New Page 1

 

Na podlagi 27. člena Zakona o urejanju prostora (ZUreP-1, Uradni list RS, št. 110/02, 8/03-popr., in 58/03-ZZK-1, v nadaljevanju ZureP-1) in 17. člena Statuta Občine Ruše (MUV, št. 5/99, 18/00), je župan Občine Ruše dne 1. septembra 2006 določil

 

 

S P R E M E M B E I N D O P O L N I T V E

 

 

programa priprave zazidalnega načrta za gradnjo skladiščno upravnega prostora in čistilne naprave ob industrijski coni naselja Ruše

 

 

I. PREDMET SPREMEMB IN DOPOLNITEV PROGRAMA PRIPRAVE

 

 

S tem programom se sprejmejo spremembe in dopolnitve Programa priprave zazidalnega načrta za gradnjo skladiščno upravnega prostora in čistilne naprave ob industrijski coni naselja Ruše, objavljene v MUV št. 13/00, spremenjene in dopolnjene s Spremembami in dopolnitvami programa priprave zazidalnega načrta za gradnjo skladiščno upravnega prostora in čistilne naprave ob industrijski coni naselja Ruše (objavljene v MUV št. 4/01).

 

 

Program priprave in njegove spremembe in dopolnitve iz prvega odstavka te točke se spremenijo v naslednji vsebini: Besedilo programa od točke I (Uvod) do vključno točke VI (Sredstva za izdelavo ZN) se v celoti nadomesti z naslednjim besedilom:

 

 

»

 

 

1. PREDMET PROGRAMA PRIPRAVE

 

 

Ta program določa postopek priprave in sprejemanja strokovnih podlag ter zazidalnega načrta za gradnjo skladiščno upravnega prostora in čistilne naprave ob industrijski coni naselja Ruše (v nadaljevanju: ZN).

 

 

2. OCENA STANJA, IZHODIŠČA, RAZLOGI IN PRAVNA PODLAGA ZA PRIPRAVO ZN

 

 

Skladno s strategijo Občine Ruše po izboljšanju gospodarskega in socialnega standarda si v Občini Ruše prizadevamo za nove investicije, ki bodo s svojimi programi omogočale zaposlovanje aktivnega prebivalstva. Najprimernejše območje za program, ki ga predvideva potencialni investitor je zaradi zadostnih površin, relativno dobre dostopnosti z železniškimi in cestnimi povezavami, obstoječe vizualne degradacije okolja in ostalih dejavnikov, na skrajnem severovzhodnem območju naselja Ruše, v katerem so s prostorskimi planskimi akti opredeljena območja komunalne in okoljske infrastrukture (O), mešano območje in območje proizvodnih dejavnosti.

 

 

Obravnavano območje z opisanimi vrstami namenskih rab se nahaja ob območju proizvodnih dejavnosti in je razen komunalni namenjeno novim proizvodnim dejavnosti (betonarna, drobilarna, separacija…), kot je razvidno iz naslednjih točk tega programa. Zaradi zaščite podtalnice in izenačevanja komunalnega standarda vseh občanov ter izvajanja obveznih javnih služb je potrebno pristopiti h gradnji kolektorja in ene ali več čistilnih naprav, kot je predvideno v Idejni študiji: »Generalni koncept zbiranja, odvajanja in čiščenja odpadnih voda v Občini Ruše«, IEI, julij 1998«.

 

 

Severovzhodni del obravnavanega območja je ena od potencialnih lokacij centralne čistilne naprave za približno 11.000 PE. Za določitev točne lokacije, tipa in ostalih lastnosti čistilne naprave na obravnavani lokaciji so bile izdelane posebne strokovne podlage, ki bodo po potrebi dopolnjene in katerih izsledki bodo povzeti v ZN.

 

 

Pravna podlaga za pripravo je ZN Zakon o urejanju prostora, ZUreP-1, (Ur.l. RS, št. 110/2002 (8/2003 - popr.), 58/2003-ZZK- 1), v nadaljevanju: ZUreP-1.

 

 

Postopek priprave ZN se je pričel v letu 2000 in se od leta 2001, ko so bile pripravljene strokovne podlage, zaradi lastniških razmer na obravnavanem območju ni nadaljeval.

