Na podlagi 90. člena zakona o lokalnih volitvah je Občinska volilna komisija Občine Kanal ob Soči sestavila
POROČILO O IZIDU VOLITEV V OBČINI KANAL OB SOČI NA VOLITVAH 22. OKTOBRA 2006 IN 12. NOVEMBRA 2006
Občinska volilna komisija Občine Kanal ob Soči je na seji dne 13. 11. 2006 ugotovila izid glasovanja drugega kroga za volitve župana Občine Kanal ob Soči dne 12. 11. 2006. Občinska volilna komisija je ugotovila, da je bilo v volilnem imeniku za volitve župana občine Kanal ob Soči vpisanih 5119 volivcev. Od teh jih je glasovalo 2892 in to vključno na predčasnih volitvah, na dan glasovanja 12. 11. 2006 in po pošti. Neveljavnih glasovnic je bilo 38, po pošti je glasovalo 8 volivcev, na predčasnih pa 23 volivcev. Posamezna kandidata za župana Občine Kanal ob Soči so prejeli naslednje število glasov:
1. ANDREJ MAFFI
1584 glasov
2. JOŽEF KRALJ
1270 glasov
Za župana občine Kanal ob Soči je bil izvoljen Andrej Maffi, roj. 4.3.1961, stanujoč Gorenje Polje 43, Anhovo, 5210 Deskle.
Občinska volilna komisija je na seji dne 23. in 24. 10. 2006 ugotovila izid glasovanja na volitvah dne 22. 10. 2006 na volitve članov Občinskega sveta občine Kanal ob Soči in članov svetov krajevnih skupnosti. Občinska volilna komisija je ugotovila, da je bilo v volilne imenike za volitve članov Občinskega sveta občine Kanal ob Soči 5216 volivcev, od katerih je glasovalo 3261 volivcev in to vključno na predčasnih volitvah, na dan glasovanja 22.1.2006 in po pošti. Neveljavnih glasovnic je bilo 137, po pošti je glasovalo 10, na predčasnih pa 24 volivcev.
Posamezne liste kandidatov so skupno v Občini Kanal ob Soči dobile naslednje število glasov:
GLASOV
% GLASOV
ŠT.
IME LISTE
55
1,76 %
1.
IZTOK KRALJ
64
2,05 %
2.
SEG – STRANKA EKOLOŠKIH GIBANJ SLOVENIJE
637
20,39 %
3.
SLS SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
33
1,06 %
4.
BUKOVEC FRANC
552
17,67 %
5.
LDS - LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE
473
15,14 %
6.
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA (SDS)
89
2,85 %
7.
AS – AKTIVNA SLOVENIJA
558
17,86 %
8.
SOCIALNI DEMOKRATI - SD
325
10,40 %
9.
N.si – Nova Slovenija Krščanska ljudska stranka
50
1,60 %
10.
ZVEZA ZA PRIMORSKO - ZZP
44
1,41 %
11.
BARBARA FAJDIGA PERŠE
66
2,11 %
12.
SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA – SNS
178
5,70 %
13.
DeSUS
Na podlagi 13., 14. 15., 16., 17. in 18. člena zakona o lokalnih volitvah je bilo v Občini Kanal ob Soči listam kandidatov podeljenih 17 mandatov v občinski svet in sicer
ŠTEVILO MANDATOV
0
SEG – stranka ekoloških gibanj Slovenije
SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
4
LDS – LIBERALNA DEMOKRACIJA SLOVENIJE
3
SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA - SDS
SOCIALNI DEMOKRATI
N. Si – Nova Slovenija Krščanska ljudska stranka
2
ZVEZA ZA PRIMORSKO – ZZP
SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA - SNS
1
Na podlagi navedenih rezultatov, upoštevanje pravilo preferenčnih glasov, so bili za člane Občinskega sveta Občine Kanal ob Soči izvoljeni naslednji kandidati:
VOLILNA ENOTA
IME IN PRIIMEK
01
VALTER VALENTINČIČ, roj. 25. 7. 1948, naslov: Gregorčičeva ul. 27, Deskle
SLS Slovenska ljudska stranka
