New Page 2

Na podlagi 119. v povezavi s 110. členom, 117. in 282. člena Zakona o urejanju prostora (Uradni list RS, št. 61/17; v nadaljevanju: ZUreP-2) in 29. člena Statuta Občine Hajdina (Uradno glasilo slovenskih občin, št. 32/17) je župan Občine Hajdina sprejel

 

SKLEP

O PRIPRAVI OBČINSKEGA PODROBNEGA PROSTORSKEGA NAČRTA ZA DEL OBMOČJA ENOTE UREJANJA PROSTORA SV 07 IN DEL OBMOČIJ EUP SV02 IN SV03

 

1.

(potrditev izhodišč)

S tem sklepom se potrdijo Izhodišča za pripravo Občinskega podrobnega prostorskega načrta za del območja enote urejanja prostora SV 07 in del območij EUP SV02 in SV03 (v nadaljevanju: Izhodišča za pripravo OPPN), ki jih je izdelal UMARH d.o.o. pod št. projekta 19-OPPN-2 z datumom november 2019.

 

2.

(območje načrtovanja)

Območje Občinskega podrobnega prostorskega načrta zavzema zemljišča s parcelnimi številkami 293/31, 293/32, 293/40 in 293/41, vse k.o. 393 – Slovenja vas. Območje se nahaja na severozahodnem delu Občine Hajdina, v naselju Slovenja vas, med kanalom hidroelektrarne Zlatoličje in regionalno cesto R2 Miklavž – Hajdina.

Zemljišče v naravi predstavlja nepozidano nadaljevanje obstoječe gospodarske cone, ki v naravi predstavlja z grmičevjem zaraščen travnik..

Zaradi potreb načrtovanja se območje OPPN v nadaljnjih fazah izdelave lahko tudi delno spremeni.

Če se izdela OPPN samo za del območja, za katerega je predvidena izdelava OPPN, se pripravijo strokovne podlage za celotno območje OPPN, s katerimi se predvidijo celovite rešitve GJI za celotno območje.

 

3.

(predmet načrtovanja)

Predmet načrtovanja je širitev obstoječe dejavnosti na zemljišče s parcelno št. 293/41, k.o. 393 Slovenja vas. Območje predvidenega OPPN se funkcionalno navezuje na obstoječe, že pozidano območje gospodarske cone SV 02. Predvideno je načrtovanje nove cestne povezave po južnem delu območja OPPN z navezavo na javno pot JP 829121 in obstoječo dovozno cesto, ki vodi do obstoječe gospodarske cone.

Območje predvidenega OPPN ureja Občinski prostorski načrt občine Hajdina (Uradno glasilo slovenskih občin, št. 31/2019 – v nadaljevanju OPN), ki določa namensko rabo območja z oznakama enot urejanja prostora (EUP) SV 02 in SV 07:

·   IG gospodarske cone, namenjene obrtnim, skladiščnim, prometnim, trgovskim, poslovnim in proizvodnim dejavnostim ter tudi spremljajočim storitvenim in servisnim dejavnostim,

·   ZD druge urejene zelene površine, kot zeleni pasovi z zaščitno oziroma drugo funkcijo.

Predvideni OPPN zajema del EUP SV 02, celotno EUP SV07 in manjši del EUP SV 03 z namensko rabo SK v območju priključevanja predvidene povezovalne ceste na obstoječo lokalno cesto.

Območje EUP SV 02 urejajo prostorski izvedbeni pogoji (PIP), določeni v OPN. V delu te EUP se z OPPN načrtuje povezovalna cesta s pripadajočo infrastrukturo. Za to območje ni predvidena izdelava OPPN, ki pa je v skladu z 7. odstavkom 98. člena OPN za prostorske ureditve, s katerimi se načrtuje novo gospodarsko javno infrastrukturo ali rekonstrukcijo obstoječe, s

katerimi se načrtuje urejanje površin javnega dobra dopustna.

Za območje EUP SV 07 je v skladu z OPN predvidena izdelava OPPN.

Za območje EUP SV 02 veljajo naslednji relevantni splošni izvedbeni pogoji (PIP), določeni v 85. in 90. členu OPN:

·   85. člen (gospodarske cone IG):

''(1) S prostorskimi izvedbenimi pogoji za območja proizvodnih dejavnosti z namensko rabo prostora IG (gospodarske cone) se urejajo naslednje EUP ali deli EUP: DR 06, SV 02.

