New Page 2

 

Na podlagi 57. člena Zakona o prostorskem načrtovanju - ZPNačrt (Uradni list RS, št. 33/07 in 70/08) in 23. člena Statuta Mestne občine Ptuj (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 9/07), je župan Mestne občine Ptuj sprejel

 

 

 

 

 

SKLEP

 

 

o začetku priprave sprememb in dopolnitev občinskega lokacijskega načrta za del območja P11-P1/2 Industrijska cona - sever (območje Tisto, d. o. o.)

 

 

 

 

 

1.

 

 

(pričetek priprave)

 

 

S tem sklepom se začne priprava sprememb in dopolnitev občinskega lokacijskega načrta za del območja P11-P1/2 Industrijska cona - sever (območje Tisto, d. o. o.) (v nadaljnjem besedilu: spremembe OLN).

 

 

 

 

 

Tretji odstavek 97. člena ZPNačrt določa, da občinski lokacijski načrti, sprejeti na podlagi Zakona o urejanju prostora (Uradni list RS, št. 110/02, 8/03-p, 58/03-ZZK-1; v nadaljnjem besedilu: ZUreP-1) ostanejo v veljavi do izvedbe posegov v prostor, ki so z njimi načrtovani, spreminjajo in dopolnjujejo pa se po postopku, kot je predpisan za sprejem občinskega podrobnega prostorskega načrta.

 

 

 

 

 

2.

 

 

(ocena stanja in razlogi za pripravo sprememb OLN)

 

 

Ocena stanja:

 

 

 

 

 

V prostorskih sestavinah družbenega plana za območje Mestne občine Ptuj (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 8/04, 9/04-popravek, 8/08; Uradni list RS, št. 73/05; 54. člen) je opredeljeno poselitveno območje z oznako P11-P1/2 Industrijska cona - sever. Površina tega celotnega območja meri 28,26 ha. Območje je namenjeno industriji.

 

 

 

 

 

Občinski lokacijski načrt (po določilih ZPNačrt je sedaj to občinski podrobni prostorski načrt; OPPN) za območje P11-P1/2 Industrijska cona - sever je bil sprejet v juniju 2007 (Uradni vestnik Mestne občine Ptuj, št. 8/07).

 

 

 

 

 

Veljavni lokacijski načrt deli območje P11-P1/2 v smeri od juga proti severu še na tri manjša območja (A, B in C). Območje A deli od območja B severni rob obstoječega odprtega odvodnega jarka; meja med območjema B in C pa poteka po severnem robu ôpovezovalne ceste IIö (ki povezuje predvideno severno krožišče na Puhovi ulici in Rogozniško cesto).

 

 

 

 

 

Z veljavnim občinskim lokacijskim načrtom iz leta 2007 je v območju B načrtovana tudi izgradnja objekta na površini z oznako ô3ö (namen načrtovanega objekta: skladišče vrtnin in zelenjave s trgovino in poslovnimi prostori; zemljišče je namenjeno tudi za ureditev parkirišč za osebna in tovorna motorna vozila. Skladišče vrtnin je bilo locirano na delu zemljiške parcele št. 833/1, k. o. Rogoznica).

 

 

 

 

 

Razlogi za pripravo sprememb OLN:

 

 

 

 

 

Po izvršeni geodetski odmeri zemljiške parcele št. 833/1, k. o. Rogoznica, so dobila odmerjena zemljišča nove parcelne številke:

 

 

parcela za gradnjo objekta je št. 833/6,

 

 

povezovalni cesti sta namenjeni parceli št. 833/7 in 833/8,

 

 

zunanje dislocirano parkirišče je št. 833/9, vse k. o. Rogoznica.

 

 

 

 

 

Družba Tisto, d. o. o., Ptuj je postala lastnica dela zemljiških parcel, opredeljenih na območju B, z oznako ô3ö. To sta parceli št. 833/6 in 833/9, obe k. o. Rogoznica. (Parcela št. 833/9, k. o. Rogoznica, ni predmet sprememb OLN).

 

 

 

 

 

Dejavnost družbe je servisiranje motornih vozil in prodaja rezervnih delov. Zato namerava družba na zemljiški parceli št. 833/6, k. o. Rogoznica, s površino 7.812 m2, zgraditi poslovno industrijski objekt. Predvidena končna tlorisna velikost stavbe je 89,8 m x 28,5 m. Grajena bo v dveh fazah (prva faza je 64,5 m x 28,5 m, druga faza je 25,3 m x 28,5 m). Severovzhodni del predvidene stavbe bo nadstropen. Višina stavbe bo 11 m; streha nad objektom bo minimalnega naklona in bo zakrita s horizontalnim fasadnim vencem (atiko).

