Na podlagi 3., 7. in 9. člena zakona o športu (Uradni list RS, št. 22/98), 21. člena Zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS, št. 72/93, 6/94, 57/94, 14/95, 20/95, 63/95, 73/95, 9/96, 44/96, 70/97, 10/98, 74/98, 59/99 in 70/2000), določil Nacionalnega programa športa v Republiki Sloveniji (Ur. l. RS, št. 24/2000 in 31-3/2000), 16. člena statuta Občine Hoče-Slivnica (MUV, št. 14/99 in 14/2001) je Občinski svet občine Hoče-Slivnica na 36. redni seji, dne 17. decembra 2001, sprejel
 
P R A V I L N I K
 
za vrednotenje športnih programov v Občini Hoče - Slivnica
 
I. SPLOŠNE DOLOČBE
 
1. člen
S tem pravilnikom Občinski svet občine Hoče - Slivnica določa pogoje, merila in postopke za vrednotenje in razdelitev sredstev, namenjenih za sofinanciranje programov športa in vzdrževanje športnih objektov v občini.
 
2. člen
Predmet tega pravilnika je delitev sredstev za šport, ki jih občina Hoče-Slivnica na osnovi določil Zakona o športu in usmeritev Nacionalnega programa športa v Republiki Sloveniji, zagotavlja v vsakoletnem proračunu.
 
 
S tem pravilnikom Občinski svet občine Hoče-Slivnica določa pogoje, merila in postopke za vrednotenje in razdelitev sredstev za sofinanciranje programov športa v občini Hoče-Slivnica ter opredeljuje ostala sredstva za šport v občini, ki se zagotavljajo v občinskem proračunu.
 
 
Namenska proračunska sredstva za šport se v občini Hoče-Slivnica zagotavljajo v naslednjih proračunskih postavkah:
 
 
I. Vsebine po nacionalnem programu športa v Republiki Sloveniji
 
1. Športna vzgoja otrok, mladine in študentov, ki se prostovoljno ukvarjajo s športom zunaj obveznega izobraževalnega programa
V skladu z rezultati razpisa
2. Športna rekreacija
 
3. Kakovostni šport
 
4. Vrhunski šport
 
5. Šport invalidov
 
II. Razvojne in strokovne naloge v športu
 
6. 1. Izobraževanje, usposabljanje in izpopolnjevanje strokovnih kadrov v športu
 
7. Znanstvenoraziskovalna dejavnost
 
8. Založniška dejavnost
 
9. Velike mednarodne, državne, medobčinske in občinske športne prireditve
 
10. Informacijski sistem na področju športa
 
11. Delovanje društev in športnih zvez
 
III. Investicije v športne objekte
 
IV. Ostale naloge
 
 
3. člen
Za sofinanciranje športnih programov iz občinskega proračuna lahko ob upoštevanju zgornjih pogojev kandidirajo naslednji izvajalci športnih programov:
 
 
- športna društva,
 
 
- zveze športnih društev, ki jih ustanovijo športna društva s sedežem na območju občineHoče-Slivnica,
 
 
- zavodi, gospodarske družbe, zasebniki in druge organizacije, ki so na podlagi zakonskih predpisov registrirane za opravljanje dejavnosti na področju športa,
 
 
- zavodi za področja vzgoje in izobraževanja.
 
 
Športna društva in njihova združenja imajo pod enakimi pogoji prednost pri izvajanju nacionalnega programa.
 
4. člen
Pravico do sofinanciranja športnih programov imajo nosilci in izvajalci športne dejavnosti iz prejšnjega člena tega pravilnika, ki izpolnjujejo naslednje pogoje:
 
 
- da imajo sedež v Občini Hoče - Slivnica
 
 
- da so registrirani,
 
 
- da imajo zagotovljene materialne, prostorske, kadrovske in organizacijske pogoje za realizacijo načrtovanih športnih aktivnosti,
 
 
- da imajo urejeno evidenco o registriranih tekmovalcih, članstvu in plačani članarini (velja za društva in športne zveze)
 
 
- da imajo za določene športne programe zagotovljeno redno in programsko urejeno vadbo
 
II. VSEBINSKA DOLOČILA
 
5. člen
S sredstvi občinskega proračuna občine Hoče-Slivnica se po tem pravilniku sofinancirajo športni programi z naslednjimi vsebinami:
 
 
1. Športna vzgoja otrok, mladine in študentov, ki se prostovoljno ukvarjajo s športom zunaj obveznega izobraževalnega programa
 
 
2. Športna rekreacija
 
 
3. Kakovostni šport
 
 
4. Vrhunski šport
 
 
5. Šport invalidov
 
 
6. Izobraževanje, usposabljanje in izpopolnjevanje strokovnih kadrov v športu
 
 
7. Znanstvenoraziskovalna dejavnost
 
 
8. Založniška dejavnost
 
 
9. Velike mednarodne, državne, medobčinske in občinske športne prireditve
 
 
10. Informacijski sistem na področju športa
 
 
11. Delovanje društev in športnih zvez
 
6. člen
V okviru vsebin iz prejšnjega člena, izvajalci lahko kandidirajo za sredstva lokalne skupnosti v obsegu, kot sledi:
 
1. Športna vzgoja otrok, mladine in študentov, ki se prostovoljno ukvarjajo s športom zunaj obveznega izobraževalnega programa
 
 
• Interesna športna vzgoja predšolskih otrok
Predšolsko obdobje obsega čas od otrokovega rojstva do sprejema v šolo. Na ravni lokalne skupnosti se izvajajo programi "Zlati sonček", "Naučimo se plavati", "Ciciban planinec" in športne dejavnosti, ki jih organizirajo izvajalci športnih programov za predšolske otroke z namenom optimalnega razvoja gibalnih sposobnosti, posredovanja osnovnih gibalnih znanj in spodbujanja otrokovih aktivnosti, ustvarjalnosti in razvoja osebnosti. Lokalna skupnost lahko sofinancira: propagandno gradivo, strokovni kader, najem 60 ur objekta na skupino z največ 20 otroki.
 