(2) Namenska raba prostora v EUP iz prejšnjega odstavka je opredeljena kot površine gospodarske cone (IG).

(3) V EUP iz prvega odstavka tega člena je dopustno graditi vrste objektov, ki so glede na namen

objektov določeni v Prilogi 1 k Odloku o OPN Hajdina, ter nezahtevne in enostavne objekte,

določene v Prilogi 2 k Odloku o OPN Hajdina.''

·   90. člen (območja drugih urejenih zelenih površin ZD):

''(1) S prostorskimi izvedbenimi pogoji za območja drugih zelenih površin se ureja naslednje EUP ali dele EUP: SV 02, SH 03, ZH 10, DP 25.

(2) Namenska raba prostora na površinah z oznako ZD v EUP iz prejšnjega odstavka je opredeljena kot druge urejene zelene površine (ZD), kot zeleni pasovi z zaščitno oz. drugo funkcijo.

(3) V EUP iz prvega odstavka tega člena je dopustno graditi vrste objektov, ki so glede na namen

objektov določeni v Prilogi 1 k Odloku o OPN Hajdina, ter nezahtevne in enostavne objekte,

določene v Prilogi 2 k Odloku o OPN Hajdina.

(4) V EUP drugih urejenih zelenih površin so dopustne dejavnosti gospodarskih služb, vezane na

vzdrževanje drugih urejenih zelenih površin, ter primarna dejavnost kmetijstva in gozdarstva, pri

čemer je v območju varstva kulturne dediščine oziroma v območju ohranjanja narave potrebno

upoštevati omejitve, ki izhajajo iz varovalnega režima kulturne dediščine oziroma ohranjanja narave.''

Za načrtovanje OPPN za območje EUP SV 07 veljajo naslednje relevantne usmeritve:

·   98. člen (splošni PIP za pripravo, spremembo ali dopolnitev OPPN):

''(1) Za EUP, kjer je predvidena priprava OPPN, je dopustna priprava enotnega OPPN za celotno območje EUP ali več ločenih OPPN za posamezne dele EUP, ki predstavljajo prostorsko in funkcionalno smiselno zaključeno enoto (vključno s predvidenimi zelenimi površinami in

gospodarsko javno infrastrukturo), pri čemer dinamika priprave OPPN za posamezne dele EUP zagotavlja smiselno zaporednost prostorskih ureditev.

(2) Če se izdela OPPN samo za del območja, za katerega je opredeljena izdelava OPPN, je potrebno pripraviti ustrezne strokovne podlage za celotno območje OPPN in sočasno z delom občinskega podrobnega prostorskega načrta sprejeti za celotno območje tudi rešitev omrežja prometne in gospodarske javne infrastrukture ter izdelati program opremljanja zemljišča, ki bo podlaga za izračun stroškov komunalnega opremljanja tudi za vsak posamezni občinski podrobni prostorski načrt.

(8) V postopku priprave OPPN mora načrtovalec upoštevati usklajene zahteve (pogoje) nosilcev

urejanja prostora in pridobiti natančne podatke o poteku tras obstoječih vodov gospodarske javne infrastrukture ter jih upoštevati v postopku priprave OPPN.''

·   99. člen (dodatni pogoji in merila za izdelavo OPPN):

''(1) Dodatni pogoji in merila za poseganje v prostor oziroma pripravo OPPN določajo izhodišča, ki jih morata pripravljavec in investitor upoštevati v postopku priprave in sprejema OPPN. Dodatni pogoji in merila za izdelavo OPPN so za posamezne enote urejanja prostora podani v nadaljevanju tega člena.

(3) V EUP SV 07 je poleg splošnih usmeritev potrebno upoštevati:

1. izhodiščno namensko rabo prostora v EUP, ki je IG (gospodarske cone);

2. funkcionalno povezanost z obstoječimi dejavnostmi v soseščini z možnostjo logističnega povezovanja in izrabe eksternih učinkov območja;

3. tehnične predpise, ki urejajo gradnjo proizvodnih, skladiščnih, energetskih in podobnih ter spremljajočih objektov;

4. upoštevanje varstvenih režimov ter predpisov varovanja okolja;

5. arhitektonsko in urbanistično oblikovanje, ki izhaja iz obstoječih objektov proizvodnega območja (gospodarska cona Slovenja vas – EUP SV 02) in nadgradnjo tega oblikovanja, ki bo hkrati prilagojena tehnološkim postopkom posameznih dejavnosti in bo ohranjala krajinsko privlačnost območja;

6. vzpostavitev omrežij in objektov GJI, ki bo izhajalo iz potreb posameznih dejavnosti s povezovanjem v celotnem območju širše gospodarske cone in bo zagotavljalo priključevanje posameznih objektov na vsa omrežja GJI.''

