New Page 1

Na podlagi določila tretjega odstavka 16. člena Zakona o športu /ZŠpo-1/ (Uradni list RS, št. 29/17, 21/18 – ZNOrg, 82/20), Resolucije o nacionalnem programu športa v Republiki Sloveniji za obdobje 2014-2023 (Uradni list RS, št. 26/14), Nacionalnega program športa v Republiki Sloveniji /NPS/ (Uradni list RS, št. 24/00, 31/00 – popr. ) in 16. člena Statuta Občine Majšperk (Uradno glasilo slovenskih občin, št. 25/12, 34/15, 55/15, 50/17, 16/19) je Občinski svet Občine Majšperk na svoji 21. redni seji dne 9. 6. 2021 sprejel

 

ODLOK

O SOFINANCIRANJU LETNEGA PROGRAMA ŠPORTA V OBČINI MAJŠPERK

 

1 Splošne določbe

 

1. člen

(vsebina odloka)

(1) S tem odlokom Občina Majšperk podrobneje določi izvajalce posameznih programov in področij letnega programa športa, podrobnejše pogoje in merila za izbiro in sofinanciranje izvajanja letnega programa športa na lokalni ravni, način določitve višine sofinanciranja, postopek izbire in sofinanciranja izvajanja letnega programa športa, način sklepanja in vsebino pogodb o sofinanciranju ter način izvajanja nadzora nad pogodbami o sofinanciranju.

(2) Skupni obseg sofinanciranja programov športa določi občinski svet z vsakoletnim proračunom in Letnim programom športa (v nadaljevanju: LPŠ), kjer se določi tudi razporeditev sredstev po posameznih programih športa.

 

2. člen

(opredelitev javnega interesa v športu)

Javni interes obsega naloge nacionalnega in lokalnega pomena, ki so določene v Nacionalnem programu športa v RS (v nadaljevanju: NPŠ) in so namenjene zagotavljanju optimalnih pogojev za kakovostno ukvarjanje s športom in gibalnimi dejavnostmi za ohranjanje zdravja. Javni interes v občini obsega dejavnosti na vseh področjih športa v skladu s prednostnimi nalogami, ki so opredeljene v NPŠ in se uresničujejo tako, da se:

·  zagotavlja finančna sredstva za sofinanciranje LPŠ na ravni občine;

·  spodbuja in zagotavlja pogoje za opravljanje in razvoj dejavnosti na vseh področjih športa;

·  načrtuje, gradi, posodablja in vzdržuje lokalno pomembne športne objekte in površine za šport v naravi v lasti občine.

 

2.  Športni programi, področja in izvajalci LPŠ

 

3. člen

(izvajalci letnega programa športa)

Izvajalci LPŠ so:

·  športna društva in športne zveze, registrirane v Republiki Sloveniji,

·  zavodi s področja vzgoje in izobraževanja,

·  pravne osebe, ki so registrirane za opravljanje dejavnosti športa v RS,

·  samostojni podjetniki posamezniki, ki so registrirani za opravljanje dejavnosti v športu v RS,

·  ustanove, ki so ustanovljene za splošno koristen namen na področju športa, v skladu z zakonom, ki ureja ustanove in

·  zasebni športni delavci.

 

4. člen

(pravica do sofinanciranja)

Izvajalci LPŠ imajo pravico do sofinanciranja dejavnosti, če izpolnjujejo naslednje pogoje:

·  so registrirani za izvajanje dejavnosti v športu in imajo najmanj eno leto pred dnevom objave javnega razpisa sedež v Občini Majšperk,

·  delujejo na območju Občine Majšperk in izvajajo dejavnost pretežno za prebivalce Občine Majšperk,

·  imajo za prijavljene programe zagotovljene materialne, prostorske in organizacijske pogoje ter ustrezno izobražen in/ali usposobljen strokovni kader za opravljanje dela v športu,

·  imajo izdelano finančno konstrukcijo, iz katere je razviden predviden vir prihodkov in stroškov za izvedbo dejavnosti in poravnane davčne obveznosti,

·  imajo za prijavljene programe v skladu z lastnim temeljnim aktom urejeno evidenco članstva in najmanj 20 članov s poravnano članarino ter evidenco o udeležencih programa,

·  izvajajo športne programe, ki so predmet razpisa, najmanj 30 vadbenih tednov letno v obsegu vsaj 60 ur (po dve uri tedensko), razne v primerih, ko ne gre za sofinanciranje celotnih športnih programov in je obseg izvajanja posameznega športnega programa v merilih drugače opredeljen,

·  redno dostavljajo poročila o realizaciji programov ter načrt aktivnosti za prihodnje leto in so v letu pred letom, na katerega se nanaša javni razpis, izpolnili pogodbene obveznosti,

·  se prijavijo na javni razpis na predpisanih obrazcih in v določenih rokih,

·  izpolnjujejo druge pogoje, določene s tem odlokom, LPŠ in vsakoletno razpisno dokumentacijo.

 

5. člen

(programi in področja letnega programa športa)

Programi in področja, za izvajanje katerih se z letnim programom športa določa obseg javnih sredstev za sofinanciranje, so lahko:

 

1. ŠPORTNI PROGRAMI

·  prostočasna športna vzgoja otrok in mladine

·  športna vzgoja otrok in mladine s posebnimi potrebami

·  obštudijske športne dejavnosti

·  športna vzgoja otrok in mladine, usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport

·  kakovostni šport

·  vrhunski šport

·  šport invalidov

·  športna rekreacija

·  šport starejših

 

2. ŠPORTNI OBJEKTI IN POVRŠINE ZA ŠPORT V NARAVI

 

3. RAZVOJNE DEJAVNOSTI V ŠPORTU

·  izobraževanje, usposabljanje in izpopolnjevanje strokovnih delavcev v športu

·  založništvo v športu

·  znanstvenoraziskovalna dejavnost v športu

 

4. ORGANIZIRANOST V ŠPORTU

 

5. ŠPORTNE PRIREDITVE IN PROMOCIJA ŠPORTA

·  športne prireditve

·  javno obveščanje v športu

·  športna dediščina in muzejska dejavnost v športu

 

6. DRUŽBENA IN OKOLJSKA ODGOVORNOST V ŠPORTU

 

3 Postopek izbora izvajalcev letnega programa športa v občini

 

6. člen

(letni program športa v občini)

(1) LPŠ je dokument, ki opredeljuje področja športa, ki so v danem koledarskem letu opredeljena kot javni interes občine in obseg javnih sredstev, ki se zagotavljajo v proračunu Občine Majšperk, ob upoštevanju strukture in prednostnih nalog, kot so opredeljene v NPŠ. LPŠ pripravi občinska uprava, sprejme pa ga občinski svet.

