New Page 1

Na podlagi Zakona o urejanju prostora (Ur. list RS, št. 61/17) ter na podlagi 17. člena Statuta Občine Nazarje (Uradno glasilo SO, št. 59/2017) na 3. redni seji dne 21. 03. 2019 sprejel

 

ODLOK

O SPREMEMBAH IN DOPOLNITVAH ODLOKA O LOKACIJSKEM NAČRTU BIČ ZA INDIVIDUALNO STANOVANJSKO GRADNJO V ŠMARTNEM OB DRETI

 

1. člen

(pravna podlaga)

(1) S temi spremembami in dopolnitvami se ob upoštevanju Odloka o spremembah in dopolnitvah prostorskih sestavin dolgoročnega plana Občine Mozirje za obdobje od leta 1986 do leta 2000, dopolnjenega leta 1989 in srednjeročnega družbenega plana Občine Mozirje za obdobje od leta 1986 do leta 1990, usklajenega leta 1989, za območje Občine Nazarje (Uradno glasilo Zgornjesavinjskih občin, št. 02/02, popravek 8/02) in Odloka o lokacijski načrtu Bič za individualno stanovanjsko gradnjo v Šmartnem ob Dreti, ki ga je izdelalo podjetje URBANA Kočar in Kočar d.o.o. Velenje, pod št. projekta 543/04 v juliju 2005 (Uradno glasilo ZSO, št. 09/06, 11/06, 20/08) sprejmejo takšne spremembe in dopolnitve odloka, ki bodo omogočale izvedbo individualne stanovanjske gradnje na obravnavanem ureditvenem območju.

(2) Spremembe in dopolnitve Lokacijskega načrta Bič je izdelalo podjetje BP, PROJEKTIVNI BIRO, Darja Bezovnik Planovšek s.p. iz Mozirja s št. projekta 69/17 in so sestavni del tega odloka.

 

II. Vsebina

 

2. člen

(vsebina prostorskega načrta)

(1) Spremembe in dopolnitve lokacijskega načrta (v nadaljevanju LN) določa mejo ureditvenega območja, funkcijo območja, lego, potek in zmogljivost ter velikost objektov in naprav, pogoje za urbanistično, arhitekturno in krajinsko oblikovanje objektov in naprav, vodnogospodarske ureditve, pogoje za komunalno urejanje, okoljevarstvene in druge pogoje, etapnost izvedbe, obveznosti investitorja in izvajalcev, tolerance ter nadzor nad izvajanjem tega odloka.

 

3. člen

(sestava prostorskega načrta)

Spremembe in dopolnitve lokacijskega načrta in 1. člena odloka vsebuje tekstualni in grafični del.

Tekstualni del sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta vsebujejo:

A.  TEKSTUALNI DEL:

1.   Odlok o spremembah in dopolnitvah lokacijskega načrta

2.   Smernice in mnenja

3.   Obrazložitev sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta

4.   Tehnični elementi za zakoličenje

B.  GRAFIČNI DEL:

1.   Izsek iz kartografskega dela izvedbenega dela občinskega prostorskega načrta s prikazom lege prostorske ureditve na širšem območju; M 1:2500

2.   Območje podrobnega načrta z obstoječim parcelnim stanjem; M 1:500

3.   Izsek iz veljavnega lokacijskega načrta; M 1:500

4.   Zazidalno ureditvena situacija; M 1:500

5.   Prikaz ureditve glede poteka omrežij in priključevanja objektov na gospodarsko javno infrastrukturo ter grajeno javno dobro; M 1:500

6.   Poplavna karta – obstoječe stanje; M 1:500

7.   Poplavna karta – predvideno stanje; M 1:500

8.   Zakoličbena karta; M 1:500

 

4. člen

(obseg območja sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta)

(1) Ureditveno območje sprememb in dopolnitev LN Bič  obsega:

·   565/4, 565/7, 566/3, 566/4, 566/5, 566/6, 566/7, 566/8, 566/9, 566/10, 566/11, 566/12, 566/13, 566/14, 566/15, 566/16, 566/17, 566/18, 566/19 in 566/20 vse k.o. Šmartno ob Dreti.

(2) Ureditveno območje je velikosti cca 8.196 m².