Z OPPN se bo vsebinsko urejalo umeščanje novih stavb za skladiščenje in obrtne dejavnosti ter umestitev nove povezovalne ceste na južnem delu območja. OPPN bo določal največje gabarite predvidenih stavb, njihovo oblikovanje in način priključevanja na javno infrastrukturo. V OPPN se bodo določile dopustne dejavnosti območja v skladu z namensko rabo, ki bodo izključevale naslednje dejavnosti po SKD:

·   20 Proizvodnja kemikalij, kemičnih izdelkov

·   21 Proizvodnja farmacevtskih surovin in preparatov

·   22 Proizvodnja izdelkov iz gume in plastičnih mas

·   24.5 Livarstvo

·   24.1 Proizvodnja surovega železa, jekla, ferozlitin

·   24.4 Proizvodnja plemenitih in drugih neželeznih kovin

·   24.3 Druga primarna predelava železa in jekla

·   35.21 Proizvodnja plina

·   38.12 Zbiranje in odvoz nevarnih odpadkov

·   38.22 Ravnanje z nevarnimi odpadki

·   38.32 Pridobivanje sekundarnih surovin iz ostankov in odpadkov (kompostarne)

·   10.1 Proizvodnja mesa in mesnih izdelkov

Za naslednje dejavnosti se predvidijo delne omejitve:

·   38.32 Pridobivanje sekundarnih surovin iz ostankov in odpadkov – niso dopustne kompostarne

Dopustne so ostale dejavnosti, ki so skladne z namensko rabo IG in ki ne obremenjujejo okolja z hrupom in emisijami.

Na podlagi uskladitve izhodišč z zainteresiranimi se znotraj območja predvidenega OPPN načrtuje ena povezovalna cesta z znižano niveleto vozišča do naselja, z odcepom za dostop mehanizacije do njiv in do razširjenega območja obrtne cone. Znižana niveleta vozišča bo

predstavljala delni protihrupni ukrep, skupaj z polno ograjo, ki se bo smiselno predvidela na obodu investitorjevega zemljišča.

Treba je zagotoviti oblikovanje zelenega pasu kot tampon cono - zaščita pred hrupom, pogledi in ambientalna ločitev obrtne cone od naselja. Pri načrtovanju nove ceste je treba v določilih OPPN predvideti ukrepe za umiritev prometa.

Omejitve in varovanje prostora:

Ohranjanje narave: Ob območju OPPN se nahaja območje Nature 2000 – Drava, Ekološko pomembno območje EPO 41500 Drava - spodnja,

Varstvo kulturne dediščine: Na obravnavanem območju ni zavarovane kulturne dediščine, območje se ne nahaja znotraj vplivnih območij kulturne dediščine.

Varstvo vodnih virov, podtalnice, voda: Območje se nahaja znotraj 3. vodovarstvenega območja. Območje nima visoke podtalnice in ni poplavno ogroženo.

Varstvo pred hrupom: Območje se nahaja znotraj IV. območja varstva pred hrupom.

Protipotresna gradnja: Pri projektiranju je treba upoštevati pospešek tal (g) = 0,125 pri povratni dobi 475 let.

Varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami: Območje se ni znotraj posebno ogroženih območij z vidika erozije, poplav ali požara.

Z OPPN bo načrtovana naslednja gospodarska javna infrastruktura:

·   gradnja povezovalne ceste po južnem delu območja OPPN z navezavo na javno pot JP 829121 in obstoječo dovozno cesto, ki vodi do obstoječe gospodarske cone, ki se bo načrtovala kot družbena javna infrastruktura,

·   navezana na obstoječe elektroenergetsko, telekomunikacijsko in vodovodno omrežje v obstoječi gospodarski coni,

·   izgradnja kanalizacijskega omrežja za odvajanje meteornih in odpadnih vod.