(2) Glede na razpoložljiva finančna sredstva, razvojne načrte, prioritete v športu ter kadrovske in prostorske razmere v športu na lokalnem nivoju se v LPŠ določi:

·  področje in panoge športa, ki se v proračunskem letu sofinancirajo iz občinskega proračuna,

·  višino proračunskih sredstev za sofinanciranje programov in področij športa,

·  morebitni dodatni pogoji in zahteve za vrednotenje programov športa in izvajanje letnega programa športa.

(3) LPŠ se objavi na spletni strani občine.

 

7. člen

(postopek izbor izvajalcev)

(1) Postopek sofinanciranja izvajanja LPŠ iz javnih sredstev se izvede kot javni razpis. V okviru razpisanih sredstev se sofinancirajo tisti programi ali področja LPŠ, ki so glede na pogoje in merila iz javnega razpisa najbolje ocenjeni oziroma ovrednoteni najvišje.

(2) Župan sprejme sklep o začetku postopka javnega razpisa za izbiro in sofinanciranje izvajanja LPŠ (v nadaljnjem besedilu: javni razpis), s katerim določi predmet sofinanciranja, predviden obseg javnih sredstev, cilje, ki se jih da doseči z javnim razpisom, in besedilo javnega razpisa.

(3) Izvajalec LPŠ v občini se izbere na podlagi javnega razpisa, ki se objavi v Uradnem glasilu slovenskih občine in na spletni strani občine, v skladu z določili tega odloka.

 

8. člen

(komisija)

(1) Postopek javnega razpisa vodi komisija, ki jo s sklepom imenuje župan. Komisijo sestavljajo predsednik in najmanj dva člana.

(2) Predsednik in člani komisije ne smejo biti z vlagatelji, ki kandidirajo za dodelitev sredstev, interesno povezani v smislu poslovne povezanosti, sorodstvenega razmerja (v ravni vrsti ali v stranski vrsti do vštetega četrtega kolena), v zakonski zvezi, v zunajzakonski skupnosti, v svaštvu do vštetega drugega kolena tudi, če so te zveze, razmerja oziroma skupnosti že prenehale. Prav tako ne smejo sodelovati pri delu komisije, če obstajajo druge okoliščine, ki bi vplivale na njihovo neobjektivnost in nepristranskost (npr. osebne povezave).

(3) Predsednik in člani komisije podpišejo izjavo o prepovedi interesne povezanosti. Če je predsednik ali člana komisije z vlagateljem poslovno, sorodstveno ali osebno povezan se izloči iz komisije in se to evidentira v zapisniku.

(4) Komisija o poteku sej in o svojem delu vodi zapisnik, ki ga podpišejo vsi člani komisije. Naloge komisije so:

·  preveri pravočasnost in popolnost vlog,

·  opravi pregled popolnih vlog, jih oceni na podlagi zahtev in meril, ki so navedena v javnem razpisu, ter

·  poda predlog občinski upravi o izbiri in sofinanciranju programov in področij LPŠ.

 

9. člen

(besedilo javnega razpisa)

(1) Objava javnega razpisa mora vsebovati:

·  naziv in sedež izvajalca razpisa;

·  pravno podlago za izvedbo javnega razpisa;

·  predmet javnega razpisa;

·  navedbo pogojev za kandidiranje na javnem razpisu;

·  navedbo pogojev in meril za vrednotenje športnih programov;

·  predviden obseg javnih sredstev za sofinanciranje;

·  določitev obdobja, v katerem morajo biti porabljena dodeljena sredstva;

·  rok, do katerega morajo biti predložene vloge in način oddaje vlog;

·  datum odpiranja vlog za dodelitev sredstev;

·  rok, v katerem bodo vlagatelji obveščeni o izidu javnega razpisa;

·  kraj, čas in osebo, pri kateri lahko vlagatelji dvignejo razpisno dokumentacijo, oziroma elektronski naslov, na katerega lahko zaprosijo zanjo ter dobijo dodatne informacije.

(2) Občina objavi razpisno dokumentacijo na svojih spletnih straneh oziroma mora zainteresiranim omogočiti vpogled v razpisno dokumentacijo in jim jo na zahtevo predati.

(3) Rok za prijavo na razpis se določi z javnim razpisom in mora biti dovolj dolg, da lahko vlagatelj pripravi kakovostno vlogo v skladu z zahtevanimi pogoji v javnem razpisu in razpisni dokumentaciji, ne sme pa biti krajši kot 14 dni od objave javnega razpisa v Uradnem glasilu slovenskih občin.

 

10. člen

(predložitev vlog)

(1) Vloge na javni razpis se obravnavajo posamično. Vloga mora biti oddana v zaprti ovojnici, ki je označena z »Ne odpiraj – vloga LPŠ«. Vlagatelj na ovojnici navede svoj naziv in naslov. Ovojnica, ki ni označena skladno s prejšnjim odstavkom, se vrne vlagatelju.

(2) Za pravočasno vloženo se šteje vloga, ki je vložena v roku, ki je predviden v javnem razpisu. Vloga, ki prispe po poteku roka je prepozna.

(3) Vloge morajo biti oddane na predpisanih obrazcih.

 

11. člen

(odpiranje in dopolnitve vlog)

(1) Odpiranje prejetih vlog vodi komisija in se izvede v roku, ki je predviden v javnem razpisu. Odpirajo se samo v roku dostavljene in pravilno označene ovojnice. Odpiranje prejetih vlog ni javno. Za vsako vlogo komisija ugotovi, ali je pravočasna, ali jo je podala upravičena oseba in ali je popolna. Komisija o odpiranju vlog vodi zapisnik.

(2) Vlogo, ki ni pravočasna ali ni bila pravilno označena ali je ni vložila upravičena oseba, se zavrže s sklepom. Pritožba zoper sklep ni dovoljena.

(3) Komisija v roku osmih dni od odpiranja vlog pisno pozove tiste vlagatelje, katerih vloge ne vsebujejo vseh z razpisno dokumentacijo zahtevanih dokumentov (nepopolne vloge), da jih dopolnijo. Rok za dopolnitev ne sme biti krajši od 8 dni in ne daljši od 15 dni. Če vlagatelj vloge ne dopolni v zahtevanem roku, izvajalec razpisa vlogo zavrže s sklepom. Pritožba zoper sklep ni dovoljena.

