Na podlagi 90. člena Zakona o lokalnih volitvah (nadalje ZLV, Ur. L. RS, št. 72/93, 70/06) je Občinska volilna komisija (v nadaljevanju OVK) na seji 23. oktobra 2006 ugotovila :
1. Na rednih volitvah v nedeljo, 22.10.2006 je bilo v volilne imenike za Občino Brda vpisanih 4830 volilnih upravičencev.
2. Glasovanja se je udeležilo 3322 volilnih upravičencev, ali 68,78%.
3. Nihče ni glasoval s potrdilom.
4. Predčasno je glasovalo 54 volilnih upravičencev.
5. Po pošti so glasovali 3 volilni upravičenci.
6. Od skupno 3322 oddanih glasovnic
- je bilo za župana 3279 veljavnih in 43 neveljavnih, medtem ko je bilo za
- liste kandidatov 3147 veljavnih in 175 neveljavnih.
I. GLASOVANJE ZA ŽUPANA
Rezultat glasovanja za župana po vrstnem redu dobljenih glasov od najvišjega pa do najnižjega je naslednji:
1. Franc MUŽIČ, roj.15.10.1946, Medana 7, Dobrovo 2125 ali 64,81%,
2.Joško ZAMAR, roj. 9.12.1960, Neblo 44, Dobrovo 567 ali 17,29%,
3.Golja TRČEK, roj. 9.5.1951, Neblo 12, Dobrovo 485 ali 14,79%
4.Tomaž KUMAR, roj. 31.10.1971, Kojsko 67, Kojsko 102 ali 3,11%.
Za župana je glasovalo 3322 volilnih upravičencev. Po členu 107/1 ZLV je za župana izvoljen kandidat, ki je dobil večino veljavnih glasov, kar z drugimi besedami pomeni glas več kot od polovice oddanih veljavnih glasov, oziroma 1661 + en glas. Najuspešnejši kandidat Franc Mužič je dobil 2125 glasov, iz česar izhaja, da je bil za župana izvoljen že v prvem krogu.
(Vstavi: LV5_14 – Rezultat glasovanja za župana po voliščih.)
II. GLASOVANJE O LISTAH KANDIDATOV
Posamezne liste so dobile v posamezni volilni enoti naslednja števila glasov (glej tudi prilogo LV5_21):
LDS
DeSUS
SLS
AS
SD
BKL
SDS
NSi
Kresnica
Skupaj
Sedeži
Količ.
VE1
585
93
106
53
358
166
347
160
131
1999
10
199,9
VE2
282
88
74
73
183
83
211
84
70
1148
6
191,3
skupaj
867
181
180
126
541
249
558
244
201
3147
16
VE 1
VE 2
Liste kandidatov
Kandidati
Goran Simčič
Milena Klavora
Zvezdan Prinčič
Matjaž Četrtič
Klemen Bajt
Franko Reja
Miloš Kumar
Joško Zamar
Karlo Passoni
Milena Beguš
Damijan Koncut
Damijan Birtič
Enco Vižintin
Boris Šfiligoj
NSI
Aleš Simčič
Franjo Polanc
Skupno:
III. Volitve v svete krajevne in vaških skupnosti
Istočasno z rednimi volitvami za župana in v občinski svet pa so se odvile tudi volitve v krajevno skupnost Medana in vaške skupnosti (14). izvoljeni so bili naslednji kandidati:
KRAJEVNA SKUPNOST MEDANA
KANDIDAT
ŠTEVILO GLASOV
OSKAR KRISTANČIČ
262
RADO SIRK
252
TJAŽ MUŽIČ
227
MIHAELA ERZETIČ
221
ANDREJ COLJA
