New Page 1

Na podlagi določb 3., 7. in 32. člena Zakona o gospodarskih javnih službah (Uradni list RS, št. 32/1993, 30/1998-ZZLPPO, 127/2006-ZJZP, 38/2010-ZUKN, 57/2011; ZGJS), 36. člena Zakona o javno-zasebnem partnerstvu (Uradni list RS, št. 127/2006; ZJZS), 29. člena Zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 76/08, 79/09, 51/10, 40/12 – ZUJF in 14/15 – ZUUJFO) in 17. člena Statuta Občine Mirna (Uradno glasilo slovenskih občin, št. 21/2011) je Občinski svet Občine Mirna na 3. izredni seji, dne 15.06.2015 sprejel

 

ODLOK

 O SPREMEMBAH ODLOKA O KONCESIJI ZA IZVAJANJE LOKALNE GOSPODARSKE JAVNE SLUŽBE OSKRBE S TOPLOTNO ENERGIJO IZ KOTLOVNICE NA LESNO BIOMASO – DOLB V OBČINI MIRNA

 

1.člen

Ime odloka se spremeni tako, da se po novem glasi:

”Odlok o koncesiji za izvajanje lokalne gospodarske javne službe oskrbe s toplotno energijo iz kotlovnice na lesno biomaso - DOLB v Občini Mirna in izgradnji javnega kopališča”

 

2.člen

V 1. členu se dodajo nov drugi, četrti in šesti odstavek, tako da se besedilo člena glasi:

”S tem odlokom se uredi organizacija in način izvajanja izbirne lokalne gospodarske javne službe oskrbe s toplotno energijo iz kotlovnice na lesno biomaso v Občini Mirna (DOLB Mirna).

S tem odlokom se sprejme odločitev, da obstaja javni interes, da se v okviru podeljene koncesije izvede tudi izgradnja ogrevanega javnega plavalnega bazena s pripadajočimi objekti in opremo. Javni interes za izgraditev javnega kopališča izhaja iz določil Zakona o športu (Uradni list RS, št. 22/98, 97/01 – ZSDP in 15/03 – ZOPA), ki določa, da javni interes v športu obsega naloge lokalnega pomena v vseh segmentih športa in programih športa lokalnih skupnosti, zlasti na področju športne vzgoje, športne rekreacije in športa invalidov. Lokalna skupnost uresničuje javni interes v športu tako, da spodbuja in zagotavlja pogoje za opravljanje in razvoj športnih dejavnosti, načrtuje, gradi in vzdržuje lokalno pomembne javne športne objekte. Najučinkovitejši in najgospodarnejši načn za zadovoljitev javnega interesa je sklenitev javno-zasebnega partnerstva.

Ta odlok določa predmet in pogoje za podelitev koncesije ter ureja druga vprašanja v zvezi z izvajanjem koncesije.

Ta odlok določa obveznosti koncesionarja v zvezi z izgradnjo, vzdrževanjem in upravljanjem javnega kopališča.

Ta odlok v delu, ki se nanaša na predmet in pogoje za opravljanje gospodarske javne službe, predstavlja tudi koncesijski akt, ki je podlaga za podelitev koncesije.

Ta odlok v delu, ki se nanaša na izgradnjo javnega kopališča predstavlja akt o javno-zasebnem partnerstvu.”

 

3.člen

V 2. členu se spremeni besedilo četrtega odstavka in doda nov peti odstavek, tako da se besedilo člena glasi:

”V Občini Mirna se izbirna lokalna gospodarska javna služba oskrbe s toplotno energijo izvaja s podelitvijo koncesije fizični ali pravni osebi zasebnega prava, kolikor Občina Mirna izvajanja posameznih dejavnosti gospodarske javne službe ne zadrži zase.

Gospodarska javna služba se izvaja skladno z vsakokrat veljavnimi predpisi in na krajevno običajen način.

Koncesijo za izvajanje gospodarske javne službe se organizira v okviru ene službe in predstavlja eno koncesijsko razmerje.

Koncesijo podeli občina z upravno odločbo. 