 

12. člen

(ocenjevanje in ovrednotenje vlog)

(1) Komisija opravi strokovni pregled popolnih vlog, tako da preveri izpolnjevanje razpisnih pogojev in jih oceni na podlagi meril, določenih z javnim razpisom in razpisno dokumentacijo, ter glede na to pripravi predlog izbire in sofinanciranja programov in področij LPŠ.

(2) Komisija o opravljenem strokovnem pregledu in ocenjevanju iz prvega odstavka tega člena vodi zapisnik, v katerem natančno navede razloge za razvrstitev in predlog, kateri programi ali področja LPŠ se sofinancirajo v določenem obsegu, kateri pa se glede na višino sredstev in razvrstitev ne financirajo. Ocenjevanje in vrednotenje vlog ter zapisnik komisije niso javni.

(3) Razpisane programe in področja LPŠ se vrednosti s točkami.

 

13. člen

(odločba in ugovor zoper odločbo)

(1) Na podlagi predloga komisije občinska uprava izda odločbo o izbiri ter obsegu sofinanciranja ali o zavrnitvi sofinanciranja programa ali področja LPŠ.

(2) Odločba o izbiri je podlaga za sklenitev pogodb o sofinanciranju izvajanja LPŠ.

(3) Ob izdaji odločbe iz prvega odstavka tega člena, se izbranega izvajalca pozove k podpisu pogodbe o sofinanciranju izvajanja LPŠ. Če se vlagatelj v roku 8 dni ne odzove, se šteje, da je odstopil od vloge za sofinanciranje.

(4) Vlagatelj, ki meni, da izpolnjuje pogoje in merila iz javnega razpisa in da mu razpisana sredstva neopravičeno niso bila dodeljena, lahko v roku 8 dni od vročitve odločbe vloži ugovor. V ugovoru mora natančno opredeliti razloge zanj. Vloženi ugovor ne zadrži podpisa pogodbe z izbranimi vlagatelji.

(5) Predmet ugovora ne more biti primernost meril, pogoji in kriteriji za vrednotenje področij.

(6) O ugovoru odloči župan v roku 30 dni od njegovega prejema. Odločitev o izbiri je s tem dokončna.

(7) Vložen upravni spor ne zadrži sklepanja pogodb z izbranimi izvajalci LPŠ.

(8) Rezultati javnega razpisa se po zaključku postopka objavijo na spletni strani občine.

 

14. člen

(sklenitev pogodbe z izvajalci LPŠ)

Na podlagi dokončnih odločb občina z izbranimi izvajalci LPŠ sklene pisno pogodbe o sofinanciranju izvajanja LPŠ, ki vsebuje:

·  naziv in naslov izvajalca,

·  vsebino in obseg programa,

·  čas realizacije programa,

·  pričakovane dosežke,

·  višino dodeljenih sredstev,

·  terminski plan porabe sredstev,

·  način nadzora nad namensko porabo sredstev,

·  določilo, da mora izvajalec ob nenamenski porabi sredstev, sredstva vrniti v proračun skupaj z zamudnimi obrestmi,

·  določilo, da mora izvajalec obrazložiti in utemeljiti podaljšanje porabe sredstev glede na predvideni terminski plan, ker v nasprotnem primeru izgubi pravico do nadaljnje porabe sredstev.

 

15. člen

(obveznosti izvajalcev LPŠ)

(1) Izvajalec športnega programa, ki je izbran za izvajanje LPŠ, je dolžan javno objaviti izračun cene športnega programa, za katerega izvajanje prejema javna sredstva. Cena programa mora biti oblikovana v skladu s pravilnikom, ki ga izda pristojni minister.

(2) Športni programi, ki so v celoti financirani iz javnih sredstev, morajo biti za udeleženca brezplačni. V primeru delnega sofinanciranja programov mora izvajalec LPŠ stroške, ki jih krijejo vadeči, sorazmerno zmanjšati.

(3) Izvajalec, ki je izbran za izvajanje LPŠ, mora na tekmovanjih in z njimi povezanimi dogodki oziroma v projektnih aktivnostih, ki jih organizira za obiskovalce prostor opremiti z logotipom občine.

 

4.  Način financiranja in poročanja ter nadzora nad izvajalci LPŠ

 

16. člen

(dodelitev odobrenih sredstev in njihova poraba)

(1) Dodelitev sredstev, namenjenih izvajanju občinskega programa športa, se zagotavlja v okviru LPŠ in so zagotovljena v proračunu Občine Majšperk. Podlaga za dodelitev odobrenih sredstev je uspešna kandidatura na javnem razpisu in sklenjene pogodbe z izvajalci programov, ki jih po končanem postopku javnega razpisa pripravi izvajalec javnega razpisa. Pogodbe opredeljujejo višino sredstev, obseg in izvedbo programov in nalog ter način nadzora nad porabo sredstev.

(2) Izvajalcu letnega programa športa se dodeljena sredstva v višini 70% nakažejo v roku 30 dni od sklenitve pogodbe. Preostali del pa na podlagi zahtevka za izplačilo, ki mu morajo biti priložene preslikave računov. Zahtevek za izplačilo mora biti oddan najkasneje do 20. novembra tekočega leta.

(3) Izvajalec letnega programa športa lahko dodeljena sredstva nameni za upravičene stroške izključno v programu, za katerega so bila dodeljena.

 

17.člen

(upravičeni stroški)

(1) Upravičeni stroški so tisti stroški, ki nastanejo pri izvajanju programov na posameznih področjih športa in niso sofinancirani iz drugih delov sredstev občinskega proračuna.

(2) Upravičeni stroški pri športnih programih so:

·  strokovni delavci: strošek dela po pogodbi o delu, podjemne pogodbe, študentsko delo, stroški nadomestil v zvezi z delom (npr. potni stroški, dnevnice ipd). Kot strošek kadra pri izvajanju programov se lahko upošteva tudi prostovoljno delo, ki pa mora biti ustrezno dokumentirano in obračunano v skladu z zakonom o prostovoljstvu.

·  športni objekti: strošek uporabe oziroma najema objekta ali strošek tekočega vzdrževanja, če izvajalec izvaja program v lastnem ali najetem objektu.

·  tekmovalni stroški: strošek prijavnine za vstop v tekmovalni sistem oz. prijavnina za udeležbo na tekmovanju, strošek prevoza, potni stroški in stroški prehrane;

·  drugi upravičeni stroški programov: športni rekviziti, športna oprema (žoge, dresi ipd), oglaševanje, nezgodno zavarovanje udeležencev ipd..