(3) Sestavni del teh sprememb in dopolnitev lokacijskega načrta so tudi zemljišča izven območja  urejanja, ki so potrebna za neposredno prometno priključevanje na omrežje javnih cest, zagotavljanje intervencijskih mest ter izvedbo komunalnih priključkov in naprav gospodarske javne infrastrukture potrebnih za komunalno opremljanje območja ter morebitne vodnogospodarske ureditve.

(4) Predmet izdelave sprememb in dopolnitev LN  so tudi ureditve, ki bodo omogočile takšne posege v prostor in gradnjo objektov, da bo zagotovljeno izvajanje Občinskega lokacijskega načrta Bič. 

 

III.  Spremembe

 

5. člen

(1) V celoti se spremeni 6. člen odloka, tako da se po novem glasi: »Ureditveno območje LN je namenjeno za individualno stanovanjsko gradnjo v Šmartnem ob Dreti. Z lokacijskim načrtom je načrtovana ureditev 7 gradbenih parcel za enako število stanovanjskih objektov. Poleg parcel, ki so namenjene za gradnjo stanovanjskih hiš, se na ureditvenem območju nahajajo še štiri gradbene parcele za izgradnjo infrastrukture in predvidne rezervate.«

 

6. člen

(1) V 8. členu  odloka se navedba: »Predlog zazidalne situacije (graf. prilogo št. 3/2) predstavlja nazorni prikaz možnih umestitev objektov na gradbene parcele, z izbranim tipom stanovanjskega objekta (lomljena tlorisna oblika /L/ in maksimalni gabarit 15,0m x 12,0m). Predlagana maksimalna velikost stanovanjskega objekta je možna, ni pa obvezujoča. Možna so oblikovna in velikostna odstopanja. Pri enostavni pravokotni tlorisni obliki je umeščanje objekta z daljšo stranico in slemenom obvezno v smeri V – Z (vzporedno s plastnicami).« v celoti nadomesti s tekstom: »Umestitev v prostor se izvede na podlagi ZAZIDALNO UREDITVENE SITUACIJE (grafični list št. 4) in NAČRTA ZA ZAKOLIČBO (grafični list št. 8). Možna so oblikovna in velikostna odstopanja v okviru dopustnih toleranc.«

(2) V 2. točki 8. člena (Urbanistični kazalci) se briše navedba: »v razponu od 0,23«; prav tako se v isti točki briše navedba: »izraba gradbene parcele (bruto etažna površina/ površina gradbene parcele) sme bit v razponu od 0,60 do 1,20.«

 

7. člen

(1) 9. člen odloka (izhodišča za oblikovanje novih objektov) se v celoti zamenja z naslednjo vsebino:

Pri načrtovanju novih objektov je potrebno upoštevati naslednje oblikovalske pogoje:

·   velikost objekta: 9,00m x 11,00m;

·   etažnost (max. 3 etaže): pritličje (P), nadstropje (N), mansarda (M);

·   gradbena linija objekta: SH1-SH3 daljša stranica v smeri S–J, SH4-SH7 daljša stranica v smeri V-Z;

·   streha: simetrična dvokapnica;

·   naklon strešin: v območju med 30° - 45°;

·   prioritetna smer slemena: vzporedna z daljšo stranico objekta;

·   maks. zazidanost gradb. parc.: do 40%;

·   minimalne kote pritličja ± 0,00 za posamezni objekt na podlagi hidrološko – hidravlične analize, ki je bila izdelana za potrebe sprememb in dopolnitev LN so:

 

objekt

kota pritličja ± 0,00

SH1

377,70 m nmv

SH2

377,70 m nmv

SH3

377,70 m nmv

SH4

377,95 m nmv

SH5

377,70 m nmv

SH6

378,70 m nmv

SH7

378,70 m nmv

 

·   strehe in fasade: barva strešne kritine naj bo opečne barve; dopustna je izvedba čopov in frčad ter strešnih oken; fasade naj bodo bele ali v izrazito svetlem pastelnem odtenku ter s temnejšim coklom.«

Dovoljena je tudi lesena ali delno lesena izvedba fasade. V gradbenem smislu so dopustne vse vrste konstrukcij.

 

8. člen

(1) V celoti se črta prvi stavek 10. člena osnovnega odloka: »Načelno se samostojni pomožni objekti poleg osnovnega stanovanjskega objekta odsvetujejo skladno s priporočilom, da naj se vsi potrebni prostori nahajajo že v osnovnem objektu pod skupno streho, ker samostojni pomožni objekti enotno naselje degradirajo«.