Predmet javno-zasebnega partnerstva je tudi obveznost koncesionarja, da izgradi, vzdržuje in upravlja ogrevan javni plavalni bazen dimenzij najmanj 12,5 X 25 m, s pripadajočimi objekti in opremo, ki so potrebni za njegovo funkcioniranje (kot npr. bazenska tehnika, pomožni objekti, WC-ji, slačilnice, tuši, površine okoli bazena, skladiščni prostori). Bazen mora biti odprto-zaprtega tipa, tako da ga je mogoče v celoti pokriti v obdobju hladnega oziroma slabega vremena. V času trajanja koncesije je koncesionar dolžan zagotoviti redno in investicijsko vzdrževanje ter upravljanje bazena in pripadajočih objektov in naprav pri čemer vsi prihodki od prodaje vstopnic in trženja plavalnega bazena in ostalih pripadajočih objektov za čas trajanja koncesije pripadajo koncesionarju. Koncedent mora zagotoviti delovanje bazena skozi celo leto, zato mora biti bazen tudi v zimskem času (oziroma v obdobju hladnejšega vremena) ustrezno ogrevan in pokrit.”

 

4.člen

V 3. členu se spremeni besedilo prve in pete alineje, doda se nova sedma alineja, tako da se besedilo člena glasi:

”Poleg pomenov, ki jih določajo veljavna zakonodaja v Republiki Sloveniji, odloki Občine Mirna ter drugi predpisi, imajo izrazi v tem odloku naslednji pomen:

Gospodarska javna služba je izbirna lokalna gospodarska javna služba oskrbe s toplotno energijo v Občini Mirna, pod izvajanje gospodarske javne službe se za potrebe definiranja pravic in obveznosti koncesionarja smiselno šteje tudi dejavnost upravljanja in vzdrževanja bazenskega kompleksa;

Koncedent je Občina Mirna, ki podeljuje koncesijo za izvajanje gospodarske javne službe;

Koncesionar je fizična ali pravna oseba, ki jo bo koncedent izbral za izvajanje gospodarske javne službe v transparentnem postopku izbire, v skladu z Zakonom o gospodarskih javnih službah;

Koncesija je koncesija za izvajanje gospodarske javne službe iz 1. člena tega odloka;

Uporabnik je vsak odjemalec toplotne energije na območju, za katerega je podeljena koncesija in ki s koncesionarjem sklene ustrezno pogodbo o priključitvi na toplovodno omrežje in o oskrbi s toplotno energijo, za uporabnike se smiselno in v delu kjer je to primerno, štejejo tudi vsi uporabniki bazenskega kompleksa;

DOLB je daljinski sistem ogrevanja na lesno biomaso. V sistem ogrevanja se po tem odloku štejejo vsi objekti in naprave, namenjeni proizvodnji in distribuciji toplotne energije, zlasti pa kotlovnica in toplovodno omrežje, do uporabnika;

Kopališče oz. Bazenski kompleks je skupek vseh objektov in naprav potrebnih za izvajanje dejavnosti kopališča, ki vključuje predvsem objekt bazena, pripadajoče in pomožne objekte (premična streha, okoliška ureditev za kopalce, tuši, WC-ji, slačilnice, prostori za shranjevanje opreme, prostori za rekreacijo, savne, ipd.) ter opremo in naprave za izvajanje dejavnosti ogrevanega kopališča.”

 

5.člen

V 4. členu se spremenita besedili prvega in tretjega odstavka, doda se nov četrti odstavek, tako da se besedilo člena glasi:

”Objekti in naprave za daljinsko ogrevanje in bazenski kompleks so v obdobju trajanja koncesije objekti v lasti koncesionarja, kolikor ni z zakonom ali tem odlokom drugače določeno.

Na strani odjema ima koncesionar v lasti omrežje do merilnika porabljene toplotne energije uporabnika (toplotne postaje), razen če sta se koncesionar in uporabnik dogovorila drugače.