(3) Upravičeni stroški pri programu delovanje športnih organizacij so: članarina športnim zvezam, registracija športnikov, strošek najema oz. uporabe pisarniškega prostora in tekoči stroški (poštni stroški, pisarniški material, računovodski strošek, stroški objav, ipd.).

(4) Upravičeni stroški pri programu športne prireditve so: najemnina prireditvenega prostora in opreme za izvedbo prireditev, nagrade (pokali, medalje, diplome), oglaševanje (plakati, vabila, ipd), strošek sodnikov, zavarovanje prireditev in podobno.

(5) Stroški programa, ki so sofinancirani iz drugih proračunskih postavk niso upravičeni stroški programa.

 

5.  Javni športni objekti in površine za šport v naravi

 

18. člen

(prednost pri uporabi športnih objektov in površin za šport v naravi)

(1) Programi športa, ki se izvajajo v okviru obveznega ali razširjenega dela vzgojno izobraževalnega programa na javnih športnih objektih in površinah za šport v naravi, imajo prednost pred izvajalci LPŠ in drugimi uporabniki.

(2) Športna društva, ki izvajajo LPŠ, imajo za izvajanje LPŠ pod enakimi pogoji prednost pri uporabi javnih športnih objektov in površin za šport v naravi, ki so v lasti lokalne skupnosti, pred drugimi izvajalci in uporabniki.

(3) Športna društva, ki ne izvajajo LPŠ, imajo pa status društva v javnem interesu na področju športa, imajo pod enakimi pogoji prednost pri uporabi javnih športnih objektov in površin v naravi, ki so v lasti lokalne skupnosti, pred drugimi uporabniki, ki niso izvajalci LPŠ.

 

6.  Prehodna in končna določba

 

19. člen

(prenehanje veljavnosti)

Z dnem uveljavitve tega pravilnika preneha veljati Pravilnik o izvajanju programa športa v Občini Majšperk (Uradni list RS, št. 28/11 in Uradno glasilo slovenskih občin, št. 8/16, 44/18).

 

20. člen

(objava in začetek veljavnosti)

Ta odlok se objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin in začne veljati petnajsti (15) dan po objavi.

 

Številka: 007-3/2021-4

Datum: 9. 6. 2021

 

 

Občina Majšperk

 

dr. Darinka Fakin, županja

 

Priloga:

·  Merila, pogoji in kriteriji za vrednotenje letnega programa športa v Občini Majšperk

 

 

MERILA, POGOJI IN KRITERIJI

 ZA VREDNOTENJE LETNEGA PROGRAMA ŠPORTA

 V OBČINI MAJŠPERK

 

V 3. členu tega odloka so opredeljeni izvajalci L, ki ob izpolnjevanju določenih pogojev lahko pridobijo pravico do sofinanciranja. Za uresničevanje javnega interesa v športu se z Merili, pogoji in kriteriji opredelijo nini vrednotenja. Za večino podrij športa se z merili uveljavlja sistem točkovanja, pri čemer vrednost podrja športa predstavlja seštevek točk, ki jih prejmejo izvajalci na osnovi na JR oddani prijav.

Vnaprej dogovorjena merila se v času trajanja postopka javnega razpisa ne smejo spreminjati. Finančna vrednost sredstev, ki se dodeli posameznemu izbranemu izvajalcu L, predstavlja

zmnožek med seštevkom točk in aktualno vrednostjo točke, ki je določena glede na v LPŠ predvidena sredstva za posamezno področje športa.

Vlagatelj, ki ne izpolni obrazcev v delih, ki so pomembni pri ocenjevanju, bo po teh merilih

prejel najmanjše možno število točk.

Če se ugotovi, da je vlagatelj navajal neresnične podatke, naslednje leto ne more kandidirati

na razpisu.

 

Pomen uporabljenih kratic:

Kratice, uporabljene v tem odloku imajo naslednji pomen:

DL - davna liga

LPŠ - letni program športa

NPŠ - nacionalni program športa

NPŠZ - nacionalna panožna športna zveza

OKS-ZŠZ - Olimpijski komite Slovenije-Združenje športnih zvez

OŠZ – občinska športna zveza

VIZ - vzgojno-izobraževalni zavod

SR, MR, PR, DR, MLR - svetovni, mednarodni, perspektivni, državni in mladinski razred, ŠIS-SPK - Zveza za šport invalidov Slovenki paraolimpijski komite.

 

OPREDELITEV POJMOV:

 

Kot športnik je registriran posameznik, ki:

·  je star najmanj 12 let

·  je član športnega društva, ki je včlanjeno v NPŠZ ali ŠIS-SPK

·  ima s strani OKS-ZŠZ potrjen nastop na tekmovanju uradnega tekmovalnega sistema

·  je vpisan v evidenco registriranih in kategoriziranih športnikov

·  Športnik je tudi posameznik, mlajši od 12 let, vendar ne mlajši od 10 let, ki je registriran v športnih panogah, pri katerih lahko na svetovnih prvenstvih v članski kategoriji nastopajo športniki mlajši od 18 let.

 

Kategoriziran športnik, je športnik, ki je star najmanj 14 let in je davljan Republike

Slovenije ter se glede na dosežen rezultat na tekmovanju razvrsti v naziv kategoriziranega

športnika, pri čemer so razredi kategorizacije mladinski (MR), državni (DR), perspektivni

(PR), mednarodni (MR), svetovni (SR) in olimpijski razred (OR).

 

Vrhunski športnik je športnik MR, SR ali OR, ki je dosegel vrhunski rezultat na mednarodnem tekmovanju v absolutni starostni kategoriji in je vpisan v evidenco registriranih in kategoriziranih športnikov pri OKS ZŠZ kot vrhunski športnik.

 

Športni objekti so za športno dejavnost opremljene in urejene športne površine.

 

Strokovno izobražen delavec je tisti, ki ima izobrazbo, pridobljeno po javnoveljavnem višješolskem programu ali javnoveljavnem študijskem programu prve ali druge stopnje ustrezne smeri oziroma izobrazbo prve ali druge stopnje, ki daje kompetence na področju športa v skladu z merili, ki jih določi minister.

 

Strokovno usposobljen delavec je tisti, ki je star najmanj 18 let, ima najmanj srednjo poklicno izobrazbo in strokovno usposobljenost prve ali druge stopnje za športno treniranje, športno rekreacijo, šport invalidov ali šport stareih po javnoveljavnih programih usposabljanja v skladu z Zakonom o športu.

