Občinska volilna komisija Podčetrtek je na
podlagi 90. člena
Zakona o lokalnih volitvah (Uradni
list RS, št. 94/07 – UPB in 45/08) in zapisnika o delu občinske volilne
komisije Podčetrtek pri ugotavljanju izida glasovanja na volitvah
župana, članov občinskega sveta in članov svetov krajevnih skupnosti v
Občini Podčetrtek, ki so bile 10. 10. 2010, sestavila |
I. POROČILO O IZIDU VOLITEV ŽUPANA OBČINE
PODČETRTEK |
1. |
V Občini Podčetrtek je od skupnega števila
volivcev 2853 glasovalo 1412 volivcev, kar znaša 49,49% vseh volilnih
upravičencev. |
2. |
Pri glasovanju za župana je bilo oddanih
1409 glasovnic, od tega je bilo 63 neveljavnih in 1346 veljavnih
glasovnic. |
Kandidat je dobil naslednje število
glasov: |
1. PETER MISJA
je dobil 1346 glasov, kar znaša 100% |
veljavnih glasov. |
3. |
Občinska volilna komisija Podčetrtek je na
podlagi 107. člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07
– UPB in 45/08) ugotovila, da je za župana občine Podčetrtek izvoljen
|
PETER MISJA, roj. 9. 6. 1968, stanujoč
Imeno 20, 3254 Podčetrtek. |
II. POROČILO O IZIDU VOLITEV V OBČINSKI
SVET |
Občinska volilna komisija Podčetrtek je
pri ugotavljanju izida glasovanja za člane občinskega sveta uporabila
14. člen Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – UPB in
45/08). |
V Občini Podčetrtek je od skupnega števila
volivcev 2853 glasovalo 1412 volivcev, kar znaša 49,49% vseh volilnih
upravičencev. |
Pri glasovanju za občinski svet je bilo
oddanih 1412 glasovnic, od tega je bilo 62 neveljavnih in 1350 veljavnih
glasovnic. |
V volilni enoti, ki obsega območje celotne
Občine Podčetrtek, se je volilo 12 članov občinskega sveta. Posamezne
liste kandidatov so dobile naslednje število glasov in mandatov: |
+----------------------------+----------+-----------+----------+ |
| IME
LISTE | ŠTEVILO | % GLASOV | ŠT. | |
| | GLASOV | | MANDATOV | |
+----------------------------+----------+-----------+----------+ |
|1. SLOVENSKA
LJUDSKA STRANKA| 80 | 5,93 | 1 | |
+----------------------------+----------+-----------+----------+ |
|2. LIBERALNA
DEMOKRACIJA | 78 | 5,78 | 1 | |
|SLOVENIJE | | | | |
+----------------------------+----------+-----------+----------+ |
|3. NOVA
SLOVENIJA – | 42 | 3,11 | 0 | |
|Krščanska
ljudska stranka | | | | |
+----------------------------+----------+-----------+----------+ |
|4. ROD, lista
za razvoj in | 155 | 11,48 | 1 | |
|obnovo
doma | | | | |
+----------------------------+----------+-----------+----------+ |
|5. LISTA ZA KS
PRISTAVO | 132 | 9,78 | 1 | |
+----------------------------+----------+-----------+----------+ |
|6. SOCIALNI
DEMOKRATI | 146 | 10,81 | 1 | |
+----------------------------+----------+-----------+----------+ |
|7. LISTA ZA
TRAJNOSTNI | 194 | 14,37 | 2 | |
|RAZVOJ OBČINE
PODČETRTEK | | | | |
+----------------------------+----------+-----------+----------+ |
| 8. LISTA ZA KS
POLJE OB | 110 | 8,15 | 1 | |
|SOTLI | | | | |
+----------------------------+----------+-----------+----------+ |
| 9. SLOVENSKA
DEMOKRATSKA | 340 | 25,19 | 4 | |
|STRANKA | | | | |
+----------------------------+----------+-----------+----------+ |
| 10. DeSUS –
Demokratična | 73 | 5,41 | 0 | |
|stranka
upokojencev | | | | |
|Slovenije | | | | |
+----------------------------+----------+-----------+----------+ |
Izvoljeni so naslednji kandidati:
|
1. Maks JURAK, Sela 7, 3254 Podčetrtek
|
iz liste Slovenska ljudska stranka
|
2. Anton POČIVAVŠEK, Sodna vas 39, 3253
Pristava pri Mestinju |
iz liste Liberalna demokracija Slovenije
|