(2) V drugem odstavku 10. člena (enostavni objekti) se navedba: »Pravilnika o vrstah zahtevnih, manj zahtevnih in enostavnih objektov, o pogojih za gradnjo enostavnih objektov brez gradbenega dovoljenja in o vrstah del, ki so v zvezi z objekti in pripadajočimi zemljišči (Uradni list RS, št. 114/03 in 130/04).« nadomesti z navedbo: »veljavne prostorske zakonodaje, ki ureja gradnjo enostavnih in nezahtevnih objektov.«

 

9. člen

(1) V drugem odstavku 11. člena (zunanje ureditve na gradbenih parcelah) se briše navedba »do treh«.

(2) Prav tako se v drugem odstavku 11. člena nadomesti navedba: »asfaltom (kontrolirano odvajanje meteornih vod),« z navedbo: »tlakovci«.

(3) V tretjem odstavku 11. člena se v celoti črta prvi stavek: »V projektu iz 1. člena tega odloka je predlagana intenzivnejša zazelenitev z drevesi, kot vizualna in deloma protihrupna zaščita med regionalno cesto in predvidenim zaselkom stanovanjskih objektov.

(4) 11. členu se v celoti doda četrti odstavek, ki se glasi:

»(4) Zunanja ureditev, vključno s parkirišči se izvede na koti obstoječega terena. Nasipavanje in višanje ter izvedba polnih ograj oziroma zidov niso dopustni.«

 

10. člen

(1) V prvem odstavku 13. člena (elementi za zakoličenje) se navedba: »V projektu iz 1. člena tega odloka so za zakoličenje stanovanjskih objektov podane samo načelne usmeritve za umestitev načrtovanih stanovanjskih objektov; na osnovi projekta je možno zakoličenje prometne ureditve zaselka, gradbenih parcel in predvidene čistilne naprave.« nadomesti z navedbo: »Zakoličenje objektov se izvede na podlagi zakoličbenega načrta (grafični list št. 8) z možnostjo upoštevanja dopustnih odstopanj.«

(2) Zadnji del 13. člena, ki se glasi: »V kolikor bo načrtovan objekt umeščen znotraj zazidalnega dela, v postopku pridobivanje gradbenega dovoljenja niso potrebna soglasja lastnikov sosednjih parcel. Neobvezni predlog zazidave, kot je razviden na graf. prilogi št. 3/2 v projektu iz 1. člena tega odloka, daje lastnikom gradbenih parcel izhodiščne podatke o optimalni velikosti, tlorisni obliki, oblikovanju strehe, gradbeni liniji, ureditvi funkcionalnih površin in prometnega priključka na dovozno cesto.« se v celoti izbriše.

 

11. člen

(1) Vsebina 14. člena (tolerance) se v celoti zamenja, tako da se po novem glasi:

» (1) Na območju LN so dopustna naslednja odstopanja:

·   za lego in gabarit objektov: načrtovani objekti se lahko gradijo na celotnem območju gradbene parcele ob upoštevanju predpisanih odmikov; tlorisni gabariti objektov lahko odstopajo za ± 2 m;

·   za oblikovanje objektov: dopustno je drugačno oblikovanje objektov in streh (predvsem nezahtevni in enostavni objekti se lahko gradijo z ravno streho ali streho minimalnega naklona);

·   vertikalni gabarit je dopusten je tudi samo v pritlični izvedbi (P) ali pritlični izvedbi z mansardo (P+M);

·   izjemoma je dopustno nadvišati koto pritličja objekta do +0.50 m; višinsko razliko je potrebno premostiti s stopnicami; kota okoliškega terena ne sme odstopati od kote določene z nadomestnimi poplavnimi ukrepi;

·   dopustna so odstopanja od določitve vhodov v objekt ali uvozov na gradbeno parcelo, pod pogojem, da je zagotovljena preglednost na cesto in varnost prometa;

·   dopustna je izvedba dvostanovanjskega objekta;