 

Strokovni delavec v športu mora imeti ustrezno izobrazbo ali usposobljenost in mora biti vpisan v razvid strokovno izobraženih in strokovno usposobljenih delavcev v športu.

 

Športne prireditve so organizirana športna srečanja in tekmovanja.

 

Nekatera področja športa (npr. športni objekti) praviloma niso predmet javnega razpisa in vrednotenja, pač pa se na osnovi sprejetega LPŠ iz sredstev proračuna občine (so)financirajo drugače.

 

MERILA ZA IZOBR PROGRAMOV IN PODROČIJ LPŠ

 

1. ZA ŠPORTNE PROGRAME:

 

Športni programi se na podlagi prijav na javni razpis v posameznem razpisnem obdobju sofinancirajo na podlagi izhodišč in usmeritev nacionalnega programa športa in skladno s sprejetimi izhodišči in usmeritvami vsakoletnega programa športa, ki se sprejme na občinski ravni.

Pri izbiri programov celoletne vadbe se uporablja naslednja merila: cena programa, ki jo plača udeleženec, kompetentnost strokovnega kadra in število vključenih v program. Primerne prostore imajo vsi trenutni izvajalci LPŠ zagotovljene v obliki brezplačne uporabe javnih športnih objektov in površin za šport v naravi, kolikor jih potrebujejo.

Podatke za vrednotenje se pridobi na javnem razpisu. Programe v vsebinah prostočasne športne vzgoje otrok in mladine, športne rekreacije in športa stareih (netekmovalne narave) se vrednoti ločeno.

 

A.) Ne-tekmovalne narave:

prostočasna športna vzgoja otrok in mladine, športna vzgoja otrok in mladine s posebnimi

potrebami, obštudijska športna dejavnost, športna rekreacija, šport invalidov (rekreativni program), šport stareih

 

MERILO

TOČKE

1. CENA ŠPORTNEGA PROGRAMA

 

plačljiv program

10

brezplačen program

20

2. KOMPETENTNOST STROKOVNIH DELAVCEV

 

usposobljen strokovni delavec II

10

usposobljen strokovni delavec I

20

izobražen strokovni delavec

30

3. ŠTEVILO VADEČIH V PROGRAMU

 

od 5 do 10

10

od 11 do 19

20

20 in več

30

Za programe športne vzgoje otrok in mladine s posebnimi potrebami

 

1 do 4

10

od 5 do 10

30

 

B.) Tekmovalne narave

športna vzgoja otrok in mladine, usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport, kakovostni šport, vrhunski šport, šport invalidov (tekmovalni program)

 

MERILO

TOČKE

1. KOMPETENTNOST STROKOVNIH DELAVCEV

 

usposobljen strokovni delavec II

10

usposobljen strokovni delavec I

20

izobražen strokovni delavec

30

2. KONKURENČNOST ŠPORTNE PANOGE – število registriranih

športnikov znotraj NZ

 

do 5 registriranih športnikov

10

od 6 do 19 registriranih športnikov

20

nad 20 registriranih športnikov

30

3. LOKALNI POMEN ŠPORTNE PANOGE

 

drugi športi

50

košarka, nogomet

150

4. RAZŠIRJENOST ŠPORTNE PANOGE

 

program obsega vadbo in tekmovanje z najmanj eno vadbeno skupino

10

program obsega vadbo in tekmovanje z najmanj eno vadbeno skupino v najmanj dveh različnih starostnih kategorijah

20

program obsega vadbo in tekmovanje z najmanj eno vadbeno skupino v najmanj treh različnih starostnih kategorijah

 

 

30

program obsega vadbo in tekmovanje z najmanj eno vadbeno skupino v najmanj štirih različnih starostnih kategorijah

40

program obsega vadbo in tekmovanje z najmanj eno vadbeno skupino v najmanj petih različnih starostnih kategorijah

50

5A. USPEŠNOST ŠPORTNE PANOGE – INDIVIDUALNE ŠPORTNE PANOGE

PANOGE IN MISELNE IGRE

 

 izvajalec ima registrirane športnike, vpisane v evidenco OKS-ZŠZ ali NPŠZ

10

izvajalec ima vsaj enega kategoriziranega športnika v mladinskem, državnem ali perspektivnem razredu

30

izvajalec ima vsaj enega kategoriziranega športnika v mednarodnem, svetovnem ali olimpijskem razredu

50

5B. USPEŠNOST  ŠPORTNE  PANOGE  –  SKUPINSKE  ŠPORTNE

PANOGE

 

izvajalec tekmuje v okviru uradnega tekmovalnega sistema NPŠZ

10

izvajalec tekmuje v drugi ali tretji državni ligi

30

Izvajalec tekmuje v najvišji državni ligi s člansko ekipo

50

 

MERILA ZA VREDNOTENJE PODROČIJ

 

S temi merili je za vrednotenje programov/podrij predviden sistem točkovanja. Na podlagi vrednotenja prejetih prijav se izračuna višina sredstev, ki jo izvajalci prejmejo na javnem razpisu. Višina sredstev se izračuna na podlagi doseženega števila točk za program/področje in vrednost točke za posamezen sklop programov/področij. Vrednost točke za posamezen sklop programov/podrij se izračuna tako, da se višina sredstev določena v LPŠ za posamezen sklop programov/podrij deli s seštevkom vseh točk posameznega sklopa programov/podrij.

 

1. ZA ŠPORTNE PROGRAME:

 

Splošni pogoji za vrednotenje športnih programov:

 

·  pri programih prostočasne športne vzgoje otrok in mladine tudi s posebnimi potrebami, obštudijske športne dejavnosti, športne rekreacije, športa invalidov in športa starejših se vrednoti le programe, ki izpolnijo pogoj minimalnega števila udeležencev  v  vadbeni skupini in minimalno število vadbenih ur letno (če je udeležencev ali ur več od minimalno določenega, to ne vpliva na seštevek točk),

·  pri programih športne vzgoje otrok in mladine, usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport in programih kakovostnega športa, se tudi v primeru manjšega števila udeležencev v vadbeni skupini in manjšega števila vadbenih ur letno program vrednoti, le število točk se sorazmerno zmanjša (koeficient se dobi z delitvijo dejanskega števila ur in/ali udeležencev s predpisanimi minimumom); če je udeležencev ali ur več od minimalno določenega, to ne vpliva na seštevek točk;

·  isti udeleženec se pri istem izvajalcu vrednoti le v enem prijavljenem športnem programu,

·  pogoj za vrednotenje strokovnega kadra je ustrezna izobrazba ali usposobljenost v skladu z Zakonom o športu ter pridobljena licenca, v kolikor je za posamezno športno panogo urejen sistem licenciranja.

