinske uprave je dokončna, zoper njo pa je mogoč upravni spor.

(4) Za druga dela na območju pokopališča (klesanje in barvanje črk, čiščenje spomenikov in drugih nagrobnih obeležij ter vrtnarske storitve) mora izvajalec pri upravljavcu pokopališča priglasiti le termin izvedbe del. Priglasitev je brezplačna.

 

14  Grobovi

 

27. člen

(zvrsti grobov)

Na pokopališčih v Občini Cerklje na Gorenjskem so naslednje zvrsti grobov in prostorov za pokope:

·  enojni, dvojni, otroški grob, povečan grobni prostor, vrstni grobovi in grobnice

·  žarni grobovi;

·  prostor za raztros pepela.

 

15  Okvirni tehnični normativi za grobove

 

28. člen

(grobovi)

(1) Enojni grobovi so tisti, ki omogočajo pokop odrasle osebe. V enojne grobove se pokopavajo krste in žare. Enojni grobovi so talni. Talni enojni grobovi so globoki do 1,8m in se lahko poglobijo do 2,2m, če to dopuščajo geološki pogoji. Širina enojnega groba je minimalno 1,2m, dolžina pa 2,2m.

(2) Dvojni grobovi so tisti, ki omogočajo pokop ene krste poleg druge na enaki višini v grobu. V dvojne grobove se poleg krst pokopavajo tudi žare. Dvojni grobovi so globoki do 1,8m in se lahko poglobijo do 2,2m, če to dopuščajo geološki pogoji. Širina dvojnega groba je minimalno 2,5m, dolžina pa 2,3m.

(3) Povečan grobni prostor je grobni prostor večjih dimenzij od standardnega grobnega prostora.

(4) Grobnice imajo v celoti obzidan podzemni del. V grobnice se krste pokopavajo tako, da se polagajo ena na drugo ali pa na police. V grobnice se pokopavajo krste s kovinskimi vložki in žare.

(5) Novih grobnic praviloma ni dovoljeno graditi. Nove grobnice je dovoljeno graditi le, če občina tako določi s prostorskim aktom, ki ureja pokopališče.

(6) Dimenzije obstoječih grobov ostanejo nespremenjene.

 

29. člen

(žarni grobovi)

(1) Žarni grobovi so talni in zidni. V žarne grobove se pokopavajo le žare.

(2) Talni žarni grob je globok do 0,7m in širok 1,4m. Dolžina žarnega groba je 1,2m. Talni žarni grob se lahko poglobi za 0,3 m za nove žare.

(3) Dimenzije pokončnega žarnega groba (žarni zid) so: višina 0,5m, širina do 0,6m in globina do 0,45m. Vanj je mogoče shraniti štiri žare.

(4) Dimenzije obstoječih grobov ostanejo nespremenjene.

(5) Žare ni dovoljeno shranjevati izven pokopališča.

 

30. člen

(mirovalna doba za grobove)

(1) Mirovalna doba je čas, ki mora preteči od zadnjega pokopa na istem mestu v istem grobu. Mirovalna doba za pokop s krsto ne sme biti krajši od 10 let.

(2) Prekop groba in pokop pokojnika na isto mesto v grobu, kjer je bil kdo pokopan, se sme opraviti po preteku mirovalne dobe.

 

16  Cenik uporabe pokopališča, pokopaliških objektov in naprav ter druge pokopališke infrastrukture

 

31. člen

(cenik)

Za uporabo pokopališča, pokopaliških objektov in naprav ter druge pokopališke infrastrukture plačujejo uporabniki oziroma najemniki cene po enotnem ceniku, ki ga s sklepom potrdi občinski svet.

 

17  Pogrebna pristojbina

 

32. člen

(pogrebna pristojbina)

Pogrebna pristojbina, ki jo upravljavcu pokopališča plača izvajalec pogreba, se določi s sklepom občinskega sveta.

 

18  Razmerje grobnine za posamezno vrsto groba glede na enojni grob

 

33. člen

(razmerje grobnine)

(1) Za najem groba plačuje najemnik groba grobnino. Grobnina je sorazmerni delež letnih stroškov upravljanja pokopališke dejavnosti za posamezno vrsto groba, izračunan na podlagi seštevka vseh vrst grobov in njihovih razmerij do enojnega groba.

(2) Stroški grobnine vključujejo stroške za urejenost pokopališča, oddaje grobov v najem in stroške vodenja evidenc.

(3) Razmerje grobnine za posamezno vrsto groba glede na enojni grob znaša za:

·  dvojni grob 1,5 kratnik cene enojnega groba;

·  trojni grob 2,2 kratnik cene enojnega groba;

·  žarni grob 0,5 kratnik cene enojnega groba.

 

19  Nadzor

 

34. člen

(nadzor)

(1) Strokovni nadzor nad izvajanjem določb tega odloka izvaja občinska uprava.

(2) Nadzor nad prepovedmi določenimi v 2., 3., 4., 10. in 11. točki prvega odstavka 23. člena, opravlja pristojna medobčinska inšpekcija, nadzor nad prepovedmi določenimi v 1., 5., 6., 7., 8. in 9. točki prvega odstavka 23. člena, pa pristojno medobčinsko redarstvo.

 

20  Prehodne in končne določbe

 

35. člen

(prenehanje veljavnosti)

Z uveljavitvijo tega odloka preneha veljati Odlok o pokopališkem redu občine Cerklje na Gorenjskem (Uradni vestnik Občine Cerklje na Gorenjskem, št. 4/03).

 

36. člen

(objava in začetek veljavnosti)

Ta odlok začne veljati petnajsti (15) dan po objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin.

 

Številka: 007-003/2020-08

Datum: 18.11.2021

 

 

Občina Cerklje na Gorenjskem

 

Franc Čebulj l.r., župan