3. Boris POČIVAVŠEK, Imeno 1B, 3254
Podčetrtek |
iz liste ROD, lista za razvoj in obnovo
doma |
4. Gojko LONČARIČ, Pristava pri Mestinju
23, 3253 Pristava pri Mestinju |
iz Liste za KS Pristavo |
5. Srečko GOBEC, Cmereška Gorca 2, 3253
Pristava pri Mestinju |
iz liste Socialni demokrati |
6. mag. Darija ŠTRAUS TRUNK, Imeno 73,
3254 Podčetrtek |
7. Blaž ŠELEKAR, Imeno 76, 3254 Podčetrtek
|
iz Liste za trajnostni razvoj Občine
Podčetrtek |
8. Zlatko JURIČAN, Polje ob Sotli 17, 3255
Buče |
iz Liste za KS Polje ob Sotli |
9. mag. Marko JURAK, Sela 3, 3254
Podčetrtek |
10. Ana KOPRIVC, Pristava pri Mestinju 40,
3254 Pristava pri Mestinju |
11. mag. Srečko JUG, Pristava pri Lesičnem
9b, 3261 Lesično |
12. Jožefa UŽMAH, Pristava pri Mestinju
17, 3253 Pristava pri Mestinju |
iz liste Slovenska demokratska stranka. |
III. 1. POROČILO O IZIDU VOLITEV V SVET
KRAJEVNE SKUPNOSTI PODČETRTEK |
1. |
V Krajevni skupnosti Podčetrtek je od
skupnega števila volivcev 861, glasovalo 430 volivcev, kar znaša 49,94%
vseh volilnih upravičencev. |
2. |
Pri glasovanju za člane sveta krajevne
skupnosti je bilo oddanih 430 glasovnic, od tega je bilo 20 neveljavnih
in 410 veljavnih glasovnic. |
3. |
Občinska volilna komisija je pri
ugotavljanju izida glasovanja za člane krajevne skupnosti uporabila 11.
člen Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – UPB in
45/08). |
V štirih volilnih enotah v Krajevni
skupnosti Podčetrtek se je volilo 8 članov sveta krajevne skupnosti.
|
Izvoljeni so naslednji kandidati:
|
1. Martin JURAK, Trška cesta 49, 3254
Podčetrtek |
2. Irena DEBELAK, Trška cesta 100, 3254
Podčetrtek |
3. Urban Rudi VIDETIČ, Trška cesta 45a,
3254 Podčetrtek |
4. Bojan MOTOH, Slake 38, 3254 Podčetrtek
|
5. Boštjan MISJA, Imeno 20, 3254
Podčetrtek |
6. Romana ULČNIK, Imeno 41, 3254
Podčetrtek |
7. Dušan ŠELIGO, Imeno 44, 3254 Podčetrtek
|
8. Leopold ALEGRO, Golobinjek ob Sotli 10,
3254 Podčetrtek. |
2. POROČILO O IZIDU VOLITEV V SVET
KRAJEVNE SKUPNOSTI POLJE OB SOTLI |
1. |
V Krajevni skupnosti Polje ob Sotli je od
skupnega števila volivcev 385, glasovalo 192 volivcev, kar znaša 49,87%
vseh volilnih upravičencev. |
2. |
Pri glasovanju za člane sveta krajevne
skupnosti je bilo oddanih 192 glasovnic, od tega je bilo 7 neveljavnih
in 185 veljavnih glasovnic. |
3. |
Občinska volilna komisija je pri
ugotavljanju izida glasovanja za člane krajevne skupnosti uporabila 11.
člen Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – UPB in
45/08). |
V petih volilnih enotah v Krajevni
skupnosti Polje ob Sotli se je volilo 9 članov sveta krajevne skupnosti.
|
Izvoljeni so naslednji kandidati:
|
1. Peter HOSTNIK, Polje ob Sotli 11, 3255
Buče |
2. Helena AVGUSTINČIČ, Sedlarjevo 8, 3255
Buče |
3. Anton DEBELAK, Sedlarjevo 4, 3255 Buče
|
4. Slavko JUG, Prelasko 2, 3255 Buče
|
5. Anton GERŠAK, Brezovec pri Polju 20,
3255 Buče |
6. Silvija TURK, Brezovec pri Polju 6,
3255 Buče |
7. Franc VRENKO, Lastnič 3, 3255 Buče
|
8. Jožef LEBIČ, Lastnič 71, 3255 Buče
|
9. Slavica VALENČAK, Lastnič 54, 3255
Buče. |
3. POROČILO O IZIDU VOLITEV V SVET
KRAJEVNE SKUPNOSTI PRISTAVA PRI MESTINJU |
1. |
V Krajevni skupnosti Pristava pri Mestinju
je od skupnega števila volivcev 899, glasovalo 443 volivcev, kar znaša
49,27% vseh volilnih upravičencev. |
2. |
Pri glasovanju za člane sveta krajevne
skupnosti je bilo oddanih 443 glasovnic, od tega je bilo 17 neveljavnih
in 426 veljavnih glasovnic. |
3. |
Občinska volilna komisija je pri
ugotavljanju izida glasovanja za člane krajevne skupnosti uporabila 11.