 

 

V okviru postopka so bile v letih 2001 in 2002 pripravljene strokovne podlage in pridobljene smernice oz. predhodni pogoji, ki so omenjeni v nadaljnjih točkah.

 

 

V letu 2006 je Občina Ruše s strani novega lastnika zemljišč prejela pobudo za nadaljevanje postopka. Postopek se skladno z določili 175. člena ZUreP-1 nadaljuje po določilih ZUreP-1, pri čemer se ne upoštevajo določila o prostorskih konferencah

 

 

3. PREDMET IN PROGRAMSKA IZHODIŠČA ZN

 

 

Predmet ZN je priprava pravne osnove za načrtovanje predvidenih prostorskih ureditev (gradnja čistilne naprave z deponijo blata, proizvodne hale za betonsko galanterijo, betonarne in separacije ter drobilnice (začasni in pomični objekti), vse s spremljajočimi objekti in funkcionalnimi površinami ter gradnja upravno poslovnih stavb.

 

 

Ugodna za tovrstne dejavnosti je bližina industrijskega tira in s tem možnost transporta materiala in gotovih betonskih izdelkov ter dovoz materiala za potrebe proizvodnje. Točna lokacija objektov in potek prometnic bo določena v predlogu ZN.

 

 

Obstoječa planska namenska raba in ostali podatki o prostoru:

 

 

Obravnavano območje je v veljavnih prostorskih aktih občine (zadnje spremembe sprejete z Odlokom o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnega in srednjeročnega plana Občine Ruše, za območje nove Občine Ruše v letu 2004 (MUV št. 10/04 in popr. št. 12/04 ter 8/06) razporejeno v poselitveno območje naselja Ruše, za katerega je izdelana in z istim odlokom sprejeta Urbanistična zasnova.

 

 

Z urbanistično zasnovo je na območju predvidena naslednja namenska raba: Večina območja se nahaja v območju komunalne in okoljske infrastrukture, znotraj katerega so predvidena območja za oskrbo z vodo, vodovodi, območja za čiščenje voda, črpanje voda, kanalski vodi, območja za ravnanje z odpadki, območja za odlaganje odpadkov in druge komunalne dejavnosti.

 

 

Skrajni zahodni del območja se nahaja v območju proizvodnih dejavnosti (P), pretežno namenjenem proizvodnim in servisnim dejavnostim. Znotraj teh se pojavljajo industrijska območja, pretežno namenjena stavbam težke industrije in druga proizvodna območja, pretežno namenjena stavbam za proizvodnjo in skladišča Vzhodni in jugovzhodni del se nahaja znotraj mešanega območja (M) in je namenjeno trgovskim, proizvodnim in storitvenim dejavnostim.

 

 

V skladu z določili Zakona o varstvu okolja /ZVO-1/ (Ur.l. RS, št. 41/2004, 17/2006, 20/2006, 28/2006 Skl.US: U-I-51/06-5, 49/2006-ZMetD, 66/2006 Odl.US: U-I-51/06-10) je Ministrstvo za okolje in prostor z odločbo št. 35409-156/2006 IL z dne 11. 7. 2006 odločilo, da je pred sprejemom ZN potrebno izvesti celovito presojo vplivov na okolje (CPVO) v skladu z zakonom, ki ureja področje varstva okolja. Sestavni del postopka je izvedba presoje sprejemljivosti vplivov izvedbe ZN in posegov v naravo na varovanih območjih.

 

 

Pred sprejemom ZN je torej potrebno izvesti celovito presojo vplivov njegove izvedbe na okolje v skladu z določbami zakona, ki ureja področje varstva okolja.

 

 

Ministrstvo, pristojno za varstvo okolja, z javnim naznanilom v svetovnem spletu in v enem od dnevnih časopisov, ki pokriva jo območje cele države, obvesti javnost, da bo izvedena celovita presoja vplivov na okolje.