Skupaj s postopkom priprave OPPN je predvidena izdelava elaborata ekonomike, ki bo za izvedbo OPPN opredelil:

·   komunalno opremo in drugo gospodarsko javno infrastrukturo in družbeno infrastrukturo, ki jo bo treba dograditi ali zgraditi za ta namen;

·   oceno investicij ter določitev vira finančnih sredstev za izvedbo ureditev iz prejšnje alineje;

·   etapnost izvajanja načrtovanih ureditev v OPN in OPPN, ki se nanašajo na komunalno opremo in drugo gospodarsko javno infrastrukturo in družbeno infrastrukturo.

Elaborat ekonomike bo osnova za pripravo programa opremljanja stavbnih zemljišč za gradnjo. Elaborat se bo izdelal v skladu s vsebino in obliko, ki bo določena s predvidenimi predpisi.

OPPN bo določal največje gabarite predvidene stavbe (gradbene meje), etažnost, oblikovanje in način priključevanja na javno infrastrukturo.

OPPN bo podrobno definiral pozidavo oziroma rabo posameznih mikrolokacij območja obdelave, pa tudi velikost in medsebojna razmerja novih zemljiških parcel.

V sklopu ureditve gospodarske javne infrastrukture se izvedejo vsi predpisani komunalni in energetski vodi ter naprave, v skladu s pridobljenimi mnenji nosilcev urejanja prostora.

Rešitve v OPPN bodo izhajale iz potrjenih Izhodišč za pripravo OPPN in strokovnih podlag, ki se bodo izdelale tekom postopka priprave akta. OPPN lahko predvidi tudi izgradnjo potrebne javne gospodarske infrastrukture izven območja obdelave. Območje morebitnih prestavitev, novogradenj oziroma rekonstrukcij javne gospodarske infrastrukture sme obsegati vse tiste površine oziroma zemljišča izven območja podrobnega načrta, ki so minimalno zahtevana za potrebne navezave. Morebitni posegi izven območja OPPN pa niso predmet tega podrobnega načrta.

 

4.

(način pridobitve strokovnih rešitev)

Izdelovalec OPPN pridobi geodetski načrt območja urejanja, izdelan skladno s Pravilnikom o geodetskem načrtu (Uradni list RS, št. 40/04 in 33/07-ZPNačrt).

Pri pripravi osnutka se upoštevajo prikaz stanja prostora, obstoječe omejitve v prostoru,  izražene investicijske namere ter tudi morebitne že pridobljene smernice in/ali priporočila nosilcev urejanja prostora.

Ureditev območja bo natančneje določil OPPN, ki bo tudi določil možnost dopustnih odstopanj.

Potrebne strokovne podlage in strokovno rešitev se izdela z upoštevanjem veljavnih predpisov, ki določajo vsebino, obliko in način priprave podrobnega prostorskega načrta.

OPPN se izdela tudi v digitalni obliki, pripravljeni skladno z zahtevami veljavnih predpisov, da je možen vnos v prostorski informacijski sistem.

 

5.

(vrsta postopka)

Priprava OPPN se izvede v postopku priprave prostorskega akta, kot je za OPPN predpisan v ZUreP-2 v členih 118 in 119 (člen 119 pa napotuje še na člene 110 do 115).

 

6.

(roki za pripravo OPPN in njegovih posameznih faz)

V postopku priprave OPPN so predvideni naslednji roki:

·   zhodišča za pripravo OPPN (pri oblikovanju izhodišč vključitev zainteresirane javnosti) in   začetek priprave elaborata ekonomike: november 2019,

·   sklep o pripravi OPPN: februar 2020,

·   posredovanje sklepa o pripravi OPPN in izhodišč za pripravo OPPN ministrstvu, pristojnemu za prostor, da dodeli identifikacijsko številko v prostorskem informacijskem sistemu: marec  2020; vpis identifikacijske številke po prejemu le-te: 1667,

·   javna objava sklepa o pripravi OPPN skupaj z izhodišči za pripravo OPPN v prostorskem informacijskem sistemu (objava sklepa o pripravi OPPN v uradnem glasilu in na spletni strani občine, objava izhodišč za pripravo OPPN na spletni strani občine): po prejemu identifikacijske številke ministrstva,