 

 

 

 

 

Zunanja ureditev območja poslovno industrijskega objekta mora zagotavljati predpisano število parkirnih prostorov, potrebne površine za komunikacije ter zelene površine.

 

 

 

 

 

Predvidena dovoza na območje parcele št. 833/6, k. o. Rogoznica, ostajata še naprej dva: prvi bo z Rogozniške ceste in bo na isti lokaciji; drugi dovoz, ki bo urejen z nove ôpoveşzovalne ceste IIö (vodeče od severnega krožišča na Puhovi cesti do Rogozniške ceste), pa bo pomaknjen proti vzhodni meji parcele.

 

 

 

 

 

Ker predvidena postavitev in namembnost poslovno industrijşskega objekta ni v skladu z že sprejetim občinskim lokacijskim načrtom, je družba - za območje parcele št. 833/6, k. o. Rogoznica - podala pobudo za izdelavo sprememb in dopolnitev občinskega lokacijskega načrta. Mestna občina Ptuj je pobudo sprejela.

 

 

 

 

 

3.

 

 

(območje sprememb OLN)

 

 

Območje sprememb OLN obsega le površino, ki jo tvori zemljišče s parcelno številko 833/6, k. o. Rogoznica. Območje sprememb OLN se v fazi izdelave lahko tudi delno spremeni.

 

 

 

 

 

Spremembe OLN lahko urejajo tudi izgradnjo potrebne javne gospodarske infrastrukture izven območja obdelave. Območje prestavitev, novogradenj oziroma rekonstrukcij javne gospodarske infrastrukture sme obsegati vse tiste površine oziroma zemljišča izven območja sprememb OLN, ki so minimalno zahtevana za potrebne navezave.

 

 

 

 

 

Območje P11-P1/2 Industrijska cona - sever se nahaja izven zavarovanih in varovanih območij varstva kulturne dediščine. Na obravnavanem območju tudi ni naravnih vrednot, zavarovanih območij ali območij pomembnih za biotsko raznovrstnost.

 

 

 

 

 

4.

 

 

(način pridobitve strokovnih rešitev)

 

 

 

 

 

Pri pripravi osnutka sprememb OLN se upoštevajo prikaz stanja prostora, veljavni občinski lokacijski načrt, izražene investicijske namere ter tudi že pridobljene predhodne smernice in priporočila nosilcev urejanja prostora.

 

 

 

 

 

Izdelovalec sprememb OLN sme uporabiti morebitno obstoječo dokumentacijo oziroma mora zagotoviti izdelavo strokovnih podlag, na katerih bodo temeljile uporabljene rešitve:

 

 

zasnovo načrtovane prostorske ureditve, ki vključuje vse funkcionalne, urbanistične, krajinske, arhitekturne ter okoljevarstvene rešitve in ureditve;

 

 

idejno zasnovo prometne ureditve v odnosu do obstoječe, vključno z ureditvami mirujočega, servisnega in urgentnega prometa;

 

 

idejne zasnove novih energetskih, vodovodnih, komunalnih in drugih infrastrukturnih priključkov in ureditev;

 

 

idejne zasnove morebitne zaščite, prestavitve ali ukinitve obstoječih energetskih, vodovodnih, komunalnih in drugih infrastrukturnih priključkov in ureditev.

 

 

 

 

 

Spremembe OLN se pripravijo skladno z določili ZPnačrt in tudi skladno z določili Pravilnika o vsebini, obliki in načinu priprave občinskega podrobnega prostorskega načrta (Uradni list RS, št. 99/07).

 

 

 

 

 

Načrtovalec pridobi geodetski načrt območja urejanja, ki je izdelan skladno s Pravilnikom o geodetskem načrtu (Uradni list RS, št. 40/04) ter izdela program opremljanja zemljišč po veljavnih predpisih.

 

 

 

 

 

Druga gradiva, relevantna za izdelavo, so:

 

 

mnenje Službe mestnega arhitekta k urbanistični ureditvi in oblikovni zasnovi predvidene zazidave.

 

 

 

 

 

Spremembe OLN se izdelajo tudi v digitalni obliki, tako da je možen vnos v geoinformacijski sistem (GIS) mestne občine.