člen Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – UPB in
45/08). |
V devetih volilnih enotah v Krajevni
skupnosti Pristava pri Mestinju se je volilo 9 članov sveta krajevne
skupnosti. |
Izvoljeni so naslednji kandidati:
|
1. Uroš CVERLIN, Pristava pri Mestinju
41a, 3253 Pristava pri Mestinju |
2. Franc ČOKL, Jerčin 17, 3253 Pristava
pri Mestinju |
3. Jožef KORITNIK, Sodna vas 31, 3253
Pristava pri Mestinju |
4. Srečko GOBEC, Cmereška Gorca 2, 3253
Pristava pri Mestinju |
5. Zvonimir ŠTUS, Roginska Gorca 37, 3253
Pristava pri Mestinju |
6. Darko GUZEJ, Sv. Ema 9, 3253 Pristava
pri Mestinju |
7. Stanko STRES ml., Nezbiše 36, 3253
Pristava pri Mestinju |
8. Damjan CVERLIN, Vidovica 16, 3253
Pristava pri Mestinju |
9. Josip ŠPOLJAR, Vonarje 21, 3253
Pristava pri Mestinju. |
4. POROČILO O IZIDU VOLITEV V SVET
KRAJEVNE SKUPNOSTI VIRŠTANJ |
1. |
V Krajevni skupnosti Virštanj je od
skupnega števila volivcev 473, glasovalo 223 volivcev, kar znaša 47,15%
vseh volilnih upravičencev. |
2. |
Pri glasovanju za člane sveta krajevne
skupnosti je bilo oddanih 223 glasovnic, od tega je bilo 27 neveljavnih
in 196 veljavnih glasovnic. |
3. |
Občinska volilna komisija je pri
ugotavljanju izida glasovanja za člane krajevne skupnosti uporabila 11.
člen Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – UPB in
45/08). |
V petih volilnih enotah v Krajevni
skupnosti Virštanj se je volilo 9 članov sveta krajevne skupnosti.
|
Izvoljeni so naslednji kandidati:
|
1. Jani TOPLIŠEK, Virštanj 57, 3254
Podčetrtek |
2. Andrejka ŠTRAUS KRAMER, Virštanj 3,
3254 Podčetrtek |
3. Anton ŠARLAH, Virštanj 46, 3254
Podčetrtek |
4. Janez VOLAVŠEK, Verače 9, 3254
Podčetrtek |
5. Nada KODRIN, Verače 43, 3254 Podčetrtek
|
6. Maks JURAK, Sela 7, 3254 Podčetrtek
|
7. Albin LESKOVŠEK, Sela 1, 3254
Podčetrtek |
8. Angela TOPLIŠEK, Gostinca 18, 3261
Lesično |
9. mag. Srečko JUG, Pristava pri Lesičnem
9b, 3261 Lesično. |
5. POROČILO O IZIDU VOLITEV V SVET
KRAJEVNE SKUPNOSTI OLIMJE |
1. |
V Krajevni skupnosti Olimje je od skupnega
števila volivcev 235, glasovalo 123 volivcev, kar znaša 52,34% vseh
volilnih upravičencev. |
2. |
Pri glasovanju za člane sveta krajevne
skupnosti je bilo oddanih 123 glasovnic, od tega je bilo 6 neveljavnih
in 117 veljavnih glasovnic. |
3. |
Občinska volilna komisija je pri
ugotavljanju izida glasovanja za člane krajevne skupnosti uporabila 11.
člen
Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – UPB in
45/08). |
V eni volilni enoti v Krajevni skupnosti
Olimje se je volilo 5 članov sveta krajevne skupnosti. |
Izvoljeni so naslednji kandidati:
|
1. Marko ŽOLGER, Olimje 93, 3254
Podčetrtek |
2. Franc JAKOPINA, Olimje 75, 3254
Podčetrtek |
3. Andrej GOBEC, Olimje 41, 3254
Podčetrtek |
4. Asunta JEŽOVNIK, Olimje 90, 3254
Podčetrtek |
5. Martin MOTOH, Rudnica 1, 3254
Podčetrtek. |
Št. 040-0007/2010 |
Podčetrtek, dne 12. oktobra 2010 |
Občinska volilna komisija Podčetrtek
|
Namestnica predsednice |
Valerija Uršič l.r. |