202
NEDELKO BUŽINEL
178
ZVEZDAN MIKULIN
165
RADKO PULEC
156
MARJAN RUSJAN
149
VAŠKA SKUPNOST BILJANA
BORUT MIKLAVC
101
EGON IVANČIČ
SLAVA OBLJUBEK
STOJAN MARINIČ
66
DANILO PODVRŠČEK
SILVESTER PERŠOLJA
63
BORIS MARINIČ
56
VAŠKA SKUPNOST VIŠNJEVIK
MARJAN MISIGOJ
134
DAMIJAN KONCUT
125
DARJO SIRK
109
MATEJA SIRK
100
DAMJAN GABRIJELČIČ
IZIDOR JANKOVEC
RADOVAN DRNOVŠEČK
82
VAŠKA SKUPNOST KOŽBANA
FRANKO TRAKONJA
79
GORAN PERESIN
68
MATEJA MAVRIČ
INES BLAŽIČ
JOŽEF MAKOČIČ
62
RADOVAN SKUBIN
55
JOŽKO MIKLAVČIČ
48
VAŠKA SKUPNOST FOJANA
JORDAN GOMIŠČEK
86
MARJAN SIMČIČ
BOJAN RIBOLICA
IGOR KOŽLIN
EVARISTO ANZELIN
SIMON ŠIBAV
81
VILJEM MAVRIČ
78
VAŠKA SKUPNOST NEBLO
DAMJAN MAVRIČ
279
MARKO REJA
276
MATJAŽ PERŠOLJA
265
EDBIN ERZETIČ
263
BORIS SIRK
257
ROBERT KRISTANČIČ
256
ZORAN BLAŽIČ
236
MILUTIN MARKOVIČ
226
ANICA TOMAŽIČ
222
SEVERIN GAŠPARIN
217
VALENTINO OREL
213
VAŠKA SKUPNOST KOZANA
EDVARD REYA
148
ROK PRINČIČ
147
MIRAN PRINČIČ
140
ALEKS MAVRIČ
BORUT REJA
MATIJA JAKIN
MITJA JAKONČIČ
VAŠKA SKUPNOST VIPOLŽE
155
MARJAN ČADEŽ
133
MAJDA VALENTINČIČ
128
JADRAN STREHAR
123
OSKAR BENSA
121
DARKO TOMŠIČ
114
BORIS ROŽIČ
110
VAŠKA SKUPNOST DOBROVO
TATJANA VERDERBER
225
DEJAN SIMČIČ
208
TOMAŽ MARKOČIČ
203
SANDI MARINIČ
196
VOJKO JURIČ
192
VILJEM SIRK
185
MAJDA MARKOČIČ
ROBERT BUČINEL
STANKO GORJUP
BORIS MARKOČIČ
177
VAŠKA SKUPNOST HUM
MARKO ČEBRON
194
STOJAN TERČIČ
184
DOMEN DRUFOVKA
DAVID VALENTINČIČ
173
FABJAN HLEDE
163
STOJKO JANČIČ
IVO JERICIJO
KLAVDIJO NIKOLAVČIČ
143
ALOJZ ROŽIČ
VAŠKA SKUPNOST VEDRIJAN
DAVORIN PELICON
TOMAŽ KONCUT
71
SIMON MARINIČ
RADOVAN MARINIČ
ANDREJ MARINIČ
67
CVETKO GABRIJELČIČ
VALENTINA MARINIČ
SANDI MERVIČ
64
HERMAN MARINIČ
61
VAŠKA SKUPNOST CEROVO
GORAN DEBENJAK
159
DAVORIN KORŠIČ
SREČKO TRONIKAR
145
DUŠKO DOMENIS PRINČIČ
144
ADRIJAN ROŽIČ
GREGOR PRINČIČ
VILKO PRINČIČ
127
EGON NIKOLAVČIČ
MARJETKA KRAŠČEK
VAŠKA SKUPNOST VRHOVLJE
HERMAN DRNOVŠČEK
50
MILAN ZIMIC
47
ZORAN MUŽIČ
45
MARIJA ERIKA FACCHINI
ALEKSIJ MAVRIČ
BOŠTJAN MAVRIČ
42
ALJOŠA MARKOČIČ
41
BOJAN MAVRIČ
38
DENIS GERBEC
36
VAŠKA SKUPNOST KOJSKO
MILAN BEGUŠ
141
INGRID KUMAR
IZTOK ČETRTIČ
DUŠAN MATJAC
KAZIMIR PAHOR
122
KARLO PASSONI
115
ETJEN BIZAJ
MILOŠ KUMAR
107
MITJA SKUBIN
104
VAŠKA SKUPNOST ŠMARTNO
KLEMEN BAJT
EGON PERŠOLJA
218
MILOŠ PRINČIČ
FRANKO VENDARMIN
207
DARJO VENDRAMIN
VLADIMIR TADIČ
MILOJKA LENARČIČ
198
KRISTJAN KAVČIČ
197
ROMINA LIPICER
Datum: 27.10.2006
Številka: 040/2006
Predsednik občinske volilne komisije občine Brda
Ervin Šuligoj l.r.