 

 

 

 

 

5.

 

 

(roki za pripravo prostorskega akta in njegovih posameznih faz)

 

 

Sklep o začetku priprave prostorskega akta:

 

 

januar 2009.

 

 

 

 

 

Objava sklepa v uradnem glasilu občine in v svetovnem spletu; objavljeni sklep se posreduje Ministrstvu za okolje in prostor, Dunajska cesta 48, Ljubljana (MOP):

 

 

januar 2009.

 

 

 

 

 

Priprava osnutka prostorskega akta:

 

 

15 dni po objavi tega sklepa.

 

 

 

 

 

Poziv nosilcem urejanja prostora za pridobitev smernic in obvestila Ministrstva za okolje in prostor, ali je potrebno izvesti celovito presojo vplivov na okolje:

 

 

30 dni od prejema poziva.

 

 

 

 

 

Analiza smernic, izdelava strokovnih podlag in dopolnjenega osnutka prostorskega akta:

 

 

15 dni po prejetju smernic nosilcev urejanja prostora.

 

 

 

 

 

(Če je za prostorski akt potrebno izvesti celovito presojo vplivov na okolje (v nadaljevanju: CPVO), se za dopolnjen osnutek zagotovi okoljsko poročilo in se ga, skupaj z dopolnjenim osnutkom, pošlje ministrstvu, pristojnemu za varstvo okolja).

 

 

 

 

 

Javno naznanilo o javni razgrnitvi in javni obravnavi dopolnjenega osnutka prostorskega akta, objavljeno na krajevno običajen način in v svetovnem spletu:

 

 

7 dni pred začetkom javne razgrnitve.

 

 

(Če je za prostorski akt potrebno izvesti CPVO, se javnost seznani sočasno in na enak način tudi z okoljskim poročilom).

 

 

 

 

 

Javna razgrnitev in javna obravnava dopolnjenega osnutka:

 

 

30 dni.

 

 

(V času javne razgrnitve se izvede javna razprava o dopolnjşenem osnutku. Občani, organi in organizacije, četrtne skupnosti ter drugi zainteresirani oziroma prizadeti lahko dajo pisne pripombe in predloge v času trajanja javne razgrnitve. Rok za dajanje pripomb poteče s potekom javne razgrnitve.)

 

 

 

 

 

Priprava strokovnih stališč do pripomb in predlogov, podanih v času javne razgrnitve:

 

 

7 dni po zaključku javne razgrnitve.

 

 

 

 

 

Prva obravnava in sprejem dopolnjenega osnutka prostorskega akta na mestnem svetu ter obravnava in sprejem stališča do pripomb in predlogov:

 

 

do 30 dni po zaključku javne razgrnitve.

 

 

 

 

 

Objava stališča, zavzetega do pripomb in predlogov, na krajevno običajen način in v svetovnem spletu, ter pisna seznanitev lastnikov zemljišč glede pripomb in predlogov, ki so jih izrazili v okviru javne razgrnitve:

 

 

7 dni po sprejemu stališč na mestnem svetu.

 

 

 

 

 

Priprava predloga prostorskega akta (dopolnitev s stališči mestnega sveta):

 

 

7 dni po sprejemu stališč na mestnem svetu.

 

 

 

 

 

Pridobivanje mnenj nosilcev urejanja prostora na predlog prostorskega akta:

 

 

30 dni od prejema poziva.

 

 

(Če je za prostorski akt potrebno izvesti CPVO, ministrstvo, pristojno za varstvo okolja, odloči o sprejemljivosti izvedbe OPPN na okolje in izda potrdilo).

 

 

 

 

 

Priprava usklajenega predloga prostorskega akta:

 

 

7 dni po pridobitvi mnenj nosilcev urejanja prostora.

 

 

 

 

 

Druga obravnava in sprejem usklajenega predloga prostorskega akta na mestnem svetu:

 

 

do 30 dni po pripravljenem usklajenem predlogu.

 

 

 

 

 

Objava odloka v Uradnem vestniku Mestne občine Ptuj:

 

 

v prvi naslednji številki, ki izide po preteku petnajstşdnevnega roka, ki ga določajo predpisi o lokalni samoupravi.