·   poziv državnim nosilcem urejanja prostora, ki sodelujejo pri celoviti presoji vplivov na okolje (v nadaljevanju: CPVO), da podajo mnenje o verjetnosti pomembnejših vplivov OPPN na okolje (poziv lahko vključuje tudi poziv za podajo konkretnih smernic): 30 dni od prejema poziva,

·   ministrstvo, pristojno za okolje, na podlagi mnenj državnih nosilcev urejanja prostora, ki sodelujejo pri CPVO, odloči  ali je potrebno izvesti CPVO: v 21 dneh od prejema vloge s priloženimi mnenji nosilcev urejanja prostora,

·   priprava osnutka OPPN (v času priprave osnutka se vključi zainteresirano javnost): 15 dni po prejetju odločitve glede potrebnosti izvedbe CPVO,

·   če je za OPPN potrebno izvesti CPVO, je za potrebe postopka CPVO potrebno izdelati okoljsko poročilo: okvirni rok izdelave okoljskega poročila je 30 dni,

·   objava osnutka OPPN in okoljskega poročila (če je bilo okoljsko poročilo pripravljeno) v prostorskem informacijskem sistemu (na spletni strani občine),

·   poziv nosilcem urejanja prostora, da podajo mnenje k objavljenemu gradivu osnutka OPPN (če je potrebno izvesti CPVO, nosilci urejanja prostora, ki sodelujejo pri CPVO, hkrati z mnenjem podajo tudi mnenje o sprejemljivosti  vplivov izvedbe OPPN na okolje ali mnenje o ustreznosti okoljskega poročila): 30 dni od prejema poziva (na zahtevo nosilca urejanja prostora se lahko rok podaljša za največ 30 dni),

·   ministrstvo, pristojno za okolje, po prejemu mnenj državnih nosilcev urejanja prostora, ki sodelujejo pri CPVO, odloči glede ustreznosti okoljskega poročila (odloči, da je okoljsko poročilo ustrezno ali pa zahteva njegovo dopolnitev): v roku 30 dni od prejema vloge s priloženimi mnenji nosilcev urejanja prostora,

·   dopolnitev osnutka OPPN (in morebitna dopolnitev okoljskega poročila (okoljsko poročilo se izdela, če je zahtevan postopek CPVO)): v roku 15 dni po prejemu mnenj nosilcev urejanja prostora oziroma (če je potreben postopek CPVO) v roku 15 dni po prejemu odločitve glede ustreznosti okoljskega poročila,

·   objava javnega naznanila o javni razgrnitvi in javni obravnavi osnutka OPPN (in okoljskega poročila, če je izdelano): objava javnega naznanila na krajevno običajen način in v svetovnem spletu najmanj 7 dni pred začetkom javne razgrnitve,

·   javna objava osnutka OPPN in okoljskega poročila (če je bilo okoljsko poročilo pripravljeno), dopolnjenih po pridobitvi mnenj in po pridobitvi odločitve glede ustreznosti okoljskega poročila, v prostorskem informacijskem sistemu (na spletni strani občine): 30 dni v času trajanja javne razgrnitve,

·   izvedba javne obravnave v času javne razgrnitve: kraj in čas javne obravnave sta določena v javnem naznanilu,

·   ob javni razgrnitvi osnutka OPPN se javnost seznani tudi z morebitnim nasprotjem interesov (nasprotje interesov glede na predpis, ki ureja integriteto in preprečevanje korupcije),

·   priprava stališč do pripomb in predlogov javnosti: 15 dni po zaključku javne razgrnitve,

·   prva obravnava in sprejem osnutka OPPN na občinskem svetu (del gradiva za obravnavo na občinskem svetu je tudi elaborat ekonomike) ter obravnava in sprejem stališč do pripomb in predlogov javnosti: do 30 dni po zaključku javne razgrnitve,

·   javna objava stališč, zavzetih do pripomb in predlogov javnosti, v prostorskem informacijskem sistemu in na krajevno običajen način: 7 dni po sprejemu stališč na občinskem svetu,

·   priprava predloga OPPN (na podlagi sprejetih stališč občinskega sveta do pripomb in predlogov javnosti): 15 dni po sprejemu stališč na občinskem svetu,

·   objava predloga OPPN in okoljskega poročila (če je bilo okoljsko poročilo pripravljeno) v prostorskem informacijskem sistemu (na spletni strani občine),

