POROČILO
O IZIDU VOLITEV V SVETE KRAJEVNIH SKUPNOSTI
OBČINE HOČE SLIVNICA
Občinska volilna komisija občine Hoče-Slivnica je v skladu s 85. in 90. členom Zakona o lokalnih volitvah - ZLV (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 45/08, 83/12 in 68/17) po pregledu zapisnikov o delu volilnih odborov pri ugotavljanju izida glasovanja za volitve članov svetov krajevnih skupnosti občine Hoče-Slivnica na volitvah 18. novembra 2018 ugotovila:
1. SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI HOČE:
Za volitve članov sveta je bilo:
Oddanih gl.: 1606 Neveljavnih gl.: 65 Veljavnih gl.: 1541
V Svet KS Hoče so kandidirali:
Zap.št.
Kandidat
Št. glasov
% glasov
1
JOŽEF MERKUŠ
ZNAMO.ZMOREMO! MARKO SORŠAK.
861
55.87
23
DR. MARTINA RAUTER
573
37.18
3
GREGOR FRANGEŽ
566
36.73
2
BORIS PUST
513
33.29
13
BILJANA LUKIĆ
400
25.96
21
STANISLAVA ORNIK
394
25.57
14
DANIEL ZAKRAJŠEK
361
23.43
15
FERDINAND LEDINEK
NSI - NOVA SLOVENIJA -
KRŠČANSKI DEMOKRATI
329
21.35
8
MARJAN ČANDER
LNBP - LISTA NOVINARJA BOJANA
POŽARJA
294
19.08
17
ROMAN LUTTENBERGER
SLS - SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
268
17.39
6
BOJAN GEISER
SD - SOCIALNI DEMOKRATI
231
14.99
19
URŠKA PLIBERŠEK
229
14.86
16
BORUT CELAN
223
14.47
20
JELENA PAULINIČ
FRANGEŽ
218
14.15
5
MARIJAN FRANGEŽ
198
12.85
10
SIMONA DOBRIĆ
142
9.21
7
BRANKO MILENKOVIČ
DESUS - DEMOKRATIČNA STRANKA
UPOKOJENCEV SLOVENIJE
136
8.83
4
HELENA KOCBEK
127
8.24
12
OLGA VODUŠEK
124
8.05
22
DAVOR DOBRIĆ
105
6.81
9
MARIJA SIMONIČ
79
5.13
11
VIKTOR MARKOVIČ
68
4.41
18
DEJAN TULIMIROVIĆ
53
3.44
V sedemčlanski svet KS Hoče so bili izvoljeni naslednji:
1. JOŽEF MERKUŠ, ROJ. 4.11.1944, SLIVNIŠKA CESTA 17, 2311 HOČE
2. DR. MARTINA RAUTER, ROJ. 06.12.1973, SRŠAKOVA ULICA 16, 2311 HOČE
3. GREGOR FRANGEŽ, ROJ. 06.08.1974, BOHOVA 15, 2311 HOČE
4. BORIS PUST, ROJ. 22.06.1976, PIVOLA 44C 2311 HOČE
5. BILJANA LUKIĆ, ROJ. 06.11.1973, GOZDNA ULICA 9C, 2311 HOČE
6. STANISLAVA ORNIK, ROJ. 03.11.1946, SENČNA POT 8, 2311 HOČE
7. DANIEL ZAKRAJŠEK, ROJ. 27.11.1947, LETALIŠKA ULICA 22, 2311 HOČE
2. SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI OREHOVA-HOTINJA VAS:
Oddanih gl.: 669 Neveljavnih gl.: 25 Veljavnih gl.: 644
V Svet KS Orehova-Hotinja vas so kandidirali:
Zap.št
BOŠTJAN HORVAT
242
37.58
RADO LOBNIK
199
30.90
MAJDA CVETKO
187
29.04
MARKO SMOGAVEC
181
28.11
FRANJA BRAČKO
174
27.02
FRANC GREGORC
URŠKA LEITINGER
171
26.55
MOJCA KERŠIČ
153
23.76
ANICA PUČKO
106