 
Višina sredstev za posamezne programe se določi na osnovi točkovanja po preglednici št. 1.
 
• Interesna športna vzgoja šoloobveznih otrok
Interesna športna vzgoja šoloobveznih otrok je dejavnost otrok od 6. do 15. leta starosti, ki so prostovoljno vključeni v športne programe. Na ravni lokalne skupnosti se izvajajo programi "Zlati sonček", "Krpan", "Naučimo se plavati" in drugi 80-urni programi za skladen razvoj gibalnih sposobnosti otrok in mladostnikov. Lokalna skupnost lahko sofinancira: propagandno gradivo, organizacijo, izpeljavo in udeležbe na občinskih, regijskih in državnih šolskih prvenstvih, strokovni kader za izvedbo 20-urnih tečajev plavanja na skupino z največ 10 otroki in 80-urnih programov na skupino z največ 20 otroki, objekt.
 
 
Višina sredstev za posamezne programe se določi na osnovi točkovanja po preglednici št. 2.
 
• Športna vzgoja otrok, usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport
V programe se vključujejo otroci od 6. do 11. leta in od 11. do 15. leta starosti, ki imajo interes, sposobnosti, ustrezne osebnostne značilnosti in visoko motivacijo, da bi lahko postali vrhunski športniki. Izvajalci teh programov morajo izpolnjevati prostorske, kadrovske in druge zahteve za strokovno izpeljavo programov, ki jih določi nacionalna panožna športna zveza, v dogovoru z Ministrstvom za šolstvo in šport in Olimpijskim komitejem Slovenije _ Združenjem športnih zvez. Programi so lahko razdeljeni v tri stopnje: a)cicibani, cicibanke, b) mlajši dečki in deklice in c) starejši dečki in deklice. Na ravni lokalne skupnosti se financira: objekt, strokovni kader, prevozni stroški, sodniški stroški in zavarovanje tekmovalcev (stroški prevozov, sodnikov in zavarovanj se plačajo po veljavnih uredbah). Navedeno je že upoštevano pri navedenem številu ur vadbe.
 
 
Višina sredstev za posamezne programe se določi na osnovi točkovanja po preglednici št. 3 in 4.
 
• Športna vzgoja otrok s posebnimi potrebami
Na ravni lokalne skupnosti se lahko sofinancira kader za izvedbo 80 ur programa na skupino z največ 10 otroki in objekt.
 
 
Višina sredstev za posamezne programe se določi na osnovi točkovanja po preglednici št. 5.
 
• Interesna športna vzgoja mladine
Interesna športna vzgoja mladine je dejavnost mladih od 15. do 20. leta starosti, ki se prostovoljno vključujejo v športne programe, katerih namen je izboljšanje športnih znanj, zagotavljanje psihofizične sposobnosti mladine, odpravljanje negativnih vplivov sodobnega življenja, preprečevanju zdravju škodljivih razvad in zadovoljevanju človekove potrebe po igri in tekmovalnosti. Na ravni lokalne skupnosti se lahko sofinancira: strokovni kader za 80-urne programe na skupino z največ 20 mladimi, objekt.
 
 
Višina sredstev za posamezne programe se določi na osnovi točkovanja po preglednici št. 6.
 
• Športna vzgoja mladine, usmerjene v kakovostni in vrhunski šport
Programi zajemajo načrtno vzgojo mladih športnikov, ki so usmerjeni v doseganje vrhunskih rezultatov, primerljivih z dosežki vrstnikov v mednarodnem merilu. Razdeljeni so na več stopenj (mlajši mladinci in mlajše mladinke, kadeti in kadetinje ter starejši mladinci in starejše mladinke). Obseg treninga je odvisen od specifičnosti športne zvrsti: 400-1100 ur. Na ravni lokalne skupnosti se financira: objekt, strokovni kader, prevozni stroški, sodniški stroški in zavarovanje tekmovalcev (stroški prevozov, sodnikov in zavarovanj se plačajo po veljavnih uredbah). Navedeno je že upoštevano pri navedenem številu ur vadbe.
 
 
Višina sredstev za posamezne programe se določi na osnovi točkovanja po preglednici št. 3 in 4.
 
• Športna vzgoja mladine s posebnimi potrebami
Ustrezna skrb za vključevanje mladine od 15. do 20. leta s posebnimi potrebami v vsakdanje življenje. Na ravni lokalne skupnosti se sofinancirajo programi športne vadbe, tekmovanj in tečajev in posebni programi za posamezne vrste primanjkljajev oziroma ovir, v obsegu strokovnega kadra za 80-urni program na skupino z največ 10 mladimi in objekt.
 
 
Višina sredstev za posamezne programe se določi na osnovi točkovanja po preglednici št. 7.
 
• Interesna športna dejavnost študentov
Programi na lokalni ravni obsegajo medfakultetna tekmovanja v izbranih športnih panogah, 80-urne programe v izbranih športnih panogah, odpravljanje plavalne nepismenosti in univerziado. Sofinancira se lahko strokovni kader za 80-urne programe na skupino z največ 20 študenti, objekt.
 
 
Višina sredstev za posamezne programe se določi na osnovi točkovanja po preglednici št. 8.
 
2. Športna rekreacija
Na ravni lokalne skupnosti se sofinancirajo 80-urni programi vadbe na skupino za največ 20 člani, v različnih športnih panogah in sicer v obsegu najemnine objekta. Za socialno in zdravstveno ogrožene ter občane, starejše od 65 let, se lahko sofinancira tudi strokovni kader.
 