 

 

4. OKVIRNO UREDITVENO OBMOČJE ZN

 

 

Območje ZN se nahaja v severovzhodnem delu naselja Ruše, meri dobrih 9 ha. Zajema parcele št. 1, 129/1, 143, 144, 139, 136, 140, 134, 142, 144, 133, 137, 143, 145, 146 in 141, vse v K.O. Ruše. Natančno ureditveno območje bo določeno v predlogu ZN.

 

 

5. NOSILCI UREJANJA PROSTORA IN DRUGI UDELEŽENCI

 

 

Pripravljavec oz. načrtovalec bo po sprejemu programa priprave pozval pristojne nosilce urejanja prostora, da v roku 30 dni podajo smernice za načrtovanje predvidene prostorske ureditve.

 

 

Nosilci urejanja prostora bodo ob pozivu prejeli tudi sprejet program priprave.

 

 

V skladu z zakonom, ki ureja ohranjanje narave, se v primeru, da strokovna priprava naravovarstvenih smernic v roku 30 dni ni možna, rok lahko podaljša, vendar na največ 60 dni, o čemer pristojni zavod obvesti pripravljavca. Nosilci urejanja prostora v tem roku posredujejo tudi strokovne podlage, s katerimi razpolagajo in se nanašajo na območje oziroma so predmet načrtovanja.

 

 

V primeru, da nosilci urejanja prostora v 30 dneh oz. 60 dneh ne bodo podali smernic, se bo v skladu z 29. členom ZUreP-1 štelo, da smernic nimajo. V primeru, da smernice nekaterih nosilcev urejanja prostora ne bodo podane, mora načrtovalec kljub temu upoštevati vse veljavne predpise in druge pravne akte.

 

 

V fazi dopolnjenega predloga ZN bo pripravljavec oz. načrtovalec pozval pristojne nosilce k posredovanju mnenj k dopolnjenemu predlogu. V primeru, da le-ti mnenj ne bodo podali v zakonskem roku, to je v 30 dneh od dneva vročitve poziva, se bo štelo, da soglašajo s predvideno ureditvijo na območju.

 

 

Pristojni nosilci urejanja prostora za izdajo smernic in mnenj za izdelavo ZN so:

 

 

1. Ministrstvo za zdravje, Zdravstveni inšpektorat Republike Slovenije, Izpostava Maribor;

 

 

2. Ministrstvo za obrambo, Inšpektorat RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami, Izpostava Maribor, Rotovški trg 9, 2000 Maribor;

 

 

3. Ministrstvo za okolje, prostor in energijo, Agencija RS za okolje (ARSO), Urad za upravljanje z vodami, Oddelek porečja reke Drave, Krekova 17, 2000 Maribor;

 

 

4. Zavod za varstvo kulturne dediščine Republike Slovenije, Območna enota Maribor, Slomškov trg 6, 2000 Maribor (posredovanje strokovnih zasnov za varstvo kulturne dediščine in kulturnovarstvenega mnenja);

 

 

5. Zavod Republike Slovenije za varstvo narave, Območna enota Maribor, Pobreška c. 20, 2000 Maribor (posredovanje naravovarstvenih smernici in naravovarstvenega mnenja);

 

 

6. Elektro Maribor, Javno podjetje za distribucijo električne energije d.d. , Vetrinjska ulica 2, 2000 Maribor;

 

 

7. Telekom Slovenije, Titova c. 38, 2000 Maribor;

 

 

8. Plinarna Maribor d. d., Plinarniška ul. 9, 2000 Maribor;

 

 

9. ELEKTRO-SLOVENIJA, d.o.o. (ELES d.o.o.), Hajdrihova 2, 1000 Ljubljana;

 

 

10. Nigrad, Javno komunalno podjetje d. d. , Zagrebška cesta 30, 2000 Maribor.;

 

 

11. CATV SELNICA - RUŠE D.O.O., Mariborska cesta 25, 2352 Selnica ob Dravi;

 

 

12. Mariborski vodovod, javno podjetje, d. d ., Jadranska cesta 24, 2102 Maribor;

 

 

13. Občina Ruše, Režijski obrat, Trg vstaje 11, 2342 Ruše (za področje prometa na občinskih cestah);

 

 

14. Zavod za gozdove Slovenije, OE Maribor, Tyrševa ulica 15, 2000 Maribor;

 

 

15. Javna agencija za železniški promet, Kopitarjeva ulica 5, 2000 MARIBOR.

 

 

V kolikor bi se med postopkom izkazalo, da je potrebno pridobiti smernice in mnenja drugih nosilcev urejanja prostora, se le-te po potrebi vključi v postopek. V tem primeru se, če bo to potrebno, dopolni ta program priprave.

