New Page 1

 

Na podlagi 2. člena Zakona o gospodarskih javnih službah (Ur.l. RS, št. 32/93), 61. člena Zakona o lokalni samoupravi, 16. in 82. člena Statuta občine Šentilj (MUV, št. 15/99), 2. člena Odloka o lokalnih gospodarskih javnih službah v občini Šentilj (MUV, št. 29/95 in 25/98) in 1. člena Odloka o spremembah in dopolnitvah odloka o lokalnih gospodarskih službah Občine Šentilj (MUV, št. 7/02), je Občinski svet Občine Šentilj na svoji 9.redni seji dne 3. julija 2008 sprejel

 

 

ODLOK

 

 

o podelitvi koncesije za opravljanje javne gospodarske službe ravnanje s komunalnimi odpadki na območju občine Šentilj

 

 

I. SPLOŠNE DOLOČBE

 

 

1. člen

 

 

Ta odlok predstavlja koncesijski akt za obvezno gospodarsko javno službo ravnanja s komunalnimi odpadki na območju občine Šentilj in določa predmet, območje, pogoje, javno pooblastilo, pričetek in čas trajanja koncesije, način financiranja ter druge elemente za podelitev koncesije.

 

 

Gospodarska javna služba dejavnosti ravnanja s komunalnimi odpadki se izvaja kot koncesionirana gospodarska javna služba.

 

 

2. člen

 

 

Koncedent za gospodarsko javno službo iz 1. člena tega odloka je Občina Šentilj, naloge v zvezi s to koncesionirano gospodarsko javno službo pa izvršuje občinska uprava.

 

 

3. člen

 

 

Koncesija se podeli v skladu z Zakonom o gospodarskih javnih službah neposredno na osnovi vloge o zainteresiranosti družbi Saubermacher Slovenija, d.o.o., s sedežem v Sp.Porčič 4/a, 2230 Lenart.

 

 

4. člen

 

 

Koncesija se podeljuje za obdobje do 31.05.2022.

 

 

5. člen

 

 

Območje izvajanja koncesionirane gospodarske javne službe iz 1. člena tega odloka obsega celotno območje Občine Šentilj. Koncesionar lahko opravlja svojo dejavnost tudi izven območja Občine Šentilj.

 

 

6. člen

 

 

Javno službo mora koncesionar opravljati v skladu s predpisi ter normativi in standardi, ki veljajo za to dejavnost.

 

 

7. člen

 

 

Koncesionar se zavezuje proti plačilu in v skladu s programom prevzemati in odvažati naslednje vrste odpadkov:

 

 

1. Ostanke komunalnih odpadkov

 

 

2. Ločene frakcije

 

 

3. Kosovne odpadke

 

 

4. Nevarne frakcije iz gospodinjstev

 

 

Prevzem in odvoz odpadkov se vrši ob dnevih, ki se določijo s terminskim planom, ki ga je dolžan izdelati koncesionar, potrdi pa ga koncendent.

 

 

Vse ostale medsebojne obveznosti in odgovornosti koncesionarja in koncendenta se opredelijo v koncesijski pogodbi.

 

 

8. člen

 

 

Javna pooblastila koncesionarja določa zakon.

 

 

9. člen

 

 

Koncesionar mesečno zaračunava svoje storitve neposredno povzročiteljem odpadkov.

 

 

10. člen

 

 

Koncesionar prevzema rizik poslovanja in Občina Šentilj ni odgovorna za poslovanje in uspeh poslovanja koncesionarja.

 

 

11. člen

 

 

Koncesijska pogodba lahko določi pravico koncedenta do koncesijske dajatve.

 

 

12. člen

 

 

Nadzor nad izvajanjem koncesije oziroma koncesijske pogodbe izvajajo pristojne inšpekcijske službe in občinska uprava.

 

 

Pristojnosti se uredijo s koncesijsko pogodbo.

 

 

13. člen

 

 

Prenos koncesije je mogoč samo s soglasjem koncedenta in na predlog koncesionarja.

 

 

Prenos koncesije je mogoč samo v primeru, da se položaj koncedenta ne poslabša in da novi koncesionar prevzame vse obveznosti dotedanjega koncesionarja in vstopi v njegov položaj z enakimi pravicami in obveznostmi.

 

 

Novi koncesionar mora izpolnjevati vse pogoje, ki so bili podlaga za podelitve koncesije dotedanjemu koncesionarju. Breme dokazovanja je na strani novega potencialnega koncesionarja.

 

 

Koncesijska pogodba se ustrezno spremeni. S sklenitvijo nove koncesijske pogodbe je prenos koncesije končan.

 

 

Določbe o prenosu koncesije se smiselno uporabljajo tudi v primeru statusnih sprememb koncesionarja, kot so na primer prevzem, združitev, itd.

 

 

S koncesijsko pogodbo se lahko določijo podrobnosti glede prenosa koncesije.

 

 

14. člen

 

 

Koncesijsko razmerje preneha s prenehanjem koncesijske pogodbe, prenehanjem koncesionarja, z odkupom ali odvzemom koncesije.

 

 

Koncesijska pogodba preneha po poteku časa, za katerega je bila sklenjena, s sporazumom ali z razdrtjem pogodbe.

 

 

S koncesijsko pogodbo se določijo podrobnosti in pogoji glede posamezne oblike prenehanja koncesijskega razmerja. V nobenem primeru prenehanje koncesijskega razmerja ne sme

 

 

prizadeti pravic uporabnikov koncesijskih storitev in tarifnih odjemalcev. Koncesionar mora, vse dokler Občina Šentilj ne vzpostavi novega koncesijskega razmerja ali na novo organizira javno službo, nuditi vso potrebno pomoč pri oskrbi tarifnih odjemalcev toplotne energije.

 

 

15. člen

 

 

Koncedent koncesionarju odvzame koncesijo z upravno odločbo v naslednjih primerih: - če ne začne z opravljanjem koncesionirane gospodarske javne

 

 

službe v za to določenem roku,

 

 

- če je v javnem interesu, da se dejavnost preneha izvajati kot gospodarska javna služba ali kot koncesionirana gospodarska javna služba, kar se ugotovi z aktom, ki ga sprejme občinski svet,

 

 

- v primerih hudih kršitev koncesijske pogodbe, opredeljenih v tem odloku,

 

 

- v primeru ponavljajočih se drugih kršitev koncesijske pogodbe, opredeljenih v tem odloku, na katere je koncedent koncesionarja predhodno uradno pisno opozoril, mu z opozorilom postavil rok za odpravo morebitnih posledic ter mu zagrozil z odvzemom koncesije, pa se na to opozorilo koncesionar ne odzove na ustrezen način,

 

 

- če prenese koncesijo na drug subjekt v nasprotju s tem odlokom. Koncesije ni mogoče odvzeti zaradi koncesionarjevih kršitev,

 

 

če je do okoliščin, ki bi to utemeljevale, prišlo zaradi višje sile ali drugih nepredvidljivih in nepremagljivih okoliščin, opredeljenih v tem odloku.

 

 

16. člen

 

 

Ta odlok začne veljati naslednji dan po objavi v Medobčinskem uradnem vestniku.

 

 

Številka: 68/08

 

 

Datum: 7. julij 2008

 

 

Župan Občine Šentilj

 

 

Edvard Čagran, s. r.