 
OPOMBA: Posamezne skupine se lahko prijavijo na razpis preko športnih društev in klubov, zavodov s področja vzgoje in izobraževanja ali drugih asociacij (v slednjem primeru strokovni svet izvede preveritev uporabe sredstev).
 
 
Višina sredstev za posamezne programe se določi na osnovi točkovanja po preglednici št. 9.
 
3. Kakovostni šport
Priprave in športna tekmovanja ekip in posameznikov, registriranih športnikov, ki nimajo objektivnih strokovnih, organizacijskih in materialnih možnosti za vključitev v program vrhunskega športa in ki jih program športne rekreacije ne zadovoljuje, so pa pomemben dejavnik razvoja športa. V okviru teh programov gre za nastope v uradnih tekmovalnih sistemih panožnih športnih zvez do naslova državnega prvaka. Na ravni lokalne skupnosti se sofinancira najemnina objekta za 320 ur programa.
 
 
Višina sredstev za posamezne programe se določi na osnovi točkovanja po preglednici št. 3 in 4.
 
4. Vrhunski šport
Priprave in tekmovanje športnikov, ki imajo status mednarodnega, svetovnega in perspektivnega razreda. Na ravni lokalne skupnosti se lahko sofinancira:
 
 
za vrhunske športnike v individualnih športnih panogah največ 1200 ur programa
 
 
v kolektivnih športnih panogah za ekipe, katerih člani so kategorizirani vrhunski športniki, največ 1200 ur programa
 
Višina sredstev se določi s posebno proračunsko postavko, upravičence, ki predložijo potrebno dokumentacijo iz katere je razviden nivo tekmovanj, doseženi rezultati ter članstvo v društvu, ter višino dodeljenih sredstev določi strokovni svet, potrdi pa izvršni odbor Športne zveze občine Hoče-Slivnica.
 
5. Šport invalidov
Programi za invalide z namenom ohranjanja gibalnih sposobnosti, zdravja, ravitalizacije, resocializacije, razvedrila in tekmovanj invalidov, ki se prostovoljno ukvarjajo s športom. Na ravni lokalne skupnosti se izvajajo 80 urni programi na skupino z največ 10 invalidi, sofinancira pa se uporaba objekta in strokovni kader.
 
 
Višina sredstev za posamezne programe določi na osnovi točkovanja po preglednici št. 10.
 
6. Izobraževanje, usposabljanje in izpopolnjevanje strokovnih kadrov v športu
Na ravni lokalne skupnosti se sofinancira izobraževanje, usposabljanje in izpopolnjevanje strokovnih kadrov preko Inštituta za šport in OKS-ZŠZ.
 
 
Na osnovi predložene dokumentacije se sofinancira šolanje amaterskih strokovnih kadrov ter strokovno izpopolnjevanje amaterskih in profesionalnih športnih kadrov. Sofinanciranje zajema praviloma le prijavnine, dnevnice in potne stroške. V primeru, da so tečaji izvedeni v domači občini, se sofinancirajo stroški predavatelja, izpiti in objekt.
 
 
OPOMBA: Med strokovne kadre sodijo tudi člani strokovnega sveta Športne zveze. Pridobivanje licenc se smatra za strokovno izpopolnjevanje.
 
 
Višino sredstev sofinanciranja predlaga strokovni svet, potrdi pa izvršni odbor Športne zveze občine Hoče-Slivnica.
 
7. Znanstvenoraziskovalna dejavnost
Izvajanje temeljne, uporabne in razvojne raziskave s področja športa ter prenašanje izsledkov v prakso. Iz javnih financ lokalne skupnosti in države se lahko sofinancirajo projekti, ki jih sofinancira Ministrstvo za znanost in tehnologijo, če te raziskave zagotavljajo ustrezen prenos znanstvenih spoznanj v prakso oz. če je zagotovljen sorazmeren delež drugih financerjev in prenos znanstvenih izsledkov v prakso.
 
 
Višino sredstev sofinanciranja predlaga strokovni svet, potrdi pa izvršni odbor Športne zveze občine Hoče-Slivnica
 
8. Založniška dejavnost
Lokalna skupnost lahko sofinancira dejavnost izdajanja strokovne literature in drugih periodičnih in občasnih športnih publikacij ter propagandno gradivo na temo športnih dejavnosti.
 
 
Višino sredstev sofinanciranja predlaga strokovni svet, potrdi pa izvršni odbor Športne zveze občine Hoče-Slivnica.
 
9. Velike mednarodne, državne, medobčinske in občinske športne prireditve
Lokalna skupnost lahko sofinancira materialne stroške športnih prireditev, ki jih opredeljuje 52. člen Zakona o športu, medobčinske in občinske prireditve, ki imajo namen pospeševanja motivacije za šport, športno aktivnost in imajo promocijski učinek za šport, gospodarstvo in turizem, razen šolskih športnih tekmovanj.
 
9.1. Izjemne in stalne vrhunske prireditve se sofinancirajo, če izpolnjujejo naslednje pogoje:
prireditev je navedena v mednarodnem koledarju tekmovanj
 
 
na njej nastopajo tudi občinski športniki
 
 
udeležijo se je uveljavljeni mednarodni športniki
 
 
je odmevna v širšem prostoru
 
 
se odvija na območju občine
 
 
OPOMBA: O zadnjem pogoju odloča strokovni svet za šport!
 
9.2. Športno rekreativne prireditve se sofinancirajo, če izpolnjujejo naslednje pogoje:
Na državni ravni:
 
 
so na programu republiške panožne zveze
 
 
na njih nastopajo športniki občine
 
 
Na občinski ravni:
 
 
prireditev ima tradicijo
 
 
je odmevna pri občanih
 
 
je dostopna vsem
 
 
na njej sodeluje večje število ekip ali posameznikov
 
9.3. Sofinancirajo se pomembne jubilejne prireditve, organizacija državnih prvenstev in invalidska športna srečanja - z nagradami.
 