RADIVOJ ČERNE, roj. 6.1.1962, naslov: Bevkova ul. 50, Deskle
KLEMEN STANIČ, roj. 17.11.1962, naslov: Gorenje Polje 31, Deskle
LDS Liberalna demokracija Slovenije
MILENA ČARGO, roj. 27.3.1955, naslov: Gregorčičeva ul. 9, Deskle
SDS Slovenska demokratska stranka
MARKO KODELJA, roj. 2.2. 1978, naslov: Gregorčičeva ul. 20, Deskle
SD Socialni demokrati
VANDA COLJA roj. 15.7. 1953, naslov: Ulica Črnce 3, Deskle
02
RADOVAN PUŠNAR roj. 24.6.1956, naslov: Kidričeva cesta 3, Kanal
MARKO BUCIK roj. 10. 3.1961, naslov: Bodrež 4, Bodrež
MILICA ZIMIC
Roj. 3.8.1951, naslov: Gradnikova ul. 12, Kanal
MILENKA PAVLIN
Roj. 22.8.1950, naslov: Partizanska ul. 5, Kanal
RISTO DJURIĆ
Roj. 7.6.1954, naslov: Ajba 17, Ajba
SLAVKO JEREB roj. 9.4.1952, naslov: Gorenja vas 75, Gorenja vas
N.Si Nova Slovenija Krščanska ljudska stranka
03
BRUNO COLAVINI roj. 21.6.1955, naslov: Kal nad Kanalom 135, Kal nad Kanalom
SLS Slovenska ljudska stranka Slovenije
LILIJANA VELIKONJA, roj. 1.5.1967, naslov: Humarji 1, Kambreško
MIRAN JUG,
Roj. 31.3.1960, naslov: Seniški Breg 22, Seniški Breg
VILJEM URBANIČIČ,
Roj. 1.4. 1968, naslov:
Ukanje 5, Ukanje
IVAN HUMAR,
Roj. 25. 6. 1957, naslov:
Seniški Breg 21, Seniški Breg
N.Si Nova Slovenija Krščanska Ljudska stranka
V svete krajevnih skupnosti na območju Občine Kanal ob Soči so bili izvoljeni:
I. KS ANHOVO – DESKLE:
Volilna enota št. 1:
1. LIDIJA RAHOTINA, roj. 25. 11. 1933, Vojkova 73, Anhovo
Volilna enota št. 2:
1. KLEMEN STANIČ, roj. 17. 11. 1962, Gorenje Polje 31, Anhovo
Volilna enota št. 3:
1. ALEŠ TINTA, roj. 29. 12. 1967, Ložice 18 c, Anhovo
Volilna enota št. 4:
1. BRUNO KONCUT, roj. 31.3.1969, Vojkova ulica 31 b, Plave
Volilna enota št. 5:
1. ANDREJ VALENTINČIČ, roj. 25. 5. 1971, Prelesje 2a, Plave
Volilna enota št. 6:
1. RAJKO BREZIGAR, roj. 1.5.1957, Globno 16, Deskle
Volilna enota št. 7:
1. STOJAN VALENTINČIČ, roj. 5.7.1934, Ulica Ivana Gradnika 2, Plave
Volilna enota št. 8:
1. SILVIJA MATEVŽIČ, roj. 13. 3. 1939, Ulica Petra Skalarja 17, Deskle
2. METKO GOLJEVŠČEK, roj. 1.3. 1951, Gregorčičeva ul. 40, Deskle
Volilna enota št. 9:
1. JOŽE VALENTINČIČ, roj. 16. 2. 1956, Bevkova ul. 59, Deskle
Volilna enota št. 10:
1. EDI KONJEDIC, roj. 7.9. 1961, Rodež 6, Deskle
II. KS AVČE
1. KAREL BAJT, roj. 10.9.1951, Avče 73, Avče
2. TATJANA ŽABAR, roj. 8.6. 1976, Avče 86, Avče
3. LJUBOMIRA BOLTAR, roj. 1. 11. 1951, Avče 23, Avče
4. ERIK MARUŠIČ, roj. 18. 4. 1967, Avče 64, Avče
5. MATEJ PAVŠIČ, roj. 11. 10. 1971, Avče 44, Avče
6. ALBERT JAKOPIČ, roj. 2. 3. 1968, Avče 16, Avče
7. JOŽEF GORJUP, roj. 23. 3. 1956, Avče 35, Avče
KS KAL NAD KANALOM
1. ELZA PAVŠIČ, roj. 30. 11. 1967, Kal nad Kanalom 111 d, Kal nad Kanalom
2. ANTON LEVPUŠČEK, roj. 23. 5. 1968, Kal nad Kanalom 146a, Kal nad Kanalom
3. JOŽKO PODGORNIK, roj. 31. 1. 1957, Kal nad Kanalom 144, Kal nad Kanalom
1. STANE KOFOL, roj. 11. 11. 1938, Kal nad Kanalom 171, Kal nad Kanalom
1. PETRA PIRIH, roj. 4. 10. 1979, Kal nad Kanalom 73, Kal nad Kanalom
1. ALEKSANDER HUMAR, roj. 9. 8. 1956, Kal nad Kanalom 46, Kal nad Kanalom
2. MIRO RIJAVEC, roj. 21. 5. 1957, Kal nad Kanalom 55 b, Kal nad Kanalom
1. CVETKO IPAVEC, roj. 26. 5. 1948, Kal nad Kanalom 28, Kal nad Kanalom