 

 

 

 

 

Priprava končnega elaborata, ki ga načrtovalec preda Skupni občinski upravi:

 

 

15 dni po objavi odloka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Izdelovalec prostorskega akta mora predati Skupni občinski upravi, tri kompletirane izvode sprejetega prostorskega akta (število izvodov za investitorje določa pogodba). Po en izvod bo predan

 

 

krajevno pristojni upravni enoti (RS UE Ptuj, Oddelek za okolje in prostor) in

 

 

pristojnim inšpekcijskim službam,

 

 

en izvod pa bo hranjen na Skupni občinski upravi, kjer bo akt na vpogled dostopen javnosti. Obenem je potrebno celoten prostorski akt s prilogami predati pripravljavcu v digitalni obliki na zgoščenki v dogovorjenem formatu.

 

 

 

 

 

6.

 

 

(nosilci urejanja prostora, ki podajo smernice za načrtovane prostorske ureditve, in drugi udeleženci, ki bodo sodelovali pri pripravi)

 

 

Pristojni nosilci urejanja prostora, za izdajo smernic oziroma projektnih pogojev za pripravo sprememb OLN, so:

 

 

 

 

 

1. Ministrstvo za okolje in prostor, Agencija RS za okolje, Urad za upravljanje z vodami, Sektor za porečje reke Drave in Mure, Oddelek za porečje reke Drave, Krekova ulica 17, 2000 Maribor (za področje voda);

 

 

 

 

 

2. Ministrstvo za obrambo, Uprava RS za zaščito in reševanje, Vojkova cesta 61, 1000 Ljubljana (za področje obrambe ter varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami, vključno z varstvom pred požarom);

 

 

 

 

 

3. Javna agencija za železniški promet RS, Kopitarjeva ulica 5, 2000 Maribor (za področje železniškega prometa - gradnja v 200 m varovalnem pasu železniške proge);

 

 

 

 

 

4. Elektro Maribor, Vetrinjska ulica 2, 2000 Maribor (za področje oskrbe z električno energijo);

 

 

 

 

 

5. Telekom Slovenije d. d., Sektor za upravljanje omrežja, Center za vzdrževanje omrežja Maribor, Titova cesta 38, 2000 Maribor (za področje umeščanja fiksne telefonije);

 

 

 

 

 

6. Adriaplin, d.o.o, Ljubljana, Podružnica Ptuj, Ulica heroja Lacka 10, 2250 Ptuj (za področje oskrbe s plinom);

 

 

 

 

 

7. Komunalno podjetje Ptuj, d. d., Puhova ulica 10, 2250 Ptuj (za področja oskrbe z vodo in odvajanja odplak, javne razsveştljave ter zimskega vzdrževanja cest);

 

 

 

 

 

8. Teleing, d. o. o., Razkrižje 23, 9240 Ljutomer (za KKS Ptuj, d. d., Potrčeva cesta 34, 2250 Ptuj, ki je pristojni distributer kabelske televizije na območju Mestne občine Ptuj);

 

 

 

 

 

9. Mestna občina Ptuj, Oddelek za gospodarske javne službe, investicije, kakovost in gospodarstvo, Mestni trg 1, 2250 Ptuj (za področje prometa, za občinske ceste);

 

 

 

 

 

Drugi udeleženci:

 

 

 

 

 

1. RS, Ministrstvo za okolje in prostor, Direktorat za okolje, Sektor za CPVO, Dunajska cesta 48, 1000 Ljubljana (udeleženec na podlagi 4. odstavka 58. člena ZPNačrt);

 

 

 

 

 

2. Investitor.

 

 

 

 

 

Če se v postopku priprave sprememb OLN ugotovi, da je potrebno pridobiti smernice in mnenja tudi drugih nosilcev urejanja prostora oziroma udeležencev, se le-te naknadno pridobijo v tem istem postopku.

 

 

7.

 

 

(obveznosti v zvezi s financiranjem priprave in izdelave sprememb OLN)

 

 

Pripravo, izdelavo ter stroške soglasij sprememb OLN financira investitor; v te namene sklene pogodbo z izvajalcem, ki izpolnjuje zakonite pogoje za prostorsko načrtovanje. Posamezne obveznosti investitorja se določijo z medsebojnim dogovorom.

 

 

 

 

 

8.

 

 

(objava sklepa)

 

 

Ta sklep se objavi v Uradnem vestniku Mestne občine Ptuj in na spletnem naslovu Mestne občine Ptuj (www.ptuj.si).

 

 

 

 

 

Številka: 3505-1/2009

 

 

Datum: 12. 1. 2009

 

 

 

 

 

Dr. Štefan ČELAN, s.r.

 

 

župan Mestne občine Ptuj