·   poziv nosilcem urejanja prostora, da podajo mnenje k objavljenemu gradivu predloga OPPN (če je potrebno izvesti CPVO, nosilci urejanja prostora, ki sodelujejo pri CPVO, hkrati z mnenjem podajo tudi mnenje o sprejemljivosti vplivov izvedbe OPPN na okolje, če tega niso podali že v mnenju na osnutek OPPN): 30 dni od prejema poziva (na zahtevo nosilca urejanja prostora se lahko rok podaljša za največ 30 dni),

·   (če je potrebno izvesti CPVO) vloga ministrstvu, pristojnemu za okolje, da ugotovi, ali so vplivi izvedbe predloga OPPN na okolje sprejemljivi: 30 dni po prejemu vloge s priloženimi mnenji nosilcev urejanja prostora, ki sodelujejo pri CPVO,

·   priprava predloga OPPN, usklajenega s pridobljenimi mnenji: 7 dni po pridobitvi mnenj nosilcev urejanja prostora,

·   objava predloga OPPN (usklajenega s pridobljenimi mnenji) in okoljskega poročila (če je bilo okoljsko poročilo pripravljeno) v prostorskem informacijskem sistemu (na spletni strani občine),

·   občina posreduje ministrstvu v potrditev usklajen predlog OPPN, ministrstvo preveri in v 30 dneh potrdi predlog OPPN s sklepom, če so bili izpolnjeni vsi pogoji določeni v 115. členu,

·   po potrditvi predloga OPPN ministrstvo javno objavi predlog OPPN v prostorskem informacijskem sistemu,

·   druga obravnava in sprejem predloga OPPN na občinskem svetu (del gradiva za obravnavo na občinskem svetu je tudi elaborat ekonomike): do 30 dni po pripravljenem usklajenem predlogu,

·   objava odloka v uradnem glasilu: po preteku petnajstdnevnega roka od sprejema predloga na občinskem svetu,

·   priprava končnega OPPN: v času do začetka veljavnosti odloka.

Zgoraj navedeni roki so okvirni. Zaradi nepredvidljivih zahtev in pogojev udeležencev v postopku se lahko spremenijo.

 

7.

(nosilci urejanja prostora, ki bodo pozvani za podajo mnenj)

Nosilci urejanja prostora, ki bodo pozvani za podajo mnenj:

·   Ministrstvo za okolje in prostor, Direkcija RS za vode, Sektor območja Drave, Krekova ulica 17, 2000 Maribor (za področje voda);

·   Zavod RS za varstvo narave, Območna enota Maribor, Pobreška cesta 20, 2000 Maribor (za področje varstva narave);

·   Ministrstvo za kulturo, Direktorat za kulturno dediščino, Maistrova ulica 10, 1000 Ljubljana (za področje varstva kulturne dediščine);

·   Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, Območna enota Maribor, Slomškov trg 6, 2000 Maribor (za področje varstva kulturne dediščine) (v vednost - zaradi predhodne seznanitve s predvidenim OPPN);

·   Ministrstvo za obrambo, Uprava RS za zaščito in reševanje. Vojkova cesta 61, 1000 Ljubljana (za področje varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami, vključno z varstvom pred požarom);

·   Ministrstvo za zdravje, Direktorat za javno zdravje, Štefanova 5, 1000 Ljubljana (za področje zdravstvenega varstva);

·    Ministrstvo za infrastrukturo, Direktorat za letalski in pomorski promet, Sektor za letalstvo, Langusova ulica 4, 1535 Ljubljana (za področje zračnega prometa);

·   Elektro Maribor, d.d., Vetrinjska ulica 2, 2000 Maribor (za področje oskrbe z električno energijo);

·   Komunalno podjetje Ptuj, d.d., Puhova ulica 10, 2250 Ptuj (za področji oskrbe z vodo, odvajanja odplak in ravnanja z odpadki);

·   Javne službe Ptuj, Ulica heroja Lacka 3, 2250 Ptuj (za področja izvajanja gospodarskih lokalnih javnih služb iz pristojnosti Javnih služb Ptuj);

·    Telekom Slovenije d.d., Sektor za dostopovna omrežja, Center za dostopovna omrežja Maribor - Murska Sobota, Titova cesta 38, 2000 Maribor (za področje umeščanja fiksne telefonije);