 

 

Drugi udeleženci v postopku priprave ZN so:

 

 

- načrtovalec: izbran s strani investitorja;

 

 

- investitor Stavbar gradnje d.o.o. iz Maribora;

 

 

- izdelovalec okoljskega poročila: Oikos d.o.o. Domžale;

 

 

- izdelovalec poročila o vplivih na okolje: Oikos d.o.o. Domžale;

 

 

- revizor okoljskega poročila in poročila o vplivih na okolje: bo izbran s strani investitorja;

 

 

- Ministrstvo za okolje in prostor: sodeluje v postopku CPVO;

 

 

- pripravljavec:Občina Ruše, Občinska uprava Občine RUŠE.

 

 

6. NAČIN PRIDOBITVE STROKOVNIH PODLAG

 

 

Po sprejemu programa priprave dostavi investitor načrtovalcu in pripravljavcu idejno zasnovo predvidene prostorske ureditve na obravnavanem območju.

 

 

Ob upoštevanju programskih izhodišč tega programa priprave, na podlagi analize pridobljenih smernic in pripravljenih strokovnih podlag iz naslednje točke te informacije, lahko načrtovalec predlaga nove variante ali optimizacije že predlaganih.

 

 

Pripravljavec in investitor potrdita predlagan obseg variant, za katere izdelovalec strokovnih podlag v primerni natančnosti izdela variantne rešitve kot celovite urbanistične, krajinske in arhitekturne oziroma gradbeno tehnične strokovne rešitve. Načrtovalec izdela študijo variant, v kateri na podlagi strokovnih podlag presodi in primerja variantne rešitve z vidika prostorskega razvoja (racionalna raba prostora), s funkcionalnega, varstvenega in ekonomskega vidika ter z vidika sprejemljivosti načrtovanih ureditev v lokalnem okolju.

 

 

V zaključku primerjalne študije načrtovalec predlaga in utemelji najustreznejšo variantno rešitev in poda usmeritve za njeno optimizacijo v sklopu izdelave strokovnih podlag in predloga ZN.

 

 

Variante iz drugega, tretjega in četrtega odstavka te točke se izdelajo, v kolikor so z vidika prostora mogoče, sicer se obdeluje le ena varianta, kar mora načrtovalec utemeljiti.

 

 

V fazi izdelave študije variant(e) se opravi celovita presoja vplivov izvedbe ZN na okolje. Zagotovi se:

 

 

– okoljsko poročilo, v katerem se opredelijo, opišejo in ovrednotijo vplivi izvedbe ZN na okolje in možne alternative ter navede stopnja upoštevanja okoljskih izhodišč oziroma naravovarstvenih smernic;

 

 

– revizijo okoljskega poročila v skladu s predpisi, ki določajo podrobnejšo vsebino okoljskega poročila. Pripravljavec pred javno razgrnitvijo predlagane najustreznejše variantne rešitve, okoljskega poročila in njegove revizije, pridobi obvestilo o ustreznosti okoljskega poročila in njegove revizije. Pri odločitvi o najustreznejši variantni rešitvi je treba v čim večji meri upoštevati pisna mnenja in pripombe javnosti, podane na predlog najustreznejše variantne rešitve in na okoljsko poročilo, ki sta bila javno razgrnjena.

 

 

V fazi izdelave predloga ZN se po možnosti na podlagi poročila o vplivih na okolje izvede presoja vplivov na okolje (PVO).

 

 

Zagotovi se:

 

 

– poročilo o vplivih na okolje, ki mora biti izdelano v skladu s predpisi, ki določajo podrobnejšo vsebino poročila o vplivih na okolje ter

 

 

– revizijo poročila o vplivih na okolje, ki je neodvisen strokovni nadzor nad kakovostjo in ustreznostjo poročila o vplivih na okolje.