 

A.) Ne-tekmovalne narave

 

1.1.  Prostočasna športna vzgoja otrok in mladine

Prostočasna športna vzgoja otrok in mladine predstavlja širok spekter športnih dejavnosti za populacijo od predšolskega do vključno srednješolskega obdobja. Vrednotijo se organizirane oblike športne dejavnosti netekmovalnega značaja za otroke in mladino, ki nadgrajujejo gibalne dejavnosti v predšolskem obdobju in šolsko športno vzgojo, so vzgojno naravnani in niso del uradnih tekmovalnih sistemov v panožnih športnih zvez.

 

1.1.1. PROMOCIJSKI ŠPORTNI  PROGRAMI

Med promocijske športne programe, ki se pretežno izvajajo v vzgojno izobraževanih zavodih štejemo: Mali sonček (MS), Ciciban planinec (CP), Zlati sonček (ZS), Naučimo se plavati (NSP), Krpan (KRP), Mladi planinec (MP).

 

S sredstvi lokalne skupnosti se sofinancira: materialne stroške udeleženca.

 

MERILO

TOČKE

Točke/udeleženca

1

 

Vrednoti se le programe, ki niso sofinancirani v okviru posebnih proračunskih postavk proračuna občine oziroma iz drugih virov (ministrstvo, Zavod za šport RS, …).

 

1.1.2. ŠOLSKA ŠPORTNA TEKMOVANJA

Šolska športna tekmovanja, ki se izključno izvajajo v vzgojno-izobraževalnih zavodih, predstavljajo udeležbo šolskih športnih ekip na organiziranih tekmovanjih od lokalnega do državnega nivoja.

 

S sredstvi lokalne skupnosti se sofinancira: materialne stroške udeleženca.

 

MERILO

TOČKE

Točke/skupino (občinsko, medobčinsko tekmovanje)

10

Točke/skupino (regijsko, državno tekmovanje)

15

 

Vrednoti se le programe, ki niso sofinancirani v okviru posebnih proračunskih postavk proračuna občine oziroma iz drugih virov (ministrstvo, Zavod za šport RS, …).

 

1.1.3. CELOLETNI ŠPORTNI PROGRAMI

Celoletni športni programi prostočasne športne vzgoje otrok in mladine (netekmovalnega značaja) predstavljajo programe, ki potekajo najmanj 30 tednov v letu.

 

S sredstvi lokalne skupnosti se sofinancira: strokovni kader in vadbeni prostor.

 

MERILO

TOČKE/SKUPINO

vadbeni prostor

TOČKE/SKUPINO

 strokovni kader

Predšolski otroci

30

30

Šoloobvezni otroci in mladina (15-19 let)

– 1x tedensko

30

30

Šoloobvezni otroci in mladina (15-19 let)

– 2x tedensko

60

60

 

1.2. Športna vzgoja otrok in mladine s posebnimi potrebami

Prostočasno športno vzgojo otrok in mladine s posebnimi potrebami predstavljajo športni

programi, ki so namenjeni otrokom in mladini z motnjami v razvoju oziroma s prirojenimi in/ali pridobljenimi okvarami, in se izvajajo z namenom ustrezno poskrbeti za uspešno socialno integracijo v vsakdanje življenje. Gre za prilagojeno izvajanje gibalnih programov, ki jih izvajajo vzgojno-izobraževalni zavodi in društva.

 

Programe se vrednoti skladno s pogoji in merili, določenimi v razdelku 1.1. (prostočasna športna vzgoja otrok in mladine) teh meril po potrebi prilagojeno, kjer je določeno posebej za otroke in mladino s posebnimi potrebami.

 

1.3. Obštudijska športna dejavnost

Pri tem gre za celoletne športne programe obštudijskih športnih dejavnosti, športne prireditve študentov na univerzitetni in nacionalni ravni – za različne oblike športnih dejavnosti študentov v kraju  študija. Zato se to v okviru LPŠ ne sofinancira.

 

1.4. Športna rekreacija

Športna rekreacija predstavlja smiselno nadaljevanje obvezne in prostočasne športne vzgoje otrok in mladine, športne vzgoje otrok s posebnimi potrebami, obštudijskih športnih dejavnosti in tekmovalnega športa. Športna rekreacija je zbir raznovrstnih športnih dejavnosti odraslih vseh starosti (nad 19 let) in družin s ciljem aktivne in koristne izrabe človekovega prostega časa (druženje, zabava), ohranjanja zdravja in dobrega počutja ter udeležbe na rekreativnih tekmovanjih.

 

S sredstvi lokalne skupnosti (L) se sofinancira: strokovni kader in vadbeni prostor.

 

MERILA/VSEBINA

SOFINANCIRANJA

TOČKE/SKUPINO

 vadbeni prostor

TOČKE/SKUPINO

 strokovni kader

Vadbena skupina – 1x tedensko

30

30

Vadbena skupina – 2x tedensko

60

60

 

Prijavitelju, ki uporablja le športne površine v naravi/okolju, za katere ni potrebno plačilo, se prizna % točk za vadbeni prostor, v primeru, da je za izvajanje programa potreben prevoz do športne površine (npr. planinci, kolesarji, ….).

 

1.5. Šport starejših

Šport stareih predstavlja športno-rekreativno dejavnost odraslih ljudi nad doseženim 65. letom starosti in razširjenih družin; pri čemer pod pojmom »razširjena družina« razumemo »zvezo« stareih oseb in vnukov.

 

S sredstvi lokalne skupnosti (L) se sofinancira: strokovni kader in vadbeni prostor.

 

MERILA/VSEBINA

SOFINANCIRANJA

TOČKE/SKUPINO

 vadbeni prostor

TOČKE/SKUPINO

 strokovni kader

Vadbena skupina – 1x tedensko

30

30

Vadbena skupina – 2x tedensko

60

60

 

B.) Tekmovalne narave

 

1.6. Športna vzgoja otrok in mladine, usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport Športna vzgoja otrok in mladine, usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport predstavlja širok spekter programov za otroke in mladino, ki se s športom ukvarjajo zaradi doseganja vrhunskih športnih rezultatov.

 

1.6.1. OBČINSKE PANOŽNE ŠPORTNE  ŠOLE

Občinska panožna športna šola je občinski projekt zaposlovanja strokovno izobraženega kadra na področju športne vzgoje otrok in mladine, usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport, ki se lahko organizira v športnih društvih z ustrezno izoblikovano tekmovalno piramido.

