Na podlagi 8. člena zakona o referendumih in drugih oblikah osebnega izjavljanja (Uradni list SRS, št. 23/77, 18/88 in 8/ 90), 3. člena zakona o samoprispevku (Uradni list SRS, št. 35/85) in 16. člena statuta Občine Dobrepolje je Občinski svet občine Dobrepolje na 18. seji dne 11. 4. 1996 sprejel
SKLEP
o uvedbi posebnega samoprispevka za financiranje modernizacije lokalnih in krajevnih cest na področju Občine Dobrepolje
1. člen
Uvede se posebni samoprispevek v denarju na območju Občine Dobrepolje
2. člen
Posebni samoprispevek v denarju se predpisuje za modernizacijo lokalne ceste Zdenska vas-Krka, Podgorica, Zagorica in Pri cerkvi-Podtabor, modernizacijo krajevnih cest v vaseh: Četež, Paka, Podpeč, Podtabor, Tisovec, Tržič, Videm, in Zdenska vas-Sv. Anton in ureditev vaškega središča Ponikve.
3. člen
Posebni samoprispevek lahko zavezanci poravnajo do 31. 12. 1996.
4. člen
Posebni samoprispevek bodo plačala posamezna gospodinjstva in posamezniki, ki so v 6. členu tega sklepa poimensko nevedeni.
5. člen
Posamezno gospodinjstvo in posameznik plača posebni samoprispevek v višini, ki je navedena v 6. členu tega sklepa in je bil dogovorjen med udeleženci zborov občanov posamezne vaške skupnosti.
6. člen
Posebni samoprispevek plačajo občani, ki so navedeni v naslednjem seznamu:
Zap. št.
Priimek in ime
Bivališče
Obveznost v SIT
1.
Ahačevčič Milan
Podpeč 13
37.000
2.
Ahačevčič Jože
Podpeč 11
37.150
3.
Andoljšek Angela
Podtabor 11/A
84.000
4.
Babič Jože
Zagorica 56
10.000
5.
Babič Anton
Zagorica 29
6.
Blatnik Stojan
Zagorica 5
7.
Boben Franc
Kal 11, Zagradec
9.000
8.
Božič Fani
Mivka 20, Ljubljana
92.000
9.
Bradač Franc
Tisovec 5
90.000
10.
Bradač Stane
Četež 1/B
54.000
11.
Cimerman Anton
Podpeč 6
12.
Colarić Armin
Zagorica 64
50.000
13.
Debeljak Franc
Tržič 10
14.
Dernulc Avguština
Paka 2
42.000
15.
Dernulc Anton
82.000
16.
Dernulc Štefan
40.000
17.
Dernulc Zdravko
Paka 2/A
18.
Dešman Ciril
Pot na Fužine 21
70.000
19.
Dobnikar Rado
Vrhovci, Cesta XIII/11, Lj.
20.
Erčulj Alojzij
Zagorica 2/a
20.000
21.
Erčulj Anton
Zagorica 11
22.
Erčulj Vinko
Zagorica 16
23.
Zagorica 38
24.
Erčulj Marija
Prijateljeva 17, Ljubljana
25.
Erčulj Alojz
Zagorica 63
26.
Ferkulj Anica
Četež 12
27.000
27.
Gačnik Roman
Ponikve 16
91.150
28.
Gregorič Jože
Paka 4
45.000
29.
Gregorič Karol
Tržič 2
180.000
30.
Gorjup Jože
Hočevje 11
31.
Grm Angel
Podpeč 4/A
32.
Grm Drago
Hočevje 13
33.
Grm Jože
Zagorica 14
34.
Zagorica 17
35.
Grm Antonija
Zagorica 8
36.
Grm Sašo
Trebinjska 12, Ljubljana
37.
Grm Frančiška
Tisovec 9
38.
Hočevar Ivan
Podpeč 20
39.
Hočevar Franc
Videm 50
40.
Peruzzijeva 35
41.
Hren Jože
Zagorica 27
42.