1. RADOVAN KONJEDIC, roj. 14.1. 1951, Kal nad Kanalom 12, Kal nad Kanalom
1. VOJKO LIPIČAR, roj. 13. 5. 1954, Kal nad Kanalom 78, Kal nad Kanalom
1. KARLO LIPIČAR, roj. 13. 4. 1954, Kal nad Kanalom 109, Kal nad Kanalom
KS KAMBREŠKO
1. MILAN HVALICA, roj. 15. 5. 1950, Kambreško 22, Kambreško
2. ZDENKO BERNIK, roj. 3. 7. 1957, Kambreško 13, Kambreško
3. BOJAN MAKAROVIČ, roj. 6. 1. 1969, Kambreško 5a, Kambreško
1. TINA GERBEC, roj. 4. 4. 1979, Srednje 2, Kambreško
2. SREČKO TOMAZETIČ, roj. 31.5. 1967, Srednje 4, Kambreško
1. ANTON KLEMENČIČ, roj. 14. 1. 1948, Avško 8, Kambreško
1. ZDRAVK GERBEC, roj. 9. 1. 1958, Močila 3, Kambreško
KS KANAL
Volilna enota št. 1a:
1. MARIJAN NANUT, roj. 6. 4. 1948, Grajska cesta 8, Kanal
2. MIRAN PREGELJ, roj. 2. 1. 1967, Grajska cesta 25, Kanal
3. BORUT JURCA, roj. 30. 5. 1955, Čargova ulica 2, Kanal
Volilna enota št. 1b:
1. VALENTINA DUGAR, roj. 13. 5. 1967, Gradnikova ulica 18, Kanal
2. IVO KODERMAC, roj. 20. 1. 1950, Gradnikova ulica 24, Kanal
3. BORIS ČUFER, roj. 25. 3. 1966, Gradnikova ulica 12, Kanal
1. RISTO DJURIĆ, roj. 7. 6. 1954, Ajba 17, Ajba
1. STOJAN LAZAR, roj. 25. 1. 1958, Gorenja vas 72, Kanal
1. JOŽEF LAŠČAK, roj. 25. 11. 1960, Gorenja vas 21, Kanal
1. MIRAN GABRIJELČIČ, roj. 23. 10. 1968, Gorenja vas 62, Kanal
1. RADENKO SIMIĆ, roj. 12. 11. 1958, Morsko 1, Kanal
1. JOŽEF ŽABOTA, roj. 31. 1. 1944, Kanalski vrh 9, Kanal
1. MARKO BUCIK, roj. 10. 3. 1961, Bodrež 4, Kanal
KS LIG
1. BOGDAN MARKIČ, roj. 4. 5. 1959, Lig 15, Lig
2. ADRIJANA VELIŠČEK, roj. 4. 5. 1956, Lig 2, Lig
3. VILMA VELUŠČEK, roj. 3. 2. 1954, Lig 27, Lig
1. VALENTINA VELIŠČEK, roj. 13. 7. 1977, Kostanjevica 21, Lig
2. VILI KOFOL, roj. 8. 6. 1964, Kostanjevica 22, Lig
1. URŠKA HUMAR BAJT, roj. 8. 6. 1982, Britof 2, Ukanje
2. EDA TOMAŽIČ, roj. 18. 9. 1961, Melinki 3, Lig
SLAVICA MARKIČ, roj. 20. 12. 1942, Markiči 6, Ukanje
FRANC URBANČIČ, roj. 14. 4. 1940, Ukanje 5, Ukanje
KS LEVPA
1. ROBERT HUMAR, roj. 11. 7. 1969, Levpa 49, Levpa
2. ALEKSANDER SKRT, roj. 30. 8. 1967, Levpa 3, Levpa
3. BARBARA SKRT, roj. 27. 12. 1971, Levpa 35, Levpa
1. ALEKSANDER ŠTRUKELJ, roj. 21. 9. 1971, Levpa 91, Levpa
2. DARKO IPAVEC, roj. 27. 9. 1953, Levpa 90, Levpa
1. EVGEN JUG, roj. 4. 7. 1965, Seniški Breg 23a, Seniški Breg
2. MARTA LEVPUŠČEK, roj. 2. 3. 1957, Seniški Breg 3, Seniški Breg
1. ROMAN SKRT, roj. 19. 8. 1969, Seniški Breg 36a, Seniški breg
KS ROČINJ – DOBLAR
1. RUDOLF BREZAVŠČEK, roj. 20. 2. 1948, Ročinj 7, Ročinj
2. VALERIJA MUGERLI, roj. 16. 11. 1964, Ročinj 31, Ročinj
3. BOJAN MALNIČ, roj. 11. 7. 1979, Ročinj 4, Ročinj
1. BORIS MUGERLI, roj. 23. 8. 1968, Ročinj 128, Ročinj
2. GABRIJELA IPAVEC, roj. 8. 1. 1971, Ročinj 58, Ročinj
3. VIDA MALNIČ, roj. 22. 6. 1952, Ročinj 82, Ročinj
1. MILOŠ BAVDAŽ, roj. 11. 11. 1963, Doblar 10, Doblar
2. ANDREJ KRAGELJ, roj. 28. 11. 1948, Doblar 14a, Doblar
3. NEVENKA MALNIČ, roj. 19. 2. 1952, Doblar 20a, Doblar
V prvem krogu volitev dne 22. 10. 2006 je bila vodilna udeležba za področje celotne občine 63, 62%, v drugem krogu dne 12. 11. 2006 pa je bila 56, 50%.
Številka: 040 – 01/06 – 118
Kanal ob Soči, 13. novembra 2006
Občinska volilna komisija
Predsednica
SONJA ROVTAR KALIN, 1.r