Po prenehanju koncesijskega razmerja celoten sistem DOLB zgrajen na območju, za katerega je bila podeljena koncesija, in bazenski kompleks z vsemi pripadajočimi objekti in opremo preide v last koncedenta, brez da bi imel koncedent do koncesionarja iz tega naslova dodatne obveznosti, poleg tistih določenih s pogodbo. V kolikor je v obdobju koncesijskega razmerja prišlo do širitve toplovodnega omrežja izven predvidenega območja, se v skladu s pogodbo lahko koncesijsko razmerje podaljša oziroma se po prenehanju koncesijskega razmerja in prenosu lastništva poplača koncesionarju neamortizirani del sredstev.

Koncedent podeli koncesionarju stavbno pravico na parceli oziroma parcelah v njegovi lasti za namen izgradnje objektov (ne pa npr. omrežja, kjer na lastnih parcelah podeli sližnostno pravico) in naprav navedenih v 3. členu tega odloka. Stavbna pravica se podeli za čas trajanja koncesije in se lahko odvzame, če se obdobje trajanja koncesije skrajša. Stavbna pravica se podeli v obsegu, ki je potreben za izgradnjo objektov in naprav, skladno z idejno zasnovo in projektom za pridobitev gradbenega dovoljenja. Obseg stavbne pravice se podrobneje določi v koncesijski pogodbi.”

 

6.člen

V 5. členu se spremeni besedilo prve alineje prvega odstavka, doda se nov drugi odstavek, v dosedanjem drugem odstavku se doda na koncu nov stavek, tako da se besedilo člena glasi:

”Gospodarska javna služba obsega zlasti:

izgradnjo kotlovnice na lesno biomaso s skladiščnim prostorom za energente;

izgradnjo toplovodnega omrežja za daljinski sistem ogrevanja na lesno biomaso do uporabnikov toplotne energije;

redno pregledovanje delovanja objektov in naprav;

vsa potrebna vzdrževalna dela oziroma strokovni nadzor nad delovanjem omrežja;

intervencije na objektih in napravah DOLB;

vodenje pripravljalnih del in investicij v nove objekte ter naprave;

vodenje katastra in kontrolne knjige;

priprava in vodenje odškodninskih postopkov proti povzročiteljem škode na napravah, objektih in omrežju;

vodenje evidence o porabljeni energiji po posameznih odjemnih mestih.

Izgradnja in upravljanje kopališča obsega zlasti:

izgradnjo bazenskega kompleksa, t.j. ogrevanega javnega plavalnega bazena s pripadajočimi objekti in opremo;

upravljanje in vzdrževanja bazena in pripadajoče opreme ter objektov.

Občina Mirna obseg gospodarske javne službe, ki se bo opravljal s koncesijo, določi z razpisom za podelitev koncesije. Za izgradnjo in upravljanje kopališča se smiselno uporabljajo določila tega odloka, ki se nanašajo na izvajanje gospodarske javne službe.

Vsebina gospodarske javne službe obsega tudi druge storitve, ki jih določajo zakoni ali drugi podzakonski akti, predvsem zakonodaja, ki ureja področje energetike.

Vzdrževanje po tem odloku pomeni redno vzdrževanje, investicijsko vzdrževanje in vzdrževanje v javno korist s tem, da se obseg vzdrževanja v posameznem koledarskem letu določi z letnim programom izvajanja gospodarske javne službe.”

 

7.člen

V 7. členu se v petem odstavku na koncu doda nov stavek, doda se nov šesti odstavek, tako da se besedilo člena glasi:

”Uporaba storitev gospodarske javne službe je obvezna za vse objekte na območju izvajanja koncesije, ki so v lasti oseb javnega prava lokalne skupnosti in za vse objekte, za katere bo koncedent vložil zahtevo za izdajo gradbenega dovoljenja za gradnjo novega objekta in ne velja za izvedbo del, s katerimi se objekt dozida ali nadzida ter ne velja za rekonstrukcijo objekta (po zakonu, ki ureja gradnjo objektov) po datumu začetka veljavnosti koncesijske pogodbe. V vsakem primeru je uporaba storitev gospodarske javne službe obvezna zgolj za objekte, ki ležijo na območju, kjer se koncesija dejansko izvaja (kjer je sklenitev pogodbe o priključitvi na toplovodno omrežje in oskrba s toplotno energijo dejansko omogočena).

