Na
podlagi 41. člena
Zakona
o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 - ZLV-UPB3, 45/08,
82/12 in 68/17) Občinska volilna komisija Občine Škofja Loka daje
naslednje |
|
POROČILO |
O IZIDU
REDNIH VOLITEV ČLANOV SVETA KRAJEVNE SKUPNOSTI STARA LOKA - PODLUBNIK, |
KI SO
BILE 18. NOVEMBRA 2018, IN PONOVNIH VOLITEV, KI SO BILE 02. DECEMBRA
2018 |
|
I. |
Na
rednih volitvah članov sveta krajevne skupnosti Stara Loka - Podlubnik,
ki so bile dne 18. novembra 2018, je bilo v volilni imenik vpisanih 3892
volivcev. S potrdilom ni glasoval noben volivec. |
|
Od 3892
volilnih upravičencev se je volitev udeležilo 1851 volivcev, kar
predstavlja 47,56 % udeležbo. |
|
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov: |
|
Volilna
enota 1, v kateri se voli 2 člana: |
Oddanih
gl.: 209 Neveljavnih gl.: 12
Veljavnih gl.: 197 |
|
Mesto |
Kandidat |
Ime liste/predlagatelja |
Št. glasov |
Odstotek glasov |
1. |
IVAN JAKŠIČ |
ZBOR ČLANOV SMC ŠKOFJA LOKA |
107 |
54.31 % |
2. |
ALEKSANDRA HOIVIK |
KONFERENCA OBČINSKEGA ODBORA SDS - SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA |
90 |
45.69 % |
|
Volilna
enota 2, v kateri se voli 3 člane: |
Oddanih
gl.: 357 Neveljavnih gl.: 21
Veljavnih gl.: 336 |
|
Mesto |
Kandidat |
Ime liste/predlagatelja |
Št. glasov |
Odstotek glasov |
1. |
MIJA GANTAR |
SOCIALNI DEMOKRATI - VOLILNA KONVENCIJA |
169 |
50.30 % |
2. |
JOŽEFA ŽNIDARŠIČ |
IO OBČINSKEGA ODBORA SLS ŠKOFJA LOKA |
143 |
42.56 % |
3. |
MARJAN DEBELJAK |
IO OBČINSKEGA ODBORA SLS ŠKOFJA LOKA |
122 |
36.31 % |
|
Volilna
enota 3, v kateri se voli 1 člana: |
Oddanih
gl.: 248 Neveljavnih gl.: 18
Veljavnih gl.: 230 |
|
Mesto |
Kandidat |
Ime liste/predlagatelja |
Št. glasov |
Odstotek glasov |
1. |
JERNEJ PODOBNIK |
KONFERENCA OBČINSKEGA ODBORA SDS - SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA |
59 |
25.65 % |
2. |
JANEZ ŠINK |
SOCIALNI DEMOKRATI - VOLILNA KONVENCIJA |
58 |
25.22 % |
3. |
NATAŠA HAFNER |
SVET STRANKE KOMUNALNO EKOLOŠKA LISTA |
58 |
25.22 % |
4. |
JANEZ PAVLE ARHAR |
IO OBČINSKEGA ODBORA SLS ŠKOFJA LOKA |
37 |
16.09 % |
|
Volilna
enota 4, v kateri se voli 2 člana: |
Oddanih
gl.: 486 Neveljavnih gl.: 27
Veljavnih gl.: 459 |
|
Mesto |
Kandidat |
Ime liste/predlagatelja |
Št. glasov |
Odstotek glasov |
1. |
mag. ROBERT STRAH |
KONFERENCA OBČINSKEGA ODBORA SDS - SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA |
231 |
50.33 % |
2. |
FRANCE KRMELJ |
IO OBČINSKEGA ODBORA SLS ŠKOFJA LOKA |
140 |
30.50 % |
3. |
TOMISLAV TOMŠE |
IGOR DRAKULIĆ IN SKUPINA VOLIVCEV |
109 |
23.75 % |
4. |
VERONIKA ČEBULAR |