9.4. Sofinancira se sprejem nagrajencev, priznanja in nagrade ter objekt.
Višino sredstev sofinanciranja predlaga strokovni svet, potrdi pa izvršni odbor Športne zveze občine Hoče-Slivnica.
 
10. Informacijski sistem na področju športa
Informacijski sistem vsebuje podatke s področja organiziranosti športa, športnih objektov, financiranja športa in športnih programov ter razvide, ki so določeni z Zakonom o športu. Na ravni lokalne skupnosti se financirajo in izvajajo programi izdelave informacijskih baz za potrebe lokalne skupnosti in nakup tehnologije.
 
 
Višino sredstev sofinanciranja predlaga strokovni svet, potrdi pa izvršni odbor Športne zveze občine Hoče-Slivnica.
 
11. Delovanje društev in športnih zvez na ravni lokalne skupnosti
Športna društva, kot osnovne športne organizacije, se na lokalni ravni združujejo v športne zveze. Za delovanje organov športne zveze se zagotovijo finančna sredstva iz sredstev športa.
 
 
OPOMBA: Ta sredstva ne zajemajo honorarjev in drugih denarnih nadomestil za opravljanje administrativno - tehničnih nalog, ki so nujno potrebne za delovanje Športne zveze.
 
 
Višino sredstev sofinanciranja predlaga strokovni svet, potrdi pa izvršni odbor Športne zveze občine Hoče-Slivnica.
 
12. Rezervni sklad
Sestavlja ga določen odstotek vseh sredstev Športne zveze občine. Namenjen je za nakup specifične opreme, dodatno sofinanciranje ekip, ki so se med letom uvrstile v višji nivo tekmovanja in intervencijam v tista športna okolja občine, ki po oceni strokovnega sveta ta sredstva nujno potrebujejo.
 
 
Višino sredstev sofinanciranja predlaga strokovni svet, potrdi pa izvršni odbor Športne zveze občine Hoče-Slivnica.
 
III. NAČIN IN POSTOPEK ZA VREDNOTENJE IN RAZDELITEV SREDSTEV ZA ŠPORTNE PROGRAME
 
a) javni razpis
 
7. člen
Na podlagi vsakoletnega javnega razpisa, ki ga objavi župan občine praviloma do meseca decembra za prihodnje proračunsko obdobje, lokalna skupnost pridobi podatke o načrtovanih programih športa v prihodnjem proračunskem obdobju in o potrebnih sredstvih za njihovo izvajanje.
 
 
Razpisna dokumentacija mora biti pripravljena ločeno za posamezne vsebine športnih programov, kot je opredeljeno v 6. členu tega pravilnika. Pripravljena mora biti na način, ki bo omogočil zbiranje vseh potrebnih podatkov za vrednotenje programov.
 
 
Izvajalec javnega razpisa objavi razpis najmanj v enem javnem mediju ter na sedežu Športne zveze občine Hoče-Slivnica. Razpisna dokumentacija mora biti na razpolago potencialnim kandidatom najmanj 15 dni pred rokom za oddajo prijave. Izvajalec javnega razpisa lahko razpisno dokumentacijo zaračuna vsem potencialnim kandidatom, vendar največ v višini stroškov fotokopiranja dokumentacije.
 
 
Pri razdelitvi razpoložljivih sredstev se upoštevajo le programi izvajalcev, ki so v celoti izpolnili pogoje, določene z razpisno dokumentacijo. Izvajalec razpisa lahko posameznega izvajalca pozove k dopolnitvi vloge, vendar ne kasneje kot 8 dni po roku za oddajo prijave.
 
b) strokovna komisija
 
8. člen
Župan pred objavo razpisa določi 6-člansko strokovno komisijo. Komisijo sestavljajo: en član občinske uprave, štirje člani Športne zveze občine Hoče-Slivnica (predlog: predstavnik strokovnega sveta, sekretar ŠZ, član izvršnega odbora ŠZ ter član nadzornega sveta ŠZ) ter enega predstavnika športnih društev, pri čemer lahko upošteva podane predloge posameznih izvajalcev športnih programov. Župan izmed članov komisije predlaga predsednika.
 
 
Naloge strokovne komisije so:
 
 
1. Pregled prispelih prijav na razpis iz predhodnega člena tega pravilnika,
 
 
2. Vrednotenje prijavljenih športnih programov v skladu z določili tega pravilnika,
 
 
3. Priprava poročil županu, ostalim organom in strokovnim službam Občine Hoče-Slivnica
 
 
4. Priprava predlogov ukrepov in sankcij v skladu z določili 15. člena tega pravilnika,
 
 
5. Priprava predlogov, mnenj in pobud za spremembe meril za vrednotenje športnih programov,
 
 
6. Izvedba ostalih nalog, ki jih določi župan.
 
 
Administrativne naloge za strokovno komisijo opravlja Športna zveza občine Hoče-Slivnica ali strokovna služba občinske uprave občine Hoče-Slivnica, kjer je tudi sedež komisije.
 
 
Strokovna komisija v skladu z merili in kriteriji, določenimi v razpisu zbere in obdela prijavljene programe ter jih ustrezno točkuje. Komisija županu Občine Hoče-Slivnica poda poročilo o potrebnih sredstvih za sofinanciranje športnih programov v občini Hoče-Slivnica za prihodnje proračunsko obdobje. Župan podano poročilo objavi na sedežu občinske uprave občine Hoče-Slivnica in Športne zveze občine Hoče-Slivnica. Kandidati na javnem razpisu lahko v roku 8 dni vložijo pripombe na podano poročilo. Župan poročilo, skupaj s podanimi pripombami, upošteva pri pripravi predloga proračuna za prihodnje proračunsko leto.
 