Uporaba dobrin, ki jih zagotavlja gospodarska javna služba iz tega odloka, mora biti zagotovljena vsem uporabnikom pod enakimi pogoji.

Koncesionar je dolžan zagotoviti dobavo toplote vsem večstanovanjskim stavbam (blokom) na območju izvajanja koncesije, če se stanovalci dogovorijo za prehod na DOLB. Koncesionar je dolžan zagotoviti dobavo toplote tudi vsem objektom na območju izvajanja koncesije, ki jih uporablja lokalna skupnost za izvajanje svojih dejavnosti, ne glede na lastništvo objekta (npr. knjižnica, kulturni dom, pošta – delno lastništvo zaradi garaže in slačilnic).

Koncedent v javnem razpisu določi dinamiko vzpostavitve sistema DOLB za priključitev posameznih objektov, kjer je koncesionar dolžan zagotoviti priklop na sistem (faznost izgradnje sistema).

Dopušča se tudi dobava toplotne energije obstoječim gospodarskim subjektom in posameznim gospodinjstvom v kraju Mirna na območju izvajanja koncesije, vendar cene za te uporabnike niso podvržene določbam tega odloka, temveč pogajanjem med koncesionarjem in uporabnikom. Za objekte ob trasi glavnih vodov (objekti, ki niso več kot 50 m oddaljeni od glavnega voda), cena ne sme presegati cen določenih s koncesijsko pogodbo na podlagi tega odloka. Cene morajo biti določene skladno z vsakokrat veljavno zakonodajo.

Vsem uporabnikom bazena se omogoči koriščenje pod enakimi pogoji za vse, pri čemer se lahko na osnovne cene za uporabo bazena za določene skupine uporabnikov omogoči bolj ugodne pogoje (npr. otroci, šolske skupine, študenti, upokojenci, ipd.). ”

8.člen

V 9. členu se doda nov tretji odstavek, tako da se besedilo člena glasi:

”Dolžnosti koncesionarja, za opravljanje katerih ima tudi javno pooblastilo Občine Mirna, so predvsem:

izvajati koncesijo s skrbnostjo strokovnjaka, v skladu z zakoni, drugimi predpisi in koncesijsko pogodbo, zagotavljati uporabnikom enakopravno, kontinuirano oskrbo z javnimi dobrinami ter kvalitetno opravljati gospodarsko javno službo v skladu s predpisi ter v javnem interesu;

upoštevati tehnične, zdravstvene in druge normative ter standarde, povezane z izvajanjem gospodarske javne službe, zlasti pa v tem okviru skrbeti za racionalno rabo energije;

kot dober gospodar vzdrževati in upravljati objekte, naprave in druga sredstva, namenjena izvajanju dejavnosti;

podajati strokovna mnenja v zvezi s predmetom gospodarske javne službe;

sklepati pogodbe za uporabo javnih dobrin oziroma opravljanje storitev, ki so predmet koncesije ali v povezavi z njo;

skrbeti za tekoče obveščanje javnosti o dogodkih in okoliščinah v zvezi z izvajanjem gospodarske javne službe;

oblikovati predloge cen oziroma sprememb cen storitev;

obračunavati pristojbine in druge prispevke, če so le-ti uvedeni z javnim predpisom;

voditi evidenco in kataster v zvezi z gospodarsko javno službo v skladu z določbami 5. poglavja tega odloka;

ažurno in strokovno voditi poslovne knjige;

pripraviti ustrezne poslovne načrte, letne plane in letna poročila gospodarske javne službe, kakor tudi druge kalkulacije stroškov ter prihodkov iz dejavnosti;

pripravljati projekte za pridobivanje finančnih sredstev iz drugih virov;

poročati koncedentu o izvajanju koncesije gospodarske javne službe;

