Na podlagi 41. člena Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 - ZLV-UPB3, 45/08, 82/12 in 68/17) Občinska volilna komisija Občine Škofja Loka daje naslednje
POROČILO
O IZDU VOLITEV ČLANOV SVETA KRAJEVNE SKUPNOSTI TRATA,
KI SO BILE 18. NOVEMBRA 2018
Na rednih volitvah članov sveta krajevne skupnosti Trata, ki so bile dne 18. novembra 2018, je bilo v volilni imenik vpisanih 3.557 volivcev. S potrdilom ni glasoval noben volivec.
Od 3.557 volilnih upravičencev se je volitev udeležilo 1434 volivcev, kar predstavlja 40,31 % udeležbo.
Posamezni kandidati so prejeli naslednje število glasov:
Volilna enota 1, v kateri se voli 3 člane:
Oddanih gl.: 477 Neveljavnih gl.: 29 Veljavnih gl.: 448
Mesto
Kandidat
Ime liste/predlagatelja
Št. glasov
Odstotek glasov
1.
JANEZ DEMŠAR
ZBOR ČLANOV SMC ŠKOFJA LOKA
146
32,59 %
2.
MIHA PETERNEL
BREDA SOFRONIEVSKI IN SKUPINA VOLIVCEV
111
24,78 %
3.
MATJAŽ KLOBOVS
KONFERENCA OBČINSKEGA ODBORA SDS - SLOVENSKA DEMOKRATSKA STRANKA
108
24,11 %
4.
JOŽEF TRILER
IO OBČINSKEGA ODBORA SLS ŠKOFJA LOKA
5.
VIKTOR ZADNIK
NADJA STRAJNAR IN SKUPINA VOLIVCEV
106
23.66 %
6.
ANICA MRAK
98
21.88 %
7.
DUŠAN ŠKRBO
89
19.87 %
Volilna enota 2, v kateri se voli 3 člane:
Oddanih gl.: 402 Neveljavnih gl.: 5 Veljavnih gl.: 397
MAG. PRIMOŽ KRAJNIK
ANDREJA SMUKAVEC K. IN SKUPINA VOLIVCEV
187
47.10 %
MATEJ KOŠIR
183
46.10 %
VANJA DEMŠAR
161
40.55 %
IGOR SADAR
Volilna enota 3, v kateri se voli 2 člana:
Oddanih gl.: 208 Neveljavnih gl.: 15 Veljavnih gl.: 193
VERONIKA HARTMAN
AVGUST HARTMAN IN SKUPINA VOLIVCEV
50.78 %
ŠTEFAN KALAMAR
88
45.60 %
ROMAN HARTMAN
74
38.34 %
Volilna enota 4, v kateri se voli 1 člana:
Oddanih gl.: 77 Neveljavnih gl.: 8 Veljavnih gl.: 69
JELKA DAGARIN
69
100,00 %
Volilna enota 5, v kateri se voli 1 člana:
Oddanih gl.: 77 Neveljavnih gl.: 26 Veljavnih gl.: 51
BLAŽ JESENKO
BOGOMIR DERLINK IN SKUPINA VOLIVCEV
51
Volilna enota 6, v kateri se voli 1 člana:
Oddanih gl.: 9 Neveljavnih gl.: 0 Veljavnih gl.: 9
MOJCA REJEC
NINA REJEC IN SKUPINA VOLIVCEV
9
Volilna enota 7, v kateri se voli 1 člana:
Oddanih gl.: 48 Neveljavnih gl.: 8 Veljavnih gl.: 40
BOŽA GALOF
STANISLAVA GALOF IN SKUPINA VOLIVCEV
40
Volilna enota 8, v kateri se voli 1 člana:
Oddanih gl.: 49 Neveljavnih gl.: 5 Veljavnih gl.: 44
ANDREJ SVOLJŠAK
CIRIL PETERNEL IN SKUPINA VOLIVCEV
44
Volilna enota 9, v kateri se voli 1 člana:
Oddanih gl.: 53 Neveljavnih gl.: 2 Veljavnih gl.: 51
DARKO BRDNIK
JOŽICA BRDNIK IN SKUPINA VOLIVCEV
Volilna enota 10, v kateri se voli 1 člana:
Oddanih gl.: 34 Neveljavnih gl.: 14 Veljavnih gl.: 20
STANISLAV JELOVČAN
MAJDA JELOVČAN IN SKUPINA VOLIVCEV
20
V volilni enoti 1 in volilni enoti 2 sta zadnja dva kandidata, ki prideta v poštev za izvolitev, dobila enako število glasov, zato je o njuni izvolitvi med njima odločil žreb.
V volilni enoti je bil žreb izveden med kandidatoma:
Matjaž Klobovs, _______________________________________________
Jožef Triler, _______________________________________________
Na podlagi žreba je bil izvoljen kandidat Matjaž Klobovs, __________ _________ ___________ _____________ ____
V volilni enoti 2 je bil žreb izveden med kandidatoma:
Vanja Demšar, _______________________________________________
Igor Sadar, _______________________________________________
Na podlagi žreba je bil izvoljen kandidat Igor Sadar, ________________________ __________________
V svet krajevne skupnosti TRATA, ki šteje 15 članov, so bili izvoljeni naslednji kandidati:
Št. VE
1
JANEZ DEMŠAR, _______________________________________________
MIHA PETERNEL, _______________________________________________
MATJAŽ KLOBOVS, _______________________________________________
2
MAG. PRIMOŽ KRAJNIK, _______________________________________________
MATEJ KOŠIR, _______________________________________________
IGOR SADAR, _______________________________________________
3
VERONIKA HARTMAN, _______________________________________________
ŠTEFAN KALAMAR, _______________________________________________
4
JELKA DAGARIN, _______________________________________________
5
BLAŽ JESENKO, _______________________________________________
6
MOJCA REJEC, _______________________________________________
7
BOŽA GALOF, _______________________________________________
8
ANDREJ SVOLJŠAK, _______________________________________________
DARKO BRDNIK, _______________________________________________
10
STANISLAV JELOVČAN, _______________________________________________
Številka: 041-0001/2018
Datum: 22.11.2018
Občina Škofja Loka
Zdenka Podobnik, Predsednica Občinske volilne komisije