KONFERENCA OBČINSKEGA ODBORA SDS - SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA |
73 |
15.90 % |
|
Volilna
enota 5, v kateri se voli 2 člana: |
Oddanih
gl.: 308 Neveljavnih gl.: 27
Veljavnih gl.: 281 |
|
Mesto |
Kandidat |
Ime liste/predlagatelja |
Št. glasov |
Odstotek glasov |
1. |
SEBASTJAN ČADEŽ |
IO OBČINSKEGA ODBORA SLS ŠKOFJA LOKA |
170 |
60.50 % |
2. |
IRMA ZARNIK |
IO OBČINSKEGA ODBORA SLS ŠKOFJA LOKA |
165 |
58.72 % |
|
Volilna
enota 7, v kateri se voli 1 člana: |
Oddanih
gl.: 67 Neveljavnih gl.: 12
Veljavnih gl.: 55 |
|
Mesto |
Kandidat |
Ime liste/predlagatelja |
Št. glasov |
Odstotek glasov |
1. |
MARKO MOHORIČ |
MATJAŽ OBLAK IN SKUPINA VOLIVCEV |
55 |
100,00 % |
|
II. |
Na
ponovnih volitvah članov sveta krajevne skupnosti Stara Loka -
Podlubnik, 6. volilna enota, ki so bile dne 02. decembra 2018, je bilo v
volilni imenik vpisanih 604 volivcev. S potrdilom ni glasoval noben
volivec. |
|
Od 604
volilnih upravičencev se je volitev udeležilo 258 volivcev, kar
predstavlja 42,72 % udeležbo. |
|
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov: |
|
Volilna
enota 6, v kateri se voli 2 člana: |
Oddanih
gl.: 258 Neveljavnih gl.: 8
Veljavnih gl.: 250 |
|
Mesto |
Kandidat |
Ime liste/predlagatelja |
Št. glasov |
Odstotek glasov |
1. |
BOJAN KRVINA |
SOCIALNI DEMOKRATI - VOLILNA KONVENCIJA |
62 |
27.91 % |
2. |
ANDREJ ŠTREMFELJ |
SVET STRANKE KOMUNALNO EKOLOŠKA LISTA |
176 |
75.58 % |
3. |
JERNEJ BERNIK |
IO OBČINSKEGA ODBORA SLS ŠKOFJA LOKA |
77 |
32.95 % |
|
V svet
krajevne skupnosti STARA LOKA - PODLUBNIK, ki šteje 13 članov, so bili
izvoljeni naslednji kandidati: |
Št. VE
Kandidat |
1 Ivan Jakšič, ROJ.: 07.01.1951, ŠKOFJA LOKA, PODLUBNIK 302 |
1 Aleksandra Hoivik, ROJ.: 04.08.1953, ŠKOFJA LOKA, PODLUBNIK
162 |
2 Mija Gantar, ROJ.: 12.07.1938, ŠKOFJA LOKA, PODLUBNIK 158 |
2 Jožefa Žnidaršič, ROJ.: 12.03.1949, ŠKOFJA LOKA, PODLUBNIK
158 |
2 Marjan Debeljak, ROJ.: 14.02.1973, ŠKOFJA LOKA, PODLUBNIK
159 |
3 Jernej Podobnik, ROJ.: 03.03.1980, VEŠTER, VEŠTER 17A |
4 mag. Robert Strah, ROJ.: 22.04.1976, ŠKOFJA LOKA, PODLUBNIK
238 |
4 France Krmelj, ROJ.: 20.02.1939, ŠKOFJA LOKA, PODLUBNIK 28 |
5 Sebastjan Čadež, ROJ.: 23.12.1973, VIRLOG, VIRLOG 13 |
5 Irma Zarnik, ROJ: 20.10.1968, STARA LOKA, STARA LOKA 35 |
6 Andrej Štremfelj, ROJ: 21.06.1962, ŠKOFJA LOKA, GROHARJEVO
NASELJE 6 |
6 Jernej Bernik, ROJ: 24.03.1987, ŠKOFJA LOKA, GROHARJEVO
NASELJE 33 |
7 Marko Mohorič, ROJ.: 30.04.1973, PEVNO, PEVNO 2A |
|
Številka: 041-0001/2018 |
Datum:
04.12.2018 |
|
|
Občina
Škofja Loka |
|
Zdenka Podobnik, Predsednica občinske volilne komisije |
|