Zagorica 41
43.
Hribar Janez
Trg prekomorskih brigad 8, Lj.
44.
Hrovat Franc ml.
Hočevje 18
45.
Hrovat Anton ml.
Hočevje 10
46.
Hrovat Frančiška
Hočevje 21
35.000
47.
Hrovat Ivan
Videm 32/D
48.
Ivanc Janez
Ponikve 10/A
21.525
49.
Ivančič Jože ml.
Četež n.h.
50.
Ivančič Jože
Četež 13
51.
Jakopič Anton
Podpeč 30
52.
Jakopič Anica
53.
Kastelic Vili
Zdenska vas 61
54.
Kastelic Istok
Zagorica 65/A
55.
Kastelic Marko
Zagorica 12
56.
Klinec Anton
Bruhanja vas 18
57.
Korinšek Mirko
Celovška c. 143
58.
Korinšek Jure
Kantetova 42, Ljubljana
59.
Kosi Janez
Podpeč 28
60.
Kovačič Julijana
Podpeč 27
61.
Kovačič Antonija
Zagorica 61
62.
Kovačič Franc
Zagorica 45
63.
Koželj Franc
Hočevje 7
64.
Kralj Franc
Zagorica 51
65.
Kralj Jože
Zagorica 34
66.
Kralj Janez
Zagorica 54
67.
Kralj Julij
Na jami 5, Ljubljana
68.
Krašna Milan
Podpeč 16
6.000
69.
Krašovec Ignacij
Tržič 11
70.
Krivec Jure
Zagorica 7
71.
Križman Jože
Četež 11
72.
Križman Terezija
Četež 14
73.
Križman Anton
Podtabor 24
74.
Križman Franc
Podtabor 25
168.000
75.
Lenarčič Edo
Zagorica 18
76.
Levstik Janez
Zagorica 39
77.
Levstik Jana
Ponikve 14
65.375
78.
Lesjak Rajko
Praprotnikova 7, Ljubljana
79.
Ljubič Rajko
Zagorica 43
80.
Majerle Rudi
Medenska 35, Ljubljana
81.
Markelj Alojz
Četež 10
82.
Meglen Franc
Tisovec 3
83.
Meglen Stane
84.
Meglen Miro
Tisovec 15
85.
Meglen Jože
Mali vrh pri Šmarju 94
86.
Meglen Frenk
Log, Loška c. 34, Brezovica
87.
Miklič Sandi
Podtabor 1
88.
Miklič Jože
Podtabor 20
89.
Miklič Zdravko
Zagorica 31
90.
Mišmaš Bojan
Hočevje 12
91.
Modic Jože
Nebčeva ul. 96, Lavrica
92.
Mohar Franc
Podpeč 22
93.
Mustar Anton
Paka 5
94.
Nose Bernarda
Podtabor 17
95.
Nose Jože
Tisovec 7
96.
Nose Alojzij
97.
Nose Olga
Tisovec 2
89.000
98.
Nose Franc st.
Tisovec 12
99.
Nose Franc ml.
100.
Četež 4
101.
Novak-Nose Zdenka
Brodarjev trg 5, Ljubljana
102.
Nose Anton
Paka 6
103.
Nose Rudi (ml.)
104.
Novak Andrej
Četež 9
105.
Novak Ignacij
Podpeč 17
106.
Novak Sonja
Tisovec 1/A
107.
Novak Antonija
Zagorica 65
108.
Novak Vinko
Zagorica 35
109.
Novak Janez
Videm 47
15.000
110.
Novak Franc
Videm 48/A
111.
Oberstar Drago
Podtabor 37
112.
Pajk Marjan
Hočevje 5
113.
Palčar Alojzij
Videm 39/A
114.
Pečjak Milan, Marija
Celovška 189, Ljubljana
115.
Pečnik Stane
Lipa 10
116.
Pelc Rudi
Četež 1/A
117.
Perhaj Marko
Hočevje 15
118.
Perko Jože
Zagorica 2
119.