·   Telemach d.o.o., Brnčičeva cesta 49A, 1231 Ljubljana Črnuče (telekomunikacije);

·   Občina Hajdina, Zgornja Hajdina 44a, 2288 Hajdina (za področje prometa, za občinske ceste);

·   Ministrstvo za infrastrukturo, Direktorat za kopenski promet, Langusova ulica 4, 1535 Ljubljana (za področje državne cestne infrastrukture);

·   Ministrstvo za infrastrukturo, Direkcija RS za infrastrukturo, Sektor za upravljanje cest, Območje Ptuj, Trstenjakova 5 a, 2250 Ptuj (za področje državne cestne infrastrukture – v vednost zaradi predhodne seznanitve s predvidenim aktom);

·   Dravske elektrarne Maribor, Obrežna ulica 170, 2000 Maribor

·   RS, Ministrstvo za okolje in prostor. Direktorat za okolje, Sektor za celovito presojo vplivov na okolje (CPVO), Dunajska cesta 48, 1000 Ljubljana (udeleženec na podlagi 4. odstavka 58. člena ZPNačrt - potrebnost izvedbe postopka CPVO);

V primeru, da se v postopku priprave utemeljeno ugotovi, da je potrebno vključiti tudi nosilce urejanja prostora, ki niso navedeni v tem sklepu, se v postopku pridobi tudi njihova mnenja.

 

8.

(načrt vključevanja javnosti)

Ob izdelavi Izhodišč za pripravo OPPN so le-ta bila razgrnjena na sedežu Vaške skupnosti Slovenja vas – Gasilski dom, izvedena je bila tudi javna predstavitev, kjer je zainteresirana javnost imela možnost podati svoje pripombe in predloge pri oblikovanju izhodišč.

V okviru priprave osnutka OPPN se ponovno vključuje zainteresirano javnost, usklajujejo se različni interesi v prostoru. Izvede se javno predstavitev osnutka OPPN, v sklopu katere ima zainteresirana javnost možnost podati svoje pripombe in predloge pri pripravi osnutka OPPN.

Osnutek OPPN, dopolnjen glede na pridobljena mnenja k osnutku (in okoljsko poročilo, ko je potrebno izvesti postopek CPVO), se javno razgrne. Za javno razgrnitev se pripravi povzetek za javnost. V času javne razgrnitve se izvede javno obravnavo razgrnjenih gradiv. V času javne razgrnitve se javnost tudi seznani z morebitnim nasprotjem interesov.

Stališča do pripomb in predlogov javnosti se javno objavi na spletni strani občine in na krajevno običajen način.

Tekom celotnega postopka se gradiva objavljajo na spletni strani občine, in sicer se na spletni strani občine objavi: izhodišča za pripravo OPPN, sklep o pripravi, osnutek OPPN (in okoljsko poročilo, če je potrebno izvesti postopek CPVO), javno naznanilo o javni razgrnitvi in obravnavi (objava javnega naznanila tudi na krajevno običajen način), stališča do pripomb in predlogov javnosti (objava tudi na krajevno običajen način), predlog  OPPN (in okoljsko poročilo, če je potrebno izvesti postopek CPVO).

Po potrebi (predvsem v odvisnosti od interesa javnosti) se izvede tudi druge oblike vključevanja javnosti.

 

9.

(seznam podatkov in strokovnih podlag ter obveznosti udeležencev pri urejanju prostora glede njihovega zagotavljanja)

Naročnik izdelave OPPN financira pripravo in izdelavo OPPN, stroške objav, geodetski načrt območja urejanja, elaborat ekonomike in program opremljanja zemljišč.

Izdelovalec prostorskega akta mora predati Skupni občinski upravi občin v Spodnjem Podravju tri kompletne podpisane izvode sprejetega prostorskega akta (število izvodov za investitorje določa pogodba). Obenem je potrebno celoten prostorski akt s prilogami predati tudi v digitalni obliki, pripravljeni skladno z zahtevami veljavnih predpisov.

 

10.

(objava sklepa)

Ta sklep se objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin ter na spletnem naslovu Občine Hajdina

(www.hajdina.si)

Sklep začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin.

 

Številka: 3505-9/2019-14

Identifikacijska številka v prostorskem informacijskem sistemu: 1667

Datum: 14. 2. 2020

 

 

Občina Hajdina

 

mag. Stanislav Glažar, župan