 

 

S predlogom ZN se hkrati javno razgrnejo tudi okoljsko poročilo (OP) z revizijo in po možnosti tudi poročilo o vplivih na okolje (POO), pisno mnenje o reviziji ter osnutek odločitve o okoljevarstvenem soglasju. Pripravljavec mora pred sprejemom ZN pridobiti pisno mnenje o sprejemljivosti ZN in po možnosti tudi okoljevarstveno soglasje.

 

 

7. SEZNAM OBSTOJEČIH IN POTREBNIH STROKOVNIH PODLAG IN NAČIN NJIHOVE PRIDOBITVE

 

 

Pri izdelavi strokovnih podlag in ZN je treba upoštevati vse predhodno izdelane strokovne podlage in vsa druga gradiva, relevantna za izdelavo naloge s področja prostorskega razvoja, varstva okolja, ohranjanja narave in varstva kulturne dediščine.

 

 

Le-te se smiselno uporabi pri pripravi gradiv iz naslednjih odstavkov. V postopku izdelave študije variant se ob smiselnem upoštevanju že pripravljenega gradiva predvidoma izdelajo naslednje strokovne podlage:

 

 

– analiza stanja in teženj v prostoru: analiza fizičnih lastnosti in pravnega stanja prostora, problemov, ki izhajajo iz dosedanjega prostorskega razvoja;

 

 

– analiza razvojnih možnosti v prostoru: ugotovitev novih razvojnih potreb, teženj in različnih pobud na obravnavanem območju, analiza možnosti glede načrtovanja prostorske ureditve;

 

 

– študija ranljivosti prostora: analiza pričakovanih vplivov prostorske ureditve na posamezne sestavine prostora, vrednotenje ter priprava predlogov strokovnih rešitev;

 

 

– elaborati, v katerih se variante vrednotijo in primerjajo: razvojno urbanistični, gradbeno tehnični, okoljsko poročilo in po potrebi tudi drugi;

 

 

– morebitne druge strokovne podlage, ki bodo izhajale iz smernic nosilcev urejanja prostora.

 

 

V postopku izdelave predloga ZN se izdelajo naslednje strokovne podlage:

 

 

– idejna zasnova načrtovane prostorske ureditve, izdelana na način, ki vključuje vse funkcionalne, urbanistične, krajinske, arhitekturne in okoljevarstvene rešitve in ureditve z ustreznim poročilom in utemeljitvijo (zasnova objekta in cevovoda);

 

 

– idejna zasnova posameznih elementov prostorske ureditve, izdelana kot posamezni načrti, ki vključuje vse funkcionalne, urbanistične, krajinske, arhitekturne in okoljevarstvene rešitve in ureditve, z ustreznimi poročili in utemeljitvami;

 

 

– idejna zasnova zaščite, prestavitve in ukinitve obstoječih energetskih, vodovodnih in drugih komunalnih priključkov in ureditev;

 

 

– idejna zasnova rešitev in ukrepov za preprečitev negativnih vplivov na okolje, kulturno dediščino in trajnostno rabo naravnih dobrin, za omilitev vplivov na rastlinske in živalske vrste ter njihove habitate, vključno z idejno zasnovo ureditve morebitnih izravnalnih ukrepov;

 

 

– idejna zasnova rešitev in ukrepov za obrambo ter varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami;

 

 

– prikaz vplivnega območja pričakovanih posameznih vrst vplivov načrtovanih objektov na okolico;

 

 

– morebitne druge strokovne podlage, ki bodo izhajale iz smernic nosilcev urejanja prostora, po potrebi tudi strokovne podlage v zvezi z ukrepi v času gradnje.

 

 

Predlog ZN mora vsebovati tudi podatke o lastnikih in imetnikih drugih stvarnih pravic na zemljiščih in nepremičninah.