Perko Janez
Zagorica 4
120.
Perko Stane
Četež 3
121.
Perko Anica
122.
Peterlin Polde
Videm 48
123.
Petrič Ivan
Podpeč 29
124.
Prijatelj Ivan
Vrhovci, Cesta X/13, Lj.
125.
Pugelj Ludvik
Četež 7
126.
Pugelj Milan
127.
Pugelj Stanislav
Podtabor 33
128.
Purkat Milan
Zagorica 15
129.
Pugelj Miro
Tržič 5
130.
Rus Franc
Ljubljanska c. 39, Kočevje
131.
Rus Ivana
132.
Podtabor 12
133.
Rus Ivan
Podtabor 21
134.
Sadar Slavko
Zagorica 40
135.
Salkič Ibro
Cankarjeva c. 1, Tržič
136.
Samec Janez
137.
Sevšek Milan
Videm 49
138.
Strah Dušan
Hočevje 8
139.
Strah Tomaž
Zagorica 36
140.
Strnad Ana
Hočevje 16
141.
Strnad Brane
Ul. Dol. odreda 33, Iv. Gorica
142.
Strnad Alojz
Videm 33/D
143.
Šinkovec Antonija
Tisovec 16
144.
Šinkovec Karol
Hočevje 20
145.
Škantelj Janez
Podpeč 24
146.
Škulj Stane
Zagorica 24/A
147.
Škulj Marjan
Zagorica 53
148.
Škulj Nada
Zagorica 44
149.
Šporar Martin
Podpeč 26
150.
Šuštar Franc
Zagorica 21
151.
Šušteršič Margareta
Podpeč 18
152.
Tavželj Zoran
Hočevje 9
153.
Tisu Jože
Gregorčičeva c.1, Šmarje-Sap
154.
Tomšič Darko
Zagorica 58
155.
Turk Branko
Četež 6
156.
Turk Franc, Štefka
Rusjanov trg 10, Ljubljana
157.
Vidmar Anton
C. na Vrhovce 21/B, Ljubljana
158.
Vidmar Janez
Zagorica 26
159.
Zagorica 37
160.
Vidrih Anton
Četež 2
161.
Vidrih Ciril
162.
Vidrih Peter
163.
Volek Danijel
Zagorica 48
164.
Zabukovec Ana
Podpeč 8
165.
Zrnec Jože
Zdenska vas 51
166.
Zrnec Franc
Zdenska vas 54
167.
Zupančič Janez
Paka 2/B
168.
Zupančič Jože
Tisovec 1
169.
Zupančič Alojz
5.000
170.
Videm 39/B
171.
Žagar Božidar
Tisovec 17
172.
Žnidaršič Adolf
Hočevje 14
173.
Žnidaršič Jože
Zagorica 30
174.
Žnidaršič Mirko
Zagorica 47
175.
Wolf Marija
Polje, c. XII/2
120.000
7. člen
Plačani zneski posebnega samoprispevka se odštejejo od osnove za dohodnino (9. člen zakona o dohodnini, Uradni list RS, št. 71/93).
8. člen
S sredstvi posebnega samoprispevka upravljajo vaški odbori vasi: Četež, Paka, Podtabor, Ponikve, Tisovec, Zagorica in Občina Dobrepolje.
9. člen
S posebnim samoprispevkom zbrana sredstva so strogo namenska in se uporabljajo za namene iz 2. člena tega sklepa.
10. člen
Posamezni vaški odbori in Občina Dobrepolje, ki so odgovorni za zbiranje denarja in izvajanje del, so dolžni po zaključku del poročati na zboru občanov posamezne vasi o uporabi sredstev, zbranih s posebnim samoprispevkom.
11. člen
Ta sklep se objavi v Uradnem listu Republike Slovenije in velja od dneva objave.
Št. 414-1/96
Dobrepolje, dne 10. decembra 1996.
Predsednik
Občinskega sveta občine
Dobrepolje
Brane Brodnik, dipl inž. l. r.