 

Merila se v letu sofinanciranja določi v L.

 

1.6.2.  PROGRAMI ŠPORTNE VZGOJE OTROK IN MLADINE, USMERJENIH V

KAKOVOSTNI IN VRHUNSKI ŠPORT

Športna vzgoja otrok in mladine, usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport, predstavlja širok spekter programov za otroke in mladino, ki se s športom ukvarjajo zaradi doseganja vrhunskih športnih rezultatov. Programi vključujejo načrtno skrb za mlade športnike, zato morajo vlagatelji izpolnjevati prostorske, kadrovske in druge zahteve po NPŠZ. So sestavni del športnih programov v okoljih, kjer še niso vzpostavljene občinske panožne športne šole.

 

Posebni pogoji za vrednotenje športnih programov:

·  sofinancira se programe športnikov v starosti od 12 let do vključno 19 let, ki so vključeni v evidenco, ki jo vodi OKS ali NPŠZ oziroma ŠIS-SPK ter imajo ustrezno tekmovalno licenco in tekmujejo v uradnih tekmovalnih sistemih v skladu z zakonom o športu;

·  Sofinancira se tudi športnike mlajše od 12 let, pod pogoji, da je tekmovanje za to starostno kategorijo vključeno v uradni tekmovalni sistem;

·  izjemoma se sofinancira tudi programe, ki vključujejo mlajše športnike od 9 let do  vključno 11 let, registrirane pri NPŠZ, vključene v redni program vadbe prijavitelja in tekmovanj, ki jih organizira NPŠZ;

·  pri kolektivnih športnih panogah se v primeru, da ima izvajalec registrirane ekipe različnih spolov, ki imajo ločeno pripravo na tekmovanja in ločen tekmovalni sistem, prizna in vrednoti osnovno vadbeno skupino vsako posebej;

·  pri kolektivnih športnih panogah se vrednotijo dodatne vadbene skupine znotraj posamezne starostne skupine v skladu z merili in pod pogoji določenimi v prvi in drugi alinei teh pogojev;

·  posamezen udeleženec se vrednoti samo v eni starostni kategoriji, razen dodatne vadbene skupine pri kolektivnih športnih panogah znotraj posamezne starostne skupine (npr. mlajši dečki A in mlajši dečki B), pod pogoji določenimi v prvi in drugi alinei teh pogojev.

 

Udeleženci programov so razvrščeni v naslednje kategorije:

·  cicibani/cicibanke (9, 10, 11 let),

·  mlajši dečki/deklice (12, 13 let),

·  starejši dečki/deklice (14, 15 let),

·  kadeti/kadetinje (16, 17 let),

·  mladinci/mladinke, starejši mladinci/mladinke, mlajši člani/članice (18, 19 let).

V primeru drugnega poimenovanja pri posamezni športni panogi se program razvrsti v posamezno kategorijo glede na pretežno starost športnikov.

 

S sredstvi lokalne skupnosti (L) se sofinancira: strokovni kader, vadbeni prostor in kot

dodatni program materialni stroški priprave in udeležbe na športnih tekmovanjih.

 

Minimalni pogoji za vrednotenje športnih programov:

·  minimalno število udeležencev vadbene skupine v individualnih športnih panogah in miselnih igrah: 8 do vključno starostne skupine 14-15 let, od starostne skupine 16-17 let dalje pa 6,

·  minimalno število udeležencev vadbene skupine v kolektivnih športnih panogah: 11.

·  minimalno število ur izvajanja progama (tedensko in letno) za posamezno starostno skupino je razvidno iz 2. in 3. stolpca spodnje tabele.

 

Iz 4. in 5. stolpca spodnje tabele pa je razvidno število točk ob izpolnjevanju minimalnega kriterija glede števila udeležencev in števila ur izvajanja programa v kolikor minimalni kriterij (število udeležencev ali/in število ur vadbe) ni dosežen, se število točk, določeno v 4. in 5. stolpcu spodnje tabele, za ustrezen koeficient (kvocient med dejanskim številom vadih ali/in ur in predpisanim minimumom) zmanjša.

 

MERILA/VSEBINA

SOFINANCIRANJA

ŠTEVILO

VADBENIH UR/ TEDEN

ŠTEVILO

VADBENIH UR/ LETO

TOČKE

vadbeni prostor

TOČKE

strokovni kader

Vadbena skupina – 9-11 let

3

120

12

12

Vadbena skupina – 12-13 let

4,5

180

18

18

Vadbena skupina – 14-15 let

6

240

24

24

Vadbena skupina – 16-17 let

6

240

24

24

Vadbena skupina – 18-19 let

7,5

300

30

30

 

Prijavitelju, ki uporablja le športne površine v naravi/okolju, za katere ni potrebno plačilo, se prizna 10 % točk vadbenega prostora, v primeru, da je potreben prevoz do športne površine (planinci, kolesarji …).

 

 1.7. Kakovostni šport

 

V skupino kakovostnega razreda prištevamo športnike in športne ekipe, ki ne izpolnjujejo pogojev za pridobitev statusa vrhunskega športnika, nastopajo na mednarodnih tekmovanjih, v uradnih tekmovalnih sistemih NPŠZ do naslova državnega prvaka, ki jih potrdi OKS, in so registrirani skladno s pogoji NPŠZ ter OKS.

 

Posebni pogoji za sofinanciranje:

·  sofinanciranje kakovostnega športa (članske ekipe) je dopustno, če izvajalec tekmuje z vsaj eno mlajšo selekcijo v organiziranem državnem tekmovanju športne panoge;

·  sofinancira se programe, ki vključujejo športnike registrirane pri NPŠZ ali ŠIS-SPK, imajo ustrezno tekmovalno licenco in tekmujejo v uradnih tekmovalnih sistemih;

·  pri kolektivnih športnih panogah se v primeru, da ima izvajalec registrirane ekipe različnih spolov, ki imajo ločeno pripravo na tekmovanja in ločen tekmovalni sistem, prizna in vrednoti osnovno vadbeno skupino vsako posebej;

·  pri kolektivnih športnih panogah se sofinancira dodatna vadbena skupina, v kolikor ima urejeno ustrezno registracijo in tekmovanje, kot je določeno v prvi alinei.

S sredstvi lokalne skupnosti (L) se sofinancira vadbeni prostor.