 
Komisija ali s strani komisije izbran drug organ do konca proračunskega obdobja spremlja izvajanje programov in analizira poročila izvajalcev ter podaja predloge ukrepov, vse v skladu z 15. členom tega pravilnika.
 
IV. VREDNOTENJE PROGRAMOV ŠPORTA
 
9. člen
Komisija kot osnovo za točkovanje upošteva merila v obliki točkovnega sistema, ki so priloga temu pravilniku. Izvajalec je opravičen pridobiti točke le za namen znotraj vsebine programa, za katerega v razpisu izkaže dejansko nastajanje stroškov in ta pravilnik zanj predvideva sofinanciranje.
 
 
Vrednost točke se določi v sorazmernem deležu glede na skupno število točk in glede na s strani Občinskega sveta potrjeno višino namenskih sredstev proračuna za izvajanje nacionalnega programa športa v občini Hoče-Slivnica za vsako proračunsko obdobje posebej.
 
V. MERILA ZA VREDNOTENJE PROGRAMOV ŠPORTA
 
10. člen
Sistem točkovanja za vrednotenje športnih programov izhaja iz razdelitve športnih panog oz. programov v tri skupine:
 
1. skupina:
Izvajalci programov v individualnih športih, v katerih športniki tekmujejo v uradnih tekmovalnih sistemih nacionalne panožne športne zveze za naslov državnega prvaka.
 
2. skupina:
Izvajalci programov v kolektivnih športih, v katerih športniki tekmujejo v uradnih tekmovalnih sistemih nacionalnih panožnih športnih zveze za naslov ekipnega državnega prvaka.
 
3. skupina:
Izvajalci različnih športno-rekreativnih programov.
 
 
V sistemu točkovanja so kot kazalci za razširjenost športne panoge upoštevani:
 
 
- število članov s plačano članarino
 
 
- število registriranih tekmovalcev
 
 
- razširjenost dejavnosti izven sedeža društva, na območju občine Hoče-Slivnica
 
 
Kot kazalci za kakovost športnih dosežkov so upoštevani:
 
 
- kategorizacija športnikov
 
 
- uvrstitve na mednarodnih tekmovanjih
 
 
- uvrstitve na državnem prvenstvu
 
 
Elementi za opredelitev sofinanciranja letnega programa športa so:
 
 
- obseg programa
 
 
- velikost vadbene skupine
 
 
- vrednost ure strokovnega kadra
 
 
- vrednost ure najema športnega objekta
 
 
- materialni stroški za izpeljavo programov
 
 
- drugi elementi v skladu z usmeritvami Nacionalnega programa športa v Republiki Sloveniji.
 
VI. OPREDELITEV SREDSTEV ZA ŠPORT IN NAČIN FINANCIRANJA
 
11. člen
Občina Hoče-Slivnica v vsakoletnem proračunu zagotavlja sredstva za:
 
 
izvajanje nacionalnega programa športa,
 
 
športne objekte,
 
 
ostale naloge.
 
1. Sredstva za izvajanje nacionalnega programa športa
 
12. člen
Višina sofinanciranja športnih programov je odvisna od razpoložljivih proračunskih sredstev, ki so namenjena za posamezne programske naloge.
 
13. člen
Župan ali od njega pooblaščena strokovna institucija sklene z izvajalci letnih programov športa pogodbo za tekoče koledarsko leto, v kateri se določi:
 
 
- vsebina in obseg programa,
 
 
- čas realizacije programa,
 
 
- pričakovani dosežki,
 
 
- višino sredstev za dogovorjene športne programe,
 
 
- nadzor nad porabo sredstev,
 
 
- druge medsebojne pravice in obveznosti.
 
 
Izvajalci morajo po opravljenih nalogah predložiti dokazila o izpolnitvi prevzetih obveznosti. Če izvajalci ne izpolnijo obveznosti s pogodbo, se jim za ta del programa ukinejo finančna sredstva.
 
14. člen
Za realizacijo pogodbenih določil navedenih v 13. členu tega pravilnika Občinski svet občine Hoče - Slivnica zagotavlja:
 
 
- sodelovanje pristojnih služb občinske uprave pri planiranju letnih programov športa,
 
 
- pravočasno posredovanje potrebnih podatkov za pripravo delovnih in finančnih načrtov.
 
15. člen
Izvajalci programov morajo komisiji najkasneje do 31. 1. naslednjega leta letno poročilo o izvedbi programov z dokazili o izpolnitvi prevzetih obveznosti.
 
 
V primeru, da komisija po pregledu letnih poročil ugotovi, da se programi niso izvajali, kot so bili prijavljeni na razpis, opredeljeni v pogodbah in sofinancirani, se izvajalcu teh programov ustrezno zmanjšajo ali ukinejo sredstva, zagotovljena v pogodbi. V primeru, da komisija na osnovi podanega letnega poročila ali izvedenega nadzora ugotovi neizpolnjevanje pogodbenih obveznosti izvajalcev športnih programov, se neupravičeno pridobljena sredstva poračunajo v naslednjem proračunskem obdobju. Če izvajalec v naslednjem proračunskem obdobju ne izvaja več programov, ki se sofinancirajo iz občinskega proračuna, jih je dolžan, vključno z zakonskimi zamudnimi obrestmi, vrniti v občinski proračun.
 
 
Enako kot v prejšnjem odstavku komisija ravna tudi v primeru, če ugotovi, da je izvajalec prejel oz. so mi odobrena proračunska sredstva za namen znotraj vsebine, za katerega stroški dejansko ne nastajajo.
 