omogočati nemoten nadzor nad izvajanjem gospodarske javne službe;

obveščati koncedenta in druge pristojne inšpekcijske in druge organe o kršitvah tega odloka;

po poteku koncesijske dobe prenesti v last koncedenta vso infrastrukturo, ki jo zgradi;

pri izvajanju gospodarske javne službe upoštevati določbe področne zakonodaje, predvsem zakona, ki ureja področje energetike in uredbe, ki določa oblikovanje cen proizvodnje in distribucije pare in tople vode za namene daljinskega ogrevanja za tarifne odjemalce in vseh sprememb teh predpisov,

dežurna služba.

Posamezne storitve je potrebno opravljati v rokih, na način, pod pogoji in ob upoštevanju standardov, določenih s tem odlokom ter drugimi veljavnimi predpisi, ki urejajo to dejavnost.

Navedene dolžnosti se smiselno uporabljajo tudi za izgradnjo, vzdrževanje in upravljanje bazenskega kompleksa.”

 

10.člen

V 11. členu se doda nov peti odstavek, tako da se besedilo člena glasi:

”Za izvajanje gospodarske javne službe je odgovoren koncesionar.

Koncesionar je v skladu z zakonom odgovoren tudi za škodo, ki jo pri opravljanju ali v zvezi z opravljanjem gospodarske javne službe povzročijo pri njem zaposleni ljudje ali pogodbeni izvajalci koncedentu, lokalni skupnosti, uporabnikom ali tretjim osebam.

Koncesionar je pred sklenitvijo koncesijske pogodbe dolžan iz naslova splošne civilne odgovornosti (vključno z razširitvijo na druge nevarnostne vire) z zavarovalnico skleniti zavarovalno pogodbo za škodo z najnižjo višino enotne zavarovalne vsote, določeno v javnem razpisu – zavarovanje dejavnosti (za škodo, ki jo s kršitvijo svojih obveznosti sam, preko zaposlenih oseb, ali podizvajalcev povzroči koncedentu, uporabnikom ali tretjim osebam). Pogodba o zavarovanju mora biti vinkulirana v korist koncedenta.

V primeru, da se ugotovi, da naprave predstavljajo nevarnost za osebe in premoženje, sanacija pa zaradi omejenih finančnih virov ni mogoča, je vzdrževalec naprav dolžan vzpostaviti takšno stanje naprav ali odstraniti naprave, da le-te v nobenem primeru ne predstavljajo nevarnosti.

Navedene odgovornosti smiselno veljajo tudi za izgradnjo, vzdrževanje in upravljanje bazenskega kompleksa.”

 

11.člen

V 18. členu se spremeni besedilo četrtega odstavka, tako da se besedilo člena glasi:

”Koncesionar je lahko vsaka pravna ali fizična oseba, registrirana za opravljanje dejavnosti, ki je predmet gospodarske javne službe.

Na javni razpis se lahko prijavi tudi več oseb skupaj tako, da oddajo skupno ponudbo. V tem primeru morajo ponudniki ponudbi priložiti pravni akt, iz katerega je razvidno njihovo medsebojno razmerje.

Koncesija ni prenosljiva, razen s soglasjem koncedenta. Koncesionar mora izvajanje dejavnosti opravljati sam (oziroma s partnerji, če je šlo za skupno ponudbo) pri čemer lahko v izvedbo vključuje tudi podizvajalce, vendar na njih ne sme prenesti bistvenega dela izvajanja dejavnosti (npr. podizvajalci lahko dobavljajo energente, vzdržujejo naprave ipd.).

Koncesionar lahko podizvajalcem prepusti deloma ali v celoti izvajanje gradbeno-obrtniških del v zvezi z izgradnjo in vzdrževanjem kotlovnice in celotnega sistema ogrevanja ter izgradnjo bazena in pripadajočih objektov ter naprav.

Za podizvajalca ne šteje gospodarski subjekt, ki glede na razmerje s koncesionarjem izpolnjuje kriterije za povezano družbo po zakonu, ki ureja gospodarske družbe. V primeru, da del dejavnosti izvaja povezana družba, se šteje, kot da koncesionar dejavnost opravlja sam.”