 

MERILA/VSEBINA

SOFINANCIRANJA

ŠTEVILO

VADBENIH UR/ TEDEN

ŠTEVILO

TEDNOV VADBE LETNO

TOČKE –

vadbeni prostor

Vadbena skupina – 20-64 let

4

40

300

 

1.8. Vrhunski šport ,

Vrhunski šport predstavlja programe priprav in tekmovanj vrhunskih športnikov. Vrhunski

športniki so športniki mednarodnega, svetovnega ali olimpijskega razreda.

 

S sredstvi lokalne skupnosti (L) se sofinancira materialne stroške.

 

MERILA (vsebina sofinanciranja: program dodatne vadbe – tekmovalni program vrhunskega športnika)

Kategorizacija

PR

Kategorizacija

MR

Kategorizacija

SR

Kategorizacija

OR

Število udeležencev programa

1

120

1

1

TOČKE/UDELEŽENCA

240

2404080

320

360

 

1.9. Šport invalidov

Šport invalidov v svojih pojavnih oblikah predstavlja pomembne psihosocialne učinke (rehabilitacija, vključenost v družbo) in športne učinke (športna rekreacija, tekmovanja, paraolimpijski športi).

 

1.9.1. Pilotski programi povezovanja športnih in invalidskih društev in zvez

Osnovni cilj je omogočiti invalidom enakovredno sodelovanja pri prostočasnih športnih dejavnostih, zato se z različnimi programi spodbuja povezovanje športnih aktivnosti med športniki, invalidskimi in dobrodelnimi društvi in zvezami.

 

S sredstvi lokalne skupnosti (L) se sofinancira strokovni kader in vadbeni prostor.

 

MERILA/VSEBINA

SOFINANCIRANJA

ŠTEVILO

VADBENIH UR/ TEDEN

ŠTEVILO

VADBENIH UR/ LETO

TOČKE

vadbeni prostor

TOČKE –

strokovni kader

Celoletni programi

2

60

60

60

Občasni projekti

/

/

20

20

 

Vrednoti se le programe, ki niso sofinancirani v okviru posebnih prorunskih postavk proračuna občine oziroma iz drugih virov (ministrstvo, Zavod za šport RS, …).

 

1.9.2. Programi vrhunskih športnih invalidov

Se vrednoti po povsem identičnih merilih, kot vrhunski šport nasploh.

 

2. ŠPORTNI OBJEKTI IN POVRŠINE ZA ŠPORT V NARAVI

 

Učinkovita in dostopna mreža kakovostnih športnih objektov in površin za šport v naravi je pomemben dejavnik športnega udejstvovanja.

 

Z LPŠ se opredli financiranje novogradnje športnih objektov, posodabljanje in investicijsko vzdrževanje športnih objektov ter površin za šport v naravi.

 

Merila se v letu sofinanciranja določv L.

 

3. RAZVOJNE DEJAVNOSTI V ŠPORTU

 

Razvojne dejavnosti prvenstveno predstavljajo medsebojno prepletene strokovne naloge, ki nepogrešljivo podpirajo vsa ostala področja športa.

 

3.1 Usposabljanje in izpopolnjevanje strokovnih kadrov v športu

 

Kakovostni strokovni kadri v športu so ključ razvoja in uspešnosti. Programi izobraževanja (univerzitetni in visokošolski) so v domeni izobraževalnega sistema, medtem ko programe usposabljanja in izpopolnjevanja, ki so verificirani pri Komisiji za akreditacijo programov usposabljanj na področju športa in sprejeti s strani resornega ministra, izvajajo v NPŠZ v skladu s Pravilnikom o usposabljanju strokovnih delavcev v športu.

 

S sredstvi lokalne skupnosti (LPŠ) se sofinancira materialne stroške povezane z izpopolnjevanjem in usposabljanjem.

 

MERILO

TOČKE/UDELEŽENCA

izpopolnjevanje (licenciranje) 

 10 točk

usposabljanja (1. stopnja)

20 točk

usposabljanja (2. stopnja) 

30 točk

 

4. ORGANIZIRANOST V ŠPORTU

 

Športna društva kot interesna in prostovoljna združenja občanov, kjer le-ti v dobršni meri s prostovoljnim delom uveljavljajo svoje interese, so temelj slovenskega modela športa. Športna društva predstavljajo osnovo za obstoj in razvoj vseh pojavnih oblik športa.

 

Sofinancirajo se materialni stroški, povezani z delovanjem društva.

 

MERILO

TOČKE

članstvo s plačano članarino 

1 točka/člana

registrirani tekmovalci 

  1 točka/tekmovalca

članstvo v NPŠZ

10 točk/društvo

društvo v javnem interesu 

10 točk/društvo

tradicija delovanja

1 točka/leto delovanja

 

5. ŠPORTNE PRIREDITVE IN PROMOCIJA ŠPORTA

 

Športne prireditve so osrednji dogodek organizacijske kulture športa z vplivom na promocijo okolja. Kjer potekajo, imajo velik vpliv na razvoj turizma, gospodarstva in pomen za razvoj in negovanje športne kulture.

 

5.1. Športne prireditve

 

Med športne prireditve prištevamo tekmovanja na državnem nivoju, množične športne prireditve in druge športne prireditve lokalnega pomena, ki upoštevajo trajnostne kriterije in so usmerjene k povečanju števila športno dejavnega prebivalstva.

 Pri sofinanciranju športnih prireditev, ki jih organizirajo športna društva se pri dodelitvi sredstev  upoštevajo naslednja merila:

·  pomembnost športne prireditve: občinski pomen, regijski pomen, državni pomen ali mednarodni pomen,

·  tradicija (stalnost organiziranja tekmovanj),

·  število udeležencev.

 

Število

udeležencev/

Prireditev

Izvedba prireditve

občinskega pomena

Izvedba prireditve

regionalnega pomena

Izvedba prireditve

državnega

pomena

do 25

10

20

40

26-75

20

40

80

76 in več

30

60

120

 

5.2. Občinske športno-promocijske prireditve za podelitev priznanj v športu

 

Podelitev priznanj uspešnim športnikom predstavlja promocijo športa, športne panoge ter uspešnih športnikov v občini. Sredstva za izvedbo športno promocijskih-prireditev ter prireditev za podelitev priznanj športnikom se zagotavljajo na posebnih proračunskih postavkah.

 

6. DRUŽBENA IN OKOLJSKA ODGOVORNOST V ŠPORTU

 

V družbeno in okoljsko odgovornost športa sodi spodbujanje športnega obnašanja vseh udeležencev športa (medijske kampanije).

 

Merila se v letu sofinanciranja določi v letnem programu športa in v javnem razpisu.