 
Če izvajalec do rokov, navedenih v prejšnjem odstavku, ne odda letnega poročila, se smatra, da programov ni izvajal in je dolžan vsa realizirana proračunska sredstva, vključno z zakonskimi zamudnimi obrestmi, vrniti v občinski proračun.
 
 
Komisija je v zvezi z določili tega člena županu dolžna predlagati ustrezne ukrepe. Na osnovi predlogov komisije izda župan ustrezne sklepe.
 
 
Župan lahko na predlog komisije na osnovi zadržanih oz. vrnjenih sredstev iz 2., 3. in 4. odstavka tega člena, razpoložljiva sredstva s posebnim sklepom razporedi izvajalcem, katerih dejanski obseg dela presega obseg, določen v pogodbah o sofinanciranju športnih programov oz. katerih rezultati opravičujejo povečan obseg sredstev.
 
2. Sredstva za investicije v športne objekte
 
16. člen
Sredstva za investicije v športne objekte v občini Hoče-Slivnica se zagotavljajo v vsakoletnem proračunu na posebni proračunski postavki, natančneje pa jih ureja Pravilnik o športnih objektih v občini Hoče-Slivnica.
 
3. Ostale naloge
 
17. člen
S sredstvi pod to proračunsko postavko se sofinancirajo ali financirajo športne dejavnosti, prireditve in programi, ki so pomembni za promocijo občine, pa jih ni mogoče predvideti v naprej oz. ob prijavi na razpis še niso znane. Sofinancira se lahko tudi udeležba ekip ali posameznikov na mednarodnih športnih prireditvah izven države.
 
 
Sredstva se upravičencem dodelijo na osnovi utemeljenih vlog z dokazili o višini stroškov, s sklepom župana.
 
VII. PREHODNE IN KONČNE DOLOČBE
 
18. člen
Porabniki občinskih proračunskih sredstev so dolžni izvajati izbrane programe v skladu s tem pravilnikom in dajati Športni zvezi občine Hoče - Slivnica morebitna dodatna pojasnila glede izpolnjevanja pogojev iz 4. člena tega pravilnika.
 
19. člen
Športna zveza občine Hoče - Slivnica je dolžna spremljati izvajanje letnih programov in dajati sprotne informacije o izvajanju le-teh ter podati poročilo o izvajanju letnega programa športa pristojnim službam občinske uprave in Občinskemu svetu občine Hoče - Slivnica.
 
20. člen
Merila vrednotenja navedena v preglednicah in so opredeljena v prilogi so sestavni del tega pravilnika. Dopolnitve le-teh so možne na predlog izvršnega odbora Športne zveze občine Hoče-Slivnica, strokovne komisije ali strokovne službe občinske uprave občine Hoče-Slivnica.
 
21. člen
Spremembe in dopolnitve tega pravilnika se sprejemajo na enak način, kot to velja za njegov sprejem.
 
22. člen
Z dnem uveljavitve tega pravilnika preneha veljati Pravilnik za vrednotenje športnih programov v občini Hoče-Slivnica, sprejet na 22. seji, dne 4. 12. 2000 (MUV, 23/2000).
 
23. člen
Ta pravilnik začne veljati takoj naslednji dan po objavi v Medobčinskem uradnem vestniku.
 
 
Občina Hoče-Slivnica
Župan
Anton Obreht, prof., s. r.
 
 
Številka: 03200/00018- 2001-05
Datum, 17. december 2001
 
 
Priloga 1: TOČKOVNI SISTEM
Tabele se smiselno uporabljajo v skladu z besedilom 6. člena Pravilnika za vrednotenje športnih programov v občini Hoče-Slivnica.
 
Preglednica št. 1: Interesna športna vzgoja predšolskih otrok
PROGRAM
Velikost skupine
INDIVIDUALNI ŠPORTI
KOLEKTIVNI ŠPORTI
 
 
Zaprti objekti
Odprti objekti
Strokovni kader
Zaprti objekti
Odprti objekti
Strokovni kader
 
 
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
vsi programi
Max 20
60
48
60
30
60
30
60
72
60
36
60
30
 
 
Pri programih, kjer je določeno max. število udeležencev, se program izvaja za najmanj 50% maksimalnega števila udeležencev (5 oz. 10). Če je udeležencev manj, izvajalec programa pridobi le proporcionalni delež točk.
 
 
Kjer max. Št. ni navedeno se program izvaja za najmanj 15 udeležencev. (velja za preglednice: 2.5.6.7.8 in 9)
 
Preglednica št. 2: Interesna športna vzgoja šoloobveznih otrok
PROGRAM
Velikost skupine
INDIVIDUALNI ŠPORTI
KOLEKTIVNI ŠPORTI
 
 
Zaprti objekti
Odprti objekti
Strokovni kader
Zaprti objekti
Odprti objekti
Strokovni kader
 
 
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
vsi programi
Max 10
20
100
20
60
20
20
0
0
0
0
0
0
ostali programi
Max 20
80
64
80
40
80
40
80
96
80
48
80
40
 
Preglednica št. 3 in 4: Športna vzgoja otrok in mladine, usmerjenih v kakovostni in vrhunski šport
Preglednica št. 3:
 
 
ŠPORTNA PANOGA
Število tednov
KATEGORIJA
INDIVIDUALNE ŠPORTNE PANOGE
 
Otr. šp. šola
I. stopnje
Otr. šp. šola
II. stopnje
Otr. šp. šola
III. stopnje
Mlad. šp. šola
IV. stopnje
Mlad. šp. šola
V. stopnje
Kategorizirani športniki
URE
 
Vadba
Vadba
Vadba
Vadba
Vadba
Vadba
BALINANJE
36
/
/
/
288
360
360
Zahtevano št.športnikov
 