 

 

V letu 2002 so bili v postopku pridobljeni posamezni predhodni pogoji oz. pridobljene smernice, prav tako je bilo pripravljeno naslednje gradivo:

 

 

- Poročilo o vplivih na okolje za proizvodno komunalni kompleks v Rušah (Oikos, september 2003);

 

 

- Strokovne podlage za izgradnjo čistilne naprave in glavnega zbiralnika ob industrijski coni naselja Ruše (IEI d.o.o., Maribor, junij 2001);

 

 

- Vodnogospodarsko mnenje k strokovnim podlagam (št. III- 105L/02-RF) z dne 10. 4. 2002; prilagamo fotokopijo;

 

 

- Predhodni pogoji Zavoda za gozdove Slovenije, OE Maribor št. 281-9-2002 z dne 24. 4. 2002; prilagamo fotokopijo;

 

 

- Predhodni pogoji Zdravstvenega inšpektorata RS št. 351-4/ 2002 09902 z dne 09.04. 2002; prilagamo fotokopijo;

 

 

- Naravovarstvene usmeritve in predhodne pogoje za ZN s strani Zavoda RS za varstvo narave, OE Maribor z dne 14.5. 2002, št. JM/408 in 258; prilagamo fotokopijo. Našteto gradivo se smiselno upošteva pri pripravi strokovnih podlag oz. dopolnitev tistih, katerih priprava je bila pričeta v letu 2001.

 

 

Razen tega bo upoštevano tudi naslednje že pripravljeno gradivo:

 

 

- Določitev stopenj varstva pred hrupom; delovno poročilo, EPI SPEKTRUM, Maribor, december 2003 (IMS/022-2003; naloga prehaja k zaključni fazi);

 

 

- Idejna študija: »Generalni koncept zbiranja, odvajanja in čiščenja odpadnih voda v Občini Ruše«, IEI, julij 1998;

 

 

- Predinvesticijska zasnova za izgradnjo preostalega kanalizacijskega sistema in CČN v Občini Ruše, P.T.S., Silvo REP s.p. in Občina Ruše, maj.02;

 

 

- Ostalo relevantno gradivo, pripravljeno za območje Občine Ruše.

 

 

Pri izdelavi ZN bodo upoštevani naslednji predpisi:

 

 

- Zakon o urejanju prostora /ZUreP-1/ (Ur.l. RS, št. 110/2002 (8/2003 - popr.), 58/2003-ZZK-1) , ki predstavlja pravno podlago za izvedbo postopka;

 

 

- Zakon o varstvu okolja /ZVO-1/ (Ur.l. RS, št. 41/2004, 17/2006, 20/2006, 28/2006 Skl.US: U-I-51/06-5, 49/2006- ZMetD);

 

 

- Pravilnik o vsebini, obliki in načinu priprave državnih in občinskih lokacijskih načrtov ter vrstah njihovih strokovnih podlag (Ur.l. RS, št. 86/2004);

 

 

- Pravilnik o geodetskem načrtu (Ur.l. RS, št. 40/2004) in drugi relevantni predpisi.

 

 

Podlaga za izdelavo predloga ZN je geodetski načrt, izdelan v skladu Pravilnikom o geodetskem načrtu (Ur.l. RS, št. 40/2004). Predlog ZN mora vsebovati tudi podatke o lastnikih in imetnikih drugih stvarnih pravic na zemljiščih in nepremičninah.

 

 

8. POSTOPEK IN TERMINSKI PLAN SPREJEMANJA ZN

 

 

Pridobitev smernic za načrtovanje

 

 

Načrtovalec in investitor zagotovita gradivo za pridobitev smernic iz 5. točke tega programa.

 

 

Načrtovalec pridobi smernice na način, kot je opredeljeno v 5. točki tega programa, jih pregleda in analizira.

 

 

Izdelava strokovnih podlag in morebitne študije variant

 

 

Načrtovalec izdela strokovne podlage. Če je možno predlaga variantne rešitve in izdela študijo variant.

 

 

K izdelani in po potrebi dopolnjeni študiji variant in predlogu najustreznejše variantne rešitve pridobi načrtovalec stališča investitorja, pripravljavca, lahko pa tudi nosilcev urejanja prostora iz 5. točke tega programa.

 

 

O variantni rešitvi, za katero se izdela predlog ZN, odloči pripravljavec z investitorjem.

 

 

Izdelava predloga ZN

 

 

Načrtovalec po potrditvi strokovnih podlag in variantne rešitve izdela predlog ZN.