·   pri prometni, komunalni in energetski infrastrukturi so odstopanja od tehničnih rešitev, določenih s tem odlokom, dopustna glede potekov predvidenih vodov, če se v nadaljnjem podrobnejšem proučevanju okoljevarstvenih ali hidroloških ali geoloških ali vodnogospodarskih ali lastniških ali drugih razmer pridobijo tehnične rešitve, ki so primernejše iz oblikovalskega ali gradbenotehničnega ali okoljevarstvenega vidika, ki pa ne smejo povečevati negativnega vpliva načrtovanega posega na sosednje objekte in parcele, ne smejo poslabšati videza obravnavanega območja, ne smejo poslabšati bivalnih in delovnih pogojev in ne smejo povečati negativnih vplivov na okolje. Odstopanja so dopustna tudi, če to pogojujejo bolj ekonomična investicijska vlaganja in v kolikor te spremembe ne spreminjajo vsebinskega koncepta predmetnega LN;

·   odmiki nezahtevnih in enostavnih objektov so lahko 1,50m od roba parcelne meje ali tudi manjši, ob soglasju lastnika sosednjega zemljišča ter se lahko gradijo tudi izven območja gradbene meje razen v primeru, ko bi gradnja posegala v varovalni pas prometne infrastrukture;

·   ograjo do višine 1,20 m je dopustno postaviti do parcelne meje, če ne ovira prometne varnosti;

·   zunanja in komunalna ureditev (komunalni vodi in dovozi do objektov ter zasaditev in vzdrževanje zelenih površin) se lahko izvaja tudi izven območja gradbene meje.«

 

12. člen

(1) Vsebina 18. člena (kanalizacija) se v celoti zamenja, tako da se po novem glasi:

» (1) Predvidena kanalizacija za območje LN Bič bo v ločenem sistemu (fekalna + meteorna kanalizacija). Fekalne odpadne vode iz zaselka Bič se bodo čistile v individualnih čistilnih napravah, ki se izgradijo za vsak objekt posebej, očiščene vode pa bodo odtekale v meteorno kanalizacijo z iztokom v površinski odvodnik. Pred izlivom v površinski odvodnik jih je potrebno zadrževati v ustrezno dimenzioniranemu zadrževalniku meteornih vod. Meteorne vode iz parkirišč se morajo pred izlivom v meteorno kanalizacijo prečistiti v ustrezno dimenzioniranem oljnem separatorju.

(2) Izpusti padavinskih in očiščenih komunalnih vod v površinski odvodnik morajo biti načrtovani tako, da ne segajo v svetli profil vodotoka. Izpustne glave morajo biti oblikovane pod naklonom brežin. Na območju izpustov mora biti struga ustrezno zavarovana pred vodno erozijo.

(3) Vsi posegi v prostor, ki bi lahko trajno ali začasno vplivali na vodni režim ali stanje voda, se lahko izvedejo samo na podlagi vodnega mnenja, ki ga v sklopu postopka za pridobitev gradbenega dovoljenja izda Direkcija RS za vode.«

 

13. člen

(1) V celoti se zamenja vsebina 20. člena (elektro omrežje in javna razsvetljava), ki se po novem glasi:

» (1) Za predvideno individualno stanovanjsko gradnjo so delno že bili izvedeni NN KB, ki pa jih je potrebno skladno z dogovorom s predstavnikom podjetja Elektro Celje d.d. po ogledu na terenu preurediti.

(2) Vsa dela v zvezi z elektrifikacijo območje se izvedejo na podlagi strokovnih podlag, ki jih je izdelalo projektivno podjetje Elektroenergetika, št. načrta 841/18 (dec. 2018) z naslovom Komunalna ureditev za individualno stanovanjsko gradnjo območja BIČ v kraju Šmartno ob Dreti 1. faza.

(3) Za predvideno gradnjo se izvede nov NN KB iz obstoječe RO poleg TP. Izvede se nov kabel tipa E-AY2Y-J 4x150 + 1,5 mm2, ki se preko spojke naveže na obstoječi kabel. Kabel se zaključi v prostostoječem razdelilcu R-RPMO v predvidenem zaselku. Od predvidenega razdelilca R-RPMO pa do vsake posamezne PMO se izvede lasten odcep. Za izvedbo NN KB se delno uporabi obstoječe kable, delno pa se izvedejo novi NN KB. Za izvedbo povezav do posameznih stanovanjskih enot se uporabi kabel enakega preseka in tipa kakor je že izveden; in sicer tipa E-AY2Y-J 4x150 + 1,5 mm2. Za izvedbo novega voda od R-RPMO pa do R-PMO 4 pa se uporabi kabel tipa E-AY2Y-J 4x35 + 1,5 mm2.