 

12.člen

V 20. členu se spremeni besedilo prvega in tretjega odstavka, tako da se besedilo člena glasi:

”Koncesionarja za izvajanje gospodarske javne službe na območju iz tega odloka se izbere z javnim razpisom.

Postopek podelitve koncesije za opravljanje gospodarske javne službe se začne s sklepom župana, ki vsebuje:

predmet koncesije,

območje podelitve koncesije,

predlagano ceno, ki predstavlja strošek koncedenta za izvajanje predmeta koncesije,

okvirni datum, v katerem morajo biti opravljene posamezne faze postopka.

Občina Mirna z upravno odločbo in po postopku iz tega odloka potrdi koncesionarja za opravljanje gospodarske javne službe.

V postopku izbire mora Občina Mirna kot koncedent zagotoviti transparentno in enakopravno obravnavanje vseh ponudnikov.”

 

13.člen

V 26. členu se spremeni besedilo prvega odstavka, tako da se besedilo člena glasi:

”Koncesijo podeli občina z upravno odločbo po postopku iz tega odloka.

Naloge v zvezi z javnim razpisom in razpisno dokumentacijo, ki zajemajo predvsem odpiranje prijav, njihovo strokovno presojo ter mnenje o najugodnejšem ponudniku, opravlja strokovna komisija v sestavi treh (3) članov, ki jo imenuje župan.

Strokovno komisijo sestavljajo predsednik in 2 (dva) člana. Člani strokovne komisije morajo imeti najmanj visokošolsko izobrazbo, vsaj en član pa tudi delovne izkušnje z delovnega področja, ki je predmet koncesije, da lahko zagotovijo strokovno presojo prispelih ponudb.

Predsednik in člani strokovne komisije ne smejo biti z nobenim ponudnikom, njegovim večinskim družbenikom, zastopnikom, članom uprave, nadzornega sveta ali pooblaščencem v poslovnem razmerju ali kako drugače interesno povezani, v sorodstvenem razmerju v ravni črti ali stranski črti do vštetega četrtega kolena, v zakonski zvezi ali svaštvu do vštetega drugega kolena, četudi je zakonska zveza že prenehala, ali živeti z njim v zunajzakonski skupnosti ali v registrirani istospolni partnerski skupnosti.

Predsednik in člani komisije ne smejo biti osebe, ki so bile zaposlene pri ponudniku ali so zanj opravljale storitve na podlagi pogodbe, če od prenehanja zaposlitve oziroma sodelovanja še niso pretekla 3 leta.

Vsi člani komisije morajo izpolnjevanje pogojev potrditi s pisno izjavo, ki jo podajo po zaključku odpiranja prispelih ponudb.

Če za katerega od navedenih pogojev izvejo naknadno, morajo takoj predlagati svojo izločitev. Tako izločenega člana nadomesti nadomestni član strokovne komisije.

Člani strokovne komisije ne smejo neposredno komunicirati s ponudniki, ampak lahko po potrebi to storijo le posredno, prek koncedenta. Člani lahko komunicirajo s potencialnimi ponudniki v fazi pred objavo javnega razpisa, predvsem s ponudniki, ki so podali promotorske vloge, v smislu strokovnega dialoga v fazi priprave razpisne dokumentacije, pri čemer se smiselno upoštevajo določbe Zakona o javnem naročanju, ki urejajo strokovni dialog.”

 

14.člen

V 36. členu se spremeni besedilo drugega odstavka, dodata se nov šesti in sedmi odstavek, tako da se besedilo člena glasi:

”Koncesijsko razmerje se sklene za dobo največ 25 let. Obdobje trajanja koncesije določi koncedent v javnem razpisu. Koncedent lahko znotraj obdobja trajanja 25 let določi tudi posebne pogoje, na podlagi katerih se lahko koncesija podaljša največ do dobe trajanja 25 let (če je koncesija sklenjena za krajše obdobje od 25 let), če takšni pogoji niso v nasprotju z zakonodajo ali določili tega odloka, predvsem če koncesionar pristane na dodatne zahteve koncedenta v zvezi s plačevanjem koncesnine ali se zaveže izgraditi javno infrastrukturo za koncedenta, in je to gospodarno in ekonomično za koncedenta.