 

 

Načrtovalec po posredovanju pripomb s strani pripravljavca dopolni predlog ZN.

 

 

Javna razgrnitev in javne obravnave

 

 

Po pridobitvi sklepa o ustreznosti okoljskega poročila (OP) Župan s sklepom odredi javno razgrnitev predloga ZN, okoljskega poročila, revizije OP, poročila o vplivih na okolje in poročila o reviziji na sedežu pripravljavca.

 

 

Javna razgrnitev traja najmanj 30 dni.

 

 

Pripravljavec obvesti javnost o kraju in času javne razgrnitve in javne obravnave z objavo v Medobčinskem uradnem vestniku, v dnevnem časopisu ter na krajevno običajen način, in sicer najmanj en teden pred začetkom javne razgrnitve.

 

 

Pripravljavec v času javne razgrnitve organizira javno obravnavo v Občini Ruše.

 

 

Pripravljavec v času javne razgrnitve in javne obravnave evidentira vse pisne in ustne pripombe in predloge organov, organizacij in posameznikov.

 

 

Načrtovalec v sodelovanju s pripravljavcem, investitorjem, načrtovalcem in izdelovalcem OP pripravi predlog stališč glede njihovega upoštevanja.

 

 

Načrtovalec s pripombami in predlogi ter predlogom stališč seznani tudi tiste nosilce urejanja prostora, na katerih delovno področje bi se predlagane spremembe lahko nanašale, ter pridobi njihovo predhodno mnenje.

 

 

O upoštevanju pripomb odloči pripravljavec s sprejemom stališč do pripomb po predhodnem stališču investitorja.

 

 

Izdelava dopolnjenega predloga ZN

 

 

Investitor zagotovi izdelavo potrebnih dopolnitev strokovnih podlag po sprejemu odločitve o upoštevanju pripomb in predlogov.

 

 

Načrtovalec izdela dopolnjen predlog ZN in po potrebi dopolni strokovne podlage.

 

 

Načrtovalec po potrebi dopolni in zaključi analizo smernic, ter jo priloži k dopolnjenemu predlogu ZN in h gradivu za pridobitev mnenj.

 

 

Izdelovalec OP dopolni OP.

 

 

Načrtovalec pripravi gradivo za pridobitev mnenj.

 

 

Pripravljavec pridobi mnenja k dopolnjenemu predlogu ZN s strani nosilcev urejanja prostora iz IV. točke tega programa priprave, ki dajejo smernice in mnenja. Nosilci urejanja prostora podajo mnenje v 30 dneh po prejemu vloge. Pripravljavec posreduje načrtovalcu mnenja nosilcev urejanja prostora z namenom, da načrtovalec izdela usklajen dopolnjen predlog ZN.

 

 

Sprejem zazidalnega načrta

 

 

Pripravljavec posreduje usklajen dopolnjen predlog zazidalnega načrta v sprejem Občinskemu svetu Občine Ruše.

 

 

Sestavni del gradiva so stališča do pripomb in predlogov z javne razgrnitve.

 

 

Občinski svet sprejme zazidalni načrt z odlokom, pripravljavec objavi odlok v Medobčinskem uradnem vestniku. Sočasno bo v postopku priprave in sprejema LN kot je navedeno v 6. in 7. točki tega programa, potekal postopek celovite presoje vplivov na okolje ter presoje vplivov na okolje (slednje v fazi predloga zazidalnega načrta).

 

 

 

 

 

 

 

 

9. OBVEZNOSTI V ZVEZI S FINANCIRANJEM ZN

 

 

Priprava ZN se financira s strani investitorja oz. lastnika zemljišče, to je podjetje Stavbar gradnje d.o.o.

 

 

»

 

 

10. VELJAVNOST SPREMEMB IN DOPOLNITEV PROGRAMA PRIPRAVE

 

 

Spremembe in dopolnitve programa priprave se objavijo v Medobčinskem uradnem vestniku in začnejo veljati z dnem objave

 

 

Številka: 350-05-001/2000 104

 

 

Datum: 11. september 2006

 

 

Župan Občine Ruše

 

 

Vili Rezman, prof., s. r.