(4) Obstoječe kable je potrebno na mestih, kjer so predvideni dovozi oziroma parkirišča ali pločnik zaščititi z zaščito cevjo MAPITEL fi 110 mm, ki se prereže, natakne na kabel, cev pa se obbetonira. Minimalna razdalja od zgornjega roba cevi pa do cestišča mora znašati 1,0 m.

(5) Obstoječe prostozračno NNO, ki se nahaja znotraj predvidene gradnje se odstrani. Izvede se nov NN KB, ki se preko spojke naveže na obstoječe NN KB. Za izvedbo predvidenega kabliranja  prostozračnega NN KB se uporabi kabel tipa E-AY2Y-J 4x150 + 1,5 mm2. Predvideni kabli bodo delno položeni v posteljico iz presejane zemlje oziroma iz mivke. Minimalna globina polaganja je 0,8 m. Pod dovozi / parkirišči / pločnik pa bodo kabli uvlečeni v obbetonirane MAPITEL zaščitne cevi fi 110 mm (za kabel preseka 35/70 mm2) oziroma fi 160 (za kable preseka 150 mm2). Minimalna razdalja od zgornjega roba cevi pa do cestišča mora znašati 1,0 m.

(6) V fazi nadaljnjega načrtovanja in pridobitve gradbenih dovoljenj za posamezne objekte si je potrebno od Elektra Celje d.d. pridobiti soglasja za priključitev in soglasja k projektu v skladu z veljavno zakonodajo.«

 

14. člen

(1) Celotna vsebina 23. člen osnovnega odloka se  nadomesti z vsebino:

(ravnanje z odpadki)

(1) Komunalni odpadki naj se zbirajo na za to določenih mestih ob uvozih na posamezno gradbeno parcelo. Prostor za ločeno zbiranje odpadkov bo izveden kot betonska ploščad dim.: 2,00m x 1,00m, s treh strani omejen z montažnim AB zidcem v višini tipskih kontejnerjev. Odpadke bo odvažala za to pooblaščeno podjetje, s katero bo lastnik gradbene parcele sklenil pogodbo. Za ločeno zbiranje odpadkov je predvidena mikrolokacija ob končnem obračališču dovozne ceste na vzhodni strani ter na severnem delu ureditvenega območja UN. Pri tem je potrebno upoštevati Odlok o ravnanju s komunalnimi odpadki v Občini Nazarje.

 

15. člen

(1) V celoti se črta (3) tretji odstavek 24. člena osnovnega odloka: (Ob umestitvi objektov na zazidalni del gradbenih parcel in ob korektni izvedbi kurilnic centralnega ogrevanja bodo edini pričakovani vplivi odsevne sence stanovanjskih objektov, ki bodo segale preko mej gradbenih parcel. Začrtana meja pričakovanih vplivov na grafični prilogi št. 2/3 v projektu iz 1. člena tega odloka, nakazuje domet senc od objektov na sosednja zemljišča ob upoštevanju osončenja pod kotom 45°.).

 

16. člen

(1) V celoti se korigira 25. člen (varstvo zraka) osnovnega odloka, ki se po novem glasi:

» (1) Predvideni objekti ne smejo bistveno povečati onesnaženosti zraka. Centralno ogrevanje objektov bo zagotovljeno z lastnimi kotlovnicami (energenta: kurilno olje, plin in drugo ). Izvedba kotlovnic in cistern za energente mora biti skladna z Uredbo o emisiji snovi v zrak iz malih in srednjih kurilnih naprav (Uradni list RS, št. 24/13, 2/15, 50/16 in 17/18).«

 

17. člen

(1) Celotna vsebina 28. člen odloka se  nadomesti z vsebino:

»(1) Ureditveno območje LN ne sega v območje naravnih vrednot ali pričakovanih naravnih vrednot. Območje tudi ni evidentirano kot ekološko pomembno ali zavarovano območje. Načrtovana zazidava upošteva morfologijo prostora in obstoječe kvalitete kulturne krajine. Fekalije bodo priključene na individualne male čistilne naprave, očiščene vode pa bodo preko meteorne kanalizacije speljane v reko Dreto.«