Koncesijsko obdobje začne z dnem podpisa koncesijske pogodbe.

Koncesionar mora pričeti izvajati koncesijo v roku, določenem v koncesijski pogodbi.

Rok koncesije ne teče v času, ko zaradi višje sile ali razlogov na strani koncedenta, koncesionar ne more izvrševati bistvenega dela koncesijskega razmerja.

Trajanje koncesijske pogodbe se lahko podaljša za obdobje, ki presega dobo 25 let, vendar zgolj iz razlogov, določenih z zakonom.

Koncesionar mora izgraditi objekte in omrežje ter pričeti z izvajanjem gospodarske javne službe ogrevanja na lesno biomaso najkasneje v 12 mesecih po podpisu koncesijske pogodbe. Koncesionar mora izgraditi in pričeti z obratovanjem bazenskega kompleksa (kar pomeni, da mora biti bazen z vso pripadajočo opremo in objekti primeren za uporabo s strani uporabnikov ter mora imeti pridobljena vsa potrebna dovoljenja) najkasneje v 36 mesecih po podpisu koncesijske pogodbe.

Za vsak mesec zamude pri začetku obratovanja DOLB ali bazenskega kompleksa se koncesijsko obdobje skrajša za eno leto. Koncesijsko obdobje se v tem primeru skrajšuje vse do takrat, ko se izenači s časom trajanja od podpisa koncesijske pogodbe. V slednjem primeru se šteje, da je koncesijsko razmerje prenehalo z datumov izenačitve trajanja. V tem primeru se vsi že izgrajeni objekti in naprave brezplačno prenesejo v last koncedenta. Za prenehanje koncesijskega razmerja iz zgoraj navedenih razlogov se uporabljajo določbe tega odloka v zvezi s pretekom časa za katerega je bila koncesija sklenjena.”

 

15.člen

V 38. členu se v prvem odstavku doda nova druga alineja, tako da se besedilo člena glasi:

”Gospodarska javna služba se financira iz:

prihodkov od prodaje toplotne energije uporabnikom;

prihodkov iz trženja bazena in pripadajočih objektov;

drugih virov.

Način pridobivanja finančnih virov se natančneje uredi s koncesijsko pogodbo.”

 

16.člen

V 40. členu se doda nov drugi odstavek, tako da se besedilo člena glasi:

”Izhodiščne tarife in pogoji za njihovo spreminjanje se določijo s tarifnim pravilnikom. O sprejemu in spreminjanju tega pravilnika odloča občinski svet Občine Mirna na obrazložen predlog koncesionarja in v skladu z veljavno zakonodajo.

Cenik uporabe bazena in ostalih pripadajočih prostorov določi koncesionar s cenikom, ki mora biti javno objavljen. Cene ne smejo biti določene na način, da se neupravičeno diskriminira posamezne skupine uporabnikov.”

 

17.člen

V 48. členu se na koncu doda nov stavek, tako da se besedilo člena glasi:

”Koncesijska pogodba preneha s pretekom časa, za katerega je bila sklenjena. Za potek časa se upošteva tudi skrajšano obdobje trajanja koncesije zaradi zamujanja s pričetkom izvajanja gospodarske javne službe oziroma pričetkom obratovanja kopališča, kot to določa ta odlok.”

 

Prehodne in končne določbe

 

18.člen

Javni razpis za podelitev koncesije mora biti objavljen najkasneje v 6 mesecih po uveljavitvi tega odloka.

 

Pričetek veljavnosti odloka

 

19.člen

Ta odlok začne veljati osmi dan po objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin.

 

Številka: 007-0002/2013-4

Datum: 15.6.2015

 

 

Občina Mirna

 

Dušan Skerbiš, župan