16.46
DR. ALEKSANDER
ZIDANŠEK
NSI - NOVA SLOVENIJA – KRŠČANSKI DEMOKRATI
100
15.53
KSENIJA PETRIČ
97
15.06
ZORAN PUČKO
BOJAN MLAJ
70
10.87
IRMA ROJKO
69
10.71
MAGDALENA BERAS
DESUS - DEMOKRATIČNA STRANKA UPOKOJENCEV SLOVENIJE
62
9.63
ANTON BERAS
58
9.01
MATEJA PUŠNIK
55
8.54
MARIJA HORVAT
51
7.92
NATALIJA BABŠEK
SNS - SLOVENSKA NACIONALNA
STRANKA
V sedemčlanski svet KS Orehova-Hotinja vas so bili izvoljeni naslednji:
BOŠTJAN HORVAT, ROJ. 15.06.1980, OB RIBNIKU 5, 2312 OREHOVA VAS
RADO LOBNIK, ROJ. 29.08.1965, OREHOVA CESTA 23, 2312 OREHOVA VAS
MAJDA CVETKO, ROJ.17.01.1965, KOVAŠKA ULICA 15, 2312 OREHOVA VAS
MARKO SMOGAVEC, ROJ. 09.01.1984, HOTINJSKA CESTA 33, 2312 OREHOVA VAS
FRANJA BRAČKO, ROJ. 05.09.1959, STRANSKA ULICA 8, 2312 OREHOVA VAS
FRANC GREGORC, ROJ. 11.10.1954, OREHOVA CESTA 57, 2312 OREHOVA VAS
URŠKA LEITINGER, ROJ. 31.10.1993, SREDNJA ULICA 3, 2312 OREHOVA VAS
SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI REKA-POHORJE:
Oddanih gl.: 788 Neveljavnih gl.: 24 Veljavnih gl.: 764
V Svet KS Reka-Pohorje so kandidirali:
ZDENKA TRINKO
43.06
MARIO RUDL
264
34.55
PETER REČNIK
217
28.40
IRENA VOTOLEN
205
26.83
TADEJ CVEČEK
25.92
ALOJZ SLAVKO
GRAŠIČ
195
25.52
BORIS DEMŠIČ
186
24.35
IDA HRIBERŠEK
SLS – SLOVENSKA LJUDSKA STRANKA
ANDREJ HERČEK
179
KONRAD VRHOVŠEK
159
20.81
DOC. DR. ANASTAZIJA
GSELMAN
150
19.63
MARTINA MLAKAR
147
19.24
ALEŠ MEGLIČ
18.59
MIRAN KOROŠEC
114
14.92
JOŽEF VISOČNIK
13.87
BOŠTJAN PREGL
NSI - NOVA SLOVENIJA - KRŠČANSKI DEMOKRATI
HERMINA KRAJNC
93
12.17
JOLANDA BOROVNIK
32
4.19
Ker sta zadnja dva kandidata, ki prideta v poštev za izvolitev (Boris Demšič in Ida Hriberšek), dobila enako število glasov, je bil v skladu z 12. členom in prvim odstavkom 109. člena ZLV dne 21.11.2018 izveden žreb, ki je določil, da se zadnji mandat podeli Idi Hriberšek.
V sedemčlanski svet KS Reka-Pohorje so bili izvoljeni naslednji:
1. ZDENKA TRINKO, ROJ. 15.10.1959, HOČKO POHORJE 1B, 2311 HOČE
2. MARIO RUDL, ROJ. 20.08.1988, ZGORNJE HOČE 21, 2311 HOČE
3. PETER REČNIK, ROJ. 20.07.1978, HOČKO POHORJE 1D, 2311 HOČE
4. IRENA VOTOLEN, ROJ. 16.09.1965, PIVOLA, PIVOLA 55A, 2311 HOČE
5. TADEJ CVEČEK, ROJ. 17.11.1997, HOČKO POHORJE 25, 2311 HOČE
6. ALOJZ SLAVKO GRAŠIČ, ROJ. 05.05.1961, HOČKO POHORJE 45, 2311 HOČE
7. IDA HRIBERŠEK, ROJ. 06.05.1943, HOČKO POHORJE 15A, 2311 HOČE
4. SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI ROGOZA:
Oddanih gl.: 547 Neveljavnih gl.: 17 Veljavnih gl.: 530
