P O R O Č I L O
o izidu volitev članov Občinskega sveta Občine Črnomelj
Občinska volilna komisija Občine Črnomelj je na seji dne, 21. 11. 2018, na podlagi zapisnikov o delu volilnih odborov, izida predčasnega glasovanja in izida glasovanja po pošti, pri ugotavljanju izidov glasovanja za Občinski svet Občine Črnomelj, na volitvah 18. 11. 2018, ugotovila:
I.
1. Na volitvah 18. 11. 2018 je imelo pravico voliti skupaj 12.028 volivcev, od tega:
a) 12.028 volivcev vpisanih v volilne imenike in
b) 0 volivcev, ki so glasovali s potrdilom, ker pomotoma niso bili vpisani v volilni imenik.
2. Glasovalo je skupaj 7.072 volivcev ali 58,8 % od vseh volivcev, ki so imeli pravico voliti.
Od tega je:
a) 6.785 volivcev glasovalo na voliščih po volilnih imenikih,
b) 279 volivcev glasovalo predčasno,
c) 8 volivcev glasovalo po pošti,
d) 0 volivcev glasovalo s potrdilom.
II.
Za volitve članov Občinskega sveta Občine Črnomelj je bilo oddanih 7.072 glasovnic. Ker so bile prazne oziroma ni bilo mogoče ugotoviti volje volivca, je bilo 265 glasovnic neveljavnih.
Veljavnih glasovnic je bilo 6.807.
Posamezne liste kandidatov so v vseh treh volilnih enotah dobile naslednje skupno število glasov in mandatov:
Glasov (štev.)
Ime liste
Število mandatov
1.554
Slovenska demokratska stranka – SDS
6
1.485
Lista za razvoj
1.301
Socialni demokrati
5
659
Lista Marjana Šarca
2
610
DeSUS – Demokratična stranka upokojencev Slovenije
466
Nova Slovenija – krščanski demokrati
1
362
SLS Slovenska ljudska stranka
274
Lista Braneta Adlešiča
0
96
Levica
III.
Na podlagi 15. člena Zakona o lokalnih volitvah je pripadlo listam kandidatov 10 mandatov.
Po drugem odstavku 18. člena Zakona o lokalnih volitvah so bili izvoljeni:
a) V volilni enoti I
1. Listi za razvoj pripada 1 (en) mandat.
Izvoljen je:
ČENGIJA Dubravko, roj. 2. 7. 1967, Železničarska cesta 17, Črnomelj.
2. Socialnim demokratom pripada 1 (en) mandat.
BIRKELBACH Jaka, roj. 8. 5. 1985, Cankarjeva ulica 4, Črnomelj.
3. Slovenski demokratski stranki – SDS pripada 1 (en) mandat.
Izvoljena je:
KUMP Bernarda, roj. 12. 8. 1970, Krpanova ulica 2, Črnomelj.
b) V volilni enoti II
a) Slovenski demokratski stranki – SDS pripada 1 (en) mandat.
IVANUŠIČ Franc, roj. 22. 1. 1962, Preloka 49, Vinica.
b) Listi za razvoj pripada 1 (en) mandat.
BOSANAC Zalka, roj. 30. 5. 1961, Sečje selo 31, Vinica.
c) Socialnim demokratom pripada 1 (en) mandat.
PERKO Leopold, roj. 17. 8. 1970, Dragatuš 5a, Dragatuš.
c) V volilni enoti III
1. Slovenski demokratski stranki – SDS pripadata 2 (dva) mandata.
Izvoljena sta:
BANOVEC Matej, roj. 24. 10. 1985, Blatnik pri Črnomlju 7, Črnomelj.
BRULA Anton, roj. 2. 12. 1952, Talčji Vrh 2a, Črnomelj.
2. Listi za razvoj pripada 1 (en) mandat.
ŠPEC Zoran, roj. 29. 10. 1982, Blatnik pri Črnomlju 2c, Črnomelj.
3. Socialnim demokratom pripada 1 (en) mandat.
PERUŠIČ Janez, roj. 17. 12. 1965, Butoraj 24, Črnomelj.
IV.
Na podlagi 16. in 17. člena Zakona o lokalnih volitvah je pripadlo listam kandidatov 13 mandatov.
1. Listi za razvoj pripadata 2 (dva) mandata.
KMETIČ ŠKOF Tatjana, roj. 30. 10. 1976, Sončna pot 1, Črnomelj.
BARIČ Matjaž, roj. 31. 8. 1972, Kidričeva ulica 16, Črnomelj.
2. Listi Marjana Šarca pripada 1 (en) mandat.
FABJAN Vesna roj. 28. 8. 1976, Ulica Danila Bučarja 23, Črnomelj.
KAVČIČ Samo, roj. 20. 10. 1967, Dolenja vas pri Črnomlju 15, Črnomelj.
4. Slovenski demokratski stranki – SDS pripada 1 (en) mandat.
KOCJAN Maja, roj. 16. 4. 1980, Linhartova ulica 4, Črnomelj.
5. DeSUS – Demokratični stranki upokojencev Slovenije pripada 1 (en) mandat.
MISJA Štefan, roj. 8. 12. 1951, Kajuhova ulica 2, Črnomelj.
1. Novi Sloveniji – krščanskim demokratom pripada 1 (en) mandat.
HUDELJA Nataša, roj. 6. 6. 1964, Sečje selo 4a, Vinica.
RADOJČIČ Mira, roj. 2. 1. 1953, Bojanci 7, Vinica.
MRAVINEC Marko, roj. 25. 9. 1990, Nova Lipa 27, Vinica.
1. Listi Marjana Šarca pripada 1 (en) mandat.
BUTALA Renata, roj. 29. 3. 1967, Srednji Radenci 20, Stari trg ob Kolpi.
2. DeSUS – Demokratični stranki upokojencev Slovenije pripada 1 (en) mandat.
ČEMAS STJEPANOVIČ Mojca, roj. 3. 7. 1960, Kanižarica 21c, Črnomelj.
3. SLS Slovenski ljudski stranki pripada 1 (en) mandat.
FABJAN Andrej, roj. 8. 5. 1957, Stražnji Vrh 1, Črnomelj.
4. Listi za razvoj pripada 1 (en) mandat.
LAMUT Tadeja, roj. 30. 3. 1982, Jerneja vas 14, Črnomelj.
V.
Občinska volilna komisija Občine Črnomelj je sprejela poročilo na podlagi 41. in 90. člana Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 45/08, 83/12 in 68/17). Poročilo je sprejela soglasno.
Št. 041-25/2018
Črnomelj, dne 21. novembra 2018
Predsednica
Občinske volilne komisije Občine Črnomelj
Darinka Plevnik l.r.