/
/
/
8
8
4
BIATLON
48
/
280
360
552
828
828
Zahtevano. št. športnikov
 
/
14
10
6
6
3
KONJENIŠTVO
36
/
/
252
252
360
360
Zahtevano št. športnikov
 
/
/
10
6
6
1
LETALSTVO
36
/
/
/
216
216
216
Zahtevano št. športnikov
 
/
/
/
6
6
4
MOTOKROS
48
/
207
276
368
460
460
Zahtevano št. športnikov
 
/
4
4
4
4
3
ROKOBORBA
48
/
/
360
460
460
460
Zahtevano št. športnikov
 
/
/
10
7
7
1
SMUČANJE-teki
48
/
280
360
552
828
828
Zahtevano št. športnikov
 
/
14
10
6
6
4
STRELSTVO-športno
48
/
207
368
460
460
460
Zahtevano št. športnikov
 
/
16
12
8
8
3
ŠAH
48
184
207
310
310
460
460
Zahtevano št. športnikov
 
20
16
14
8
8
*
TENIS
48
276
322
460
690
900
900
Zahtevano št. športnikov
 
12
10
8
6
6
5
 
1. INDIVIDUALNE ŠPORTNE PANOGE
 
1.1.
Maksimalno (100%) sofinanciranje se izvaja, če ima športna panoga zahtevano število športnikov - kot je navedeno v stolpcu kategorizirani športniki in če imajo posamezne skupine število športnikov, kot je navedeno v vrsticah - zahtevano število športnikov.
 
 
OPOMBA: športniki svetovnega (SR) in mednarodnega razreda (MR) se štejejo za tri (3) športnike državnega razreda (DR), perspektivni športniki (PR) pa za 2 športnika DR.
 
1.1.1.
Zaradi predhodnega obdobja športa v občini Hoče-Slivnica se 50 % sofinancira športna panoga, ki nima pogojev iz naslova števila športnikov državnega razreda, o čemer odloča strokovni svet ŠZ.
 
 
OPOMBA:
 
 
Posamezniki, ki imajo državni razred in so objavljeni v glasilu OKS se sofinancirajo v celoti (100%). V celotno (100%) sofinanciranje se vključijo tudi posamezniki, ki pridobijo status mladinskega državnega razreda ali perspektivnega razreda in so objavljeni v glasilu OKS (Olimpijskega komiteja Slovenije)
 
1.2.
Pri individualnih šortnih panogah uveljavljamo 5 stopenjski sistem športnih šol:
 
 
I. stopnja (cicibani in cicibanke)
 
 
II. stopnja (mlajši dečki in mlajše deklice)
 
 
III. stopnja (starejši dečki in starejše deklice)
 
 
IV. stopnja (mlajši mladinci in mlajše mladinke, kadeti-kadetinje)
 
 
V. stopnja (starejši mladinci in starejše mladinke)
 
I. Preglednica št. 3-nadaljevanje:
ŠPORTNA PANOGA
Število tednov
KATEGORIJA
INDIVIDUALNE ŠPORTNE PANOGE
 
 
Otr. šp. šola
I. stopnje
Otr. šp. šola
II. stopnje
Otr. šp. šola
III. stopnje
Mlad. šp. šola
IV. stopnje
Mlad. šp. šola
V. stopnje
Kategorizirani športniki
URE
 
Vadba
Vadba
Vadba
Vadba
Vadba
Vadba
ATLETIKA
48
/
276
368
552
900
900
Zahtevano št. športnikov
 
/
15
10
6
6
6
BADMINTON
48
784
207
360
460
552
552
Zahtevano št. športnikov
 
16
16
12
6
6
3
BOKS
48
/
/
360
460
460
460
Zahtevano št. športnikov
 
/
/
10
7
7
1
GIMANSTIKA-športna
48
276
322
460
690
900
900
Zahtevano št. športnikov
 
12
10
8
6
6
2
GIMANSTIKA šport. - ritmična
48
276
322
460
690
900
900
Zahtevano št. športnikov
 
12
10
8
6
6
1
JADRANJE - na vodi in na deski
40
/
277
276
368
460
460
Zahtevano št. športnikov
 
/
10
8
6
6
5
JUDO
48
184
207
360
460
460
460
Zahtevano št. športnikov
 
20
14
10
7
7
5
KARATE
48
184
207
360
460
460
460
Zahtevano št. športnikov
 
20
14
10
7
7
5
KEGLANJE
48
/
207
276
414
506
506
Zahtevano št. športnikov
 
/
12
1
28
8
6
KOLESARSTVO
40
/
280
360
552
552
552
Zahtevano št. športnikov
 
/
10
8
6
6
6
LOKOSTRELSTVO
48
184
207
360
460
552
552
Zahtevano št. športnikov
 
/
14
12
8
8
6
NAMIZNI TENIS
48
276
322
460
690
900
900
Zahtevano št. športnikov
 
20
16
12
6
6
5
PLANINSTVO - šp. plezanje+alpinizem
48
/
/
276
474
506
506
Zahtevano št. športnikov
 
/
/
8
6
6
6
PLAVANJE
48
276
322
460
690
900
900
Zahtevano št. športnikov
 
12
10
10
6
6
6
PLES - športni
48
276
322
460
690
900
900
Zahtevano št. športnikov
 
12 par
10 par
8 par
6 par
6 par
4 par
RIBIŠTVO - športno
36
/
/
252
368
368
368
Zahtevano št. športnikov
 
/
/
20
10
10
2
SMUČANJE - alpsko
48
276
322
460
690
900
900
Zahtevano št. športnikov
 