 

18. člen

(1) V celoti se zamenja vsebina 32. člena (zaščita pred poplavami), ki se po novem glasi:

» (1) Območje lokacijskega načrta je ob visokih vodah vodotokov Letošč in Dreta poplavljeno. V študiji »Izdelava kart poplavne in erozijske nevarnosti ter kart razredov poplavne in erozijske nevarnosti – za posamezne odseke vodotokov Voložnica, Hudovinc, Letošč in Suha v Občini Nazarje« je ugotovljeno, da predmetno območje spada v srednji, majhen in preostali razred poplavne nevarnosti ter majhen razred erozijske nevarnosti. Pri načrtovanju je bila upoštevana Uredba o pogojih in omejitvah za izvajanje dejavnosti in posegov v prostor na območjih, ogroženih zaradi poplav in z njimi povezane erozije celinskih voda in morja (Uradni list RS, št. 89/08), vrste posegov v prostor pa so načrtovane skladno s prilogo 1 in 2 navedene Uredbe, ki jo je potrebno upoštevati tudi pri nadaljnjem projektiranju.

(2) Sestavni del odloka so tudi karte razredov poplavne in erozijske nevarnosti obstoječega in predvidenega stanja z vrisanimi načrtovanimi objekti in ureditvami ter hidrološko hidravlična študija »Hidrotehnični elaborat za spremembo LN Bič (Šmartno ob Dreti) s št. projekta K01/18  (IZVO-R, d.o.o., maj 2018)«, katerega izhodišča so v celoti upoštevana pri pripravi sprememb in dopolnitev LN.

(3) Na poplavnem območju so prepovedane vse dejavnosti in vsi posegi v prostor, ki imajo lahko ob poplavi škodljiv vpliv na vode, vodna in priobalna zemljišča ali povečujejo poplavno ogroženost območja, razen posegov, ki so namenjeni varstvu pred škodljivim delovanjem voda (86. člen Zakona o vodah).

 

19. člen

(1) V drugi alineji 33. člena se črta navedba: »fekalne in«, tako da se sedaj druga alineja glasi:

»- šteje se, da je ureditveno območje LN opremljeno s primarno prometno in komunalno infrastrukturo potem, ko bo izvedena dovozna cesta (b-b), na vsaki gradbeni parceli pa pripravljeni priključni stebrički oziroma omarice za priključitev (elektrike, telefona, kabelske TV), vodomerni jašek za priključitev na vodovod, ter jaški za priključitev meteorne kanalizacije; ob vodovodnem omrežju mora biti izvedeno tudi protipožarno hidrantno omrežje s hidrantom.«

 

20. člen

(1) V 34. členu se številka VIII v oklepaju spremeni v številko VII, tako da se navedba v oklepaju po novem glasi: (št. I do VII).

 

21. člen

(1) Zaradi preštevilčenja parcel za gradnjo se določene navedbe 36. člena (parcelacija) spremenijo, tako da se vsebina člena po novem glasi:

» (1) Ureditveno območje lokacijskega načrta je razdeljeno na 9 gradbenih parcel, od katerih jih je sedem predvideno za gradnjo stanovanjskih objektov, ena predstavlja zemljišče za ureditev dovozne ceste (b - b), ena parcela pa predstavlja odprt prostor na SV delu ureditvenega območja LN.«

 

IV. Končne določbe

 

22. člen

(vpogled v spremembe in dopolnitve LN)

Spremembe in dopolnitve LN so na vpogled v času uradnih ur pri pristojnem občinskem organu za urejanje prostora Občine Nazarje in na Upravni enoti Mozirje.

 

23. člen

(prenehanje uporabe določil osnovnega lokacijskega načrta)

Z dnem uveljavitve tega odloka se prenehajo uporabljati določila Odloka o lokacijskem načrtu Bič, ki so v nasprotju z navedenimi spremembami in dopolnitvami. 

 

24. člen

(nadzor)

Nadzor nad izvajanjem tega LN opravljajo pristojne inšpekcijske službe.

 

25. člen

(pričetek veljavnosti)

Ta odlok začne veljati 15. dan po objavi v Uradnem glasilu SO.

 

Številka: 032-0004/2018-3 

Datum: 21. 03. 2019

 

 

Občina Nazarje

 

Matej Pečovnik, župan