V Svet KS Rogoza so kandidirali:
UROŠ BLAŽIČ,
290
54.72
ANDREJA KAVAŠ
210
39.62
LJUBOMIR SINIČIČ
201
37.92
ŽAN KRIVEC
197
37.17
MELITA LOVRIĆ
167
31.51
MILOJKA OZMEC
154
29.06
RENIKA ŠIŠKO
109
20.57
ANTON JUS
103
19.43
PETRA KELC PREJAC
85
12.45
MARKO PREJAC
66
V petčlanski svet KS Rogoza so bili izvoljeni naslednji:
1. UROŠ BLAŽIČ, ROJ. 18.07.1979, CESTA OB RIBNIKU 8, 2204 MIKLAVŽ NA DRAV. POLJU
2. ANDREJA KAVAŠ, ROJ. 31.12.1986, CESTA OB GRAMOZNICI 34, 2204 MIKLAVŽ NA DRAV. POLJU
3. LJUBOMIR SINIČIČ, ROJ. 03.10.1958, ROGOŠKA CESTA 14, 2204 MIKLAVŽ NA DRAV. POLJU
4. ŽAN KRIVEC, ROJ. 08.06.1987, ROGOŠKA CESTA 7, 2204 MIKLAVŽ NA DRAV. POLJU
5. MELITA LOVRIĆ, ROJ. 25.08.1980, ROGOŠKA CESTA 62A, 2204 MIKLAVŽ NA DRAV. POLJU
5. SVET KRAJEVNE SKUPNOSTI SLIVNICA:
Oddanih gl.: 1154 Neveljavnih gl.: 53 Veljavnih gl.: 1101
VIDA PIŠEK
379
34.42
SLAVKO PIŠEK
356
32.33
DARKO VRHOVŠEK
335
30.43
PETER KOVAČEK
309
28.07
BOŠTJAN FRANGEŽ
292
26.52
MARTINA BELŠAK
263
23.89
HERMAN JAKOLIČ
261
23.71
VANJA KOJZEK
253
22.98
JOŽEF ŽUNKOVIČ
230
20.89
ROMANA ROŽMAN
221
20.07
UROŠ KOJZEK
220
19.98
URŠKA HOFBAUER
215
19.53
ZVONIMIR
TRSTENJAK
158
14.35
ALEKSANDER
OGRIZEK
SNS – SLOVENSKA NACIONALNA STRANKA
148
13.44
ANDREJ PAVLINEK
140
12.72
ANDREJ MERC
139
12.62
TJAŠA MAJERIČ
SLS - SLOVENSKA LJUDSKASTRANKA
115
10.45
MIHA MILIČ
107
9.72
MOJCA MALEC
8.45
NASTJA ESIH
90
8.17
MARJETA ROTAR
72
6.54
BERNARDKA
SCHWARZ
6.27
V sedemčlanski svet KS Slivnica so bili izvoljeni naslednji:
1. VIDA PIŠEK, ROJ. 16.07.1964, STRMA ULICA 7, 2312 OREHOVA VAS
2. SLAVKO PIŠEK, ROJ. 22.04.1954, STRMA ULICA 7, 2312 OREHOVA VAS
3. DARKO VRHOVŠEK, 06.06.1963, KOLMANOVA CESTA 7, 2312 OREHOVA VAS
4. PETER KOVAČEK, ROJ. 03.05.1949, POLANSKA CESTA 39, 2312 OREHOVA VAS
5. BOŠTJAN FRANGEŽ, ROJ. 03.09.1978, VILENSKA CESTA 60A, 2312 OREHOVA VAS
6. MARTINA BELŠAK, ROJ. 15.10.1969, RAČKA ULICA 8, 2312 OREHOVA VAS
7. HERMAN JAKOLIČ, ROJ. 16.07.1943, SLIVNIŠKA ULICA 15, 2312 OREHOVA VAS
Poročilo se objavi v Uradnem glasilu slovenskih občin.
Številka.: 041-6/2018
Datum: 20.11.2018
Tajnik volilne komisije
mag. Vanja JUS, mag. prav.
Namestnica tajnika
Metka OBERLAJT, dipl. upr. org.
OBČINSKA VOLILNA KOMISIJA
OBČINE HOČE-SLIVNICA
PREDSEDNIK
Danijel LORBEK, univ. dipl. prav.
Člani OVK
Mateja PEHAR, namestnica predsednika
Ester MLAJ, članica
Venčeslav OGRINC, namestnik člana
Vili KOSER, član
Miran MERKUŠ, namestnik člana
Bruno KREMAVC, član
Irma BRAČKO, namestnik člana