12
10
8
6
6
6
TAEKWON - DO
48
/
207
360
460
460
460
Zahtevano št. športnikov
 
/
14
10
7
7
4
VESLANJE
48
/
207
368
460
552
552
Zahtevano št. športnikov
 
/
10
8
6
6
4
 
Preglednica št. 4:
ŠPORTNA PANOGA
Število tednov
Zahtevano število športnikov, ki jih mora imeti ekipa za uvrstitev v selekcijski proces
KATEGORIJA
INDIVIDUALNE ŠPORTNE PANOGE
 
 
 
Otr. šp. šola
I. stopnje
Otr. šp. šola
II. stopnje
Otr. šp. šola
III. stopnje
Mlad. šp. šola
IV. stopnje
Mlad. šp. šola
V. stopnje
 
 
 
 
 
 
Kadeti-nje
mladinci-ke
 
 
 
 
 
 
I.DL
II.DL
I.DL
II.DL
URE
 
 
Vadba
Vadba
Vadba
Vadba
Vadba
Vadba
Vadba
NOGOMET
48
16
240
280
368
576
550
677
550
ODBOJKA
48
12
240
280
368
576
/
677
/
ROKOBORBA
48
10
/
/
360
460
/
460
/
ŠAH
48
14
184
207
310
310
/
460
/
TENIS
48
12
276
322
460
690
/
900
/
STRELSTVO-športno
48
8
/
207
368
460
/
460
/
BOKS
48
12
/
/
360
460
/
460
/
HOKEJ
48
20
240
280
368
576
/
677
/
JUDO
48
9
184
207
360
460
/
460
/
KARATE
48
7
184
276
360
460
/
460
/
KEGLANJE
48
8
/
207
276
414
/
506
/
KOŠARKA
48
12
240
280
368
576
/
677
/
NAM.TENIS
48
5
276
322
460
690
/
900
/
ROKOMET
48
12
/
280
368
576
/
677
/
TAEKWON-DO
48
12
/
207
360
460
/
460
/
1. DL - prva državna liga
II. DL - druga državna liga
 
II. KOLEKTIVNE ŠPORTNE PANOGE
 
2.1.
Za uvrstitev v selekcijski proces mora imeti športna panoga svojo člansko ekipo v najvišjem nivoju tekmovanja; praviloma najmanj v tretji stopnji tekmovanja.
 
 
Kriteriji za uvrstitev kolektivne športne panoge:
 
 
100% sofinanciranje za I. in II. državno ligo
 
 
75 % sofinanciranje za III. državno ligo
 
 
50% sofinanciranje za medobčinske lige najvišjega nivoja
 
2.2.
Za uvrstitev v selekcijski proces mora imeti ekipa določeno število športnikov, kot je razvidnoiz preglednice št. 2 v vrsticah zahtevano število športnikov.
 
2.3.
Pri kolektivnih športnih panogah uveljavljamo 5 stopenjski sistem športnih šol (kot pri individualnih športnih panogah):
 
 
I. stopnja (cicibani in cicibanke)
 
 
II. stopnja (mlajši dečki in mlajše deklice)
 
 
III. stopnja (starejši dečki in starejše deklice)
 
 
IV. stopnja (mlajši mladinci in mlajše mladinke, kadeti-kadetinje)
 
 
V. stopnja (starejši mladinci in starejše mladinke)
 
 
OPOMBA: Število stopenj in število športnih šol v posamezni stopnji za določeno kolektivno športno panogo lahko naknadno določi tudi strokovni svet ŠZ.
 
Preglednica št. 5: Športna vzgoja otrok s posebnimi potrebami:
PROGRAM
Velikost skupine
INDIVIDUALNI ŠPORTI
KOLEKTIVNI ŠPORTI
 
 
Zaprti objekti
Odprti objekti
Strokovni kader
Zaprti objekti
Odprti objekti
Strokovni kader
 
 
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
vsi programi
Max 10
80
64
80
40
80
64
80
96
80
48
80
64
 
Preglednica št. 6: Interesna športna vzgoja mladine
PROGRAM
Velikost skupine
INDIVIDUALNI ŠPORTI
KOLEKTIVNI ŠPORTI
 
 
Zaprti objekti
Odprti objekti
Strokovni kader
Zaprti objekti
Odprti objekti
Strokovni kader
 
 
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
vsi programi
Max 20
80
64
80
40
80
40
80
96
80
48
80
40
 
Preglednica št. 7: Športna vzgoja mladine s posebnimi potrebami:
PROGRAM
Velikost skupine
INDIVIDUALNI ŠPORTI
KOLEKTIVNI ŠPORTI
 
 
Zaprti objekti
Odprti objekti
Strokovni kader
Zaprti objekti
Odprti objekti
Strokovni kader
 
 
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
vsi programi
Max 10
80
64
80
40
80
64
80
96
80
48
80
64
 
Preglednica št. 8: Interesna športna dejavnost študentov
PROGRAM
Velikost skupine
INDIVIDUALNI ŠPORTI
KOLEKTIVNI ŠPORTI
 
 
Zaprti objekti
Odprti objekti
Strokovni kader
Zaprti objekti
Odprti objekti
Strokovni kader
 
 
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
ure
točke
vsi programi
Max 10
80
64
80
40
80
40
80
96
80
48
80
40
 
Preglednica št. 9: Športna rekreacija
PROGRAM
Velikost skupine
INDIVIDUALNI ŠPORTI
 
 
Zaprti objekti
Odprti objekti
Strokovni kader
 
 
ure
točke
ure
točke
ure
točke
vsi programi
20
80
40
80
24
0
0
starejši od 65 let
20
80
40
80
24
80
40
 
Preglednica št. 10: Šport invalidov
PROGRAM
Velikost skupine
INDIVIDUALNI ŠPORTI
 
 
Zaprti objekti
Odprti objekti
Strokovni kader
 
 
ure
točke
ure
točke
ure
točke
vsi programi
10
80
120
80
64
800
80